Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-09-2006 17:33:06

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Juba ammu on juttu tehtud, et võiks ju olla üks selliste hästi naljakate piltide kategooria. Piltidele, mis pole tehnilise poole päält tugevad, kuid piisavad naljakad. Ühesõnaga sellised, kus emotsioon ületab kordades kvaliteedi.
Draa pilti kajakast-kullist vaadates tuli teinegi mõte, et oleks ju hää, kui selliste põnevate piltide jaoks kah oma kategooria. Kus hinnataks siis eelkõige momendi põnevust ja erilisust. Selliseid pilte tahaks niiväga teistega jagada, kuid rõõmu asemele saad vaid kehvakese hinde (ise korduvalt kogenud).
Hiljuti nägin, kuidas 7 noort viud mängisid omavahel õhus. Oli ikka tõeline "töö ja vile koos". Eks nad valmistusid äralennuks ja harjutasid lendamist. Korraga kukutas üks lind end kaseokstesse, haarates osavalt jalaga oksast ning jäädes pea alaspidi rippu. Samas "ründas" kaaslane teda. Täitsa põnev oli. Sellised pildid aga tehniliselt nii hääd pole, et saatma hakata.
Ma saan aru küll, et tigekullidel nagu meil kõigil kiire aeg. Sügise järgi tuleb aga talv, kus oleks aega mõelda näiteks kahe uue kategooria pääle. Muidugi, kui teised ka sama meelt on.

Eemal

 

#2 08-09-2006 18:44:45

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

alternatiiv on need pildid justnimelt foorumisse postida.

Eemal

 

#3 08-09-2006 18:49:37

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Ideed toetan kuigi on teoreetiliselt võimalik ka seda teha foorumi teemana smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 08-09-2006 20:14:03

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

jamh, aga kui need galeriisse panna siis võiks saada neid ainult ühe teema alt vaadata. Kui uute piltide all või kuskil mujal kah, siis äkki hakkavad häirima.

Eemal

 

#5 11-09-2006 00:35:31

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Kuigi olen ka ise varemalt soovitanud selliseid kaadreid foorumis näidata, kui hinne oluline, on foorumis näitamise juures selline pisuke häda -- nad ei tule nähtavale inimese galeriis ja foorumiteemana aeguvad nad suht kiirelt. Seega mina selliste piltide juures arvestan 'pisukeste arusaamatustega hindamisel' ja topin nad ikkagi galeriisse.

Eemal

 

#6 11-09-2006 02:11:01

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

selle ära kadumise saaks eemaldada sellega, et teha teema mis on alati mingis foorumis üleval ning inimesed järjest postitavad sinna.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 11-09-2006 10:56:17

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Või teha foorumi peateema praegusele 5-le (Fotojutud, Loodusjutud...) lisaks, mis ongi "untsus" piltide esitlemiseks.

Eemal

 

#8 11-09-2006 11:55:21

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Ega sellised pildid kõik, millest rääkisin (eriliselt naljakad või eriliselt põnevad) ei pruugi ju tehnilise poole päält täitsa untsus olla. Pealegi usun ma, et et peale minu on teisigi, kellele taolised pildid meele järgi on. Erimaitselised nagu me kõik oleme. Kusjuures ise juba ammu ei hinda pilte, millest tunnen, et olen kapitaalselt eri meelt. St. pilt, mis teistele väga meeldib, võib olla minu jaoks untsus pilt. Meenub hiljutine rähni siluett. Sellise vastuvalgust rähnika kustutan tavaliselt juba kaamerast ära.

Eemal

 

#9 11-09-2006 17:05:05

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

mustikas kirjutas:

Kusjuures ise juba ammu ei hinda pilte, millest tunnen, et olen kapitaalselt eri meelt. St. pilt, mis teistele väga meeldib, võib olla minu jaoks untsus pilt. Meenub hiljutine rähni siluett. Sellise vastuvalgust rähnika kustutan tavaliselt juba kaamerast ära.

Sama siitpoolt. Kuigi ma pikemat aega pole (teatud põhjustel) peaaegu üldse hinnanud, siis ka mina tunnen, et ei saa järjest käia teistelt 4 ja 5 saanud (näiteks minu jaoks ülitavalistele maastiku)piltidele järjest kahtesid või kolmesid panemas, kuigi ise jätaks sellised pildid kaugemasse kettanurka (st ei näitaks kellelegi, kui selleks just väga olulist põhjust ei teki). See rähn oleks mul ka sinna kaugeimasse nurka (noh, teatud mälestusena sellest päevast) või hoopis prügikasti läinud ...

Siit ettepanek. Ehk võiks korraldada hindamisega paralleelselt teatud gallupi-tüüpi arvamusavalduse võimaluse. Senine hindamine jääks ikka alles, aga selle gallupi puhul oleks tegu ainult linnukesega - ei meeldi üldse, jätab ükskõikseks, päris huvitav, meeldib väga. Või mingid muud analoogilised valikud. Põhjendamise vajaduse ja võimaluseta. St põhjendamine jääks ikka senise hindamise alla. See võimaldaks lihtsamalt avaldada (eri)arvamust (või ka soosivat arvamust), ilma et seda saaks võtta hinde tahtliku rikkumisena (või teistele kooris kaasa- või ülekiitmisena). Sellist linnukest saaks panna kiiresti ja see oleks puhtalt hinnanguline ja sellel oleks vähem pistmist teiste (varemavaldatud) arvamusega. Praegu võetakse teiste arvamust kohati ikka liialt arvesse. Paneb mõni autoriteet esimesena hindeks 2, siis - kuigi mõnele teisele võib pilt olla WOW pildiks, seda enam avaldada ei julgeta ja nii jääbki see 2 peaaegu ainsaks hindeks ... või kirjutab keegi, et aga mulle meeldib!!! ja paneb 3 ... St järgmine hindaja ei hinda pilti enam tavalisel hindamisskaalal, vaid nihutatud skaalal, mille keskpunktiks läheb varasem autoriteetide hinne. Või ei hindagi  ...

Ühe variandina võiks ju ka nii, et see gallupi-tüüpi arvamusavaldus võiks olla nähtav ainult autorile (?). Point selles, et praegu hinnatakse ju ikkagi väga vähe ja need paar-kolm hinnet ei anna autorile adekvaatset tagasisidet (eriti, kui see on väga ühele poole kallutatud ja eriarvamusel isikud lihtsalt ei võta sõna). Ning lootus, et kuna selliseid linnukesi on lihtne panna, siis hakkab autor saama rohkem tagasisidet oma pildi tegelikust vastuvõtust siin saidis. See oleks muuhulgas ka väljundiks jänkupoegadele, kes praegu hinnata ei saa.

Eemal

 

#10 11-09-2006 20:10:44

Harry33
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 78

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

kahjuks või õnneks pean mariga nõustuma

Eemal

 

#11 11-09-2006 22:05:34

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Ma ei tea, kas sellest on varem juttu olnud, aga vastandina Mari toodud "linnukese" süsteemile võiks olla hoopiski võimalus anda hindeid ühe pildi raames mitme kategooria eest. Näiteks "situatsioon", "kvaliteet", "meeleolu", "kompositsioon" jne. Ja kokku keskmine.
Või läheb mõttetult keeeruliseks?

Eemal

 

#12 11-09-2006 23:58:01

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

aga milleks veel gallup? vahet pole mis hindeid teised panevad, sina pane just täpselt see mis endale meeldib: 1-5. selleks see hindamine ju olemas ongi, et saada tagasisidet ja neist kujunevat keskmist hinnangut taustsüsteemiga võrdlemiseks.

pigem ikkagi see "hindeid-ei-näe-keegi-esimesed-3-päeva"-idee oleks toimiv, et välistada mõjutamist (esimese hindaja, autoriteedi jms poolt), mis on SELGELT probleemina olemas muide.

Eemal

 

#13 18-09-2006 15:50:21

liblikas
Uus kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

No minul ka selle hindamisega juba kripeldab... Olen seda vaid mõned päevad teinud ja aru ma ei saa, et kui julged oma arvamust avaldada (täpselt selliselt kompetentsuse tasemelt, millisele sa parasjagu jõudnud oled), siis leidub ikka keegi, kes sind otseselt või kaudselt õpetama tikub (vaadates ka teistele algajamatele tulnud vastuseid). Tõesti väga reguleeritud on see hindamine siin ja tegelikkuses üldse mitte vaba. Tundub, et pead halvemat hinnet pannes olema kindlasti kõvem tegija kui pildi autor või peab sul tagataskust olema võtta ülikõva argument millega "vastaseid" "uppi lüüa" - alustuseks ei piisa sellest, et no kõhutunne ütleb, et see pilt meeldib ja see ei meeldi... Algajad on nagu lapsed, kes tohivad rääkida vist vaid siis, kui kana pissib ja ka sel juhul ikka ja ainult väga tarka juttu. Umbes nii, et olen küll esimeses klassis, aga mult eeldatakse ülikooliharidust. Seega tõepoolest - hea oleks hinetele ja kommenteerimisele mingi alternatiiv leiutada... või käin ka mina siin lihtsalt pilte uudistamas ja omasid vahel üles riputamas, saadud kommentaare lugemas, aga mitte kommenteerimas.

Eemal

 

#14 18-09-2006 16:08:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Siin on korduvalt teemaks olnud, et kui oma kommides lähtutaks emotsioonist, siis ei 'õpetaks' keegi. Samas, kui ronid tehniliste, kadreerimiste jne mängumaale nõu andma, siis peabki olema tagataskus argument, miks seda soovitada. Ei päästa see uus hindamine ka midagi, kui põhimõtted, mille pealt hinnatakse, samaks jäävad.

Eemal

 

#15 18-09-2006 16:26:23

liblikas
Uus kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Ehk oleks aeg luua uus pildikategooria?

Nüüd sai uue pildikategooria postitusest jälle kuidagi hindamise teemaline postitus. Vabandused! Endale meeldivad ka kiiks-pildid ja näeks neid hea meelega kusagil eraldi - aga selleks kõlbab minu arvates tõesti ka foorum.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB