Sa ei ole sisse loginud.

#1 19-11-2006 23:25:19

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Kolmandike reeglist

miks te teete selle pildistamise nii keeruliseks...:-P
lihtsam variant on vaadata pildiotsijast sisse ja vajutada...;

Eemal

 

#2 20-11-2006 14:13:29

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Kolmandike reeglist

millibell kirjutas:

RV kirjutas:

miks te teete selle pildistamise nii keeruliseks...:-P
lihtsam variant on vaadata pildiotsijast sisse ja vajutada...

…digiseebika päästikule. Ei mingeid mõttetuid seadistusi. wink

Milles see digiseep antud juhul süüdi on wink? Täitsa nõus, et pildiotsijasse vaadates tekib tunne - see on nüüd õige. Või ei ole õige. Reegli sellele tundele võib põhjenduseks leida tagantjärele smile.

Juhtub vahel, et teen esimesest emotsioonist mingi (detailipildi) klõpsu ära ja siis hakkan sättima - et teeks ühe "korraliku" kaadri ka, kus jooned rangelt horisontaalseks-vertikaalseks keeratud. Kodus vaadates selgub enamasti, et esimene spontaanne kaader on parem - hoolimata kergest viltususest või justnimelt selle tõttu. (Juttu siis piltidest, kus "horisonti" pole wink).

A millibelli näite juurde - posti asukoha muutmisega on ju muutunud ka muud proportsioonid (nt lumenõlva osas). Niisuguse minimalistliku pildi puhul mängib see kõik kaasa.  - Tee ehk veel üks variant, kus kõik muu jääb muutmata ja ainult post (ja parempoolsed traadid) on teise asukohta kloonitud (seal muutub ta küll lühemaks). See näitaks vist paremini seda, mida soovid näidata?

Eemal

 

#3 20-11-2006 14:29:18

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Kolmandike reeglist

Mulle tundub, et need reeglid väga seotud ka kaadri proportsioonidega. Olümpuse puhul olen vaadanud, et sobiks nagu rohkem kolmandikreegel aga 2:3 kaadri puhul jälle kuldlõige. Mina teen tihti nii, et sätin kõigepealt mingite reeglite järgi asja ülesse ja siis viin korrektuurid sisse vastavalt sisetundele ja südame häälele:P.

Eemal

 

#4 20-11-2006 16:32:27

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Kolmandike reeglist

minu meelest need reeglid peaksid kohe automaatselt tulema. Ise ei mõtlegi neile, aga pärast pilti vaadates näed ikka ühte neist reeglites või siis mõlemat korraga. Sageli on mul veritkaalselt 1/3 reegli järgi ja horisontaalselt kuldreegli järgi, kuigi ise pole pildistamise ajal sellele mõelnudki.
Teinekord kaks reeglit üksteise sees ülevalt alla -> |--o-|---------|
kui keegi miskit aru saab siis nt. ülal pildi serv, siis o=päike, siis horisont siis tükk tühja maad ja alumine pildi serv, või miskit seesugust. Põhimõtteliselt päike horisondi ja üla serva järgi kuldreegli järgi ja horisont terve pildi suhtes 1/3 reegli järgi.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB