Sa ei ole sisse loginud.

#1 13-12-2006 00:08:25

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Photoshop

Mõtlen, et peaks mingi photoshopi koolituse ka läbi tegema, saaks teada kuidas tegelikult peaks kasutama smile
Kas keegi on käinud mingitel koolitustel, et kelle koolitust näiteks soovitaks?
Praegu leidsin, et eesti foto teeb ja morgan foto ka väiksemamahulisemana.

Tänud juba ette!
Kaidi

Eemal

 

#2 13-12-2006 00:23:47

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Photoshop

BCS Koolitus - Urmas Ääro teeb ka edasijõudnutele - jälgi kalendrit

Eemal

 

#3 13-12-2006 10:23:24

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Photoshop

Miks kulutada raha koolitustele kui netis on kõik põhimõtteliselt olemas?

nt http://video.google.com/videoplay?docid … =photoshop

või siis lihtsalt otsid: http://video.google.com/videosearch?q=photoshop

Eemal

 

#4 13-12-2006 10:26:49

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Photoshop

ma ei tea kas asi minu arvutis aga see video on ju nii kuradima viletsa pildiga et sealt ei saa mitte kui midagi aru. siis võibolla mõikab midagi kui kõik menüüd on peas smile

Eemal

 

#5 13-12-2006 10:41:15

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Photoshop

Adobel on olemas ju treenig plaadid. Ma pole küll kas see tuleks odavam kui kui koolitus
http://store.adobe.com/store/products/m … _Photoshop

Eemal

 

#6 13-12-2006 10:50:35

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Photoshop

ma ütleks seda ka et olen ise olnud Ääro kursusel ja ta teeb asja vägagi hasti selgeks smile

Eemal

 

#7 13-12-2006 11:16:40

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Photoshop

Jah, muidugi on tore kui saab ilma rahata ja kõiksugu lingid on väga teretulnud (võibolla veel kellelegi abiks), siiani olengi üldiselt neti ja ajakirjade abil vajaliku endale selgeks teinud. Aga kuskil kuklas on ikkagi tunne, et saab paremini ja on paremaid võimalusi ja et kas ma ikka teen õigesti...
Nii et aitähh soovituste eest smile

Eemal

 

#8 13-12-2006 19:09:39

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Photoshop

egas ei olegi sellist asja 'et kas teed üieti või valesti'. Tähtis on osalt tulemus, mitte tee kuidas selleni jõuti. Ei pea tegema nii nagu profid teevad. Ja see, kui palju ja kui häid võimalusi veel on, tuleb kogemustega, algaja ei saagi kõike osata.

Ja miks just photoshop? Kui lihtsalt pilte töödelda tahad, siis on piisavalt hea ka gimp. Ega ta enam photoshopile alla jää. Pigem saab määravaks arvuti ja tooli vahel istuv asjandus

Eemal

 

#9 13-12-2006 21:53:09

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Photoshop

Mina kasutan Coreli Paint Shop Pro-d. Selle raha eest (~1500 kr) on seal programmi küll ja küll.

Eemal

 

#10 13-12-2006 22:16:09

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Photoshop

Põõsas kirjutas:

Kui lihtsalt pilte töödelda tahad, siis on piisavalt hea ka gimp. Ega ta enam photoshopile alla jää.

Huvitab, kas kasutad GIMPi Win või Linuxi all?
Mulje jäänud, et need, kes GIMPiga rahul, on põhiliselt Linuxikasutajad.
Ise olen GIMPi aeg-ajalt proovinud (lootuses, et asi on paranenud). Aga tühjagi. Minu masinas on nt selline asi nagu Unsharp mask niipalju aeglane, et ei teki ideedki seda gimpi reaalselt kasutama hakata. Kui ikka pilti tekitatakse jupikaupa (ja sama Undo puhul, et liigub jupikaupa), siis kaob see vahetu silmamälu ära, et kui palju asi mingi settingu muutmisel muutus. Sama lugu ka GIMPShopi puhul (Gimp, millele on Photoshopilaadsed menüüd külge poogitud). Ja arvuti ikka suht viisakas ... (Jutt siis aeglusest Win keskkonnas).

Eemal

 

#11 14-12-2006 00:22:47

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Photoshop

No kui pilti laeb ikka jupitades siis arvuti ei ole viisakas. Midagi on kuskil mäda. Gimp 2.2 jooksis pentium2 peal ka edukalt, video ram aint 4 mb, ja mitte midagi katastroofilist ei olnud. (ka win32 keskkonnas) Ja ise ikka rohkem linuxi all, ega windowsi all ta enam nii 'unstable' olegi. Tegelikult peab üldse õnnelik olema et selline vabavara windowsile porditi ja et keegi viitsib sellega vaeva näha.
Aga jah paintshop pro photoshopile küll alla ei näe, nii et kui ostmiseks läheb, siis soovitaks ikka psp, ülejäänud 10 000 eest saad muud fotokola osta...
Photoshoppi ei peaks seetõttu kasutama, et 'aga paljud profid kasutavad... see on ju nii levinud...". Igasuguseid muid vabavara programme on piisavalt, ja neid kombineerides saad sama töö tehtud mis photoshopigagi. Ja ei väidaks, et photoshop kõige mugavam on. Kõik on suhtumise ja harjumise asi.

Eemal

 

#12 14-12-2006 11:37:41

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Photoshop

Mina olen siuke imeloom, kes kasutab Gimpi Maci peal smile Masinaks on tagasihoidlike näitajatega eMac, mis juba mõnda aega tootmisest maas, kuid töökiirusele pole midagi ette heita. Lasin korra peale Photoshop Elementsi prooviversiooni ja no ei meeldinud. Kõik puhtalt harjumuste asi. Asi, mis Gimpis puudub, on värvihaldus, kuid õnneks on vastavad utiliidid Apple'i enda poolt olemas.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#13 06-03-2007 22:01:05

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Photoshop

Olen pidanud Corelit, Photoshoppi, Gimpi näppima - igapäevases veebitreimises kja kiirtöödeks kasutan vaid ifranViewd kiiretel asjadel - bännreid, nupud, 400x300 pildid jms. ei ole aega asjade jaoks mis mälu maha kisuvad.

Photoshopil on ülikõvad manuaalid CD-de peal. Kui vähetegi keelt jagad siis saad sotti! Aga ega ühest emakeelsest ja asjatundja kursusest midagi paremat ei ole, kes on juba jalgratta leiutanud ja suudab teha asju selgeks mida ise katse ekituse meetodil peab ära õppima.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB