Sa ei ole sisse loginud.

#1 18-01-2007 01:12:51

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Lofo metsas, poes ja tellimises!

Nüüd on see lõpuks juhtunud! Päevavalguse kätte on jõudnud Eesti esimene loodusfotoajakiri Lofo. Täpsem info ja tellimine siin: www.lofo.ee

Lofo esimene number on praegusel hetkel juba poelettidel saadaval. Kes kohe osta ei raatsi, see võib tänu Canon Overallile, Kõrvemaa Matka- ja Suusakesakusele, Timberlandile ja Kolmele lõvile minna loodust ja Lofot Kõrvemaa Matka- ja suusakeskusesse vaatama. Seal on ajakiri väljas A0-formaadise näitusena. Alates teisest numbrist saab aga uut ajakirja ka juba oma koju ootama hakata. Selleks tuleb täita Lofo kodulehel olev tellimisvorm.

http://www.lofo.ee/lofo_kaas.jpg

http://www.lofo.ee/naitus.jpg

Varasema arutelu juurde Lofo teemadel pääseb kiiresti siit

Eemal

 

#2 18-01-2007 01:16:18

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Aga nüüd poodi minek!!!

Eemal

 

#3 18-01-2007 12:51:39

Elvin
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

tubli! jättis igati meeldiva mulje smile

Eemal

 

#4 18-01-2007 13:46:12

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Super!!! tänud tegijatele!

Eemal

 

#5 18-01-2007 15:22:22

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

olin 45. tellija


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#6 18-01-2007 15:52:42

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

ostsin ka täna hommikul siis LOFO, väga hea et selline ajakiri lõpuks ilmus
keep up the good work nagu mõni ütleb tongue
ma leidsin väikse vea ka wink alari jutu lõpus kus need fotode ja objektiivide spetsifikatsioonid on tongue on lehekülje numbrid metsa läinud.

Eemal

 

#7 18-01-2007 16:09:04

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

See viga on jah meie apsakas ja juba päris mitmel pool välja toodud. Põhjuseks veal see, et  Alari artikkel vahetas küljenduse käigus asukohta ja vaatamata asjaolule, et 4 inimest ca 5 korda asja üle lugesid ja vaatasid, jäi see meil kahe silma vahele sad.

Andmete osas on siiski Alari näitajad õigetes kohtades, seega väikese  liitmistehtega (ehk igale ajakirjas toodud lk-le liita 8 juurde) saab sotti, mis pildi kohta mis tehnilised andmed käivad.

Eemal

 

#8 18-01-2007 16:27:49

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Ikka juhtub:) Aga ega see ajakirja kehvemaks tee. Ise loodan kah täna omanikusk saada....hakkan Pärnu ajakirjanduslette läbikammima.

Eemal

 

#9 18-01-2007 19:05:43

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

ma 30nes tellija tongue

ajakiri igastahes käes. sain kohalikust külapoest. 6tk jäi veel sinna. jätab veidike mulje, nagu sven teeb iga kvartal järje oma raamatule, lisades ka teiste jutte ja pilte juurde smile

Eemal

 

#10 18-01-2007 19:07:32

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

võin omaltpoolt kogu selle ürituse kohta häid sõnu öelda - nii avamisürituse (sh nt Fred Jüssi väga mõnus jutupooltund) kui ka ajakirja nauditavuse kohta. Eriti vinge on aga ajakirja väliesitlus, see on asi, mida tasuks tegelikult vaadata alles peale seda, kui ajakiri ise juba läbi vaadatud wink ... aga vaadata tasuks kindlasti, sest see imo isegi spetsiaalset sõitu väärt.

Eemal

 

#11 19-01-2007 17:28:46

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Tartu rahvas, andke abi.. Otsin mina mis ma otsin, aga mida pole nähtud ja millest pole kuuldud.. -> Nõutu

Eemal

 

#12 19-01-2007 17:39:26

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Mariann, vaata järele, millisest punktist tasub otsida, muidu võid varbad villi joosta! http://www.lehepunkt.ee/?id=6658&pr … p;tpl=1004

Eemal

 

#13 19-01-2007 18:20:38

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Olen juba sisse logitud ja pläran siis veel. LOFO kaanepilt on mõnus- nagu ajakiri isegi on lapseeas rebane vihmasajus hea valik. Lugesin muidugi kaanest kaaneni kohe läbi. Tagant ettepoole tulles peab ütlema, et fotofirmade reklaamid on parajas koguses, mitte liiga pealetükkivad ega eksitavad. Hea üllatus minu jaoks olid Eda ja Margus Muts- kadestamapanev pühendumine rästas-roolinnu jälgimisel. Veljo käest tahaks küsida, kas ta on kindel, et need on penikeeled või ehk hoopis vesi-kirburohi veevorm. Pildi poolitamine kahe lehe vahel oli vist juba jutuks. Sigadest oli vast liiga palju pilte. Hannu piltide hulgast häiris mind ehk see läbi puuõõne pildistatud musträhn, kellele taust oli eraldi pildistatud- ei istu ikka selline animafilmi tehnika. Alari jutt on lahe ja julgustav. Tõnu tuletorni maastikud A4-l ikka ilusad vaadata. Aarne slaidid olid vist üsna ammu säritatud. Aerofotod mind väga ei paelu, kui siis sellised looduslikust maastikust tekkinud mustrid. Hea, et kõik näevad millega on pildistatud. Ka muud andmed oleksid head säriaeg ja ava näiteks. See on lihtsalt õpetlik, et kuidas ühte või teist tulemust saada. Loodan, et selle hea mõttega tulevad kaasa veel teisedki loodusfotograafid ja kindlasti oleks rosinaks üks välismaalane igas numbris. Praegu rohkem ei kobiseks smile

Eemal

 

#14 19-01-2007 18:21:02

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Eile oli Tartu ülikooli raamatukogus R-kioskis (uksest sisse minnes jääb vasakule).

Eemal

 

#15 19-01-2007 19:09:15

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Aitäh smile Esimene mulje käes. Mõned kommentaarid ka. Üldmulje on hea, ent väga-väga tõsiselt häirib pildi laotamine üle kahe lehe, kui pole köitmiskaoga arvestatud. Ja parem variant kui piltidele see köitekadu arvutada ning neid "poolitada" oleks selline A3 formaadis postripilt, mille puhul pääseks ainult murdejoonega ning mulje on kordi parem. Võibolla veidi kallim variant, aga ma usun, et tasub kaalumist, kuna nukker on vaadata ilma ninata rebast või poolikuid sigudikke - nii ei saa seda õiget tunnet kätte, mida autorid muidu püüavad läbi haaravate fotoseeriate anda... Üks asi piltidega seoses veel - kas on kujunduslikult ikka põhjendatud suurtele piltidele ühes servas ruumi andmine ja teises mitte? Mõistan, et see oli ilmselt kujunduslikult planeeritud, aga ei mõju kahjuks positiivse efektina. Kui see ajakiri juba piltide esitlemiseks on, siis võiks seda paspartuuvõtet kasutada üsna julgesti. Jube vahva ja mõnus tunne oli vaadata neid seeriate pilte, kus piltide vahel ja servas oli paras avar ja sümmeetriline valge ruum. Võibolla on see mu isiklik kiiks, aga vägisi ei saanud üle tundest nagu oleks suurte piltide puhul köitmine viltu läinud ja valest kohast ära lõigatud. Või kui vasakul lehel on suur pilt paspartuuga ning paremal üks pilt servast serva, teine jälle valge varuga... ajakirja ülemise serva mulje kannatab. No offence, lihtsalt, äkki tasub kaalumist. Ja kui pildil on välimises servas valge äär, siis võiks seda olla ka sisemises (nt sõtkas pesapuus), sest muidu tekib jälle see mure, et pildi serv kaob köitmisvarusse ära. Servas küll ei pruugi midagi olulist paikneda, ent pildi kompa ja ajakirja layout oleksid minu kujundajasilma järgi niimoodi nauditavamad. Mujal - nt reklaamide või pealkirja-piltide juures see niivõrd ei häirinud. Mis veel silma jäi - vaatasin, et ajakirjal on olemas küll keeleline korrektuur, ent märkasin mitmeid küllalt tavalisi õigekirjavigu. Mitte typosid, vaid just interpunktriooni ja grammatika osas. Arvestades ajakirja pildilise ja tekstilise osa suhet, siis ehk edaspidi.. smile Loodan, et kes iganes viitsis selle jutu läbi lugeda, võtab mu tähelepanekuid kui soovi veidi (oma kogemustest siis) aidata, mitte aga alatu kriitikana smile Sellise tükiga hakkama saamine on ikkagi tubli töö ning esimesed numbrid ajakirjal nagunii kujunemisjärgus. Postiivset ka nüüd wink Mulle meeldivad need pildiseeriad. Tõesti mõnus kujutleda end autori asemele ning humoorikate kommentaaride peale muiata. Vingeim pilt minu jaoks oli see, kus "mustad" "triibulist" õigesse suunda keerasid. tongue Tehnikajuttu võiks rohkem olla ning fotode tehnilised andmed on väga hea mõte. Kvaliteetne paber on minu silmis ka üks tugev boonus. Edu edaspidistel tegemistel!

Eemal

 

#16 21-01-2007 00:51:12

elor
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 102
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Suured tänud tegijatele väga vinge ajakirja eest. mõtlesin tükk aega, kas tulla oma humble' kriitikaga välja või mitte, lõpuks otsustasin tulla. üks pisike asi häiris mind nii ajakirja, kui sveni raamatu juures. ma ei tea küll piltide ja jutu leheruumi jagamisest midagi, aga palju hõlpsam oleks lugeda, kui lehekülje lõpuks tekst loogiliselt lõppeks. Nimelt kui teksti ja piltidesse järjest ja korraga süveneda, ehk lugeda juttu ja samas vaadata kõrvale pilte, siis kui lehekülje lõpus lõpeb jutt poolelt lauselt, või veel hullem poolelt sõnalt ja siis on 2-3 lehekülge pilte ja nende allkirju, ning kui siis jutt jätkub peab lehti tagasi keerama ja uurima, et kus see jutt pooleli jäigi. Äkki annaks kuidagi niimoodi sättida, et enne pikemat pildiseeriatki peatuks jutt lause lõpus, või veel parem lõigu lõpus. See on küll vääääga väike viga, aga parandaks elamuse saamist(vähemalt minu puhul). Tänan tähelepanu eest. smile jõudu tegijatele ja lugejatele:-)

Eemal

 

#17 21-01-2007 17:58:50

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

@ elor
Tegelikult on see ajakirjanduspraktikas üsna levinud meetod. vt nt National Geographic jms.

Eemal

 

#18 21-01-2007 18:45:47

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

elor`i
jutus on tähelepanu vääriv iva. "Levinud meetod" ei tähenda, et poleks põhjust paremini teha. Eriti torkas elori poolt kirjeldatu mulle silma Sveni raamatu puhul. Asja enda on elor selgelt kirja pannud, ei hakka üle kordama. Ka Marianne tähelepanekutesse tasub tõsiselt suhtuda. Jõudu!

Eemal

 

#19 21-01-2007 19:59:24

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Eelkõnelejate: elori, eriti Marianne ja VeeHaaga nõus. Märkasin samu segavaid tegureid. Kusjuures kõige enam häirivad need köitmisega ära hakitud suured pildid. Mis puutub teksti ja piltidesse, siis tundub nagu oleks ajakirja kokkupanemisega liialt kiirustatud. Aga pole viga, kes teeb, sellel juhtub. Eufooriat ajakiri ei tekitanud, aga loodan, et tulevikus kujuneb LoFo tõeliselt sisukaks. Enim meeldis musträhni lugu. Jõudu tegijatele!

Eemal

 

#20 07-02-2007 18:10:01

rabapistrik10
Külaline

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

tere
tahtsin ;elda Sven,et sinu kodukal on pandud pildid punajalg -pistrikust.kes on tegelikult m]lemad l0opistrikud.wink

 

#21 07-02-2007 23:04:01

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Tere!
See nüüd oli küll õige koht selle teate edastamiseks. Kuid suur täne sellegipoolest! Ma arvan, et need on siiski punajalad, noored punajalad kui täpne olla. Määrang tuli ikka niivõrd usaldusväärsest allikast, et mul pole põhjust kahelda.

Soovitan sul võrrelda lõokat ja punajala noorlinde ja ma usun, et jõuad samale järeldusele.

PS. Ole hea saada teinekord säärased teated meili peale, siis ei pea teised neid lugema.

Eemal

 

#22 08-02-2007 22:12:31

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Natuke LOFOst veel:
Mulle jäi täpselt sama asi silma nagu mariannilegi - ajakiri kõik tip-top, aga suured pildid üle kahe lehe häirisid. Eriti lk 54-55. Seal jääb lausa seamamma nägu köite piirkonda ning segab oluliselt pildi nautimist.

Eemal

 

#23 24-02-2007 01:59:14

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Mulle meeldib LOFO hea lõhn big_smile!

Eemal

 

#24 27-02-2007 13:52:45

EMES
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 29

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Tere!

Ka siis mõni sõna tagasisidest. LOFO neti leheküljelt http://www.lofo.ee/index.php?id=36 sattusin lugema avaldust. Mõistan, et inimesed on erinevad ja valulävi samuti. Ise ei ole ennem küll LOFO kohta mõtteid avaldanud, aga kuidagi silma kriipis selline, kuidagi kibestumist, solvumist väljendav lause
"Ja tõesõna, meid ei huvita, kas mõni vanakooli fotograaf peab meid fotograafiast teadvaks, kas meie suhtumine on metsas, kas keegi tahab kirjutada meist mõnes väljaandes negatiivse loo jne jne."
Miks ei huvita? Arvan, et ka negatiivne kriitika on edasiviiv. Mõistan muidugi seda pahameelt kui sulle õhtul helistatakse ja mõne ebameeldiva kõnega tuju rikutakse. Aga mis teha? Eks iga avaliku tegevusega kaasneb nii kiitust kui laitust. Ja sellega peaks arvestama. Mis siin ikka kogu maailmale kurta, et MIND EI HUVITA...

Loodan, et Sven ja Jaak nüüd mind seibideks selle mõtteavalduse eest ei lükka.

Ilus pildiajakiri ja olen kindel, et asi muutub aina paremaks. Teisiti ju ei saakski smile

Edu!


...tõde on kusagil olemas

Eemal

 

#25 27-02-2007 16:09:32

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Lofo metsas, poes ja tellimises!

Pide see vast ikka úks ERILISELT hull kóne olema, mis SELLIST avaldust kirjutama ajendas.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB