Sa ei ole sisse loginud.

#1 21-02-2007 13:22:17

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Skänneri valik

Jõudsin arusaamisele, et odavaim laboriskänn mind enam ei rahulda. Põhjuseks eelkõige laboris rakendatav heleduse/tumeduse automaatkorrigeerimine.
Seega otsin skännerit, millega värvinegatiive digitaliseerida. Nõudmised ei ole väga suured: tulemus peaks kõlbama arvutis vaatamiseks, veebis esitlemiseks ja võibolla ka 10x15 cm fotode väljatrükiks. Suuremaad formaadid laseksin ikka laboris otse negatiivilt teha.
Filmiskänneritest mahuks eelarvesse näiteks Reflecta Silver Scan 3600, kuid tegu on tundmatu tootjaga ning tehnilised näitajad kipuvad lameskänneritega samasse klassi minema.
Silma on jäänud Epsoni lameskännerid Perfection 3590 Photo ja Perfection V350 Photo, mis tunduvad atraktiivsed tänu oma automaatsele filmisöötjale.
Kas on kellelgi jagada kogemusi, mõtteid, soovitusi?


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#2 21-02-2007 14:59:50

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Skänneri valik

Kord, kui mul vahepeal negatiivi skannerit laual polnud ja oli vaja kiirelt negatiivi pealt pilt kätte saada, lükkasin negatiivi Epson Perfection 2400 Photo lameskannerisse. Madistasin, mis ma madistasin, ei mina sealt normaalset pilti kätte saanud. Kui keegi mulle "puust ja punaseks" ette näitab, et selliste riistapuudega on negatiivi pealt võimalik skaneerida, siis hakkan uskuma. Senikaua jään seda meelt, et ega töö jaoks oma spetsiifiline tööriist. smile

Eemal

 

#3 22-02-2007 11:37:54

rtiit
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Skänneri valik

See Reflecta Silver Scan 3600 on jama värk. Eriti ei soovita. epsoni 3590 ei ole proovinud. Küll aga vist 2400. mis vähemalt slaid skännib üllatavalt korralikult. Minul on minolta dimage dual scan IV. Ja võrdlesin seda ostmise ajal Epsoni 4990 või oli see mingi 4800. Määravaks sai kiirus ja mõned asjad veel. Kuigi tagantjärgi tark olles oleks epson ilmselt parem valik olnud. Minolta miinuseks on see, et ta lööb iga pisemagi ilmutusaugu, kriimu või tolmu väga teravalt välja. Slaidi skännis normaalselt nega skännimine oli ka tükk aega mõistatus. Sageli kasutasin softi enda tarkvaralisi vahendeid. Mis olid tegelikult mingid profiilid. Lõpuks lülitasin kõik automaatika välja ja täiesti probleemivaba  skännimise saab kui üle alasäri menüüs RGB kanalid +/- täpselt paika ajada. Ei olegi rohkem kunsti. Selle skänneri teravus jätab ka muidugi veits soovida. Eriti kui on väga väike teravussügavus. Eks ma siiagi skännides tegin selle vea, et jätsin müraeemaldus nupu sisse mis on iso100 slaidi puhul mittevajaminev lisa. Tulemuseks on see, et pildil ei ole ühtegi teravat punkti. Eks kui 1,5 nädalat on nüüd isiklik digikaamera olemas siis võib ka öelda seda, et digipuhul saab 10x15 pildil teravaks pea mida iganes. weebisuurusest rääkimata. filmil kui esimene eksemplar (skänn) on ebaterav ei saa tagantjärele töötlusega midagi paremaks teha. õnneks saab muidugi paremad tööd alati trummlisse saata. smile

Eemal

 

#4 01-03-2007 11:52:29

rtiit
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Skänneri valik

Ja kui veel epsonist rääkida siis seda peaks saama näppida koos oma filmidega Kulbertis. Ja peaks ka saama suht asjatundliku nõu kuidas skännida jne. Teistega on suht kahtlane. Minoltat sai kunagi Minotecis vaadatud. Aga ma ei tea kas seda on enam saada.

Eemal

 

#5 06-03-2007 21:12:36

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Skänneri valik

Vene fotofoorumites võid leida metsikult infot selle teemal. Ma ise vene keelt nii ei valda aga mu isa on seal lugenud. Nad on seal osad nö. spetsialiseerunud filmikaameratele ja siis kõvadele filmiskänneritele. Eks suur maa ja omamoodi koolkondasid kah olemas.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#6 06-03-2007 21:15:51

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Skänneri valik

Mul on ühel Trust skänneril ja kenasti negatiivi pesa jms. värgid küljes. Aga jah 2400pix skänneriga ja palju näppides ei ole mina slaididelt ja negatiividelt head tulemust saanud. Sp. sai ka hangitud digile ettekäiv slaidiots, millelt pildistada slaide maha - 20x kiirem ja parem (valgustus), taha sai ehitatud spets suure võimsusega 5 toru, lamp mis taustaks pandud.

Aga skännerite kohta loeks küll infi, mul ka soov negatiive digitaliseerida. Salidi pildisajaga ei saa, siis peab ära raamima.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB