Sa ei ole sisse loginud.

#1 03-04-2007 01:06:13

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Tere!
Teema siis järgmine. Ise olen foto teemal suht algaja ja ei oska kumbagi programmi korralikult kasutada. Aga kas keegi üldse on proovinud Corelit kasutada või on Photoshop töötluse jumal. Endale tundub Corel rohkem võimalusi pakkuv. Palun teie arvamust!


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#2 03-04-2007 01:23:57

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Ma ei tea kuidas on coreliga nüüd lood, kuid tema juured on vektorgraafikas, photoshop on alati olnud pilditöötlus. Ma ei usuks väga sellesse, et corel pakuks rohkem võimalusi, pigem ei tea sa lihtsalt nende asukohta shopis tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 03-04-2007 01:39:37

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Ok!
Võimalik. Paganama hea oleks neid võimalusi Photoshopis teada saada. Muidugi tugev eelis on Photoshopil RAW töötlus mis Corelis kuidagi normaalselt ei toimi, või on asi minu programmi veas, aga samas JPEG-ga võib seal nagu piiramatult siia sinna laamendada. Kord avastasin, et Corel pakub pildi konkreetse raadiuse näiteks teravustamist või värvi +- äärtest sumbumisega muutmist jne. Aga kahju et pole piisavalt aega, et täielikult selgeks sellised asjad teha ja nii see ununebki, kust ma enne selle leidsin? Ise olen siiani ikka nagu vaimustatud sellest Corelist.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#4 03-04-2007 02:03:33

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

No see on küll photoshopi üks konkreetne põhitööriist kui rohkem pilti töötled. Selektiivne töötlus on igati lihtsalt saavutatav. Valid piirkonna ära ja teed ainult selles piirkonnas töötlust (suvalise kujuga piirkond, kuidas ise tahad). Samuti on hajutamine vaid piirkonna üks parameeter (mitme piksli ulatuses hajutada).

Ma arvan, et kui rohkem shoppi kasutada, selgub et corelilt shopile minek on fototöötluses tõenäoliselt sarnane sapakalt ferrarisse minekuga tongue Kuigi pean tunnistama, et võrdlus võib võhiklik olla kuna pole aastaid corelit kasutanud ja seega pole viimase aja arengutega kursis.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#5 03-04-2007 02:12:20

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Hmm! Mul vist mingi vana Shop, selles saad ainult filtreid kasutada ja kontrasti määrata, aga mahult ligi kolm korda suurem.
Pean vist uuema versiooni muretsema.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#6 03-04-2007 02:12:34

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

küll aga tundub toruonu, et oled viimasel ajal sapakast ferrarisse istunud smile

Eemal

 

#7 03-04-2007 03:02:37

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Teemaväliselt: sapakaga saad igalpool sõita aga ferrariga sa juba metsa ei lähe.

Eemal

 

#8 03-04-2007 09:12:23

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Jaa, janaril õigus, peaks siis ütlema, et fiat puntost jeepi näiteks tongue eks võrldustega ole nagu on tongue

Tegelt on igal asjal oma kasutuskoht. Vektorgraafika alal oli vähemalt kunagi Coreli Corel Draw pakett suht asendamatu, samuti nagu fototöötluse osas on nüüd Photoshop (kasvõi Elements juba) mis vist pea iga kaameraga mingil kujul kaasa tuleb.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 03-04-2007 10:57:24

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Kui just looduspildile üldiselt mitteomane trikitamine välja arvata, siis saab enam-vähem 96% vajalikust ära teha kasvõi kaameraga kaasa tulnud rawtöötlusprogrammiga. Aga PhotoPaint-iga saab teha praktiliselt samu asju, mis PS-gagi. See on umbes nii nagu PC ja MAC.

Eemal

 

#10 03-04-2007 11:01:34

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Vaandust, ei vaadanud, et juttu oli PaintShopPro-st, mitte Photo Paintist, kuid see ei muuda eelnevat järeldust fototöötluse osas. Kes tegelevad disainiga, seal muidugi PS-ist ei pääse.

Eemal

 

#11 03-04-2007 14:41:01

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

PSP mängib üsna PhotoShopi liigas. Suurem osa võimalustest + PS-i pluginad toimivad (ka näiteks Neat Image plugin). Kui Corel Jasc-i ära ostis, siis peale seda on kül areng natuke aeglustunud minuarust, või suundunud pigem kelladele-viledele-presettidele (ostsin ise endale 8-nda versiooni kunagi, siis oli Jasc veel iseseisev firma).
Ayway, minu arvates väga normaalne tükk PS-i asendajana, eriti selle raha eest. Kasutajaliides sobib minu peakujuga rohkemgi kui PS-i oma. Ainuke, milleks tast asja ei ole, on RAW. Oskab, aga väga mannetult. Aga selle jaoks on jälle Lightroom perfektne.

Eemal

 

#12 03-04-2007 14:47:30

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

Paint Shop Pro: "Use tools photographers only dreamed of, until now" ja kõrval on pilt, kus sportlasel on sinine särk kollaseks tehtud. Tõeline pro-suhtumine fotograafidesse. Samuti paistab, et "täiesti uus" on ka vinnieemaldus :)

http://www.corel.com/servlet/Satellite/ … 7730485857

Eemal

 

#13 03-04-2007 16:49:57

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Photoshop vs. Corel Paint Shop Pro X

See coreli suund imeb jah. Aga õnneks ei ole vanad head featured kusagile kadunud ja enamus neist toimib nüüd ka 16bit/channel faili puhul. Värvihaldust on ka parandatud. Mina olen jätkuvalt rahul smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB