Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-05-2005 15:00:42

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Telekonverterid

Kuna plaanin võib-olla oma 75-300 toru vahetada 300 fiks + võib-olla 1.4x TC vastu, siis tekkis paar küsimust erinevate tootjate TC-de kohta.

Nagu aru saan on parim mida tahta võiks Canoni enda 1.4X TC mis annab praktiliselt kadudeta suurenduse ning garanteerib, et avaarv raporteeritakse õigesti aparaadile.

Samas näen siin kasutajaid nii Sigma 1.4X, Kenko Pro 1.4x jne. Kas saaks nende kasutajatelt kommentaare, et kuidas on ava raporteerimisega, kuidas on pildi kvaliteet ilma ja koos konverteriga. Eriti lahe oleks, kui saaks teha ühest ja samast objektist pilti ilma ja koos konverterita, et siis võrrelda.

Aparaadina kasutan 20D niiet nurkade vinjeteerumine ei tule vist väga olulise argumendina kuna 1.6x kropp eemaldab serva alad või kuidas on teiste sarnase pilli kasutajate kogemused?

Tänud ette juba.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 12-05-2005 00:03:58

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: Telekonverterid

Dogma nr.1: kadudeta pikemaks konvertimist pole olemas.
Olen mõõtnud 20D ja fix objede MTF ilma ja koos konverteriga Kenko Pro300 1,4x ja 2x. Kenko Pro300 loetakse kas Canoniga võrdseks või peaaegu sama heaks. Töötab kõikide Canoni fiksidega nagu Canoni originaal, so näitab ava õigesti ja alates f8 ei toimi AF.
Kaod sellised: kui fix objel parimas punktis f7,1 juures MTF@50 67lp/mm, siis 1,4x oli samas 10..12 võrra väiksem ehk 55 lp/mm.
Dogma nr.2 : kui f4 objektiivi maksimum eralduvõime on näiteks f8 juures, siis 1,4x konverteriga nihkub min ava küll f5,6 peale, aga maksimum jääb f8 juurde alles (ei nihku edasi). 
Dogma nr.3 : kuna fix+konverteri summaarne lp/mm allub samale reeglile nagu iga kahe eraldusvõime summeerimine (1/MTF_sum=1/MTF_obj+1/MTF_konv ) siis tulemuse saab seda parema, mida parem on objektiiv.
Sigma puhul tuleb vaadata, et toru (eriti zoomide) tagaklaas konverterisse ei sõidaks.

Eemal

 

#3 12-05-2005 02:22:14

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Telekonverterid

Huvitav. Mul just üks tuttav kes omab Kenko Pro 300 1.4x TC-d tegi nädalvahetusel teste Canoni konverteriga ja ütles, et vahe on päris kena, eriti autofookuses mis kenkoga palju rohkem eksib. Ega kadudeta loomulikult ei saa ükski konverter olla, kuid mida mina mõtlesin oli see, et Canon EOS 20D + 300L + 1.4x annab kvaliteedilt vägagi ligilähedast ilma TC-ta kuna enamus optilisi defekte esineb äärealadel mis tänu sensori suurusele lihtsalt pildist välja jäävad.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 12-05-2005 11:30:04

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: Telekonverterid

Nõus, konverteri kasutamisel on kombinatsioon kaamera+obje+TC, see kolme osapoolega võrrand omab ka mitut lahendust. Arvan, et AF toimimisel on jällegi objektiiv see, mis määrab rohkem üldtulemust (kiirus kaasaarvatud) kui konverter.
Millise obj tuttav katsetas ? Pole Canoni enda konverterit kätte sattunud, muidu teeks Kenko-Canon võrdluse. Numbriline MTF võrdlus kõige objektiivsem.
Enamus "defekte" ei asu niivõrd äärealas, millele loodad. Kuna need TC on mõeldud ikka täiskaadri jaoks, siis on ka projekteerimisel püütud ikka keskmist headust saavutada, mitte "keskel väga head ja äärtes nagu tuleb".
Keskel, kus on enamus objekti olulist osa,  jääb ju tulemus samaks nagu täiskaadri puhulgi, ainult tänu 1,6x on ääred väheke teravamad.

Eemal

 

#5 12-05-2005 12:50:34

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Telekonverterid

smile Ega ma ei yritagi iga hinnaga kaitsta seda vaidet, et Canoni TC annab taiesti kadudeta. Kaod on loomulikult, kuid vahemalt erinevate reviewde jargi on Canoni omal need koige vaiksemad ning eriti kui kasutada selliste aparaatidega mis seda 1.6x kroppi omavad kuna siis jaavad aare alad valja.

Siin va'ike quote Bob Atkinsi fotoreviewde lehelt TC-de kohta ning just 1.4x TC kohta:

Bob Atkins kirjutas:

Image quality with the 1.4x is excellent, in fact with many lenses (300/4, 500/4.5, 600/4 etc.) it's hard to see any drop in image quality much of the time (though it is there if you measure it carefully). The 2x is still good, but most of the time you can tell there is some drop in sharpness.

See test mida so~ber tegi oli Canon EF 300mm f/4 L IS USM objektiiviga, sama mida ka Bob mainib.

Viimati muutnud toruonu (12-05-2005 12:51:25)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB