Sa ei ole sisse loginud.

#1 10-08-2007 09:18:53

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Parasiidid

Järjest enam olen hakanud tähele panema, et mingi kamp kodanikke pole siin mitte selleks, et oma pilte ja emotsioone jagada vaid ainult selleks, et kommida ja hindeid lahmida. KUIDAGI MOODI on kommimiseks vajalik piltide arv täis saadud ja sellega on piltide lisamine lõppenud. Mõni vend pole terve aasta pilti lisanud aga kommib nagu tegija. Sihkestelt vendadelt kipubki tihtipeale tulema kõige´asjalikemaid´komme ja karmimaid hindeid. Saage aru, see siin pole Delfi, kus oma suhtlemisvaegust rahuldada. Või mis teised arvavad?

Eemal

 

#2 10-08-2007 10:43:30

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Parasiidid

jah, olen sama meelt, kes ei märkaks neid ilma kommentaarideta üleolevaid kolmesid viiterea taga, viimane näide tuli hiljuti ühele maastikule,... käsitlematu.

Eemal

 

#3 10-08-2007 12:19:14

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Parasiidid

Kus juures ka mina olen sellist asja tähele pannud. Peaks selle vastu midagi välja mõtlema. Antud hetkel mingisugust head ideed ei ole, kui tekib siis annan teada.

Eemal

 

#4 10-08-2007 13:57:03

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Parasiidid

Tegelt on asi lihtne. Kommimisõiguse säilimiseks peab viimase 2 kuu jooksul olema lisatud 3 pilti vms. Siis on libisev graafik ja paneb inimesi pilte lisama smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#5 10-08-2007 14:13:04

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Parasiidid

Huvitavad tähelepanekud teil? Mina ei ole märganud, mingit erilist lahmimist. Ma ise ei hinda, aga olen märganud hoopis,et 5-d tulevad kuidagi liiga kergelt. Üsna võimatu on tegelikult kuidagi hinnetega esile tuua tõepoolest suurepärast pilti võrreldes enam-vähem ok pildiga. Veel olen tähele pannud, et paljud pildid jäävad üldse igasuguse tähelepanuta. Vahel harva undub, et hindaja on üleolev. Näiteks Remo käblikupildi all oli üks

Eemal

 

#6 10-08-2007 14:15:07

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Parasiidid

Vabandust- tahtsin selle pildi üle vaadata ja täpsustada. Arvan nimelt, et tõenäoliselt ei ole keegi Eestis nii head käblikupilti teinud varem. Toruonu vast ei solvu, kui ütlen, et isegi tema EAT näitusel olnud vahva taustaga käblik on kraadike nõrgem vast.

Eemal

 

#7 10-08-2007 15:25:13

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Parasiidid

big_smile ei toruonu ei solvu big_smile Need on erinevad pildid ka smile Üks on rohkem keskkonna emotsioon ja teine on rohkem portree ning kuigi mul ka viimaseid on, siis remo oma on kindlasti parem just oma suhtelise puhtuse ja mõnusa tausta tõttu. Nüüd peaks vist minema ja selle pildi alla ka kirja panema tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#8 10-08-2007 17:18:54

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Parasiidid

mul on jäänud mulje, et paljud uued on ka ebameeldivalt kõvad sõnavõtjad paljude arvates.. Ma ise püüan hinnata objektiivselt ja nii nagu minu staatusele kohane..siiski mõnda aega juba närib, et kas ikka peaks nii palju kommima või hindama... võib-olla peaks vaiksemalt võtma?

Eemal

 

#9 11-08-2007 01:23:22

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Parasiidid

Huvitav, et ma pigem olen täheldanud seda, kui siin vana guru suht kesise pildi ülesse lükkab, siis saab ikka kiitvaid hinnanguid. Aga eks maitseid ole erinevaid. Hindamise suhtes võite ju teha kaalutud keskmise pealt. Või võtad kasutaja poolt antud hinnete keskmise suhte uude hindesse wink Võimalusi on küllaga.

Aga hindamine ja kommenteerimine ongi inimese jaoks alati valulik samm. Seni kuni öeldakse head, siis kõrvad liiguvad.. aga kui keegi halvasti arvab, siis ohh seda valulikku üle elamist. Üldiselt Estonia 10 point big_smile

Eemal

 

#10 11-08-2007 01:57:08

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

kkristo, kui sul midagi asjaliku öelda ei ole, siis ole parem kuss. Looduspildi foorumid on siinse keskkonna kasutajate teemaliseks suhtlemiseks, mitte iga teema all 'võõraste' üldise ja/või oponeeriva ja/või targutava jutu ajamiseks.

Mis puutub Alari postitusse, siis ma selle parasiitide mõttega päris nõus ei ole. Olen küll seda meelt, et pildile tuleks kirjutada korralik kommentaar pea igasuguse hinde juurde, eriti kui see on kas esimene või erineb teiste hinnetest, mitte lihtsalt hindeid panna. Nõnda annab ka kommija enda arvamusest veidi rohkem aimu kui lihtsalt ühe suht laialivalguva numbriga.

Eemal

 

#11 12-08-2007 19:38:03

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Mis juhtus, draa? Ma ei näe küll, et kkristo miskit valesti oleks öelnud. Vastukommentaari toon aga on küll veidi ebaviisakas, kas pole?

Eemal

 

#12 12-08-2007 23:38:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

Mulle ei istu see, et targutamas käivad selliste teemade all inimesed, kelle side looduspildiga on paar kuud kõikvõimalikkudes foorumiteemades lobisemist -- osades teemasse, osades puhta niisama. Pidigi olema mõõdukalt ebaviisakas.

Eemal

 

#13 14-08-2007 09:26:47

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Parasiidid

Nii, hakkab pisut teemast kõrvale kalduma see jutt smile Looduspilt peaks ju ennekõikke olema PILTIDE näitamise/vaatamise koht. Hinded ja kommentaarid ja muud jutud muidugi lisaks. MULLE on jäänud aga mulje, et osad on siin AINULT selleks, et foorumis ja piltide all ´tarka´panna ja suvalt hindeid klõpsida. Ajakirjadest loetud ja netist varastatud mõtteteradega siin ´kuulsust´ei kogu. Galerii ütleb inimese kohta kõik. Soovitan soojalt kõigile, enne kui ´spetsialisti´ nõuandeid järgima hakkate, kodaniku galerii üle vaadata.  Vähem mula, rohkem pilte smile

Eemal

 

#14 14-08-2007 10:20:54

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Parasiidid

Alari räägib täiesti õiget juttu.

Eemal

 

#15 14-08-2007 11:44:19

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Parasiidid

... ja lisaks peletavad asjatundmatud kommentaarid tõsised tegijad eemale sad
Minul on küll häbi oma mõne varasema kommentari üle, aga proovin end parandada.

Eemal

 

#16 23-08-2007 00:36:16

hundirattur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Parasiidid

sama teem jah, pärast mõnda kommentaari lugedes tuleb tahtmine need ära kustutada:( aga loodan, et pole kellelegi ilmaasjata liiga teind.
olen pannud ka tähele sellist naljakat tendentsi, et kui tuleb uue pildina selline "raskesti tajutav" või ebatavaline pilt ja saab halvemaid hindeid ja siis kui ilmub autori nimi ja see on mõni autoriteetsem kuju, siis hinded automaatselt tõusevad ja kommid muutuvad positiivseteks:))) ning kõik hakkavad nägema pilti heas valguses. või kui kommib mõni vanem olija, siis lähevad ka kohe hinded ülespoole aga see ongi norm tegelt.

Eemal

 

#17 23-08-2007 18:38:35

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Parasiidid

Kas ei võiks nii teha,et hindeid võib panema hakta alles siis kui kodanik on vähemalt "vanasokk" staatuses.
Hindajatele/kommeteerijatele soovitaks vaadata enne üle ka teised antud gategooria pildid ja siis hinne panna.

Eemal

 

#18 23-08-2007 22:44:28

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Parasiidid

Ma küll ei näe põhjust higistamiseks. Keegi pani kolme, no sõu vat nagu vanad eestlased ütlevad. See antud keskkond ongi ju selleks, et inimesed saaksid vabalt oma pildieelistusi välja näidata. Ühtset maitset pole õnneks olemas ja kui kellegile mingi pilt ei meeldi siis ma arvan, et tal on täielik õigus seda ka välja ütelda, olgu selle mittemeeldimise põhjus siis kogenematus, teisiti nägemine või mis iganes.

Eemal

 

#19 24-08-2007 09:02:48

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Parasiidid

Kogenematus nüüd küll hea põhjus pole.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#20 26-08-2007 00:58:24

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

Ma sain lõpuks aru, mida Alari mõtles.

Eemal

 

#21 26-08-2007 17:46:16

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Parasiidid

draa kirjutas:

Ma sain lõpuks aru, mida Alari mõtles.

Aga minu meelest ei tasuks selle pärast kohe siinses keskkonnas püssi põõsasse visata! Teatud kriitikast tuleb lihtsalt üle olla ja võtta seda kui lihtsalt ühe inimese nägemust asjast!

Eemal

 

#22 26-08-2007 19:28:01

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Parasiidid

Ma olen pikka aega seda teemat jälginud ja mõelnud, mis selle peale kosta. Ühesõnaga mina olen Harriga nõus. Ses mõttes, et siia panevad kasutajad oma pilte teistele näitamiseks, kommenteerimiseks ja kritiseerimiseks. Kui niisama tahad oma pilte näidata veebis siis on võimalik seda ka oma kodulehel teha. Siia lisatakse pilt vist ikka selleks, et saada teda, mis teised piltnikud arvavad sest. Jah, paljud kasutajad kommenteerivad küll üle oma teadmiste ja hindavad sama moodi. Selle peale ei tasuks veel kogu oma pildigaleriid siit ära kaotada. Nii lihtsalt ei tasuks veel alla anda. Jaagu kadumine siit portaalist on muidugi päris suur kaotus.

Üritagem ikka mõistlikud olla ja teistega ka läbi saada!

Eemal

 

#23 26-08-2007 19:55:14

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

millibell kirjutas:

draa kirjutas:

Ma sain lõpuks aru, mida Alari mõtles.

Oleks väga kena, kui adminnid, kes saavad oma postitusi muuta, võtaks vaevaks postituses ära märkida, et seda on muudetud, nii tekiks vähem segadust. Pealegi on ebaeetiline algul teiste peale oma sapp välja valada ja hiljem oma teravad väljaütlemised ära kustutada. Enne mõtle, siis ütle, nagu ikka.

Tänan eetikaloengu eest, miskipärast osad inimesed arvavad, et just nemad teavad, mis on eetiline või mis on täiskasvanuks olemise nõuded vms. Mina paraku nii ei arva, et nad teavad.

Eemal

 

#24 26-08-2007 19:59:30

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

ErikM kirjutas:

draa kirjutas:

Ma sain lõpuks aru, mida Alari mõtles.

Aga minu meelest ei tasuks selle pärast kohe siinses keskkonnas püssi põõsasse visata! Teatud kriitikast tuleb lihtsalt üle olla ja võtta seda kui lihtsalt ühe inimese nägemust asjast!

Minu pilte saab edaspidi näha mu/me kodukalt, teatud arengusuundade jätkumisel lisan neid tulevikus veel ka siia. Eks see paistab, millal või kuidas.

Eemal

 

#25 26-08-2007 22:18:56

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Mis siis juhtus nüüd, et meiega enam mängida ei sobi? Kas keegi tegi liiga?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB