Sa ei ole sisse loginud.

#26 27-08-2007 00:13:33

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Parasiidid

Jyrka kirjutas:

Mis siis juhtus nüüd, et meiega enam mängida ei sobi? Kas keegi tegi liiga?

Kaups avaldas draa sarvikpüti portree pildi all oma arvamust smile muud ei midagi, aga seekord ületas see vist kriitilise piiri... mnjah ei oska enam miskit arvata kogu sellest loost! Kahju kui tõsiseid tegijaid siin keskkonnas vähemaks jääb, aga eks igaüks ise tea kus soovib figureerida ja kus mitte.

Eemal

 

#27 27-08-2007 00:19:04

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Ah, kuulge plikad, jätke pirtsutamine. Liivakast...

Eemal

 

#28 27-08-2007 01:30:32

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Parasiidid

Polnud seal minuarust hullu midagi. Osade piltide all on minuarust hullemaidki andmisi olnud. Toruonu tegi foorumisse isegi teema "andmine" vms. Siin saab end kurssi asjaga viia.

Eemal

 

#29 27-08-2007 03:22:35

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Parasiidid

Ja ongi kõik pildid läinud neutral Kahjuks ei näinud, kui sapiseks siis selle sarvikpüti pildiga läks... vist ikka väga, kui selle peale oma mitme aasta pildid siit kustutada?!

Eemal

 

#30 27-08-2007 05:08:31

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

Ütleme nii, et klaas saab ükskord valades täis ja hakkab üle ajama. Aga tänu paljude looduspildi inimeste meilidele ma püssi põõsasse ei viska. Mis ei tähenda, et ma igasugu idiootsusi edaspidi vaikimisi taluma hakkan. Selles osas võite päris kindlad olla.

Eemal

 

#31 27-08-2007 05:19:11

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Parasiidid

Mnjah..aga minu arvates oli kogu oma piltide kustutamine siiski ülereageering...Mõni aeg tagasi oli analoogne situatsioon ühes teises kohas kus üks kasutaja peale mõningast sõnasõda võttis kätte ja kustutas ära oma aastase ajalooga blogi...hiljem kui asi maha rahunes siis taipas mida oli teinud..aga parandada enam ei saanud midagi.
  Aga ma saan aru et see oli Sinu otsus ja Sa tead ise mida teed. Ja loodan et Sa ei kahetse seda.

Eemal

 

#32 27-08-2007 08:56:33

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Parasiidid

Madis, oled pikka aega teemat jälginud, nagu sa ütlesid, aga ikka pole minu jutu pointile pihta saanud. Mul kama kaks neist kommidest. Räägin sellest, et osad ei lisa pilte ja ei hakkagi kunagi lisama, sest kommimisõigus on käes ja see on ÄÄRMISELT MAGE.
Draa teema jääb mulle segaseks, küllap olen kuskil midagi olulist lugemata jätnud smile Või on miskit juba kustutatud. Kahtlustan ka ülereageeringut. Aga see on ju Draa smile

Eemal

 

#33 27-08-2007 09:14:09

KarinR
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Parasiidid

Ma ei võta üldjuhul foorumis sõna, aga see jant on mulle küll mõistetamatu. Kas looduse pildistamine ei peaks olema mitte põnev ja tore tegevus; hobi, mida harrastad selleks, et see sulle naudingut pakub? Ja seejärel jagad oma emotsioone teistega, teades, et need emotsioonid ei pruugi alati teiste inimeste maitsega ühtida. Ja mis siis sellest? Nii on ju kõikide asjadega elus. Kuidas saavad täiskasvanud inimesed selliste väikeste asjade peale solvuda?!?
@alari - lahmimist ei olnudki. Sa ei maganud midagi maha.

Eemal

 

#34 27-08-2007 11:45:27

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Parasiidid

Kahjuks ei näinud arutelu sarvikpüti pildi all. Pidi ikka jama olema, kui asi loobumisega lõppes. Ja seda draa poolt, kes ju ometi harjunud kõva kriitikat tegema. Kahju, liivakast jääb tühjemaks...

Eemal

 

#35 27-08-2007 12:33:32

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Parasiidid

Jaak kurat (jalad põhjas)- milles meie süüdi oleme, et Su pilte enam siin näha ei saa? Looduspilt jääb ikka tublisti vaesemaks. Isegi sellised vähe temperamentsemad sõnavõtud on asjale kasuks. Peabki vaidlema, aga küsimus pole ju elu ja surma peale. Usu mind, ma teen ka südamest pilte, kasutades selleks kõiki oma väheseid võimalusi.

Eemal

 

#36 27-08-2007 12:45:17

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Parasiidid

Njah. Kuigi mõtlesin siin sõna mitte võtta, sest saan kohe võimalikult mahlakalt verbaalselt vastu hambaid, siiski lühike retsensioon toimunust.

Mina ei näinud draa sarvikpüti pildis kahjuks suurepärast vaid pigem head. No ei näinud, mis teha. Kuna ma ei osanud täpselt öelda, kas see on võttenurk või lame valgus või miski muu mis mind häirib, jätsin hinde panemata. Ma tean, et suurepärane on viimase lofo kaanel olnud pütt.

Draa võttis mu pehmelt öeldes selle kommentaari peale läbi, sest talle olid minu mõtted täiesti mõistetamatud. Kordasin üle, et see on lihtsalt minu isiklik arvamus. Ja jälle sain vastu: kuidas ma saan looduses palju viibinuna nii võhiklikke argumente pilduda, võiks nagu karul ja rebasel (või mis iganes võrdlus see oli) vahet teha. Seejärel mainisin: ah las ta olla (no milleks vaielda), mille peale kodanik arvas, et tegu on märterliku vandenõuga. Siis sai minu klaas täis ja öeldud: kasva suureks.

Järgmine hommik olid pildid kadunud. Ma kardan, et nüüd tuleb siia väga sapist teksti, sest see on alati nii olnud. Jaak, kui sa ütled, et oled keevaline, siis jah, oled küll, aga tihtipeale ka üle vindi nahaalne ja seda teavad siin ju enamus. Nahaalsus on aga muud kui keevalisus.

Rahu, teeme pilti, tunneme rõõmu, omame erinevaid arvamusi (!), kui vaja, ka eksime, aga miks nii räigelt kakelda?

Peace.

Eemal

 

#37 27-08-2007 12:45:47

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Eemal

 

#38 27-08-2007 13:10:59

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

Nagu ülalpool öeldud, ei kao ma kusagile. Ja ei oleks muidu ka kadunud, vaid lihtsalt pildistamise teema poolest ennast taandanud.

Mind on aegade algusest pahandanud inimeste ebapädevusest vms kirjutatud jama piltide all. Eks sealt need enamus mu teravaid väljaütlemisi ka tulevad. Asi millest ma aru ei saa, on see, et kui nt hambaarsti juures me ei õpeta, et näe, nüüd võta see puur ja nüüd pane see plomm, siis fotode juures justkui samaväärne tegevus on lubatud. Ja mitte ainult, isegi kui soovitame hambaarstil kasutada akutrelli oma purihamba puurimiseks, siis peale seda, kui selgub, et see pole just kõige parem mõte, sunnime teda ikkagi puurimist alustama. Ei ole seda, et jah, läks veidi puusse see soovitus, et jätame selle purihamba ikka terveks. Ei, selle asemel ütleme hoopis, et see on 'arvamus', et tuleb akutrelli kasutada ja kõik oleks justkui klaar. 

Seepärast veel kord: kommimine võiks väljendada rohkem emotsiooni ja vähem igasugu tehnilist vms.

Mis puutub Alari algsesse teemasse, siis ma olen järjest rohkem veendunud, et osad inimesed on siin sotsiaalse kuuluvuse pärast, mitte sellepärast, et neile loodus või pildistamine või mõlemad väga korda läheks. Või kui isegi lähevad, siis sellepärast, et see on teiste meelest äge, mitte inimese enda sisemisest tundest. Arvan, et sealt tuleb suur osa seda nn parasiitlust, sest nende eesmärgid Looduspildi suhtes on teised kui hingega asja juures olevatel inimestel.

Eemal

 

#39 27-08-2007 13:12:25

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

kaups kirjutas:

Njah. Kuigi mõtlesin siin sõna mitte võtta, sest saan kohe võimalikult mahlakalt verbaalselt vastu hambaid, siiski lühike retsensioon toimunust.

Mina ei näinud draa sarvikpüti pildis kahjuks suurepärast vaid pigem head. No ei näinud, mis teha. Kuna ma ei osanud täpselt öelda, kas see on võttenurk või lame valgus või miski muu mis mind häirib, jätsin hinde panemata. Ma tean, et suurepärane on viimase lofo kaanel olnud pütt.

Draa võttis mu pehmelt öeldes selle kommentaari peale läbi, sest talle olid minu mõtted täiesti mõistetamatud. Kordasin üle, et see on lihtsalt minu isiklik arvamus. Ja jälle sain vastu: kuidas ma saan looduses palju viibinuna nii võhiklikke argumente pilduda, võiks nagu karul ja rebasel (või mis iganes võrdlus see oli) vahet teha. Seejärel mainisin: ah las ta olla (no milleks vaielda), mille peale kodanik arvas, et tegu on märterliku vandenõuga. Siis sai minu klaas täis ja öeldud: kasva suureks.

Järgmine hommik olid pildid kadunud. Ma kardan, et nüüd tuleb siia väga sapist teksti, sest see on alati nii olnud. Jaak, kui sa ütled, et oled keevaline, siis jah, oled küll, aga tihtipeale ka üle vindi nahaalne ja seda teavad siin ju enamus. Nahaalsus on aga muud kui keevalisus.

Rahu, teeme pilti, tunneme rõõmu, omame erinevaid arvamusi (!), kui vaja, ka eksime, aga miks nii räigelt kakelda?

Peace.

Paraku kaups jättis ütlemata selle, mille pärast ma ta läbi võtsin -- nimelt, et pilt oli tehtud selja tagant. Lame valgus jne ei olnud läbivõtmises teemaks. Ja võrdlus oli, et see ei ole arvamus, kui pildil on rebane ja sina ütled, et ämblik.  Nüüd vast läheb ka muu osa konteksti. (kõnealust pilti saab näha siit --> http://foto.dvaa.ee/?pid=1346 )

Eemal

 

#40 27-08-2007 13:34:48

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Parasiidid

alari kirjutas:

Madis, oled pikka aega teemat jälginud, nagu sa ütlesid, aga ikka pole minu jutu pointile pihta saanud. Mul kama kaks neist kommidest. Räägin sellest, et osad ei lisa pilte ja ei hakkagi kunagi lisama, sest kommimisõigus on käes ja see on ÄÄRMISELT MAGE.

Ahsoo, ma sain nii aru, et osa tegelasi kes on oma kommimisõiguse kätte saanud ragistavad hoolega teiste piltide all. Seda ma kahjuks välja ei lugenud, et nad enam peale kommimisõiguse saamist "metsa pilti tegema ei lähe" (loe: enam enda pildigaleriisse pilte ei lisa). Eks jah sealt need kõige pro -mad kommentaarid tule jah.
Enda kaitseks niipalju (loe: kui vaadata minu pildigaleriid siin saidil siis see on üsna üürike. Jääb mulje nagu mina oleks ka nn. "parasiit"), et viimasel ajal ei ole saanud enda arust nii head pilti, mis siia sobiks lisada, vb on enesekriitika piir kõrgele seatud. Ma käin metsas küll, ärge arvake, et ma aint siin foorumis "mölisemas" käin tongue. Osad pildid on kodukal üleval ka teistele vaatamiseks. Kui saan mõne korraliku pildi küll ma siis selle siinsele rahvale kritiseerimiseks kah üles panen (juhul kui adminni filtri kinni ei jää tongue). Piltide kommenteerimisest ja hindamisest olen ma ennat üritanud eemale hoida kuna ma alles pea aasta asjaga korralikult tegelenud.

Jaagu sarvikpüti pildi kohta niipalju - mulle jäi sama mulje, mis Kaupsilegi, et on nagu selja tagant tehtud pilt. Kaupsi kommentaari lõpus oli isegi "?", mis oli vist mõeldud rohkem küsimusena. Eks see mulje jäi selle pärast vast, et linnu keha paistis suhteliselt vähe.

Ma arvan, et sellest sündmusest, mis siin toimus, on meil kõigil palju õppida. Üritagem ikka läbi saada. Vb. mõned looduspiltnikud trehvavad isegi looduses kokku siis on nägemisrõõm suur ja lahku minnes on meel hea, et sai fotosõbraga törts juttu aetud, mitte nina verine ja tuju tusane. tongue

Eemal

 

#41 27-08-2007 14:08:07

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Selles mõttes läheb see jagelemine muidugi teemaalgatusest mööda, et kaups minu arusaamist mööda küll nende hulka ei kuulu, kes ainult möliseb ja pilti ei tee. Möliseb küll, aga pilti tuleb sealt ka ikka korralikult smile

Eemal

 

#42 27-08-2007 14:11:30

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Ma ise oleks sellele pütile küll "viie" pannud (äkki paningi?), ehkki valgus on küll selline hallikavõitu, aga minu arvates ongi siin liiga palju supervalguse ja poosiga klantspilte ning vähem realismi sombu, võsa ja poriga, mida palju raskem huvitavaks võtteks vormistada (see pütipilt ei käi küll ka siiski nende viimaste alla).

Eemal

 

#43 27-08-2007 15:19:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

millibell kirjutas:

draa, aga maini siis seda ka, et kaups kirjutas, et talle tundub, nagu oleks pilt tehtud selja tagant. Kas sa saad ikka aru, mis vahe on “tundub”, “jääb mulje” jms ja lihtsalt “on”-ga öeldu vahel? Praegu jääb mulje (NB!), et sa vahel lihtsalt otsid ettekäänet pahutsemiseks. Pärast sinu nö profiks hakkamist on sinu valulävi ikka väga madalale langenud, millest see tuleb? Ja sinu hambaarsti näide on kohatu, sest hambaarst ei küsi ega vaja üldjuhul teiste arvamust, siia aga pannakse pilte üles just selleks, et neid arvamusi kuulda. Jah, olen nõus, et mõni kommentaar tundub vahel rumal, aga selle vastu ei saa küll keelamise ja kärkimisega. Näita eeskuju, püüa ise olla sel tasemel, mida sa teistelt ootad (sa ei ole ju olnud, ega?). Kas või loe oma kommentaar enne postitamist üle.
Sa oled oma praeguses kibestumises suuresti ise süüdi. Selle saidi kõige valjema häälena on sul olnud tuhat võimalust – looduspilt.ee on nüüdseks just nii mitu päeva vana – selgitada oma tõekspidamisi, mõjutada-kujundada teiste arvamust, väidelda mis tahes teemal kas või väitlemiskultuuri arendamiseks. Aga ei miskit. Aga-ma-olengi-selline õigustusega aeg-ajalt kärkida on oma seisukohtade tasakaalukast põhjendamisest väga palju lihtsam. (Kes viitsib, lugegu võrdluseks photo.net’i foorumit, näiteks “Philosophy of Photography” vanemaid teemasid – kui palju on seal soovi mõista ja seletada, kui vähe on vaenulikkust.)

Häda siin ongi, mulle tundub, et ma ei näe ei kibestumist ega valuläve madalale langemist. Mulle tundub jah, et alati on keegi, kes teab minust paremini, kuidas või missugune on mu mõttemaailm ja mu tegemised. Ja mulle tundub, et absoluutselt iga asja on võimalik kirjeldada nii hea omadussõnaga kui kehva omadussõnaga, sõltub vaatenurgast, mida, ei saa mainimata jätta, mulle tundub, et needsamad teadjad kipuvad oma äranägemise ja vajaduse järgi tarvitama, vt kasvõi siin ülevalpoolgi juba paar näidet. Seepärast mulle tundub, et mullle ei lähe taolised märkused korda.

Hambarsti osas aga ma arvasingi, et mõni hakkab oma viimast hambaarstikülaskäiku meenutama ja üks-ühele samasust otsima ja siis ütleb, et aga seal ju ei tehta nii.

Kui tahad minu psühhoanalüüsi jätkata, pane mulle meil, siin võiks aga selle ära lõpetada.

Eemal

 

#44 27-08-2007 21:27:10

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Parasiidid

masendav

Eemal

 

#45 27-08-2007 21:55:15

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Parasiidid

draa kirjutas:

Aga tänu paljude looduspildi inimeste meilidele ma püssi põõsasse ei viska.

Ei kahtlegi selles, et sinu pilte ka edaspidi näha saab - siin või mujal. Kuid asjal on ka teine külg. Kus me saame lugeda neid huvitavaid ja harivaid diskussioone, mis on toimunud sinu piltide all ja mis on siinse kogukonna kollektiivne looming? Kus me saame lugeda neid Viiu suurepäraseid poeetilisi mõtteavaldusi, mis on seda saiti rikastanud ja millest osa nüüd koos sinu piltidega hävitatud on? Arvan, et ka nt Viiu kommentaaridele laieneb autoriõigus, ja see õigus peaks vaieldamatult kuuluma Viiule endale ...

Oleks kena, kui mõtleksid veel. Loodetavasti on endine situatsioon tehniliselt taastatav ...
Sest ... Kõigel on kõigega seos.

Eemal

 

#46 27-08-2007 23:20:19

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Parasiidid

Ootan ka rahumeelset lõppu ja piltide taastamist koos kommentaaridega. Kas see on üldse võimalik?

Eemal

 

#47 28-08-2007 00:12:18

Susa
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Parasiidid

Täpselt sama, mida Mari kirjutab, mõtlesin siis kui asja avastasin. Draa - Su piltide all olid tihti väga pikad ja huvitavad arutelud. Ja kui need ka Sulle endale ei meeldinud, siis totaalsele algajale nagu näiteks mina, olid need jutud väga mõtlemapanevad ja huvitavad lugeda ja pildiga koos uurida.
Minu meelest ongi Looduspildi üks tähtsamaid rolle (peale ilusate piltide nägemisvõimaluse) see, et iga konkreetse pildi puhul on võimalik lugeda erinevate inimeste arvamusi ja soovitusi, huvitavaid diskussioone, natuke nalja ja vahel isegi ragistamist. Ja kõik see kokku on põnev ja hariv smile

Eemal

 

#48 28-08-2007 00:42:33

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Parasiidid

Ma kuulaks heameelega ka teiste tigekullide arvamust asjast.

Eemal

 

#49 28-08-2007 00:51:53

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Ma panen siia siis asja terviklikkuse huvides suure küsimärgiga lingi piltide kustutamise teemalisele jutulõngale , küll juba teiste poolt seal püstitatud, aga endalgi seoses antud juhtumiga algusest saati mõttes mõlkunud.

Eemal

 

#50 28-08-2007 08:58:47

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Parasiidid

Jyrka kirjutas:

Ma panen siia siis asja terviklikkuse huvides suure küsimärgiga lingi piltide kustutamise teemalisele jutulõngale , küll juba teiste poolt seal püstitatud, aga endalgi seoses antud juhtumiga algusest saati mõttes mõlkunud.

Võrdsed ja võrdsemad tongue


Aga andmebaasidest on ju backupid olemas, nii et taastada pole raske. Või pole?


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB