Sa ei ole sisse loginud.

#1 16-08-2007 18:22:47

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Piltide tellimine K-arvutisalongist

Et selline väikene informatiivne nupuke siia kuidas K-arvutisalongi piltide tellimus tähtaegadest.
Nimelt tellisin K-arvutisalongist mingi 20 A4 formaadis pilti. Tellimise hetkel oli kirjas tellimuse täitmise tähtaeg 2 nädalat aga no mis seal siis ikka, kannatan ära. Kahe nädala möödudes helistasin ja küsisin, et ega mu pildid juhuslikult valmis ei ole aga vastuseks sain, et neil on nüüd min tähtaeg 20 päeva. No mis seal siis ikka, ootasin kaks nädalat ootan ka kolmanda ja ootasin veel neljandagi ennem kui uurima hakkasin, et ehk on minu pildid valmis saanud aga oh ei kus sa sellega. Esiteks ei suvatsenud keegi telefoni võtta ja teiseks kui kohale olin roninud selgus, et neil võeti laboris öine vahetus maha ja nüüd selline hullumaja ja min tellimus 30 päeva ja telefon pidevalt heliseb ja järgmised pildid tulevad esmaspäeval - teisipäeval, no see teeb juba 31 - 32 päeva. Vot ei kujutagi nüüd ette millal mu pildid valmis võivad saada aga päris mõnus võib tegelikult olla kui mõnel külmal talveõhtul suviselt soojad pildid kätte saab, ja
"otse ahjust" nagu sõber Kaups armastab ütelda smile.
ELAGU K-ARVUTISALONG

Eemal

 

#2 16-08-2007 22:11:43

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Mul hakkab homsest neljas nädal jooksma. Loodetavasti pole nad mu rulle ära kaotanud selle aja peale big_smile

Eemal

 

#3 16-08-2007 22:15:28

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

mis teil viga on, et üldse sellest firmast pilte tellite, kui nii tohib küsida? smile

Eemal

 

#4 16-08-2007 22:23:30

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Mina isiklikult olen kunagi paar korda tellinud k-st. Ei teinud küll vahet teiste laborite tulemusega v.a. üks kord, kus on midagi väga mööda, ilmselt masina häälestus segi. Ka Äripäev korraldas siis kui K turgu "reguleerima" hakkas testi ning nende tase ei jäänud alla, vaat et tegi äragi (vist jäi teiseks). Muidugi - pildikvaliteedi hindamine on mõneti suhteline.

Tavaliselt lasen siiski paari a4 kaupa ja ootetööna või nö homseks mõnes teises laboris, ei viitsi oodata ja summad on ju väikesed.

Eemal

 

#5 16-08-2007 23:15:59

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

tom kirjutas:

mis teil viga on, et üldse sellest firmast pilte tellite, kui nii tohib küsida?

No muidugi tohib küsida. Minu viga kannab näiteks nime: "Ei ole raha peale vihane". Täpsustatud andmetel on pilte tellimuses 34 ja K-arvutisalongis läks see maksma 306 eeku. Digifotos näiteks oleks täpselt sama tellimus läinud maksma 1190 eeku. Säästetud 884 eegu eest ostan ma endale aga näiteks 88 pudelit õlut smile. Samas ei mõista ma üleüldse K-arvutisalongi hinnapoliitikat. Kui nõudlus on suurem kui tootmisvõimsus, tuleb hindasi tõsta ütleb minu loogika aga K-arvutisalong ongi ilmselt selline koht kus loogikaga midagi pistmist ei ole.

Eemal

 

#6 17-08-2007 00:08:19

Arvo Ermos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 136

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Igatahes mina K-Arvutisalongi teenusega rahul ei ole. Viimati tellisin oma Norra reisifotod sealt ja palusin, et mitte töödelda. Kui pildid kätte sain oli tulemus kohutav, igale pildile oli midagi juurde keeratud. Esitasin ka pretensiooni, aga ega tuuleveskiga võidelda ei anna. Tegin uued pildid Digifotos ja tulemus suurepärane.

Eemal

 

#7 17-08-2007 00:24:36

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

See teeb sul 9 EEK pilt.
Juunini maksis Photopointis kliendikaardiga sama. Nüüdseks hind tõusnud 12 EEK A4. Kui ei võta kiirtellimusena.
Kuna kaugel igasugustest fotoasutuse lettidest, siis tellin enamasti sealt postiga 15 EEK panderoll. vahest ka mujalt, aga suurt kvaliteedivahet pole olnud.
Kui nii kaua ootad K-arvutisalongist, siis võib kokkuhoitud raha eest ostetud õllest mitte jätkuda. Võta Photopointist, jääb küll sama koguse piltide pealt 12 õlut ostmata, aga vähemalt õlle otsalõppemise kartus väiksem smile Mul pole kunagi üle nädala piltide kättesaamiseni läinud.

Eemal

 

#8 17-08-2007 01:02:50

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

harri kirjutas:

No muidugi tohib küsida. Minu viga kannab näiteks nime: "Ei ole raha peale vihane".

kvaliteedi eest makstakse reeglina raha.

Eemal

 

#9 17-08-2007 01:28:07

Arvo Ermos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 136

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Photopoindist püüan samuti eemale hoida, Pärnu mnt. labor keeras samuti pildid untsu, oli õudne kollakas toon, isegi minu säästuprinter HP ix5000 tegi paremaid pilte.

Eemal

 

#10 17-08-2007 01:48:34

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

ei taha küll itkeda, ent... sama nali mis arts12'l, mul oli suur ports viimaseid perepilte lillaka tooniga Tartu PP Lõunakeskusest sad ei tee sellest küll põhjapanevat järeldust, aga kergelt negatiivse kogemuse jätab küll. Teen peatselt veel korra proovi, kui ikka sama nali, siis enam sealt ei telli.

Eemal

 

#11 17-08-2007 10:47:56

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Mina olen siiani olnud K kvaliteediga väga rahul ja ei ole kordagi täheldanud seda, et mõni teine labor annaks parema tulemuse. Muidugi kui on A4 või suuremat vaja, siis olen siiani kasutanud Digifoto teenuseid - lihtsalt kindluse mõttes. Aga 10x15 pildid olen kõik K-s lasknud ja minu kogemus on just selline, et seal ei muudeta suurt miskit - pildid tulevad nii nagu ma ise olen neid töödelnud ning see mulle meeldib.

Eemal

 

#12 17-08-2007 11:15:24

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

tom kirjutas:

mis teil viga on, et üldse sellest firmast pilte tellite, kui nii tohib küsida? smile

Heh aga ma olen lihtsalt hajameelne. Ses mõttes, et kui ma kolimisega 5 rulli filme kuskile olen aastaks-kaheks ära unustanud, siis võivad nad kuu aega K's ka passida veel.
Filmid ostsin ma ka vist Säästumarketist smile

Eemal

 

#13 17-08-2007 13:35:23

remo
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 152
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

arts12 ja MarkoH, kas Te oma mure Photopoindile ka kurtsite? Eks tegijatel
ikka juhtub, nii olen minagi vahest saanud sealt pildid, millega rahul pole.
Olgu selleks põhjuseks siis minupoolse soovi "mitte korrigeerida" unustamine
vms. Kõik pretensioonid on aga lahendatud ning uued pildid on tehtud
kiirkorras.

Eemal

 

#14 17-08-2007 14:02:32

natrix
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 20

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

kui k-saluunist rääkima hakati... sai endalegi sealt kunagi digifailidest pildid tellitud. Peale seda pole sealt enam tellinud ka, sest kvaliteet ei olnud mitte natuke metsas vaid päris pees. Pildid nägid välja hullemad kui PS-s keerata värvid 256-colors peale. Sellised järsud üleminekud ja plassid värvid. Kogu see paberipatakas lendas lihtsalt prügikasti.

Eemal

 

#15 17-08-2007 14:03:46

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

natrix, mul oli 1 kord täpselt sama, pildid olid "plastilised". Oletan, et uus masin oli häälestamata vms.

Eemal

 

#16 17-08-2007 14:35:55

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Mina olen kõik oma 10x15 ja 15x20 pildid teinud Photopointis ja alati väga rahul olnud. Enne olen ise pildid paika pannud ja siis palunud kõik masinapoolsed korrektuurid maha võtta. Ühel juhul tegi pilte mingi õpilane, kes unustas korrektsioonid peale ja siis oli pudru ning kapsad, kuid tehti 20 minutiga korda.

Eemal

 

#17 17-08-2007 14:54:19

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

natrix kirjutas:

kui k-saluunist rääkima hakati... sai endalegi sealt kunagi digifailidest pildid tellitud. Peale seda pole sealt enam tellinud ka, sest kvaliteet ei olnud mitte natuke metsas vaid päris pees. Pildid nägid välja hullemad kui PS-s keerata värvid 256-colors peale. Sellised järsud üleminekud ja plassid värvid. Kogu see paberipatakas lendas lihtsalt prügikasti.

Sama ka mul...

Eemal

 

#18 17-08-2007 15:00:47

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

natrix kirjutas:

kui k-saluunist rääkima hakati... kvaliteet ei olnud mitte natuke metsas vaid päris pees. /.../ Kogu see paberipatakas lendas lihtsalt prügikasti.

K-saluunis oli (vähemalt tema algusaegadel, praegu pole enam tükk aega kasutanud liigpikaks muutunud tähtaegade tõttu) võimalus piltide kättesaamisel neid mitte vastu võtta, vaid terve paketina tagasi saata. Mul oli seal korra üks A4-de tellimus tugeva sinise värvinihkega ... saatsin tagasi. Mõne aja pärast helistas nende spetsialist, vestlesime sel teemal, ja kui ta jõudis nende siniste piltideni, siis ütles, et ahhaa, ja et ise oleks ta ka tagasi saatnud ... ja sain korralikud pildid.

Eemal

 

#19 17-08-2007 15:17:14

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

remo kirjutas:

arts12 ja MarkoH, kas Te oma mure Photopoindile ka kurtsite? Eks tegijatel ikka juhtub, nii olen minagi vahest saanud sealt pildid, millega rahul pole.
/.../ Kõik pretensioonid on aga lahendatud

Võib sõltuda, milline tibi momendil tööle võetud on. Midagi aasta-poolteist tagasi tellisin Ülemiste Photopointist ca 3...4 korral järjest kuu aja jooksul A4-sid. Hoolimata profiili kasutamisest ja soovist mitte korrigeerida olid pildid tugevalt magentased. Minu sellesisulise mõtteavalduse peale (küsisin, kuidas tuleks nende profiili nii kasutada, et pildid normaalsed jääksid), öeldi, et mida te üldse tahate - ega meie polegi profilabor!!! Kõigil nendel kordadel olid A4 pildid lisaks tugevalt lainelised, seega nende tasaselel alusele kleepimine polnud võimalik. Ühel korral tehti need lainelised pildid ka ringi, rohkem mitte. Tipp oli aga see, kui viimase tellimuse kättesaamisel anti mu loodusfoto konkursi jaoks tehtud piltide asemele ümbrikutäis võõraid läbupilte! Minu pilte ei leitudki, ilmselt olid need kellelegi teisele kaasa antud. Kohe uuesti teha ka ei saadud, kuna arvutist olid minu failid juba maha kustutatud. Mind aga "lohutati" sellega, et - milles probleem, Teie ei pea ju nende võõraste (!) piltide eest maksma!!! Seda siis vahetult enne konkursi tähtaega. Enam pole nende teeneid kasutanud. Suhtumist klientidesse näitas ka see, et kui palusin tegevuseta igavleval laborandil üht otse tema kõrval kõrgemal olevat fotokotti ulatada, teatati, et see pole tema asi ja selleks on müüja! (Kellel olid aga käed-jalad tööd täis, erinevalt igavust tundvatest ja lobisevatest laborantidest). Muidugi, tegu on ühe kuu muljetega ja võimalik, et nüüdseks on seal pädevemad töötajad ametis ... aga minu jaoks on nende maine küll rikutud.

Eemal

 

#20 17-08-2007 15:25:58

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

päris ilge. mõnd PP kõvemat nina ei teavitanud sellest? või näiteks sellesama kõrgemal oleva fotokotiga vastu pead ei tõmmanud talle paar korda möödaminnes?

Eemal

 

#21 17-08-2007 16:07:54

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

PP kogemus minul piirdub sellega, et kõigepealt läks tähtaeg üle (mingi kolm päeva küll kõigest) aga siis teatati, et minu failid on ära kaotatud, et ehk olen nii hea inimene ja saadan uuesti. Saatsingi, ainult, et mitte uuesti vaid pikalt.

Eemal

 

#22 17-08-2007 16:58:55

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

remo kirjutas:

arts12 ja MarkoH, kas Te oma mure Photopoindile ka kurtsite? Eks tegijatel ikka juhtub, nii olen minagi vahest saanud sealt pildid, millega rahul pole.

Mul tõi ämm pildid ära ja ma ise Paides avastasin selle, ei olnud otstarbekas hakata enam asja ajama, nad oli siiski veel vaadatavad väikeste mööndustega. Ma olen ka seda meelt, et tegijatel juhtub, mistõttu ma püssi veel PP koha pealt põõssasse ei viska.

Eemal

 

#23 17-08-2007 17:47:42

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

Päris põnevad seiklused Teile nende printimistega, ei oska nendes ebaõnnestumistes kaasa rääkida, kuna olen kasutanud siiani vaid Digifoto teenuseid ja prinditud on A2, A1 ja A0 formaate .... siiani ei ole kordagi kvaliteediga probleeme olnud wink

Eemal

 

#24 17-08-2007 22:55:40

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

pets nende mõõtude mida sa printinud oled ja millest siin eelnevalt jutt käis on suur vahe. Neid väiksemaid siiski prinditakse ju laboriga. Suuri ju trükitakse tindiga ja kontroll printeri üle on hoopis erinev big_smile Tahan seda öelda et sellise printeriga ikka igaüks hakkama ei saa, sellest ka kvaliteedi vahe. Aga fotolabori masina taha topitakse ükskõik kes, tuleb suvaline tänavalt, talle näidatakse kuidas, et näed siit lased filmi sisse ja siin vajutad paari nuppu ja sealt need pildid siis tulevadki. digifailidega siis sama lugu. keegi ei õpeta neid värve nägema või kvaliteedist väga hoolima. Peaasi et kliendid oleks rahul ja kõik. Olgem ausad enamus kliente on siiski sellised kes ei hooli väga kvaliteedist, ei tea nad midagi paigas olevatest värvides jne.
vot nii big_smile

Eemal

 

#25 18-08-2007 00:46:22

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Piltide tellimine K-arvutisalongist

mul on ant kogemused photopointiga. siiani pole midagi pekki keeratud önneks ja pildid on ka tulnud lubatud nädalaga tavaliselt.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB