Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-09-2007 15:18:37

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

GPS teema...

Kas kellelgi on kogemust kas TT One XL või 720 mudeliga kaasasoleva Eesti kaardiga. Mind huvitab peamiselt see, et kuidas sobib nt võõras kohas metsas orienteerumiseks see Eesti kaart või siis et ei sobi üldse? Kas vähe väiksemad metsateed on peale kantud või ei ole?

Minu praegune mõte on hankida kas PDA ja kasutada isetehtud rasterkaarti(nt Regio) või siis hankida TomTom, ilmselt 720. PDA peal saab pmst kärada käima ka TomTom kaardirakenduse.

PS! Kas kellelgi Järvamaal on selline asi olemas, et saaks vähe näppida?

Eemal

 

#2 23-09-2007 15:25:07

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: GPS teema...

Kaart peaks olema ikka Regio tehtud? Mul Garmini omal Regio eesti detailkaart ja kõik metsateed ja pisemadki ojad on peal. Muidugi enda kodukandis olen täheldanud sellel kaardil kergeid möödalaske (jõgi läheb tee alt hoopis teisest kohast läbi ja üks metsatee on kah natuke võsas). Üljuhul Regio kaart on täitsa "pandav".
Vaata, et ikka SirFi III kiibiga oleks. Mu eelmisel Garminil oli mingi muu kiip. Sellega olin ma juba sellises kohas hädas kus puud kasvasid tee kohal. Metsas andis ikka head lagendiku otsida, et kindlaks teha kus ma olen.

Eemal

 

#3 23-09-2007 15:29:46

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: GPS teema...

Mis Garmin sul täpsemalt on?

Eemal

 

#4 23-09-2007 15:31:11

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: GPS teema...

GPSmap 60CSx

Eemal

 

#5 23-09-2007 23:32:55

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: GPS teema...

Läks vähe võssa. Kiibiks on ikka SiRFstar III.

Eemal

 

#6 24-09-2007 00:17:55

Meelis
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 57
Veebileht

Re: GPS teema...

Mul on ka Garmin 60CS ja olen väga rahul. Kui korra on satid leitud siis naljalt ühendus ei katke isegi tihedas võpsikus. Regio kaart on nagu ta on. Võrreldes nt. Norra detailsete kaartidega on Regiol arenguruumi kõvasti.

Eemal

 

#7 25-09-2007 02:01:35

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: GPS teema...

TT One XL Eesti kaart ei kannata metsas kasutada.
Lõpeb väiksemate kruusateedega ära. Ise kombineerin 1:50000 baaskaarti ja TT GPS.

Eemal

 

#8 25-09-2007 13:31:17

mingat
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30

Re: GPS teema...

oma vähestest "gepsutamistest" võin öelda et tomtom on ikke rohkem linna ja maantee jaoks ise nad väidavad, et 71%  eestist kaetud(kui viimati nende infolehte külastasin) - eks see fakt räägi enda eest, *loe: metsa ma sellega ei roniks :-). Regio põhi käib nii garminis kui magellanis, paremat ilmsesti pole ja SiRFstar III võiks ikke seadmes olla. pda ja symbian os-ga moblades kärab tomtom ilusti aga ise pole sinna kaarte teinud, nii et ei oska seda poolt kommenteerida, lisaks veel, et pda ja moblaga ma metsas küll ei "gepsutaks" ja päris metsas on minu arust olulisem seadme hea ühenduvus ning igasugune töökindlus, et aru saada kuhu suundud või kust tuled. Hea kaart annaks sellisel juhul infot juurde, et kui kaugel asub lähim rada, siht või metsatee.


Läbi mõne objektiivi on kõik kassid ühtmoodi hallid.

Eemal

 

#9 25-09-2007 23:01:25

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: GPS teema...

Testisin äsja Fuijtsu Siemensi Loox 520N PDA'd, millele oli väikese softi abil juurde aretatud Regio Atlasest skännitud ja kalibreeritud Eesti üldkaart, samas oli kõrval võrrelda Garmini GPSmap 60CSx. Viimasel on peal juba suht hea Eesti kaart, ent metsas on siiski veel parem, kui Regio paberatlas kõrval lahti smile - kohtade ja järvede jms nimedest, majadest jääb ikka kõvasti puudu, samas plussiks on vee- ja töökindlus. Kuna mul on huvi auto peale aretada miskit, siis PDA ja iseskännitud kaart tundub edevam, sest seal on tõesti kõik imekohad ja -nimed peal, lisaks tundub enamvähem funkavat. Lisaks saan PDA peale kompunnida ka TomTom'i linnas müttamiseks. PDA puuduseks on vähe viletsamalt jälgitav ekraan ja see, et ta pole siiski päris GPS'iks mõeldud, vahel harva pidi esinema jamasid, nagu ikka arvutitega. Tundub, et hetkel veel ideaalselt lahendust ühes seadmes ei saa, mistõttu otsustasin minna keskteed ja tellisin ära Fujitsu Siemens Loox 560N PDA.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB