Sa ei ole sisse loginud.

#1 30-05-2005 01:17:50

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Tallinna elanikud

Kuulge kaas-tallinnlased. Rääkige kus linnalähedastes kohtades käite ka metsas hulkumas. Hing nii ihkab metsas käia ka siis kui ei ole mitmeid tunde aega, et kuhugile korralikult sõita ja pikemalt olla, kuid metsa tahaks ikka.

Ise käin pikemate ringide korral Nõva ümbruses kus on suhteliselt palju korralikku metsa ning kenasti loomi ning ka ei ole väga palju tüütavat inimkontingenti (siiani pole veel ühtegi nõva sõitu olnud, kus poleks kitsi, rebast ja jänest näinud). Samas sinna sõit võtab ca 1.5h ning sama tagasi.

Teine mõnus koht mis on vast siin kõigile teada on Alam-Pedja, kuid ka see on ca 150km Tallinnast ning suvalisel päeval sinna ei jõua. Samas usun, et on ka lähemal olemas ilusaid kohti kus metsavahel vaikselt ringi vurada ning matku teha saaks.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 30-05-2005 17:36:41

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: Tallinna elanikud

Väänas. Leiuks nastik, kits ja rebane.

Eemal

 

#3 31-05-2005 01:32:53

oliver
Kasutaja
Asukoht: Maa avarustes
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 59

Re: Tallinna elanikud

Kakumäe poolsaar on ütlemata ilus paik. Proovi tiir peale teha, eriti Kopli-poolne külg on (minu jaoks) üllatusi täis olnud.


"Kas sa oled jõudnud mere allikateni ja kõndinud sügavuse põhjas?
Kas sa taipad, kui avar on maa?
Jutusta, kui sa seda kõike tead!"

Eemal

 

#4 31-05-2005 10:41:16

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Tallinna elanikud

Väänas jah skoorib enamasti iga kord. Lisaks eelkirjeldatud liikidele mainiks veel põtru, jäneseid ja sookurgi (esimest olen küll kuulnud ainult kohalike inimeste suust rääkimas, ise pole õnnestunud kohata). Vahel käin ka Jõelähtme kandis, sealsetel väljakutel võis talvel kohata korraga 4-5 rebast, lisaks kitsed ja põdrad.
Päris Tallinnas võib Kopli taga olev Paljassaare poolsaar üllatada mõnede rebaste ja jänestega.

Eemal

 

#5 31-05-2005 16:09:47

Urmas Tartes
Külaline

Re: Tallinna elanikud

Tallinnlased, aga miks ei sobi Kõrvemaa või Lahemaa või Nõva kant? Siit Lõuna-Eestist vaatad vahel igatsusega nende kantide peale. (Kui Alam-Pedjal käidud). :-)

 

#6 31-05-2005 17:10:06

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

Läänemaa Suursoo ka.

Eemal

 

#7 31-05-2005 18:05:15

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

Urmas: kui esialgset postitust lugesid, siis saab ka"idud No~val kyll, kuid minu po~hiline kysimus oli, et kui ei ole tervet pa"eva kahjuks muude kohustuste to~ttu aega, kuid metsa hing kutsub, et saada just la"hemaid kohti teada. Muidu on ka na"iteks pa"a"skyla raba kus po~hiliselt ise ka"in (algab teine maja tagant praktiliselt smile) ning kus kyll rohkem linde na"eb kuna nii la"hedal asustusele. Aga seal on ka kitsi na"htud.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#8 31-05-2005 18:22:51

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

Mina soovitan -- võta Tallinna kaart ette ja vaata seda korra hoolikalt. 20-30 minuti kaugusel kesklinnast on metsa nii, et mustab. Ja loomi seal ka -- kitsed, põdrad, rebased, jänesed, koprad, saarmad (ilmselt, jälgedest ja konnajäänustest tundus nii), igasugu linnud, sisalikud jne jne... Kas päris igal pool, seda ma ei tea, aga mina olen endale selliseid kohti paar tükki leidnud. Selleks tuleb muidugi veidi maanteedelt kõrvale sõita, ringi tampida ja jälgi vaadata.

Viimati muutnud draa (31-05-2005 18:55:22)

Eemal

 

#9 31-05-2005 20:49:35

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Tallinna elanikud

toruonu: re pääsküla raba - siis me peaaegu et naabrid - mul algab ta sõna otseses mõttes maja tagant wink kitsed on viimasel ajal aktiviseerunud jah .. ja jänest nägin miski paar nädalat tagasi ootamatult.

Eemal

 

#10 31-05-2005 21:32:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

Hmm... aga me tallinnlased võiks siis teha sellise preview kokkutuleku smile Käia pässa rabas, väänas ja Jaak näitab ka mõnda huvitavat kohta wink Homme saan oma 300mm fiksi ka kätte, siis olen kindlasti võpsikus big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 31-05-2005 21:45:28

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

niisama jutu jätkuks plämisedes... kohtadega on nii, et üks asi on minna võpsa, teine asi minna juba teada kohta. kui ma ise võpsas käimist alustasin, siin panin ka umbes, käisin siin ja seal ja tulemust ei pruugi olla. loomulikult on ka nö teada kohtadega nii ja naa - vahel on keegi, vahel pole. peamine on asja juures avastamisrõõm ja mida rohkem käid, seda rohkem avastad ja joppab, nagu elu on näidanud.

Paidest on siin kedagi peale mKäpa?

Eemal

 

#12 31-05-2005 23:39:52

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Tallinna elanikud

Viimsi poolsaare keskpaik- jänesed, kitsed jms.
Vääna jõe ümbrus- koprad
Ülgase,Jõelähtme- pisinärilistest põtradeni
Põhja Kõrvemaa- täielik liigirikkus, legendid räägivad isegi karust (ise küll ei usu :-)

Eemal

 

#13 01-06-2005 16:06:57

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Tallinna elanikud

Miks Sa karu ei usu-nii Põhja-Kõrvemaal kui Lahemaal täitsa olemas. Kiiruga tulvad meelde karu värsked tegevusmärgid Soodla jõe ääres Koitjärvel ja ca pool kuud tagasi ajasid koerad Sagadi kandis karupoja puu otsa. Ilves näiteks aitas kaasa loodusraja tegemisele-arvas, et pikk ebahuvitav lõik -märgistas raja äärse puu küüntega ära, nüüd inimloomal hoopis lõbusam. Ja koidikud on siin ilusad...

Eemal

 

#14 01-06-2005 19:42:39

tanel_e
Uus kasutaja
Asukoht: Paide vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

MarkoH kirjutas:


Paidest on siin kedagi peale mKäpa?

Mina ja Pöialliisi ja teised meie pereliikmed. Oleme mitte just Paidest, aga Nahkmetsa kandist. Siitkandi liigirikkusest niipalju, et viimati kooli poole sõites nägime järjest metsist, põtra, kobrast, sokku, kitse, hiireviud, jänest, sookurgi. Pühapäeval nägime (ja saime pildile, aga kehvalt) järjekordset karu, sel kevadel viies sealkandis (3+1+1), rekord on mõni aasta tagasi korraga 5 karu. Viimase aja pommuudis oli hirv eelmisel nädalal, aga tahaks uuesti näha, enne ei usu smile Piltidel on veel meie koduümbruse põnevamast seltskonnast saarmad, hundid, jäälind, väänkael, rukkirääk. On "oma kohalik" ilves- näinud oleme korra, aga jälgi suht tihti. Ja must toonekurg hakkas sel kevadel eriti napaka koha peale pesa tegema, õnneks sai ise aru, et sellest ei tuleks miskit välja. Kõige harvem kohtab meie koduümbruses inimest ja loodetavasti see jutt nüüd väga palju olukorda ei muuda big_smile  Sorry, et nii pikk jutt sai.

Eemal

 

#15 01-06-2005 22:19:13

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

tanel_e kirjutas:

Kõige harvem kohtab meie koduümbruses inimest ja loodetavasti see jutt nüüd väga palju olukorda ei muuda big_smile  Sorry, et nii pikk jutt sai.

Võin öelda niipalju, et see kant on nii suur ja lai, et umbes sinna sisse hüpata polegi mõtet, sest see tundub suht mõttetu koht nagu enamus kohti, kui ei süvene smile Et kedagi peale kitse pildile saada, on juba vaja teada suts enamat, seda aga ilmselt igal pool. Sama hea kui Nahkmetsa, on ka Järvamaal veel Väätsa, Imavere, Koigi jne - igal pool suured metsad ja palju loomi. See, et seal sinu kandis eriti inimest ei kohta, on sellest, et ma pole teile kunagi sisse astunud big_smile või siis sellest, et sa ise eriti ei liigu metsas, muidu oleks vast kohtunud ning ilmselt ka selle piirkonna väga suurest maa-alast. Samas seal, kus sa elad, pole ma  tegelt kunagi ka käinud, käin mõned kilomeetrid lääne-loode pool enamasti ja keeran ennem Pöiatut alati teisele poole ära. Niiet ühte ma sulle ütlen, suuri masse pole sinna loota smile

Üldse, Paides on kõige kasulikum kohalikult fotohuvilisel alustada Männaru ümbrusest, kus kohtab põtra, kitse, rebast, jänest, kobrast jm pisividinaid, lähim siga elab Tarbjal big_smile

Eemal

 

#16 16-10-2005 15:59:31

śiuts
Külaline

Re: Tallinna elanikud

tanel_e kirjutas:

MarkoH kirjutas:


Paidest on siin kedagi peale mKäpa?

Mina ja Pöialliisi ja teised meie pereliikmed. Oleme mitte just Paidest, aga Nahkmetsa kandist. Siitkandi liigirikkusest niipalju, et viimati kooli poole sõites nägime järjest metsist, põtra, kobrast, sokku, kitse, hiireviud, jänest, sookurgi. Pühapäeval nägime (ja saime pildile, aga kehvalt) järjekordset karu, sel kevadel viies sealkandis (3+1+1), rekord on mõni aasta tagasi korraga 5 karu. Viimase aja pommuudis oli hirv eelmisel nädalal, aga tahaks uuesti näha, enne ei usu smile Piltidel on veel meie koduümbruse põnevamast seltskonnast saarmad, hundid, jäälind, väänkael, rukkirääk. On "oma kohalik" ilves- näinud oleme korra, aga jälgi suht tihti. Ja must toonekurg hakkas sel kevadel eriti napaka koha peale pesa tegema, õnneks sai ise aru, et sellest ei tuleks miskit välja. Kõige harvem kohtab meie koduümbruses inimest ja loodetavasti see jutt nüüd väga palju olukorda ei muuda big_smile  Sorry, et nii pikk jutt sai.

 

#17 16-10-2005 19:24:14

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

Lisaks veel niipalju, et ...

Teie kodukandi ilves on siin smile
http://www.lockbyte.com/marko/album/det … mage_id=94

Olen mitmeid kordi Pöiatu talu (oli vist sellel talul selline nimi) teeotsast paremale pööranud, aga kui lehest nägin seda pilti, mis teie taluõues tehtud oli, siis olen mõelnud, et kunagi tulen kasvõi eemalt vaatan seda asja ise smile viimati nägin ise sellesama teeotsa peal põtra. fotograafi mõttes lahedas kohas elate, kuigi väga kaugeks jääb see asi küll teil. Nädala veedaks ise sellises kohas ära, aga rohkem vist kisuks minu jaoks jamaks big_smile

Eemal

 

#18 17-10-2005 20:56:20

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Tallinna elanikud

Viimsis on rebast kõvasti. Hommikuti vara tööle sõites, silkab neid päris tihti ringi(eelmisel nädalal jalutas üks hulluke lausa mööda Pirita teed poolitavat mururiba). Nähtud ka kitse ja jänest.

Eemal

 

#19 18-10-2005 11:51:45

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Tallinna elanikud

Meie maa selline huvitav paik, et kui hästi otsida leiab igalt poolt midagi huvitavat, kui ainult hästi otsida ja silmad lahti hoida.

Eemal

 

#20 24-02-2006 22:32:59

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Tallinna elanikud

Mustamäe parkides ju oravad tulevad või sulle endale kallale, ei kavatsegi sind karta  - metsas sellist asja juba ei näe big_smile

Eemal

 

#21 24-02-2006 23:29:31

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Tallinna elanikud

Raporteerin, et Kohila ümbruses on võimalik ühe päevaga näha 5 põtra ja 4 kitse ja ühte laanerähni, aegajalt ka metssiga, hiireviud, rebast jne.

Tallinnasisestest kohtadest on ütlemata mõnus Ülemiste järve ümbrus, kus küll loomi seni näinud pole, ent loodus on vaheldusrikas ja huvitav kasvõi jalutamisekski ja linnamelust vabanemiseks. NB!sinna saab edukalt jalgsi ka kesklinnast.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB