Sa ei ole sisse loginud.

#1 02-06-2005 22:21:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Ettepanek...

...on hoida kõik hinded enne saladuses kui autori nimi nähtavale tuleb. Nähtavad ainult autorile ja nendele, kes hinnanud on, kui päris detailidesse oma soovidega minna. Ja autori nime nähtamatult olemise ajal teist hinnet panna ei saaks... (viide -- nähtav nendele, kes hinnanud on -- et need end ohe parandada ei saaks)..

Arvamused teretulnud.

Eemal

 

#2 02-06-2005 23:41:20

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

kommi sisu järgi on enamasti võimalik hinnet siiski aimata ju....

Eemal

 

#3 02-06-2005 23:45:59

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ettepanek...

Aga idee ise väärt mõtlemist. See annaks tõenäoliselt objektiivsemaid hindeid küll kuna tihti kipub praegult olema nii, et tahes tahtmata kaldud kõhkluse korral keskmise poole. Selline see inimloomus juba kord on. Kui aga inimesed ei näe teiste komme, siis on vast hinded ka rohkem need mida antud pildile inimene paneks. Mina seda teise kommi keeldu vast ei rakendaks, kuid hinded võiks sellegi poolest olla varjatud.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 02-06-2005 23:55:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ettepanek...

peidaks siis kommid ka kuni auori avaldamiseni.... st näeb aint autor ja hindanu/komminu.

Eemal

 

#5 03-06-2005 00:36:14

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ettepanek...

Mõttel on jumet, eriti see kui ka kommide nägemine keelata. See suurendaks ka kommide arvu, sest lugemise aluseks oleks omalt poolt kommi lisamine või siis 3 päeva ootamine. Usun, et paljude kannatus katkeks.

Eraldi teema on see, kas Markol on sellisel kiirel ajal nagu kevad aega sellega tegelema hakata, sest see mõjutaks ilmselt paljusid süsteemi osasid. Näiteks kuidas kuvada 7 päeva parimat pilti? Siiani oli nii, et kohe kui uus pilt 4 hinnet täis sai ning need 4 andsid talle 7 päeva kõrgeima keskmise, kuvati see kohe automaatselt esilehel. Kui sama lugu juhtuks nüüd uue idee kohaselt värske pildiga, siis ei saaks seda ilma keskmist reetmata esilehel kuvada. Kahe otsaga asi. Veel mõtteid?

Eemal

 

#6 03-06-2005 01:02:42

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ettepanek...

Võimalus on teha, et viimase 10 päeva parim pilt ning rakendada vana reeglit peale 3. päeva big_smile see tundus nagu lihtsaim lahendus. Kevadine kiire pildistamise aeg tõesti, kuid kui huvi, võin oma käpad ka appi visata.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 03-06-2005 12:03:28

TartsAn
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Ettepanek...

Sven Z. kirjutas:

Mõttel on jumet, eriti see kui ka kommide nägemine keelata. See suurendaks ka kommide arvu, sest lugemise aluseks oleks omalt poolt kommi lisamine või siis 3 päeva ootamine. Usun, et paljude kannatus katkeks.

Mul kindlasti katkeks aga pisikese jänkupojukesena ei saa ma ka peale 3 päeva kommida sad
Kas ei võiks üldse seda kommimise piirangut maha võtta, sest kuigi ma ise veel teha ei oska oskan vaadata küll.

Eemal

 

#8 03-06-2005 12:31:16

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

TartsAn kirjutas:

Kas ei võiks üldse seda kommimise piirangut maha võtta, sest kuigi ma ise veel teha ei oska oskan vaadata küll.

Oma pilte saab nüüd kommida. Jänkupoegadel e portaali uutel liikmetel ei saa lasta teiste pilte kommida mitmel põhjusel ja seda võimalust kunagi ka ei teki (või vähemalt pole plaanis....never say never).

Eemal

 

#9 03-06-2005 12:33:14

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

Sven Z. kirjutas:

sest see mõjutaks ilmselt paljusid süsteemi osasid.

See ongi tegelikult üsna keerluline, kuna muuta tuleb paljusid päringuid, juurde ehitada erinevaid kontrolle jne jne. Juba praegu on nt pildi vaatamine/hindamine paras keemia smile Ühesõnaga, idee on jämedalt hea, aga selle käsile võtmine on üsna valus teema. Ennem tahaks ära teha plaanitud muudatused ja siis kaaluda selle tegemist. Aga no suvel vaevalt et midagi suurt teha viitsin, vbla mõne vihmase ilmaga mõne pisimuudatuse...

Eemal

 

#10 03-06-2005 12:55:25

TartsAn
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Ettepanek...

MarkoH kirjutas:

Oma pilte saab nüüd kommida. Jänkupoegadel e portaali uutel liikmetel ei saa lasta teiste pilte kommida mitmel põhjusel ja seda võimalust kunagi ka ei teki (või vähemalt pole plaanis....never say never).

Mis ma neist omadest piltidest ikka kommin. Saan iseendaga suheldud ka ilma klaviatuuri vahenduseta smile
Aga mis need põhjused oleks? Ise näen ainult nn. läbustamise hirmu, kuid see on ju bännimise abil reguleeritav.

Eemal

 

#11 03-06-2005 13:25:10

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

TartsAn kirjutas:

Mis ma neist omadest piltidest ikka kommin. Saan iseendaga suheldud ka ilma klaviatuuri vahenduseta smile

Kommid sellepärast, et saad vastata tekkinud küsimustele ja väidetele ning kaitsta oma seisukohti, mitte et peaks põdema "Muhvi sündroomi" big_smile

TartsAn kirjutas:

Aga mis need põhjused oleks? Ise näen ainult nn. läbustamise hirmu, kuid see on ju bännimise abil reguleeritav.

Bännimine ei päästa midagi, iga kell ja igalt poolt võib uuesti regada ja kommida. Meie eesmärk pole portaalist teha peldikuseina (a la Delfi jms), kus ennast välja elada, vaid arendada teatavat tõsisemate huviliste ringkonda. Ebaadekvaatse ja mittevajaliku möla vähendamiseks on vaja ennast tõestada eelnevalt ja siis 2 pilti üles riputades, mida ju ei ole palju tahetud eks. Hea on teiste kallal ilkuda, aga teine asi ise paremini teha. Kommentaaril pole ju väärtust, kui ise ei suuda ligilähedaseltki kriitiliselt kommenteeritut pilti järgi teha.

Eemal

 

#12 03-06-2005 13:46:05

TartsAn
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Ettepanek...

MarkoH kirjutas:

Kommid sellepärast, et saad vastata tekkinud küsimustele ja väidetele ning kaitsta oma seisukohti, mitte et peaks põdema "Muhvi sündroomi" big_smile

Selle küsimustele vastamisega olen 100% nõus aga enesekaitse?! Kui pilt ise ennast tõestada ei suuda siis minuarust on õigustuste otsimine mõttetu möla ajamine.

MarkoH kirjutas:

Bännimine ei päästa midagi, iga kell ja igalt poolt võib uuesti regada ja kommida. Meie eesmärk pole portaalist teha peldikuseina (a la Delfi jms), kus ennast välja elada, vaid arendada teatavat tõsisemate huviliste ringkonda.

Äkki nõuaks siis regamisel isikukoodi ja bänn antakse sellepõhiselt?

MarkoH kirjutas:

Ebaadekvaatse ja mittevajaliku möla vähendamiseks on vaja ennast tõestada eelnevalt ja siis 2 pilti üles riputades, mida ju ei ole palju tahetud eks. Hea on teiste kallal ilkuda, aga teine asi ise paremini teha. Kommentaaril pole ju väärtust, kui ise ei suuda ligilähedaseltki kriitiliselt kommenteeritut pilti järgi teha.

See läheb jälle sinna "andmise foorumi" auku. Ise olen küll seisukohal, et tehniliste oskuste puudumine ei väljenda veel maitse puudumist. Või arvad tõesti, et missivõistluse ˛ürii peaks koosnema iskuist kel vähemalt II printsessi tiitel ettenäidata wink

Eemal

 

#13 03-06-2005 14:17:42

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Ettepanek...

MarkoH kirjutas:

Bännimine ei päästa midagi, iga kell ja igalt poolt võib uuesti regada ja kommida. Meie eesmärk pole portaalist teha peldikuseina (a la Delfi jms), kus ennast välja elada, vaid arendada teatavat tõsisemate huviliste ringkonda.

TartsAn kirjutas:

Äkki nõuaks siis regamisel isikukoodi ja bänn antakse sellepõhiselt?

Ega see isikukood kah ei päästa..sest millega tagatakse selle õigsus? variandid oleks siis ainult ID allkiri või identimine läbi internetipanga...aga see läheks juba liiga keeruliseks.

Viimati muutnud Nyy (03-06-2005 14:20:07)

Eemal

 

#14 03-06-2005 14:51:22

Harry33
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 78

Re: Ettepanek...

Mina olen ideega päri.

Eemal

 

#15 03-06-2005 16:33:34

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

TartsAn kirjutas:

Äkki nõuaks siis regamisel isikukoodi ja bänn antakse sellepõhiselt?

See ei tõesta pädevust ega anna meile midagi, me ei viitsi jahuda kellegagi niisama ega kedagi taga ajada ilma erilise põhjuseta. Kuna isikukoodid ja nimed on netis vabalt saadaval, siis vend võtab järgmise suvalise koodi ja regab uuesti Tädi Maali nime all ennast ja keegi tont ei võta kinni, kes ta on. Ainuke pädev audentimine on läbi pangalingi, aga see on meile mõttetu ja pole eesmärk omaette, kuna me ei pea tagama meeletut turvalisust ja ei tegele delikaatsete isikuandmetega.

TartsAn kirjutas:

See läheb jälle sinna "andmise foorumi" auku. Ise olen küll seisukohal, et tehniliste oskuste puudumine ei väljenda veel maitse puudumist. Või arvad tõesti, et missivõistluse ˛ürii peaks koosnema iskuist kel vähemalt II printsessi tiitel ettenäidata wink

Missivõistluse züriisse ju ei valita suvalise ullikesi, kes hakkavad missi valima eks? Need inimesed on ennast siiski eelnevalt mingil moel ja mingil valdkonnas tõestanud, suvaline naistemees sinna ei pääse jutuga, et mul on hea maitse tsikkide peale.... Meie siin teeme samamoodi, teadaolevad ennast tõestanud pädevad tegijad on nö kohe klubis, teised peavad ennem midagi ette näitama. Züriis olemine (loe piltide kommimine) eeldab siiski midagi muud kui head maitset big_smile

Eemal

 

#16 03-06-2005 17:11:52

TartsAn
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Ettepanek...

MarkoH kirjutas:

See ei tõesta pädevust ega anna meile midagi...
Züriis olemine (loe piltide kommimine) eeldab siiski midagi muud kui head maitset big_smile

Selge, kui huvi pole, siis nii öelgegi mitte ärge ajage udu vabast kommenteerimiskeskkonnast ja aktiivsemast kommenteerimisest. Pange siis lõpuks oma "paberitega" ˛ürii liikmete nimekiri välja (Marko, Sven, Remek, Kristo - mai tea, kas te kedagi veel lisada tahate/julgete). Pealegi proffe ei sega autori teadmine ega varasemad kommid nii et teemapüstitus täielik jama ja võiks siinkohal äralõpetada. Sinul, Marko, ka elu lihtsam ilma nende lisavidinateta big_smile

PS! Tundub, et selle lahmimise foorumi ainsaks positiivseks tulemuseks oli Inzzu suurepärane stsenaarium aga härrad Tigekullid ei jagand ikka matsu välja.

Eemal

 

#17 03-06-2005 18:00:07

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ettepanek...

Oh TartsAn. Mina alustasin paar kuud tagasi ka ja"nkupojana. Votsin paar oma parimat looduspilti, panin yles ning kolmest pandud pildist kaks la"ksid yles. Peale kolme pa"eva oli mul o~igus kommida. Praeguseks olen viimase statistika ja"rgi ca 288 korda komminud. Ma ei saa nagu ha"sti aru milles seisneb probleem selle kahe pildi no~udmisel? Kui sa ei plaani kunagi loodust pildistada, siis sa ei saa ka ju aru saada sellest tundest mis kaasneb kaameraga metsas olles ning seega ei ole su kommid ka va"ga palju juurde andvad.

Kui aga plaanid looduses ikka pildistada, siis ei tohiks olla probleemi saada paar pilti mis tagavad kommimise o~iguse. Mina alustasin tavalise Canon PS A75 mida saab hetkel paari tuhande krooniga ning sellega on mul siin mitu pilti yleval (mitte kyll voib-olla parimad, kuid yleval siiski).

Ehk siis TartsAn palun seleta milles sul see probleem seisneb antud juhul? Kommenteerimiskeskkond on ju vaba, ko~ik kes on to~estanud, et nad ei ole siin selleks, et oma sitta pa"eva va"lja elada ja"rjekordses kommenteerimise saidis saavad ju ka kommenteerida. Kui va"hegi asja vastu huvi tunned, siis ei ole tegemist ju mingi takistusega. Ning kes ikka tahaks mingit rate.ee laadset keskkonda siia...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#18 03-06-2005 18:13:10

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

TartsAn kirjutas:

Selge, kui huvi pole, siis nii öelgegi mitte ärge ajage udu vabast kommenteerimiskeskkonnast ja aktiivsemast kommenteerimisest.

Keegi ei ajagi udu, vaid asju ei tasu uduselt mõista. Tuleb teha selgeks see, et looduspilt.ee see pole ei Rate ega Delfi, kus igamees ajab sellist pläma nagu heaks arvab, sellest ka piltide ja vajadusel nende kroppide nõue. Huvi suurema kommimise vastu on olemas, aga ma kordan...asi läheb peldikuseinaks kätte ära - ei tasu arvata, et kellelgi meist on hullupööra aega/tahtmist  kellelgi plämaga tegeleda ja seda eemalda. Ja teiseks, tuleb aru saada, et kommenteerimiskeskkond ongi vaba, on vaja ainult lisada 2 pilti. Ja millega sa üleüldse rahul pole?? Pane üks pilt veel üles ja kommi nii et näpud villis, kui seda ei suuda, siis pole midagi parata, tuleb leppida sellega, mis on. Pole mõtet kellegi teise peale solvuda enda vähese suutlikkuse tõttu.

TartsAn kirjutas:

härrad Tigekullid ei jagand ikka matsu välja.

Härraste Tigekullide mõte oli/on hoida keskkonnas teatavat kontrolli ja kui vaja, siis teha kõva häält nii, et asjast kasu oleks, tundub, et sellest arusaamisega on mõnel endiselt raskusi.

Eemal

 

#19 03-06-2005 18:26:28

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Ettepanek...

TORMIHOIATUS!!!!
Põhimõtteliselt muudaks see idee asja võib-olla huvitavamaks. Aga siis muutuks kindlasti hindeskaala rohkem äärmusest äärmusesse ja arvestades neid rahulolematusi, mis praegu on hinnete ümber mõnikord tekkinud, kaasneksid asjaga kindlasti uuemad sõnasõjad. Arvamused on ju erinevad ja hindamine käib ju ka erinevatest vaatenurkadest. Kellele meeldib tütar - kellele ema. Ehk kellele kvaliteet - kellele sisu jne. Praeguses seisus pannakse mõni hinne (või jäetakse hindamata) kindlasti arvestades üldist keskmist. Kui need varjata, tuleb rohkem kahtesid ja viisi. Idee muudaks kindlasti hindamise objektiivsemaks, aga siis tuleks nõuda asjalikumat selgitust halvema hinde panekul, et kõik saaksid aru kommentaari autori seisukohtadest ja keegi ei peaks küsima, et miks see 1 või 2 on pandud (mida ma püüan peale tuntud raginaid ka ise teha).Ka on ports selliseid, kes esimesena hinnata ei julge ja   kes ootavad, et keegi veel oma arvamust avaldaks.
See, et ilma piltideta kommenteerida ei saa, on minu arust pluss. Muidu tekib grupp naljamehi, kes oma igavust peletavad ja sellesse meepotti solki valavad.

Eemal

 

#20 03-06-2005 18:59:43

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ettepanek...

markoh -- > suvaline naistemees sinna ei pääse jutuga, et mul on hea maitse tsikkide peale -> hahahahahaa wink. Väga hästi öeldud.

Hindeskaala peaks peegeldama inimese arvamust, st ta peakski rohkem olema äärmusest äärmusesse. Praegu aga, kui nt Sven, Remek (kel paistab suht sarnane maitse ka olevat ;-) ja võibolla veel keegi on pildile 4-ja ära andnud, siis naljalt keegi kehvemat hinnet ei pane, kas jätab hindamata või jätkab samas vaimus.

Teiseks, iga inimene näeb ilmselt pildi juures mingeid erinevaid vigu/nüansse/jne. St tähendab, et kui esimene ütleb 'kehv valgus', siis teisele ei pruugi valgus üldse probleem olla. Aga kiputakse edasi käima samade teemade juures, mida esimene inimene mainis. Kommi mittenägemine lõpetaks selle sama teemaümber käimise ära või kui käiakse, siis on see ilmselt ka viga. Aga mitte nagu praegu ühe konnapildi juures, kus üks ütles, et tema näeb triipu ja iga järgmine ütles ka, et tema näeb/ei näe triipu...

Ma olen viimasel ajal pilte hinnanud, mis minu arust kas ebaõiglaselt kõrge või ebaõiglaselt madala hindega on. Ja siis hakka seletama ka teistele hindajatele, kes reas paremaid/halvemaid hindeid ladusid, miks minu arvamus teine on... --> ma siiski enamuses ei lase end teiste hinnetest mõjutada ja austusest autori vastu ütlen ausalt välja, mis arvan. Kunagi lugesin kusagilt uuringut (oli vist USA põhine), miks tänapäeva lapsed suht vähetalendikad on -- põhjus peitub selles, et vanemad/tädid/onud kiidavad lapsi pidevalt, et oi kui andekas sa oled ja kui hästi sul välja tuleb jne vaatamata sellele, et lapsel pole asja peale mingit annet ja tulemus, mida kiidetakse, ei kõlba tegelikult kassi saba alla ka mitte. Ja laps mõtlebki, et nüüd oskan ja rohkem ei arene, sest oma kiitused saab ta kõik ka kehva tulemusega kätte.

Ja ma arvan, et kui see erinevate hinnete värk tavapäraseks muutub, siis ei tule seal mingeid madinaid ka.

Eemal

 

#21 03-06-2005 19:07:56

TartsAn
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Ettepanek...

MarkoH kirjutas:

Keegi ei ajagi udu, vaid asju ei tasu uduselt mõista. Tuleb teha selgeks see, et looduspilt.ee see pole ei Rate ega Delfi, kus igamees ajab sellist pläma nagu heaks arvab, sellest ka piltide ja vajadusel nende kroppide nõue.

Selles mats oligi, et Tigekullide jaoks on pläma iga arvamus, mis nende omaga ei ühti juhul kui just arvajal neist kõvemat galeriid ette näidata ei ole.

MarkoH kirjutas:

Huvi suurema kommimise vastu on olemas, aga ma kordan...asi läheb peldikuseinaks kätte ära - ei tasu arvata, et kellelgi meist on hullupööra aega/tahtmist  kellelgi plämaga tegeleda ja seda eemalda. Ja teiseks, tuleb aru saada, et kommenteerimiskeskkond ongi vaba, on vaja ainult lisada 2 pilti. Ja millega sa üleüldse rahul pole?? Pane üks pilt veel üles ja kommi nii et näpud villis, kui seda ei suuda, siis pole midagi parata, tuleb leppida sellega, mis on. Pole mõtet kellegi teise peale solvuda enda vähese suutlikkuse tõttu.

Kui sa natuke eestpoolt loed, siis näed, et mind ei ajendanud kirjutama rahulolematus vaid mõte, kuidas kommenteerimisaktiivsust suurendada. Ma ei saa aru, miks Tigekull(id) jälle vihastab(vad) ja rünnakule asub(vad).

Eemal

 

#22 03-06-2005 19:12:54

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ettepanek...

TartsAn kirjutas:

MarkoH kirjutas:

Keegi ei ajagi udu, vaid asju ei tasu uduselt mõista. Tuleb teha selgeks see, et looduspilt.ee see pole ei Rate ega Delfi, kus igamees ajab sellist pläma nagu heaks arvab, sellest ka piltide ja vajadusel nende kroppide nõue.

Selles mats oligi, et Tigekullide jaoks on pläma iga arvamus, mis nende omaga ei ühti juhul kui just arvajal neist kõvemat galeriid ette näidata ei ole.

Kuule, seda võiks juba provotseerimiseks nimetada, nagu ka Sinu varasema postituse tooni. Sa lihtsalt ei taha vist asjast aru saada?

Eemal

 

#23 03-06-2005 19:17:33

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ettepanek...

ja huvitav on ka see, et ainukesed kellel selle piltide noudega probleeme on, on need kes on hetkel selles staatuses kinni. Need kes selle labi on teinud pole kunagi vist maininud, et see oleks olnud ilga jura ning selle voiks maha votta. Niipalju kui siin inimesi kasutamas on, niipalju minumeelest on ka neid kes leiavad, et selline esmane filter on lihtsalt vajalik. Kui sa oled ikka huviline, siis sind ei tohiks morjendada mingi selline noue. Kui sa oleksid mingi mujal eestis tunnustatud pildikriitik kes ise ei pildista (ehk siis sinu kogemused tulevad mujalt, seega voib sul ka olla midagi oelda), siis vast on tigekullid nous ka ylendama sind valjaspoole seda piirangut. Kui aga ei ole, siis peaksid ikka esmalt selle kommimise oiguse ara teenima (ja ara tule vaitma, et kahe pildi noudmine on suure galeriiga looma tulemine...). Milles probleem tegelikult on?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#24 03-06-2005 20:09:58

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ettepanek...

TartsAn kirjutas:

Selles mats oligi, et Tigekullide jaoks on pläma iga arvamus, mis nende omaga ei ühti juhul kui just arvajal neist kõvemat galeriid ette näidata ei ole.

Mina ei pea plämaks sinu ettepanekut, samuti nagu ka vihast kriitikat pildi all ega asjalikku diskussiooni üldse, vaid seda, mis juhtub siis, kui igamees kommenteerima pääseks (a la plämisemine). Kujutate pilti sõbrad, mis saama hakkab kui pilt.ee ja rate.ee seltskond meil harjumuspäraselt kommima hakkaks?? Siis oleks sõna "pläma" selle kohta ilusti öeldud.

Igatahes, kes on tahtnud on aru saanud ja mõistab meie muret, mis on selle mõte, et nõutakse kahte pilti, et saaks siis ise kommida. Toruonu, Draa, Inzz jt , kes on selle sõela läbinud, tunduvad rahul olevat. Sellest nõudest ei taganeta. Tahtsin teemat põhjalikumalt järada (sellest ka pikemad arvamusavaldused) et oleks tulevikus viidata kusagile, kui asi peaks jälle kuumaks minema kellegi jaoks. Minu jaoks on siinkohal selle teema sisuline arutelu läbi.

Aamen.

Eemal

 

#25 03-06-2005 20:26:49

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ettepanek...

Me just Markoga rääkisime ükspäev sellel teemal ning jõudsime ühisele järeldusele, et jumal tänatud selle piirnagu eest. TartsAn sa oled kommimisaktiivsuse suurendamise eesmärgist valesti aru saanud. Me ei taha suurendada mitte kvantiteeti, vaid kvaliteeti. Meie soov on just õhutada ennast juba tõestanud piltnikke rohkem kommima. Ning meil ka on seda pädevat rahvast siin piisavalt.

Me ei ole huvitatud igasugustest kommentaaridest. Mis see mulle annab, kui inimene, kellel pole üleval ühtegi pilti, või äkki ta pole kunagi elus hoopistükkis pilti teinudki, ütleb, et väga hea pilt? Mulle ei anna see mitte midagi. Usun, et ka teistele siinsetele autoritele ei anna see mitte midagi. Milleks siis koguda mõttetut müra, milles hiljem ise sobrada ning püüda meeleheitikult infot välja sorteerida.

Usu, et see bännimine kasvaks päris kiresti üle pea. Ja ega see ju neid pullivendi ei pidurda, hoopis lisab hoogu uuesti regama ja komejanti jätkama.

Jah, meie, tigekullid selle koha lõime ning paraku peavad asjad enne muutumist saama meie heakskiidu. Kuid ma usun, et kasutajad ei saa ka midagi ette heita, sest mõistlikele ettepanekutele oleme ikka suhteliselt kiiresti ja paindlikult reageerinud. See kommimislimiit aga ei ka küll kuhugi. Ma ütlen ka siinkohal IIAL. NEVER.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB