Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-06-2005 03:10:05

toomask6
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

eos 20d vs eos 350d

Palun kasutajatelt soovitusi ja nõuandeid etkumba valida...

Eemal

 

#2 06-06-2005 04:14:22

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

Sama lakooniliselt nagu küsimus esitatud: soovitan valida 20d.

(Kui nüüd vähegi mõistlikut vastust tahad, herr toomask6, siis kirjuta palun lähemalt, mida pildistada tahad, mis on sulle fotoka juures oluline jne.)

Eemal

 

#3 06-06-2005 04:19:37

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

Ja palju sul raha on big_smile see võib juba otsustada. Ise olin sarnase valiku ees mõnda aega tagasi ja otsustasin lõpuks 20D kasuks. Siiani ei kahetse. Pigem tasus juba mõtlema hakata komplektist ehk siis milliseid objektiive juurde tahad sest siis võib kokkuvõttes osutuda mõtekamaks odavam kere ja kallim objektiiv mitte vastupidi.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 06-06-2005 14:45:13

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

kindel 20D. omast kogemusest ütlen, et igasugust Rebel seeria, andge andeks, paska, ma enam ei osta. mõttetu nuditud kräpp, mida Canon ei suppordi (a la välgu probleem 300D ametlikul firmwarel siiamaale üleval)  Miks ma ise kunagi 300D kasuks otsustasin, oli see, et see oli tõeliselt esimene odav digikas ja kogemused digivallas polnud veel kiita, teine suur ja peamine põhjus oli kit obje olemasolu, sest 10D'l kit objet polnud sel ajal, oli võimalus osta mitmekilone korralik obje.

Eemal

 

#5 06-06-2005 16:55:45

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

350d on vist vähem nuditud küll kui 300d oli...

Eemal

 

#6 06-06-2005 19:04:36

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

no kasutusmugavuse poolest näiteks on see, et 20D on nupukeste asemel rullikud (rattakesed) millest setinguid muudad. Mina olen nende kasutamisega nii ära harjunud, et ei kujutaks ette menüüde ja nupukestega jagelemist kui tahan kiirelt säri, ava või isot muuta. Lisaks on see, et 350D ei näita kui ma õigesti mäletan viewfinderis kogu infot ning olles viewfinderis ei ole sul võimalik adekvaatselt kiirelt parameetreid muuta (sama rullikute teema+soft). Need aga on osutunud loodust pildistades ühtedeks kasutatavaimateks funktsioonideks minu jaoks. Kiire fookuspunkti muutmine ja kiire avade säride mäng. Samuti ülesäri/alasäri sättimine rullikult.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 06-06-2005 19:07:09

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

Kas see muidugi on väärt 10kEEK on juba omaette küsimus smile Ise soovitaks sul kolida mõnda sõbralikku poodi kus sul lastakse rahulikult mõlemat aparaati proovida ning siis rahulikult järele mõelda. Samas ega sa selle kiire testimisega kuskil ei suuda ka tuvastada palju sa puudust tunneksid osadest prameetritest, kuid saad siiski proovida kui kiirelt sul õnnestub kolida eri settingutelt ümber ise samal ajal ikka objekti trackides. Soovitan selle jaoks minna Overalli kuna nad on sõbralikud, neil on kola kohapeal olemas ning nad suure tõenäosusega lasevad sul testida mõlemat aparaati. Pealegi asuvad nad sadamas ning seega on sul seal kajakaid testimise mõttes võimalik pildistada.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#8 06-06-2005 19:31:19

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: eos 20d vs eos 350d

mul on kuri tunne, et ainuyksi see, kuidas 20d paremini k2es istub pisikese 350'ga v6rreldes, on vist seda 10k v22rt ..

Eemal

 

#9 06-06-2005 19:56:14

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

vtl kirjutas:

350d-l on üks rullik, 20d-l on 2 rullikut. säri-ava muutmiseks pole vaja menüüse kaevuda kummagil. iso muutmiseks on 350-l shortcut, mis viib otse vastavasse menüüsse. iseküsimus, kui tihti sul ette tuleb, et keset pildistamist on *kiiresti* vaja iso-t muuta.

Seda tuleb õhtusel ja varajasel hommikutunnil suhteliselt tihti ette smile Et alustad hommikul 1600 pealt, jõuad päevaks 200 peale ning õhtul tagasi 1600 peal. Ja kiires pildistamise olukorras on tulnud ette ka iso muutmist kiirelt piltide vahel.

vtl kirjutas:

mis jutt see on?
leie 10 erinevust [url=
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEO … ag.jpg]20D[/url] ja 350D pildinäidiku vahel.

toon siia viite dpreview-sse:

dpreview kirjutas:

An expanded set of hard buttons compared to the 300D however there has been a change in the way some of the hard buttons work. The ISO, Metering, AF, WB and SET (if programmed) buttons are all in actual fact simply shortcuts to that option in the camera menu. This means that if you press the AF button you have to look at the LCD monitor to make the changes (the command dial can be used to change setting). However the setting change is not reflected on the LCD panel (above the LCD monitor) until the change has been made nor are any of the settings relayed to the viewfinder status line during change.

see oli see probleem millele viitasin.

vtl kirjutas:

kas sa pildistad käsiparameetritega? sellisel juhul on jah eraldi rullid abiks. ava või säri prioriteediga saab ka ühe rulliga hakkama. särikompensatsiooni sättimine käib minuarust mõlemil kõigepealt nupuvajutuse ja siis rullikult kruttimisega.

vahelduva eduga. Enamasti küll ava prioriteediga ning seal on just alumine rullik säri kompensatsiooni määramiseks. Seega ülemisest rullikust ava ning siis vastavalt keskkonnale kas säri jääb paika, veidi juurde - veidi maha.

Samuti avastasin just dpreview-st, et 350D AF punkid paiknevad ebameeldivalt mööda risti, mitte ellipsit. See tähendab, et sa ei saa näiteks kadreerida objekti 1/3 peale (ükskõik millisesse nurka) ning seda punkti ka ühtlasi fokuseerida vaid sa pead panema objekti ühte AF punkti, kasutama one-shoti ning siis liigutama peale fokuseerimist objekti paika. See võib osutuda probleemiks küll. Ise kasutan küll erinevaid AF punkte ning peale keskmise punkti just neid diagonaalidel olevaid.

Lisaks on suhteliselt märkimisväärne vahe 3fps 14 kaadrit vs 5fps 25 kaadrit. ise arvasin algul, et mis ma selle sarivõttega ikka teen, kuid olen täheldanud, et ikka teeb küll smile Just kui tahad tabada mingit kiiremini liikuvad objekti saab tavaliselt ainult läbi sarivõtte kätte ühe terava pildi. Ja sellele aitab rohkem kaadreid sekundis kõvasti kaasa.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#10 06-06-2005 19:56:42

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: eos 20d vs eos 350d

> kui tihti sul ette tuleb, et keset pildistamist on *kiiresti*
> vaja iso-t muuta.

kehvades valgusoludes, kui balanseerid viimase valguse piiril ja otsid kompromissi kolmnurgas iso/s2ri/ava - pidevalt.

> Kiire fookuspunkti muutmine ja kiire avade säride mäng.
> Samuti ülesäri/alasäri sättimine rullikult.

yle-alasäri settimise võimalus on abiks .. fookuspunkti settimine võiks minuarust peaaegu et yldse olemata olla, välja arvatud mõned väga üksiku juhtumid .. mul koguaeg keskel ..

> rullid abiks. ava või säri prioriteediga saab ka ühe rulliga hakkama. > särikompensatsiooni ja fookuspunktide sättimine käib minuarust ?> mõlemil kõigepealt nupuvajutuse ja siis rullikult kruttimisega.

saab hakkama muidugi, ma ei kahtlegi selles. nagu ma juba ytlesin, v6ta k2tte ja proovi, kumb paremini k2es istub, ja kas see vahe on 10keek v22rt v6i ei ole ..

ma ei viitsi nyyd spekkidesse syveneda, aga 20d kiirust on muljetavaldav .. kui 350d sama suudab, siis v6ib selle punkti muidugi maha v6tta ..

Eemal

 

#11 06-06-2005 23:36:58

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: eos 20d vs eos 350d

Kui sa nii küsid, siis igal juhul 350D. Alles alustaja jaoks pole vahe kindlasti 10 000 krooni väärt ning see on parem objektiivi investeerida.

P.S
Jaapanlastel on ütlus: Kui sa hinna järgi hobust ostad, pole sa veel ratsutama õppinud.

Eemal

 

#12 07-06-2005 01:33:48

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

Härrased ja preiliinad, järsku keegi teist on manuali põhjalikult läbi lugenud 20d koha pealt -- nimelt tahaks peegliluku kusagile mujale panna kui menuu cust fnct. Kas on seal mingi variant? Mul paberkujul endal saksakeelne manuaal, millest ei saa aru ja no arvutist jälle pole saanud põhjalikult aruasaadavas keeles olevat tudeerida...


vtl kirjutas:

toruonu kirjutas:

ise arvasin algul, et mis ma selle sarivõttega ikka teen, kuid olen täheldanud, et ikka teeb küll smile Just kui tahad tabada mingit kiiremini liikuvad objekti saab tavaliselt ainult läbi sarivõtte kätte ühe terava pildi. Ja sellele aitab rohkem kaadreid sekundis kõvasti kaasa.

minu jaoks hakkab fotograafia elitaarsus sellest hetkest ära kaduma, kui aparaadist saab kalasnikovi automaat stiilis suuna ja tulista. sorry.

Teatud olukordades on sarivõte (häda)vajalik. Kui muidugi elitaarsuse nimel parem ilma pildita ei soovi jääda. Lõpuks maksab ikkagi pilt koos kompa, valguse, situatsiooni, värvide jne -ga, Sarivõte on samasugune vahend pildi saamiseks nagu AF või fotokas üldse. Sisuliselt (elitaarsuse nimel) on ka arvutil näiteks võimalik mitte kunagi vajutada 'enter' klahvi. Kui Sa ise end sellest paremini tunned, miks mitte. Aga mina ütlen, et normaalne vend on see, kes kõik oma tehnilised ja oskuslikud võimalused ära kasutab ja pildi koju toob, mitte see, kes peenetundelist fotograafi mängib (ja ilmselt ohtralt olukordi selletõttu jäädvustamata jätab, sest ta _ei saa_ kasutada mingi idiootse põhimõtte pärast vajalikku funktsiooni.).

P.S. Keegi normaalne inimene ei küsi hiljem pilti vaadates, et kas sul oli sarivõte, programmvõte, manuaalfookus või statiiv, kas sinu obje üldse võimaldab paremat pilti või mitte jne jne.

Eemal

 

#13 07-06-2005 01:38:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

vtl kirjutas:

loe seesama jutt uuesti läbi. point on selles, et ISO, AF, WB ja valgusmõõdiku tööreziimi muutus kinnistub (ja kajastub lcd-d) alles peale "set" nupu vajutust.

viewfinderis nähtava säri/ava/särikomp. infoga pole sel midagi pistmist.

Tõsi, kuid ka neid parameetreid tahaks muuta (ISO ja AF neist kõige tihemini tõenäoliselt). Muide ma ka ei maininud, et ava/säri jne oleks olnud need mis lagivad viewfinderis, ütlesin, et olid mingid parameetrid millega see probleem oli.

vtl kirjutas:

võta parem videokaamera.

Ega ma ei taha saada ju filmi, ma tahan saada ühte konkreetset ilusat kaadrit täpselt õige tiivasirutusega jne.

vtl kirjutas:

minu jaoks hakkab fotograafia elitaarsus sellest hetkest ära kaduma, kui aparaadist saab kalasnikovi automaat stiilis suuna ja tulista. sorry.

Vaata vahe on selles, et kas sa jätad pildi tegemata teades, et sa ei ole võimeline võistlema näiteks pääsukese kiirusega tiirutamisel või sa teed sarivõtte millel sa saad selle ühe pildi paika. Mina valin viimase. Ka Tõnu Ling, keda siin väga heaks proffesionaalseks fotograafiks peetakse kasutab sama meetodit. Sa lihtsalt ei ole võimeline oma reaktsiooniga suutma tabada seda hetke kui lind täpselt õiges asendis on ning sinna sisse veel arvestama kaamera lag-i vajutusest pildini. Selle pärast kui sa aimad näiteks linnu käitumist paar sekundit ette saad alustada pildistamist sekundi varem ning saad oma soovitud kaadri ka paika. Hiljem kustutad üleliigsed kaadrid ära. See ju ongi digi peamine eelis filmikaamera ees - pildistada ja ebaõnnestumised kohe eemaldada (ehk siis sa saad kohe vaadata kas pilt õnnestus). Samuti kasutan sarivõtet olukorras kus pole väga palju valgust ja säri kaldub sinna stabika piirimaile kus pildi teravaks saamine on juba raske. Kui siis teen 3-5 võtet järjest kiiresti, siis suure tõenäosusega ühel neist oli värin üpris väike (esimese paari võtte ajal on veel värin sees nupu vajutusest). Kui sa neid asju ei taha, siis mida sa tegelikult üldse tahad digipeeglist, et ta teeks?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#14 07-06-2005 01:46:44

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: eos 20d vs eos 350d

>> kehvades valgusoludes, kui balanseerid viimase valguse piiril ja >> otsid kompromissi kolmnurgas iso/s2ri/ava - pidevalt.

> nunuh. te vaesed mehed ei saaks täismanuaalaparaadiga vist
> enam klõpsugi tehtud

mis see siia puutub? manuaalaparaadiga ma ei tee selles kohas pilti, kus ta seda ei v6imalda ... digi, mis lisaks paljule muule heale lubab isot reguleerida, annab v6imaluse seal pilte teha, kus ma t6epoolest manuaalaparaadi ja filmiga ilmselt h2das oleks ..

ja mis selles halba on? l6ppude l6puks saab paljud asjad kirja teel v6i fikstelefoniga 2ra ajada - aga e-mail ja mobiltelefon on olemas ja nad sobivad paljude asjade tegemiseks paremini, kui eelmise p6lvkonna asjad .. loomulikult ma oskan kirjutada, ja saaksin ka kirja teel asjad aetud, aga miks peaks, kui uuemad vahendid v6imaldavad asja teha kiiremini, paremini, ja tihtipeale ka olukorras, kus vanad ei v6imalda??

Eemal

 

#15 07-06-2005 01:57:30

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

vtl kirjutas:

toruonu kirjutas:

Samuti avastasin just dpreview-st, et 350D AF punkid paiknevad ebameeldivalt mööda risti, mitte ellipsit. See tähendab, et sa ei saa näiteks kadreerida objekti 1/3 peale (ükskõik millisesse nurka) ning seda punkti ka ühtlasi fokuseerida vaid sa pead panema objekti ühte AF punkti, kasutama one-shoti ning siis liigutama peale fokuseerimist objekti paika. See võib osutuda probleemiks küll. Ise kasutan küll erinevaid AF punkte ning peale keskmise punkti just neid diagonaalidel olevaid.

1/3 peal oleva fookuspunkti järgi kadreerimine? sõbrad, kuhu on kadunud teie loomingulisus? 1/3 on pigem hea soovitus, mitte kohustuslik reegel, millest kramplikult tuleb kinni pidada. kui kõik pildid 1/3 järgi teha, muutuks maailm üsna igavaks.
tunnetust peab olema.

nothing personal, aga imho halvim näide silmaklappidega mõtteviisist on arno arengu kommentaar "liiga keskel" minu lehmapildi juures.

Loomulikult ei pea alati kadreerima 1/3 peale, tõin selle näiteks kuna seda väga tihti kasutatakse. Seda just kuna see reegel ei tule mitte niisama kellegi väljamõeldisena, et nii oleks tore, vaid ka nii näevad paljud pildid paremad välja, siis on ainult loogiline, et saad selles piirkonnas fookust sättida. Kas sa tahad väita, et 350D ristina olevad fookuspunktid on kuidagi paremini paigutatud? Minumeelest katab see ovaali kujuline AF punktide jaotus kaadri palju paremini ning võimaldab seetõttu palju paremini huvitavaid objekte pildistada. Minu jaoks on antud paigutus igal juhul boonuseks.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#16 07-06-2005 03:20:03

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

vtl kirjutas:

tommy kirjutas:

> kui tihti sul ette tuleb, et keset pildistamist on *kiiresti*
> vaja iso-t muuta.

kehvades valgusoludes, kui balanseerid viimase valguse piiril ja otsid kompromissi kolmnurgas iso/s2ri/ava - pidevalt.

toruonu kirjutas:

Seda tuleb õhtusel ja varajasel hommikutunnil suhteliselt tihti ette smile Et alustad hommikul 1600 pealt, jõuad päevaks 200 peale ning õhtul tagasi 1600 peal. Ja kiires pildistamise olukorras on tulnud ette ka iso muutmist kiirelt piltide vahel.

nunuh. te vaesed mehed ei saaks täismanuaalaparaadiga vist enam klõpsugi tehtud smile

See jutt on on muidugi veidi suurusehullustusest tulev, pole siin midagi muud öelda, naerunägu või mitte.

Viimati muutnud draa (07-06-2005 03:20:28)

Eemal

 

#17 07-06-2005 03:41:45

marie
Külaline

Re: eos 20d vs eos 350d

draa kirjutas:

P.S. Keegi normaalne inimene ei küsi hiljem pilti vaadates, et kas sul oli sarivõte, programmvõte, manuaalfookus või statiiv, kas sinu obje üldse võimaldab paremat pilti või mitte jne jne.

heh, mulle on küll mulje jäänud, et looduspilt.ee's on just sellised "ebanormaalsed" koos, keda huvitab pildi juures ka kasutatud tehnika? wink

 

#18 07-06-2005 04:15:31

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

marie kirjutas:

draa kirjutas:

P.S. Keegi normaalne inimene ei küsi hiljem pilti vaadates, et kas sul oli sarivõte, programmvõte, manuaalfookus või statiiv, kas sinu obje üldse võimaldab paremat pilti või mitte jne jne.

heh, mulle on küll mulje jäänud, et looduspilt.ee's on just sellised "ebanormaalsed" koos, keda huvitab pildi juures ka kasutatud tehnika? wink

Just, siin on, aga mujal räägi nagu seinaga, et saad aru, valgus oli selline, et paremat ei saanud :-).

vtl kirjutas:

edit: draa jõudis oma "suurusehullustuse" kommentaari enne ära saata, kui mina selle kirja. imho on suurusehullustus ka see, kui mõni 20D omanik ütleb klass madalama aparaadi kohta "mõttetu nuditud kräpp". veelkord taas - nothing personal.

Pooled inimesed (ilmselt) on alustanud staadiumis nr 1 või 2 zeniidi või veel väiksemate võimalustega kaameraga. mul on see veidi solvav, et kui keegi tahab paremat kvaliteeti ja võimalusi, kui zeniit eales võimaldab, siis keegi staaduimus nr 1 või 2 olija räägib, et te poisid, tegelt ei tea asjast mõmmigi... Näita siis neid pilte palun, mida see manuaalselt käsitsetav asi sul nii palju paremini teeb.

Viimati muutnud draa (07-06-2005 04:23:32)

Eemal

 

#19 07-06-2005 14:28:56

zoid
Külaline

Re: eos 20d vs eos 350d

Kui tahtmine on suur ja rahaküsimust ei ole, siis muidugi on 20d parem valik. Aga aparaadi kõiki omadusi saab ikka maksimaalselt ära kasutada vaid korraliku objektiiviga. Mis sa selle kiire sarivõtte ja 9 teravustamispunktiga ikka teed kui toru on lühike või pime ja ei saa teravustamisega hakkama. Mugavalt ja kiirelt muudetavad setingud ei aita, kui objektiiv ise võtab teravustamisele kolm korda rohkem aega ja ikkagi jääb pilt udune.
Olen ise värske 350d omanik ja saan hakkama, rahuldab täiesti mu praegusi vajadusi. Eks ma saaks hakkama ka 1Ds-iga aga siis hakkaks kaamera ees piltide pärast piinlik smile
350d puudused minu jaoks: liiga väike; valitud iso ja teravustamispunkt ei ole ekraanil (mõtlen siis seda väiksemat infoekraani) nähtavad. Teravustamispunkti valin ise mitte rattaga vaid nuppudega (neli suunanuppu), saab kiiremini.

 

#20 07-06-2005 15:13:57

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: eos 20d vs eos 350d

nojah veidi offtopic aga iseenesest on ju täiesti super kaamera ka 10D. Raske ( loe: stabiilne), tugev, suhteliselt kiire ja kõike mida vaja saad ka seada.
Lisaks hind, mis jääb sinna 350D  kanti.
Ise pildistan hetkel 300Dga ja plaanin vaikselt üleminekut 10D peale. Mitte, et sel mingi eriline eelis 300d ees oleks aga lihtsalt mu 300d-l on omad probleemid ja 20deed ei jõua osta.

Eemal

 

#21 08-06-2005 13:46:55

Marguss
Kasutaja
Asukoht: Võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

Üldiselt on 350d 10d-st parem kaamera, kui eesmärgiks on parem pilt. 10d on muidugi võrratult parem kere, nii materjali kui kasutusmugavuse poolest. Aga kaamera toimimise kiirus, fokuseerimise kiirus, värviülekanne, detailide rohkus (põhjuseks protsessor). Isegi ei tea funktsioone, mida 10d-l on ja 350d-l pole. Lisavälgukontakt muidugi, aga see rohkem stuudio pärusmaa. Aga neid võib veel olla.

Eemal

 

#22 10-06-2005 17:54:19

Zoidberg
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: eos 20d vs eos 350d

üks argument 350D vastu: pildiotsik on neetult väike ja pime, mul on terve ports pilte nahka läinud, kuna ei saa aru, kuhu ta täpselt teravustab. 20D olla kuuldavasti suurema ja selgema pildiotsikuga. täna pildistasin korraga nii 33-ga kui 350d-ga ja vahe oli nagu kinoekraanil ja televiisoril.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB