Sa ei ole sisse loginud.

#26 20-11-2007 21:31:16

KLF7777
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Olympus E-3

Canoni ees Canon parim ,Nikoni ees Nikor parim ja miski muu kaamera ees miski muu obje parim mis just sellele kaamerale mõeldud.Kõik ikkagi hinnas kinni olgu mis bränd tahes .Aga eks igaüks kiidab oma valikut .

Eemal

 

#27 20-11-2007 21:34:30

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Olympus E-3

alari kirjutas:

Kui tähele panite siis kiitsin mõlemat brändi. Seda, et Canoni ja Nikoni objed teistest peajagu üle on, teab isegi lasteaialaps.

ära leicat ja zeissi unusta, neil mõlemal on siin oma sõna öelda. suht kõva sõna isegi smile nikkorit ja canonit võrreldes kipub esimene tihtilugu peale jääma, muideks. jutt siis objektiividest.

Eemal

 

#28 20-11-2007 22:11:57

VahurLE
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Olympus E-3

alari kirjutas:

Maitsega pole siin midagi pistmist.

Millist toru konkreetselt siis teistel puudu on ja Canoni ja Nikoni valikus on?

Eemal

 

#29 20-11-2007 23:05:59

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Olympus E-3

pentaxile millega mina pildistan on ette heidetud pikkade ja valgete torude puudumist. selles pikkuses mida mina kasutan on olemas sigma 70-200/2,8. lähemal ajal peaks originaalidega ka lahedamaks minema. ebay müüb ka väga pikki ja valgeid originaale aga keegi ei kipu neid eestis ostma.
väga teravaid ja valgeid fixe teeb zeiss just nikoni ja pentaxi kinnitusega.

ei ole see maailm nüüd nii ühekülgne ka et on canon ja on rämps.

Eemal

 

#30 21-11-2007 00:30:43

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Olympus E-3

eks selle asjaga ole nii, et mida kauem oled turul olnud, seda suurem valik on ka järelturul kola + uued tooted.

eriti eesti tingimustes. meie turg on väike ning piiratud ja ka üsna vaene. paljud tootjad ei vaevugi huvituma, et vb ühel ja teisel tootel oleks ka head minekut meil. sp paljud toovadki mujalt euroopast vöi lausa usast ja soodsamalt.

oleks meid ka mingi 50milli, oleks tuuled hoopis teised. suurem turg, kergem müüa.

Eemal

 

#31 23-11-2007 18:20:59

Jupats
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Re: Olympus E-3

Kes peegelkaameratega puhtalt lehelt alustab (st pole juba olemasolevaid objektiive), pole Oly üldse mitte mingi saamatu tegelane. Pro seeria objektiivid on pildikvaliteedilt väga eeskujulikud ja ka gabariidi/valgusjõu suhe on neil samas väga hea (mida võimaldab 2x crop)
E3 suureks kasuks räägib veel 100% vaateväljaga pildiotsija.

Eemal

 

#32 23-11-2007 20:16:50

VahurLE
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Olympus E-3

vtl kirjutas:

VahurLE kirjutas:

maitse asi, mul on ühe mittecanonnikon brändi kere ja puudust tunnen ainult rahast, mitte toruvalikust smile

Võib-olla Su rahapuudus ongi "valest" brandist tingitud smile

smile kes teab. Raha on alati vähe või ei ole üldse smile Sõltumata brandist.

Eemal

 

#33 24-11-2007 00:37:08

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Olympus E-3

Minu jaoks muudab Olympuse väheatraktiivseks see totter 3/4 pildi külgede suhe.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#34 21-01-2008 17:27:24

faustus
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: Olympus E-3

taimo kirjutas:

Minu jaoks muudab Olympuse väheatraktiivseks see totter 3/4 pildi külgede suhe.

Kohutav tõesti, saad natuke "paksema" pildi tongue. Püstkaader külgede suhtega 3/4 on samas silmale parem vaadata kui see 2/3.    Ja muuseas  - crop käsk on lisatud enamikele pilditöötlusprogrammidele et saaks need totrad üleliigsed pikslid ära lõigata - ja tulemuseks harjumuspärase 2/3 külgedesuhtega pildi saada.

Eemal

 

#35 21-01-2008 17:45:52

faustus
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: Olympus E-3

tom kirjutas:

alari kirjutas:

Kui tähele panite siis kiitsin mõlemat brändi. Seda, et Canoni ja Nikoni objed teistest peajagu üle on, teab isegi lasteaialaps.

ära leicat ja zeissi unusta, neil mõlemal on siin oma sõna öelda. suht kõva sõna isegi smile nikkorit ja canonit võrreldes kipub esimene tihtilugu peale jääma, muideks. jutt siis objektiividest.

Väga kategoorilised dogmad siin tõesti yikes.  Lisaks siia listi veel ka Zuikod.

Lasteaialaps ei peaks küll mingi autoriteet siinsetele kasutajatele olema. Lasteaialaps teab eelkõige seda. mis talle räägitakse, kui üks onu ütleb et Canon on optika osas maailma parim, siis lasteaialaps seda ka usub ja räägib ka teistele lasteaias olevatele lastele. Seetõttu selliseid absoluutseid üldistusi ma küll siit foorumist pigem ei ootaks. Ikka ratsionaalselt põhjendatud seisukohavõtte - mis siis teistel tootjatel halvemini on, mis puudu on jne? Kui hakata konkreetseid objektiive võrdlema, siis võib väga  sageli jõuda (mõne jaoks ehk üllatuslikule) järeldusele, et ei ole see millel ilutseb nimi Canon, sugugi parem.

Eemal

 

#36 29-01-2008 19:05:56

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Olympus E-3

Hea vanasõna on: Nimi ei riku meest.
Samuti öeldakse vahel et emaet ei riku meest. VÕi näiteks lips on see sorgus või kikikas ei riku see meest.
Kas seda printsiipi saab kohandada näiteks fotonduse suhtes. Ma ise arvan, et kahtlemata saab!

Ei loe oled sa Canoni, Nikoni, Olympuse, Pentaksi, Minolta jms. sektist tore et sulle meeldivad pildid ja pildistamine. Ega tegelikult pole vahet kas sul on kapis 20 aastane Zenit või väikeautot maksev digipeegel hirmkalli toruga.

Loeb see, mida annab see kaamerga ringi kooserdamine kandjale ja mis ka välja sellest tuleb paberile (või ekraanile).

Peace! Rivitult või vabalt kõigile brändikaitsjatele smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#37 08-05-2008 12:35:11

indukas
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 187

Re: Olympus E-3

E-3 ja 350D võrdlus on tõesti kohatu.
Aga asjast.
Olen olnud Olympus E-510 omanik ja 350d omanik. Kui vaadata hinda ja tehnilisi andmeid, siis need kaks on kindlasti rohkem võrreldavad. Olympus lihtsalt julgeb olla erinev ja ehk ei üritagi toota midagi mis kõigile meeldib. Julgen väita, et mu E510 koostekvaliteet tundus oluliselt parem kui 350d oma. Viimane on ikka väga plastikuse tundega. Minge poodi, küsige E510-t ja 450D-d näppida ja tõdete tõenäoliselt sama. E-3 tundub ka väga kvalitteetne tükk ja see on ka veekindel. Kui keegi on näinud E-3 reklaami kus seda dušši all pestakse, siis see teab millest räägin. Olympuse miinused on ehk need:
1. Väike sensor tähendab seda, et suurte ISOde juures on pildid üldjuhul suht mürarikkad. Olympus lihtsalt vajab natuke rohkem valgust.
2. Siiamaani on kehv kolmandate tootjate objektiivide saadavus ja zuiko enda torud tunduvad kah kallimad. Kuna minuteada Olympust müüakse praegu hoolega, siis ehk on loota ka, et kolmandad tootjad hakkavad rohkem ka Four Thirds bajonette oma objedele ette panema.
Olympuse plussid:
1. Keresisene stabilisaator lubab kasutada kergemaid ja odavamaid objektiive. Kumb stabilisaator on parem, kas keresisene või objektiivisisene, selle üle võib vaielda. Mõni räägib, ety objektiivi oma on parem kuna arvestab konkreetset optikat, aga otsest tõestust pole ma näinud.
Mina kolisin känoni peale ümber kuna loodusfotograafias vajalikke teleobjektiive on ikka oluliselt rohkem ja soodsamalt saada. Kui pildistate makrot või kuni 200mm torudega, siis ei tohiks olympusega probleemi olla.

Ja nagu teisedki mainisid, pilti teed ju ikka sina ise, mitte bränd.

Eemal

 

#38 08-05-2008 20:51:17

KLF7777
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Olympus E-3

Olympuse objed ei ole kallid kui võrrelda teiste tootjate samaväärseid objesi, suht sama hind.Ja õnneks ei ole ka odavat saasta Olympusel .1 asi mis mulle veel Olympuse puhul meeldib on see et kui ostad obje või konverteri siis kindel et se ka sinna sobib , ei pea mõtlema et kas se obje nüüd sobis sellele kaamerale või ei. Muidu täitsa nõüs indukaga

Eemal

 

#39 09-05-2008 04:38:08

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Olympus E-3

Sigmalt pidid nüüd aprillis 4/3 süsteemile 2 uut objektiivi tulema. 10-20mm F4-5.6 EX DC HSM ja APO 70-200mm F2.8 II EX DG MACRO HSM. Ja ehk pole ka kõige halvemad kaamera ees. Olympusel endal on Zuiko 11-22mm f/2.8 -3.5 mis maksab meil 13-14 tuhat. Sigma omaga võrreldes peaks viimasega madalamas otsas 2 millimeetriga võitma. Ja kindlasti ka hinnaga, mis ka kindlasti paljudele päris tähtsusetu pole. Valgusega kaotab aga kuna lainurka kasutatakse ikka rohkem maastikul ja arhitektuuris ning siis niikuinii suurem teravussügavus tähtsam, siis  ilmselt väga harv juhus kui ava sinna f/4 pealegi üldse sätiks:).  Analoog uuele Sigma teleobjektiivile vist on Zuiko Digital ED 50-200mm F2,8-3,5 (19 000 eeku). Nikoni või Canoni samad objed maksavad 14 000. Ehk tulevad 4/3 le ka samas hinnas. Igaljuhul oleks väga huvitav teada kuidas Sigmad Olympuse ees käituvad. Ja teleobjektiivid koos telekonverteritega.

Eemal

 

#40 09-05-2008 16:07:21

faustus
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: Olympus E-3

Zuiko 50-200 hind on küll hea näide. Hind oli tükk aega alla 18000 eegu (Photopoindis st kuskilt mujalt oleks ilmselt odavamalt saanud). Tuleb uus variant objektiivist välja  (50-200 SWD) ja Photopoint tõstab ka vana objektiivi versiooni hinda ca 1000 eegu võrra, kuigi võinuks ju pigem eeldada, et uue versiooni väljatulekuga seonduvalt varasema versiooni hind langeb.

Eemal

 

#41 28-05-2008 01:21:55

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Olympus E-3

Ma ei kujuta ette istuda lõkke ääres ja siis suurte meeste suust kuulda ÜLEKANTUD tähenduses arutelu ja mõttekäiku: MUL ON PIKEM JA SUUREM KUI SUL!

Kasvage suureks! Igal brändil on oma koht niikaua kui neid keegi ostab - omab ja kui see kellegile meeldib. Mulle tekitab jällegi ... allergiat ...

jms.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB