Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-06-2005 19:23:03

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Faili suuruse piirang

Kohe ütlen ära, et 600px piirang on minumeelest päris hea. Samas nagu Svenist aru sain mingis varasemas teemas, on kettamahtu piisavalt. Siis äkki saaks tõsta pildi kvaliteedi huvides faili suuruse piirangu 150kb näiteks 250 või 300kb, siis saaks enamasti maksimaalse kvaliteediga salvestada.

Looduspildi eesmärk on ju ikkagi ilusaid pilte loodusest näidata ning see 600px piirang on kena veebis esitamise jaoks. Tihti on olnud kommentaare selle kohta, et pilt on pakkides kannatanud ja sellega hea moment edasi andmata jäänud. Ise olen suutnud vaid vist ca 3-5 pilti saata mille puhul sai salvestatud maksimaalse JPEG kvaliteediga (12) enamasti jääb see vahemikku 9-11 halvimal juhul on olnud ka 8 mille puhul juba hakkab pakkimine kenasti tunda andma.

Kui nüüd kerkib küsimus, et mida teha vanade piltidega mis on pandud üles 150KB piiranguga, siis ühe võimalusena näeks pildi kommentaaride alla jätta tekst, et pilt uploaditud 150KB piirangu ajal. See vaid üks võimalik näide kui see üldse peaks olema vajalik.

Mis antud teema ajendas: http://looduspilt.ee/?page=pilt&id=3006


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 06-06-2005 19:41:36

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

toruonu kirjutas:

Tihti on olnud kommentaare selle kohta, et pilt on pakkides kannatanud ja sellega hea moment edasi andmata jäänud. Ise olen suutnud vaid vist ca 3-5 pilti saata mille puhul sai salvestatud maksimaalse JPEG kvaliteediga (12) enamasti jääb see vahemikku 9-11 halvimal juhul on olnud ka 8 mille puhul juba hakkab pakkimine kenasti tunda andma.

Mis antud teema ajendas: http://looduspilt.ee/?page=pilt&id=3006

Hmm ... ega pilt sellest suurusest ikka iseenesest paremaks ei lähe wink. Ise veebi jaoks pakkinud vajadusel isegi astmega 3 wink. Ja pole kah midagi paha öeldud.

Mis aga kirjutama ajendas - kulla toruonu, vaata ikka konkreetse pildi suurust ka. See on 22 KB! Seega ei näe nagu põhjust sellele pildile toetudes limiidi suurendamist nõudma hakata wink.

Eemal

 

#3 06-06-2005 19:52:42

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

Mari jõudis ette. Selles mõttes, et tõesti konkreetne viidatud pilt on lihtsalt julmalt masendavalt kokku pakitud, kasutades ära vaid tühi portsendi võimalikust mahust. 90% minu piltidest on pakitud astmega 10, mõned üksikud väga detailiderohkem ka 8-9'ga.

Ilmselt oleks mõeldav tõsta limiiti 200-250 peale. Rohkem pole vist küll mõtet.

Eemal

 

#4 06-06-2005 20:00:20

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

Tõsi antud pilti ei vaadanud, oletasin autori kainele mõistusele toetudes, et võetud maksimum big_smile 22 KB on tõesti väike. Samas on selliseid intsidente varemgi olnud. Minu point tegelikult oli ikkagi see, et eesmärk võiks ju olla väga kvaliteetsed pildid ning see mahu vahe on suhteliselt väike mis selle annaks. Tõesti ka 200-250 annab juba võimaluse 90% piltidest 12 kvaliteediga salvestada.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#5 06-06-2005 20:02:21

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

mitte, et ma eelmise postiga ütleks, et enamus pilt on ebakvaliteetsed smile Kuid ka juba 10 ja 9 peale pakkides kannatab pildi kvaliteet veidi.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 06-06-2005 20:08:58

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Faili suuruse piirang

neid inimesi, kes 10 ja 12 kvaliteediga salvestatud piltidel vahet teevad, ilma et need pildid k6rvuti oleks pandud, on suhteliselt vähe ..

Eemal

 

#7 06-06-2005 20:28:01

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

Sven Z. kirjutas:

Ilmselt oleks mõeldav tõsta limiiti 200-250 peale. Rohkem pole vist küll mõtet.

Mõne väga üksiku pildi puhul on tundunud, et 150 K piir hakkab segama. Üldjuhul mitte. Limiidi suurendamisega see oht, et saatmisel ei vaadata konkreetset pilti/tulemust, vaid ainult pakkimisnumbrit, just nii, nagu toruonu siin kirjutab. Et ikka 12 või 11 ... ja iga number alla selle oleks juba nagu lubamatu ülekohus tema superpildi jaoks wink.  Ise vaatan tavaliselt eelvaatega, et mis on see piir, millest alates oleks ekraanil juba märgatav/häiriv kvaliteedikadu. Momendil ülespandutest mul ntx kõigub suurus enamusel  100 K ümber (min 86 K), seega limiidist jääb veel kaugele (ja seda täiesti teadlikult).  Seega IMHO oleks OK, kui võimalusele _erandina_ 200 ... 250 K-seid pilte lisada oleks juurde lisatud ka _soovitus_ jääda siiski mingi 100... 150 K juurde.

Btw, muuhulgas leidub ilmselt veel ka neid, kes pilte modemi otsas vaatavad (?). Seega milleks üle pingutada. Lisaks - mida kvaliteetsem pilt netis, seda suurem oht, et keegi selle "kasutusele" võtab. Kui see nüüd kellelegi oluline peaks olema.

Mis aga endale tundub - et 600 pix pikem külg on landscape formaadis piltidele liiga väike. Nt kui tegu nn "keskkonnapildiga", kus ka mõni lind/loom peal, siis 600 pix kahandab selle eluka praktiliselt mõttetuks. Võiks olla nt 700 või ka 720. Siis aga peaks olema horisontaalis ja vertikaalis lubatud piirid erinevad (vertikaali puhul on 600 täitsa ok).

Eemal

 

#8 06-06-2005 21:20:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

See on tegelikult hea argument, et on ka modemiga kasutajaid (tegelt ka ikka on vä?). Samas on ikka olnud pilte, kus on tõesti väga palju pooltoone ja kirju pilt, kus tõesti 12 kvaliteediga tahaks ca 300-400K ning sealt 150 peale saamine käib küll juba kvaliteedikaoga.

Mis puudutab seda horisontaalsuuna suurendamist, siis võib sellega kaasneda halb efekt, et pilt rikub kujunduse ära, mis hetkel siiski 600px mõõdu peale ehitatud on. Muidugi variant ka lubada suuremate failide uploadi detailse pildi puhul, mis avatakse eraldi aknas. Mis sellest ideest arvate? (mäletan mingit postitust kuskil siin mingi 2M piirangu kohta, kas see siia teemasse seostub ei mäleta enam)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 07-06-2005 03:45:38

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Faili suuruse piirang

Ruum on meil tegelikult siiski suhteliselt piiratud ja mahtu tõsta seetõttu ei tahaks. Praegune tegelik limiit on 200KB, kui ma ei eksi ja sellega ilmselt saab 600px pildiga asjad aetud. Toruonu viidatud linnupilt on puhas autori möödapanek kahjuks...20kb on vähe mis vähe.

Eemal

 

#10 08-06-2005 23:13:50

Harry33
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 78

Re: Faili suuruse piirang

Kas adminid ei võiks sihukesi pilte tagasi saata?
soovitusega, et saadetaks normaalses suuruses pilt. See ikkagi tõstaks looduspildi piltide kvaliteeti, mis ongi ju adminifiltri mõte.
eksimine pidi ju inimlik olema

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB