Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-12-2007 21:45:10

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Hindamissüsteemist Looduspildis

Püstitaks sellise küsimuse, et kuidas tundub, kas praegune hinnete andmise süsteem on korrektne?

Praegune hindekorraldus annab hindajale võimaluse panna 2 pildile, mis on rahuldav, 3 pildile, mis hea, 4 pildile, mis väga hea, 5 suurepärasele.

Minu arust oleks õige ja mitte nii traumeeriv, eriti algajatele osalejatele, kui hindamissüsteem oleks traditsiooniline:

5- väga hea või suurepärane
4- hea
3 - rahuldav
2 - kasin (tänapäeval ei öelda enam puudulik)
1 - tegemata töö

Kuskilt eesti keele raadiosaatest jäi ka meelde, et väga hea ja suurepärane on samatähenduslikud väljendid.

Oleks loogiline, et rahuldav töö on keskpärane saavutus ning viie palli süsteemis oleks see pigem 3 kui 2.

Niimoodi tõstaksime valuläve ning hoiaksime positiivset nooti.

Nii, nüüd andke tuld!

Parimat,
Tõnu

Eemal

 

#2 09-12-2007 22:09:27

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

1 ei saa tegemata töö olla, sest kui pilt on üleval siis on ju töö tehtud big_smile ehket 1 võiks endiselt mitterahuldav olla, aga muidu igati nõus. või.. tegelikult, kui juba sel teemal arutelu üleval, siis võiks ju juurde luua nn. "kuuenda hinde", milleks siin oleks näiteks 5+

sõnad numbrite taga võiksid olla siis sellised:

5+ - erakordne

5 - väga hea
4 - hea
3 - rahuldav
2 - kasin
1 - mitterahuldav

ei ole kindel, kas see 5+ just parim "number" on, aga hinne "viis" on siin nagunii kuidagi devalveerunud - see peaks olema siiski number, mida nii vasakule-paremale ei loobita. äkki 5+ ehk "erakordne" looks veidi teistsugused mastaabid ning oleks ka olemas see nn. "kuus" mida tõesti üliheade piltide all naljaga pooleks anda tahetakse.

Eemal

 

#3 09-12-2007 22:39:02

metskuts
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 44

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ehk arendaks seda teemat veel veidi edasi. Tundub, et senine viie palli süsteem jääb hindamisel siiski kitsaks. Eriti kui vaadata,et ühesuguste hinnetega on võrdlemisi erineva tasemega pilte. Täishinde poolitamist üritatakse ju praegugi kasutada. Ehk oleks mõtet hindamine muuta paindlikumaks kümne palli süsteemi peale üleviimisega. Iseasi, kuidas see tehniliselt teostatav oleks, arvestades ka seniseid hindamistulemusi.
Muidugi ise pean ma hinnetest märksa olulisemaks pildialuseid asjalikke komme. smile

Eemal

 

#4 10-12-2007 00:09:38

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

tom kirjutas:


ei ole kindel, kas see 5+ just parim "number" on, aga hinne "viis" on siin nagunii kuidagi devalveerunud - see peaks olema siiski number, mida nii vasakule-paremale ei loobita.

mina arendaks ka teemat edasi selles suunas. Minu mõistes on viieline pilt ikka selline mis võtab sõna otseses mõttes "karbi lahti". Olen seda oma hinnete andmises ka rakendanud ja oma siinse oleku ajal kasutanud kahe käe sõrmede jagu võibolla. Teine äärmus on jällegi 1 mis minuarust praegu toimib piisavalt hästi, naljalt üheseid pilte ei leia, samas umbviieseid on varsti pea top 200 täis.

Eemal

 

#5 10-12-2007 00:15:25

KaRahh
Kasutaja
Asukoht: Tln
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ei ole vaja devalveerida. Hetkel on täiesti pädev skaala.

Eemal

 

#6 10-12-2007 00:16:06

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Noh, põhimõtteliselt saab vähemalt kümnepallisüsteemi puhul hinded väga lihtsa matemaatilise tehtega ümber konverteerida. Aga minagi ei poolda süsteemi muutmist. Probleem on pigem ikka kasutajates. Nagu eesti rahva muinasjutus: "ise tegi, ise tegi". Hindajad ise devalveerivad hindeid. Kui teha nt. kuuepallisüsteem, küllap on peatselt ka "5+" devalveerunud ja "4" rahuldava staatuses.

Minu arvates on üks suur probleem pigem see, et pildi all jahutakse, aga ei hinnata (st. negatiivselt peamiselt). Seega tunduvad üksikud alla keskmise hinde justkui balansist väljas ning eriti algajamad tegijad ei julge kriitilisemat hinnet panna. Mina kutsun küll üles: kui juba sõna võtsid, pane hinne ka.

Ja endiselt olen selle "rahuldava" e. "2" juures oleva kohustusliku sõnamulina vastu. Need on pildid, mille juures on kõige vähem öelda. Pigem võiks see kohustus kehtida "5" panekul - siis mõeldaks rohkem ja on ka rohkem öelda.

Eemal

 

#7 10-12-2007 00:37:34

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Loomulikult võib Looduspildis olla oma hinnete süsteem, selle üle ma ei kurda. Vaba riik, vaba värk. Kuid ma olen jätkuvalt veendunud, et praegune skaala ei ole kõige positiivsem ja innustavam, eriti algajatele ja seda puht psühholoogiliselt või pedagoogiliselt või mis iganes.

Eemal

 

#8 10-12-2007 00:44:15

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Võib küsida ka teisiti - kas keegi suudaks põhjendada, mis eelis on praegusel pügalate süsteemil võrreldes traditsioonilisega?

Eemal

 

#9 10-12-2007 00:56:44

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Tõnu Ling kirjutas:

Loomulikult võib Looduspildis olla oma hinnete süsteem, selle üle ma ei kurda. Vaba riik, vaba värk. Kuid ma olen jätkuvalt veendunud, et praegune skaala ei ole kõige positiivsem ja innustavam, eriti algajatele ja seda puht psühholoogiliselt või pedagoogiliselt või mis iganes.

Olen arvamusel et praegune hinneteskaala on valus seetõttu, et neli ja viis on muutunud igapäevaseks hindeks, samas 3 ja 2 väga harv viimasel ajal. OK, ku me vaatame varasemaid aastaid, siis neid aluseks võttes on hinded tõesti ehk kuidagimoodi põhjendatavad, sest piltide areng on olnud suur. Samas hindamine peaks lähtuma hetkeolukorrast, mitte aastast 2004-2005.

Praegusel ajal suurem osa antavaid viisi põhjendamatud, samuti pooled neljadest. Need peaks olema ühe palli võrra allapoole nihkes, aga kuna ei ole, siis sealt ka see 'kuue' vajadus. Seepärast tunduvad ka 2 ja 3 eriti ränga karistusena, sest neid sisuliselt ei kasutata, kuigi minu arvates on küll ja küll pilte, kuhu neid panna kas niisama või kõrgemate hinnete asemel.

Pigem peaks hindajad endale looduspildi hinneteskaala selgeks tegema ja vastavalt ka kasutama ja siis kaoks kaoks madalamatelt hinnetelt ka see viimasel aastal tekkinud ülinegatiivne maitse.

Eemal

 

#10 10-12-2007 01:06:30

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ma arvan siiski, et see madal maitse ei tule mitte Looduspildist, vaid on sisse juurdunud koolipingist. Ja vastuolu on selles, et kui pilt rahuldab, saab siin panna hindeks 2, kuigi alla keskmise töö ei saa olla rahuldav. See on lihtsalt loogika viga. Samas võib ka minu loogikal olla viga smile Hea kui keegi selle ümber lükkaks.

Eemal

 

#11 10-12-2007 01:40:06

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Tõnu Ling kirjutas:

Loomulikult võib Looduspildis olla oma hinnete süsteem, selle üle ma ei kurda. Vaba riik, vaba värk. Kuid ma olen jätkuvalt veendunud, et praegune skaala ei ole kõige positiivsem ja innustavam, eriti algajatele ja seda puht psühholoogiliselt või pedagoogiliselt või mis iganes.

Mina kui algaja tahan öelda, et mida rohkem olen vaadanud teiste häid ja väga häid pilte, seda paremini olen hakanud nägema enda vigu ja seda õiglasemad tunduvad halvad hinded.
Mind igatahes kooli kaks ei sega.

Eemal

 

#12 10-12-2007 01:54:17

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Viimasel ajal pannakse hinne viis tõesti liiga kergelt. Toimiv süsteem toimiks väga hästi juhul, kui hinnet viisi nii kergelt ei jagatakse. Hinne viis on siiski suurepärane ja seda ei tohiks väga heldelt jagada..


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#13 10-12-2007 16:35:00

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Et siis rohkem arvamusi polegi. Mis siis muud, kui usinasti hindama praeguse süsteemi järgi smile

Eemal

 

#14 10-12-2007 17:09:22

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Täiesti nõus sellega, et 5 on liiga tihti esinev või siis tuleks eristada 5+ -ga osad pildid veel omakorda. Samas on mingi sisemine tõrge panna väga kõvale loomapildile 4, kui mul endal pole isegi midagi lähedast ette näidata. Samas ei pruugi see pilt siis ka ju suurepärane veel olla. Ikka tekitab see olukorra, kus hinde saaja vaatab minu pilte ja mõtleb selle peale, et no mida sa targutad, mine tee enne sellinegi pilt valmis smile Ei saa ka selle järgi ju võtta, kui mul endal on rohkem maastikud ja makrod, siis ei tohiks looma/linnu pilte hinnata. Sellepärast olengi nendes kategooriates valdavalt 5 v 4 panekuga piirdunud ja jätnud siis minu maitsele nõrgemad pildid üldse vahele.

Eemal

 

#15 10-12-2007 17:20:46

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Sama siin mis Janek -il, lisaks jätan nüüd tavaliselt ka ühed kahed panematta. Pole mõtet vaenlasi koguda.

Eemal

 

#16 10-12-2007 18:37:56

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

draa kirjutas:

Pigem peaks hindajad endale looduspildi hinneteskaala selgeks tegema ja vastavalt ka kasutama ja siis kaoks kaoks madalamatelt hinnetelt ka see viimasel aastal tekkinud ülinegatiivne maitse.

Hoiatus: Vastuse jooksul kaldun paar korda teemast kõrvale ja haakun vana teemaga "Parasiidid" (Alar algatas kunagi suvi-sügis).

Ma olen algusest peale arvanud, et viga peitub suuresti selles, et looduspilt.ee üritab kasutajatele peale suruda "teistsugust" hinneteskaalat. Absurdne näide: liigutame autos käigud ühe koha võrra edasi, et 1 on tagurpidikäik, 2 on aeglaseim edasi, 3 on natuke kiirem edasi jne. Siis manualis ütleme, et startige 2. käiguga, edasi pange 3. käik jne. Kõik on korrektne ja igale sõitjale, kes käiguga eksib, saab öelda, et tehke meie süsteem endale selgeks smile.

Ehk siis koolisüsteemist erinevalt, kus ei saagi ühte geniaalset kontrolltööd teistest samuti 90%+ korrektsetest töödest esile tõsta, oleks siia keskkonda vaja 6-hinde süsteemi, kus hinnet "6" kasutad väga harva, võibolla nädala parima pildi korral (mõni nädal võib muidugi ka 5 üliülikõva pilti tulla). Teine alternatiiv oleks olnud sõnalised hinded, et hindevalikute juures ei olegi üldse numbreid näha, aga siis oleks keskmiste interpreteerimine kasutajate jaoks ilmselt keerulisem.

Ühesõnaga on läbi kahe aasta minu mõtteline hinne pilte vaadates väga tihti 0.5 kuni 1 pall madalam pildi keskmisest hetkehindest (saan aru et Draa-l on sarnane seis). Ja kui keskkonna enamus liikmeid mõlteb "koolisüsteemis" ja osad "looduspildisüsteemis", siis on solvumised ja teemad nimega "Parasiidid" kerged tekkima.

Kui nüüd keegi tuleb välja jutuga stiilis: "Vaata enda pilte, mõttetud klõpsud! Õppi enne pilti tegema kui tuled minu pilti siin 3-ga (või 2-ga) hindama.", siis see, et minul isiklikult pole aega/oskusi/kogemusi iganädalaseid tipptulemusi genereerida, ei tähenda, et mul ei oleks väljakujunenud isiklik kriitikameel ja "tipptulemuse" mõõdupuu. Enamuse oma klõpsude puhul tean niigi, mis seal võssa läks või kuidas paremini peaks tegema, ja ma ei tunne vajadust 30 kaupa neid kehvemapoolseid pilte iga kuu ülesse laadida, et osade kasutajate silmis teenida ära õigus nende mõnele pildile "3" panna.

Tagasi teema juurde. Mõistan, et hindesüsteemi muutmine on väga keeruline, arvestades ajalugu ja juba hinnatud pilte. Kõige lihtsamini realiseeritav muudatus oleks ilmselt "5" külge ka mingi pikkusega kommentaari kirjutamise nõue. Kunagi kevadel räägiti midagi "uuest looduspildi konseptsioonist", sain siis aru midagi keskkonna poolitamisest, et osa on suunatud rohkem algajatele ja osa rohkem tegijatele. Kas on mingeid muutuseid kunagi tulemas? Kui on, siis minu tõsine soovitus on küll hindeskaala selle käigus ära muuta (6-palliseks).

Eemal

 

#17 10-12-2007 19:05:43

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ma arvan seda, et 2 jääb "halvaks" hindeks, ükskõik, mis sinna taha kirjutada. Seda just sellepärast, et koolisüsteem on andnud 2-le vankumatu väärtuse. Aga kui on närvikava tugev, siis inimene talub ükskõik millist hinnet ja saadab pilte edasi. Minul pole probleemi ühe või teise süsteemi järgi hinnata, lootes muidugi seda, et ei teki isiksuse kahestumist smile

Eemal

 

#18 10-12-2007 19:21:12

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Tõnu ütles väga õigesti: Ma arvan seda, et 2 jääb "halvaks" hindeks, ükskõik, mis sinna taha kirjutada. Seda just sellepärast, et koolisüsteem on andnud 2-le vankumatu väärtuse.
Mina arvan, et selle 2-le antud väärtus siin seda kõige suuremat segadust külvabki. Ja paksu verd. Ma võin ju hinnata siinse skaala järgi pildi täitsa rahuldavaks aga siis hakkab minu kodusele meilile sõimukirju tulema, et pilt oli siis täitse p....s vä? Se ei ole nali, nii hiljuti just juhtuski.
Ja parasiiditeemat ma ei hakka enam puudutama. Kui kellegi vaarika suurune aju ennem aru ei saanud, milles minu jutu point oli siis vaevalt, et see nüüd ka kohale jõuaks.

Eemal

 

#19 10-12-2007 19:35:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

zutnop kirjutas:

draa kirjutas:

Pigem peaks hindajad endale looduspildi hinneteskaala selgeks tegema ja vastavalt ka kasutama ja siis kaoks kaoks madalamatelt hinnetelt ka see viimasel aastal tekkinud ülinegatiivne maitse.

Hoiatus: Vastuse jooksul kaldun paar korda teemast kõrvale ja haakun vana teemaga "Parasiidid" (Alar algatas kunagi suvi-sügis).

Ma olen algusest peale arvanud, et viga peitub suuresti selles, et looduspilt.ee üritab kasutajatele peale suruda "teistsugust" hinneteskaalat. Absurdne näide: liigutame autos käigud ühe koha võrra edasi, et 1 on tagurpidikäik, 2 on aeglaseim edasi, 3 on natuke kiirem edasi jne. Siis manualis ütleme, et startige 2. käiguga, edasi pange 3. käik jne. Kõik on korrektne ja igale sõitjale, kes käiguga eksib, saab öelda, et tehke meie süsteem endale selgeks smile.

Ehk siis koolisüsteemist erinevalt, kus ei saagi ühte geniaalset kontrolltööd teistest samuti 90%+ korrektsetest töödest esile tõsta, oleks siia keskkonda vaja 6-hinde süsteemi, kus hinnet "6" kasutad väga harva, võibolla nädala parima pildi korral (mõni nädal võib muidugi ka 5 üliülikõva pilti tulla). Teine alternatiiv oleks olnud sõnalised hinded, et hindevalikute juures ei olegi üldse numbreid näha, aga siis oleks keskmiste interpreteerimine kasutajate jaoks ilmselt keerulisem.

Ühesõnaga on läbi kahe aasta minu mõtteline hinne pilte vaadates väga tihti 0.5 kuni 1 pall madalam pildi keskmisest hetkehindest (saan aru et Draa-l on sarnane seis). Ja kui keskkonna enamus liikmeid mõlteb "koolisüsteemis" ja osad "looduspildisüsteemis", siis on solvumised ja teemad nimega "Parasiidid" kerged tekkima.

1 pall madalam praeguse hindamisskaala järgi. Koolisüsteemis oleks ta minu puhul valdavalt 2 palli madalam. Ja koolisüsteemis oleks meil siin ainult viied, võibolla mõni üksik 4 ka sekka, sest 5 on sel puhul ainus võimalus hindega näidata, et pilt on väga hea.

Looduspildi hindamisskaala mõte on võimaldada heale pildile anda erineval tasemel hindeid, sest eesmärk on looduspilti ikkagi häid pilte saada ja neid diferentseerida. Ja adminnifilter võtab enamus kooliskaala ühelised välja.

Eemal

 

#20 10-12-2007 19:40:53

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mina isiklikult pooldan hetkel kasutusel olevat hindamsisüsteemi. Mida suurem skaala seda rohkem segadust. Kuigi hetkel on ka tehtud viie palli süsteemist "10 palli süsteem". Ikka on hinde taga näha kas 3,5 ; 4,5 jne. Ning mis 2 -el viga on - ülikoolis täiesti aksepteeritav tulemus tongue. Sõimukirijade saatmine on minuarust väga lapsik väljendus. Nende saatjad vaatavad asja vist vähe valest otsast - neile on vist oluline reiting mitte pilt ise.

Eemal

 

#21 10-12-2007 19:54:09

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Minu meelest on probleem selles, et inimesed on harjunud lineaarse skaalaga [lõigatud alt, sest hinnet 1 eriti ei kasutata], mis koolis kasutusel. Kusjuures kooliskaalal on 2 hinnet (1,2) mitterahuldavad, 1 keskmine (3), 1 hea ja 1 väga hea.

Looduspildis on aga püütud sellest lineaarsest veidi eemalduda : 1 mitterahuldav,
1 rahuldav [2], 1 hea [3] ja 2 väga head [4 ja 5], kusjuures neid ülemisi kasutatakse ka.

Mina isiklikult ei leia probleemi, et need kaks skaalat erinevad. Hüpoteetiline võrdlus oleks, et 1 on mitterahuldav, 2 on kooli 3, 3 on kooli 4, 4 on kooli 5 ja 5 on kooli 5+ [kuigi vist pigem 7 :--)] e 1,3,4,5,5+

Võib-olla peaks lihtsalt lisama ühe raadionupu poolikute hinnete jaoks ? Et ma saaksin rahumeeli anda 4.5 ja mitte muretsema, kas keegi mu jutust loeb v mitte välja, et andsin 0.5 punkti ära. Preagu kui olen kahevahel, siis 4 v 5 on ju väga erinevad hinded. Samas kahe hinde panemine ei ole ka see õige [sest pigem on ta mõeldud vist ümberhindamiseks, kui aja jooksul teine arvamus tekib v mingid faktid teatavaks tulevad]. Ise kipun praegu sellises olukorras, kus valida on 4 v 5 vahel otsustama 5 kasuks [seega olen tihti oodanud, et kui enamus on 5 pannud, siis ei hakka mina ka 4 panema].  Samas ma ei võrdleks poolikute hinnete andmist 10 skaalale üleminekuga, sest 10 skaalal on väga raske tajuda, mis on selle 7 v 6 taga. Küll aga 4.5 ja 3.5 [pigem 4+, 3+] näitavad pigem mingit rõhuasetust. See ilmselt ei lahenda esimeses kirjas toodud probleemi, kuid teeks hindamise mõnevõrra täpsemaks [aga võib-olla ka mitte].

Eemal

 

#22 10-12-2007 20:23:17

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Hinde 2 tähendus läbi kahe järjestikuse kommentaari ühe ja sama pildi all:
Sven: kesine
Tõnu Ling: rahuldav
smile

Eemal

 

#23 10-12-2007 20:25:32

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Eemal

 

#24 10-12-2007 20:41:29

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Jah, ei saanud ka see aasta ilma selle aruteluta mööda minna. Aga eks arutada on vaja. 10-palli süsteem on minu arvates täiesti mõttetu, sest mitte keegi ei suuda vahet teha kas pilt on nüüd 2 või 3. Kõik mõtlevad ainult 9 ja 10 palliste piltide peale. Minu ülikooliaastad suutsid mind küll keskkoolisüsteemist välja aidata.

Meie ajal oli koolis niimoodi, et kui oli õppimata, siis oli hindeks 2. Kui enne pahandust ka tegid ja õpetaja sind karistuseks vastama kustsus ja siis selgus, et oli õppimata, siis oli 1. Ehk siis ilma õpetajat vihastamata sai sama asja eest 2, vihastades sai 1. Mina küll ei saanud, kuid tegin järeldused sellest, mis teised said tongue

Seega on minu silmis ka keskkoolisüsteem mõttetu, sest seal ei kasutata reaalselt hinnet 1. Looduspildi süsteem ongi toodud kooli omaga võrreldes astme jagu madalamale.

Looduspildi 1 = kooli 2
Looduspildi 2 = kooli 3
Looduspildi 3 = kooli 4
Looduspildi 4 = kooli 5
Looduspildi 5 = kooli 5+

Näete, pole vaja mingeid kuusi ega ka plusse. Väga hea ja suurepärane pole minu sõnavaras ka sünonüümid. Soovitan ka teistel eristada.

Ma arvan, et süsteemi muutumist ei ole loota. See oleks täiesti tühi töö meie poolt. Reaalset väärtust see ei omaks.

Jah, looduspildi arengud on teel, kuid mingit kahele seltskonnale mõeldud lehte praegu veel ei tule. Esiteks on teistsugused suunad.

Aga nüüd kõik kommima ja hindama. Pooldan Tõnu öeldut, et kui võtsid vaevaks kommida, siis pane ka hinne.

Eemal

 

#25 10-12-2007 20:48:59

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

alari kirjutas:

Kui kellegi vaarika suurune aju ennem aru ei saanud, milles minu jutu point oli siis vaevalt, et see nüüd ka kohale jõuaks.

See on muidugi tore, et teiste inimeste aju mõõtmise kallale asutakse, aga ma oma "parasiidi" juttuga viitasin sellele, et need "arusaamatused" piltide all üksteise hinnete üle on minuarust otseses seoses hinneteskaala erineva interpreteerimisega. Kui veel hindele täiteks on sattunud kommentaar, mis autorit häirib, siis on madistamine garanteeritud smile.

See, et Alarit häirib väga see, et inimene kes kuus kuud pilte laadinud ei ole, saab ka kommenteerida, on sellest madinast ainult üks tahk ju. Draa piltide kustutamise seik oli ka seal samas Parasiitide all ja seal ei old küll inimeste mitteaktiivsusega seoseid.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB