Sa ei ole sisse loginud.

#26 10-12-2007 20:54:07

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Sven Z. kirjutas:

Minu ülikooliaastad suutsid mind küll keskkoolisüsteemist välja aidata.

TÜ-s anti mulle ainult tähti ja see ei aita keskkooli süsteemi "kustutada".

Siis kui ma pilte hindasin, kasutasin alati looduspildi skaalat . Lihtsalt moraalselt koormav on pidevalt 0.5-1 pall alla teiste panna smile

Eemal

 

#27 10-12-2007 20:56:45

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mnjah, mul ülikoolis oli 1 kõige parem hinne, hindeid anti 0,25 kaupa ja 3,75-ga sai veel läbi. Mõtlemisainet on :-).

Eemal

 

#28 10-12-2007 21:27:10

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

No EI SAA ikka inimene pointile pihta. Nagu ma ütlesin, seda (parasiitide) teemat ma enam ei puuduta. Punkt.

Eemal

 

#29 11-12-2007 13:27:01

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Igasugune hindamine jääb subjektiivseks. Fotode hindamisel võin aluseks võtta väga erinevaid lähetpunkte: oma meeleolu, esitatud pildi tase võrreldes autori teiste töödega, esitatud pildi tase võrreldes minu enda töödega, esitatud pildi tase võrreldes teiste samalaadsete töödega, esitatud pildi tase võrreldes mõne konkursi auhinnaliste töödega, jne. Absoluutset skaalat pole olemas.

Leian, et taolise portaali eesmärgiks ei saa olla alternatiivvõistlus ja piltide pingeritta sättimine (mis on ja jääb suibjektiivseks) vaid kogukonna ühise aju abil osalejate arendamine/õpetamine. Minu jaoks on sisuline ja põhjendatud verbaalne kriitika palju olulisem kui tühipaljas hinde klikkamine.

Hasardi tekitamiseks võib ju hinnete panemine olla, kuid selle võiks lahutada koolipoisilikust 1-2 süsteemist ja muuta mõnusalt huumorit sisaldavaks. Kasutajate tasemetega/grupeerimisega on ju seda leidlikult tehtud (kõik need rebased ja tigekullid ja seal vahel olevad elukad).

Ja pilditega samaväärselt tuleks selles süsteemis esile tõsta asjalikke kommentaare.

Eemal

 

#30 11-12-2007 16:54:07

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Nõus Urmasega. Leian, et hindamissüsteemi muutmine ei ole põhjendatud, kuna see muudatus ei tooks kaasa sisuliselt mitte kui midagi. Hinnatakse ikka sageli emotsioonist ja ükskõik millise kogemustepagasiga ka hindaja ei ole, on hindamise puhul alati tegemist subjektiivse toiminguga - kes mida pildis näeb ja kuidas seda väärtustab on ikka vägagi subjektiivne. Kunst on inimeste silmades ja seda ei muuda ei hindamissüsteem ega püssirohi smile smile smile

Eemal

 

#31 12-12-2007 01:29:23

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mis sellest, et ei ole konkursil auhinna vääriline, minu silmis jällegi on 5 vääriline, meeldib noh... Subjektiivne jah! Mulle näiteks meeldib panna pildile, mis mulle läheb korda, 5 alla ja sellega seda näidata ning autorit motiveerida ka edaspidi häid pilte tegema.. Mulle enam ei meeldi panna pildile halba hinnet, sest sellest tuleb ainult paksu pahandust ja tekitan särtsu täis õhkkonna. küll aga panen oma arvamuse, kui midagi silma torgib, mainitud ei ole ning endal parasjagu mahti on... Parimad pildid saavad ju nagunii rohkem viisi ja on edetabelites eespool jne (kui hasarti ja võistlusmomenti silmas pidada).. Kui autor on oma pildiga ikkagi vaeva näinud ja tuleb seda heatujuliselt näitama, siis minule ei meeldi olla see, kes paneb sinna alla hinde, mis nagunii autorit ei rahulda ja võibolla teeb haigetki, küll aga rahuldavad autorit kommentaarid, milles on sisu ja mille abil oma vigadest aru saada ning mis motiveerivad ehk tagasi pöörduma ja asja korralikult vormistama, mitte ei tekita tülgastust koha või situatsiooni vastu. Veel enam minu vastu, kes ma julgesin halva hinde panna.. On väheseid. kes suudavad teha ahhetama panevaid pilte, kõik me teame, et super pildi tegemine pole lihtne.. Aga kas peab siis mingi vea või halvasti tehtud pildi pärast kohe karistama, pigem ikka motiveerima ja ütlema, et see pilt oleks super kui... ja siis hakkab autoril/kõrvaltvaatajal mõte jooksma.. ja Eesti saabki maailma parimad loodusfotograafid.. Me ei ole ju siin mingit paberit saamas, et sita töö eest peaks karistada saama.. Oleme ju kõik siin selleks, et üksteisega meile kõigile armsaks saanud loodust ja fotograafiat jagada..   sorry, kui selline emotsionaalne olen... See kõik on minu arvamus... karistage siis:)

PS: selle tekstiga ma põhjendasin rohkem ikka enda hindamist ning tean, et süsteemi muutmine on keeruline, kui see pikalt toimamas on olnud.. eriti looduspilt..

PS: tagasihoidlik mõte ka seoses süsteemi muutmisega: kui muuta ära hinded ning olemasolevad hinded piltide all konvertida:
5=5+ (5,5 vms);
4=5
3=4
2=3
1=2
Muidugi olen IT-s võhik ja ei tea, kas selline asi oleks võimalik teostada. Aga point lihtsalt konvertimisel selles, et vanadele jääks nende au ja uued saaksid "harjumuspärase" hindamise...

Eemal

 

#32 12-12-2007 03:22:54

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Nii, ja mismoodi sa võtad 5+ arvesse keskmiste arvestamisel? Kas varjatud "6"-na? Et üks progejupp veel lisaks, mis kuuest viis plussi teeb? Ja mis on üle viie, need tulevad ikka komakohaga: 5,75 jne. Või "5" väiksema plussiga?

Kuulge, mis me jamame...

Eemal

 

#33 12-12-2007 11:52:02

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Hindamissüsteem on subjektiivne nii või teisiti. Minu rõhuasetus oli rohkem sellel, mõeldes eriti algajatele, et sinnne 2 on rahuldav.
Aga kuna paistab, et enamik siinsetest aktiivsetest osalejatest on täiskasvanud inimesed, kellel pole 2-ga probleeme, siis minu arust pole ka vaja hindamissüsteemi muuta.
Kui palju aga tegelikult on neid, kes on üritanud pilte saata ja saanud hindeks 2 ning lõpetanud siin osalemise, seda võib ainult oletada. Kahju oleks siis, kui selliseid osalejaid oleks palju.
Sellist "halva" hinde põhjustatud kibestumist võiks ennetada sellega, et liikmeks registreerimisel tuleks adminnidelt kiri, kus oleks lihtsalt ja selgelt näidatud, et siinne hindamissüsteem on tavapärasest 5-palli koolisüsteemist erinev.

Eemal

 

#34 12-12-2007 12:52:01

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Kas hinneteskaala tähendus (1=2 ja 2=3 jne) ei võiks joosta galeriis nähtaval kohal, et oleks kõigil pidevalt silma all, et siis potentsiaalne kurvastaja ei kurvastaks 2 üle.
Ise pole meelega hindeid pannud, kuna leian, et minu tase ei ole veel nii pädev, et teisi konkreetse numbriga hinnata. Ongi nii, et mu hinnangut pildile võib suuresti mõjutada see, kellega eelmise öö veetsin või millal oli palgapäev. On ka näha, et madalama astmega hindajad kipuvad üldse kergemini kõrgemaid hindeid panema. Mõne siinse tigedama kulli 3 on igatahes mulle palju õpetlikum ja arendavam kui jänkupoja antud 5 (või 2). Kommentaari mõnele pildile olen isegi andnud kui on tundunud, et on mingi mõte, millest hinnataval kasu võiks olla.

Eemal

 

#35 12-12-2007 13:14:27

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Oleks veel üks võimalus kuidas seda numbrite süsteemi saaks varjata. Kui  praeguste numbrite asemele jättagi ainult need sõnad mis on sulgudes numbri taga ehk siis hakataksegi hindama sõnadega mis oleks nö varjatud numbrid aga keskmine hinne tekiks ikkagi numbrina.

Eemal

 

#36 12-12-2007 13:39:18

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Tõnu: Kui keegi on lõpetanud piltide siia riputamise seetõttu, et oma esimestele piltidele on 2 saanud, siis võibolla selliste isikute koht ei peakski olema siin keskkonnas. Teatud kriitiline meel on looduspiltnikule hädavajalik. Minule ja usun, et paljudele teistele looduspiltnikele on siin keskkonnas avaldatud kriitikast tublisti kasu olnud ja see on olnud just edasiviivaks jõud, mitte pärssivaks.

Eemal

 

#37 22-01-2008 00:40:03

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Leidsin kodus vanades paberites tuhnides vana-vanaisa koolitunnistuse sääl on toodud ära suurepärane selgitus hinnetele üks kuni viis.Niisiis:5-kaunis.4-kaunis hää.3-läheb korda.2-nõrk.1-ei olnud midagi leida.  Viimane on eriti äge: )

Eemal

 

#38 22-01-2008 19:47:00

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Brenner, see läks kümnesse. ; )

Eemal

 

#39 22-01-2008 22:25:44

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

ErikM kirjutas:

Kui keegi on lõpetanud piltide siia riputamise seetõttu, et oma esimestele piltidele on 2 saanud, siis võibolla selliste isikute koht ei peakski olema siin keskkonnas. Teatud kriitiline meel on looduspiltnikule hädavajalik. Minule ja usun, et paljudele teistele looduspiltnikele on siin keskkonnas avaldatud kriitikast tublisti kasu olnud ja see on olnud just edasiviivaks jõud, mitte pärssivaks.

Oleks minu esimene pilt siin kasvõi 1 saanud, mitte midagi ei saanud sad. Ootasin ja ootasi, ja keegi ei märganudki minu pildikest. OK see oli nali. Siin on ikka komm ka juures, aga kui delfi keegi lihtsalt terve albumi täie pilte 1 eks hindab, siis tekib küll küsimus, et kus inimestel mõistus on big_smile.

Eemal

 

#40 22-01-2008 23:27:21

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Hindamissüsteemi skaalat ümber muuta ei pea vajalikuks. Pildile antud negatiivseid hindeid (mida minu omadel on) pean aga õpetlikuks. Näiteid on ju palju - üks ütleb, et just pehme pilt on lahe, teine jälle nõuab tervust juurde. Kõikidel on omad nägemused ja arusaamad. Oma kogemustest tean öelda, et adminnifilter töötab väga usinasti, seega on põhiline sorteerimine juba tehtud?

Siiski on "viite" esinemissagedus ääretult tihe. Olen isegi viimase nädala jooksul (oman kommimisõigust alles nädalajagu) neid mõnedele piltidele jaganud. Siiski püüan kõrvutada hinnatavaid pilte  ka selle tasemega, mida võib "kõikide aegade topist" leida. Negatiivseid hinded panema ei kipu, kuna vaatan pilti veel päris algaja huvilisena ja eeldan, et tean, millist rõõmu pildistaja oma pildi üle tunneb, enne kui otsustab selle siia üles laadida.

Kuna Looduspilt.ee on avatud kõikidele huvilistele, siis ma ei arva, et ainult profid või poolprofid võivad oma pilte siia teistele näitamiseks ja hindamiseks üles laadida. Need, kelle on perfektne värvusenägemine, äge tehnika ja kalibreeritud monitor, jäävad siiski vähemusse. Seetõttu kutsun ülesse kõiki tolerantsusele. Andke inimestele võialus, hinnake (kasvõi negatiivselt), aga olge toetavad ja julgustavad.
Kui see aga ei ole vastuvõetav, siis peab tõesti kõvemad tegijad taseme võrra teistest eraldama.

Ps. Läks vist "Parasiitide" teemaks? Andestust...

Eemal

 

#41 22-01-2008 23:30:09

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Reinz, ole rahulik kindlasti märgati su pilti ja isegi mina mäletan su vähka aga keskpärased pildid kipuvad viimasel ajal tähelepanuta jääma, või oleks sa parema meelega tahtnud draa kommi osaliseks sada, stiilis: "kaadris". Tegelikult võid rahumeeli arvestada selle mittehinnatud pildi mingiks kolmeks aga kuiootad väga kommentaare siis ei maksa häbeneda ja seda oma pildi all nõuda ja tungivalt paluks. Tähelepanu tõmbamiseks võid ka ise omale mõne hinde panna, see pole keelatud smile.

Eemal

 

#42 22-01-2008 23:41:30

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Eei mitte üldse, et ootaks. Kui on hindamata ja kommimata, siis võib jah täitsa keskmiseks pidada. Pigem, kui siin pole midagi, olen rohkem rahul kui 5+, kena, super ja mis iganes veel mujal on. Teistes kohtades nähakse küll väga hästi hetke ilu, aga tehniline külg jääb unarusse. Olles siin kordi ja kordi lugenud ja üritanud meelde jätta üksikasju, tulevad need ikka ja jälle ilmsiks siis kui klõps tehtud, ja objekt püüdmatu. Ohkad korra kustutad, sedadistad aparaadi ja jääd järgmist korda ootama. Eks see ole jah oma hinges kinni, et väga ilusale pildile jääd ootama, et kõik 5 i lahmiks. Mina pole veel pooleteise aasta jooksul leidnud enada piltidest sellist, millele siin 5 hindeks loodaks. Jätkuvalt tänulik heade õpetussõnade eest selles kiires maailmas.

Eemal

 

#43 22-01-2008 23:47:32

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Reinz, kõik pole kuld, mis hiilgab. Ja iga juttu ei tasu kohe uskuda.
Minu meelest Harri omal nahal proovis, kuidas enda piltide hindamine välja kukub. Nii et võta tõsiselt Harri soovituse esimest poolt.
Teine Harri soovituse pool tundub nagu kahtlaselt kiuslik ja keelatule ahvatlev. Reinz, kui vaatad aastalõpu viletsate piltide kustutamise teemat, siis võid veenduda, et soovitatud tegevus viib tigekullidelt saadava hoiatuseni.

Eemal

 

#44 23-01-2008 23:30:04

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mul on üks matemaatiline idee: kuna hindamine on suhteline, siis olgu ka keskmised hinded suhtelised. See on väga lihtne ja näeb välja nii: server lisab igale baasis olevale pildile ja igale uuele pildile automaatselt hinde 0, mida hakatakse keskmise arvutamises arvestama. Nii tekib matemaatiliselt suhteline kuid samas üsnagi objektiivne edetabel nii kasutajate kui ka kategooriate galeriides.

Nt: pilt kahe viiega saab keskmise hinde 3.33 (10+0/3),
pilt 25 viiega saab keskmiseks 4.78 (125+0/126)

Matemaatiliselt läheks hindamine niisiis objektiivsemaks,  julgustaks ehk inimesi panema massist erinevaid hindeid, sest edetabelis ei oleks tema hindel enam sellist kaalu nagu praegu.
Ühtlasi oleks praktiliselt võimatu ka ülipiltide teke ehk viieliste piltide arv kahaneks olematuks, küll aga oleks viiele lähenevaid pilte parem eristada teistest.

Ega ma eriti ei põeks, kui praegune süsteem alles jääks, lihtsalt tuli selline idee.

Eemal

 

#45 24-01-2008 00:04:49

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Esmapilgul tundub põnev, kuid paar matemaatilist nüanssi rikub selle minu arvates ära. Nii näiteks on paljude väiksemate hinnetega pildil võimalik saada kõrgem keskmine hinne kui väheste heade hinnetega, mida mina ei . Võtame näiteks:

(0+5)/2=2,5
(15*3+0)/16=2,81

P.S. Muuseas, õige tehete järjekord sinu näites näeks tõenäoliselt välja pigem nii:

(10+0)/3=3,33
(125+0)/126=4,78

Vastasel juhul oleks tulemusteks vastavalt 10 ja 125.

Eemal

 

#46 24-01-2008 00:06:10

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Näeh, tükk jäi teisest lausest välja: "mida mina õigeks ei pea"

Eemal

 

#47 24-01-2008 00:31:41

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

http://pilt.delfi.ee/my_picture/1894637/ Läheb küll teemast välja, aga mis teha, et selline pilt vastaks normidele. Tahtsin paati esile tõsta, ja paigutasin ta kõige nähtavamale kohale. Sugulaselt tuli aga juba vihje, et oleks pidanud paadi jätma näiteks alla paremasse serva.

Eemal

 

#48 24-01-2008 00:35:53

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

@ii tsuku päris hea idee, mulle küll meeldib.
@Jyrka eks see 15 kolme saanud pilt ole ka väärtuslikum, kui 1 viie saanud pilt, kuna kolmene pilt on äratanud vaatajates suuremat huvi.
Seega oleks 5 kolme saanud pilt võrdne 1 viie saanud pildiga.

Eemal

 

#49 24-01-2008 14:11:38

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Reinz > vot ei saa aru miks sa selle siis siia postitasid, kui ka ise aru saad, et läheb teemast välja.

Mul on jälle selline küsimus, et mul autol parem esirakas teeb sellist naljakat naksuvat häält. Et kas see võib äkki rattalaager olla, sest rattad on värskelt balansitud ja šarniirid peaksid ka korras olema?

Eemal

 

#50 24-01-2008 15:06:29

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Hindamis süsteemi numeroloogiast läheb välja, aga hindamise aluseks on kadreering ja jutt läks ka mõnes teemas emotsionaalsete aspektide peale.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB