Sa ei ole sisse loginud.

#51 24-01-2008 16:08:50

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

jah ja mina käin oma autoga pildistamas... smile

Eemal

 

#52 24-01-2008 16:55:10

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Siilurile.

No, ei tea. Päris õige seos see mulle ei tundu siiski olevat.

Eemal

 

#53 24-01-2008 17:12:24

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

@Jyrka
Kui pilt saab ainult ühe viie ja kõiki teisi jätab see pilt külmaks (see viis võib ka sõbramehe antud olla), siis ega selle pildi väärtus palju üle 2,5 ei ole ka. Teise pildi all käib elav kommimine ja hindamine 15 kasutaja poolt ja kõik annavad 3, eks see pilt ole palju väärtuslikum. See süsteem välistaks ka ühe hindeliste piltide kõrgel positsioonil olemise. Kui pilt saab juba 2 viite, siis oleks keskmine juba 3,33 ja ainult kolmedega hinnatud pildile alatiseks püüdmatu.
Selline süsteem tõstaks ka esile rohkemate hinnetega pildid.
Mulle tundub see seos ikkagi õiglasem.

Eemal

 

#54 24-01-2008 17:17:17

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Praegune süsteem üldse 1-2 hindega pilte keskmises ei arvesta smile

Eemal

 

#55 24-01-2008 17:23:04

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

taod kirjutas:

Praegune süsteem üldse 1-2 hindega pilte keskmises ei arvesta smile

No sellisel juhul ei ole ju üldse probleemi.

Eemal

 

#56 24-01-2008 18:04:46

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Arvestas vist alates 5-st hindest pildil, kui õigesti mäletan.

Järelikult pole tarvis ka süsteemi muuta.

Eemal

 

#57 24-01-2008 18:15:02

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Jyrka, kolmandast hindest alates läheb pilt kasutaja keskmisele arvesse. Pildi enda hinne algab muidugi esimesest juba.

Eemal

 

#58 25-01-2008 00:11:15

Tim
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Kas ainult pildi analüütilisest kommentaarist ei piisa ja hindamine kui selline on hädavajalik? Milleks edetabelid ja reitingud, eriti kui sellega ei kaasne analüüsi ega seda, millised on hindaja kriteeriumid?
Üht ja sama nähtust (pilti) võib hinnata igat moodi, sõltub kriteeriumi valikust.

Eemal

 

#59 27-02-2008 11:59:49

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ega sellise demokraatliku hääletamise puhul polegi suurt mõtet põdeda. On nagu on ja kogu moos smile

Eemal

 

#60 07-04-2008 15:39:07

mika
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

nagi ikka mingi aja tagant võtab keegi teema üles...
kolasin netis ringi ja vaatasin imekauneid, huvitavaid, isikupäraseid ja läbi suure fanatismi sündinud looduspilte, vaatasin Looduspildi viimaste nädalate pilte ja hindeid nende all. ENAMUS suurepärased pildid. inimesed, vaadake avatud pilguga ringi. suurepärased pildid on teistsugused. millised? analüüsige, võrrelge, hinnake oma kogemusest pildistamisel, mõelge, millist vaeva (kannatust) on piltide tegemisel nähtud, mida fotograafil öelda on kompositsiooni,  säriaegade, valguse langemise ja võttenurga kaudu. Objektiivsust! sellised mõtted siis...

Eemal

 

#61 07-04-2008 16:44:10

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mika - ehk annad ka viite mõnda huvitavasse kohta?


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#62 07-04-2008 17:44:39

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ma olen Mikaga täiesti nõus, aga märkusena - kes peaksid olema need fotograafid, kes võivad hinnata kõrgema lati järgi? Kui minusugune nädalavahetuse looduspiltnik, kes ei pildista rebaseid ja ei olegi huvitatud nende pildistamisest, hindab rebase rahuldavaks või nõrgaks, siis tuleb ju tüli.. Samas ei tähenda see, et isik loomi ei pildista, et ta ei teaks, mis on hea foto, ei omaks ehk kogemusi mõned teises fotograafia ˛anris või ei suudaks anda sellele kas lähtuvalt pildist saadud emotsioonidest või fotograafilistest üldteadmistest arvestatavat hinnangut. Pean tunnistama, et mina olen läinud seda teed, et hindan pilti siis, kui see on tõesti minu arvates väga hea ning väärib vastavat tunnustavat hinnet ja kui mitte, siis piirdun vaid vastavasisulise kommentaariga ilma hindeta. See ei ole õige, aga see on vaikivaid kombeid arvestades rahumeelne teguviis. smile Kusjuures, see jutt ei ole mõeldud kellelegi provokatsioonina, vaid minu jaoks näiteks on see tõesti kimbatusse ajav küsimus..

Eemal

 

#63 07-04-2008 18:12:47

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mariann, Sul on mõttekaaslane. Arvan samuti, et pildi hindamiseks ei pea olema ise parema pildi autor. Me kõik saame aru, et Leonardo da Vinci oli suurepärane maalikunstnik ja samas ei oska meist keegi sellel tasemel maalida. Kas peaksime kõik vait olema?

Eemal

 

#64 07-04-2008 18:23:19

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Senikaua kui neid "imekauneid, huvitavaid, isikupäraseid ja läbi suure fanatismi sündinud looduspilte" siin portaalis pole, ongi latt täpselt nii kõrge, kas pole?

Tõsi on see, et maitsed on erinevad ja viimaste aegade tendents on pigem selline, et kui hinnatakse, siis ainult enda meelest väga häid või suurepäraseid pilte, samas madalamaid hindeid eriti meelsasti ei taheta panna. Nii saavadki kõik pildid kokkuvõttes kõrge keskmise. Ehk siis minu propageeritud 0-hinde lisamine igale pildile oleks siiski asje ette, sest nähtavasti läheb hindamine ikkagi inimestele korda:D

Eemal

 

#65 07-04-2008 18:57:59

mika
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

ufoto, vaata alustuseks üle kõik Eesti tuntumad (tunnustatud) loodusfotograafid, kaugemalt polegi vaja otsida.
ii tsuku, minu arvates on siin portaalis väga palju just nimelt selliseid pilte, mida Sa tsiteerisid. Latt ongi tegelikkuses kõrge, aga hooti (aeg-ajalt läheb täiesti käest ära) hindamine ei kajasta objektiivselt piltide taset/kvaliteeti. on see siis tingitud asjaolust, et teatud inimesed ei julge teistele madalaid hindeid panna, põhjendades seda nii vähese kogemusega või kartusest ise halbu hindeid saada või veel milleski kolmandas.
Mariann, ma olen seisukohal, et absoluutselt kõigil selleks õiguse saanuil on võrdne õigus kõiki pilte kommenteerida, nagu Sa kirjeldasidki, lihtsalt teatud inimeste kommentaarid on oodatumad, konstruktiivsemad ja tunduvad objektiivsed, ilmselgelt tuleneb see kogemustest ja profesionaalsusest. kes lollisti ütleb, see naerdakse välja. kes tahab, see õpib, nii pildistama, kui professionaalselt ning objektiivselt hindama. kes ütleb mis on objektiivne tõde? eks üldsus ütleb, kuna ma eeldan, et siin lehel on ikkagi valdavalt inimesed, kes hingega ning sügavuti asja juures.

Eemal

 

#66 07-04-2008 19:43:52

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Mh.. Sina saad sellest hästi aru, eks, et kõigil meil on võrdne õigus hinnata oma kriteeriumide järgi ning tõde on subjektiivne, ent viimasel ajal sagenenud valulikud reaktsioonid keskmisest kehvematele hinnetele panevad mõtlema, kas enamuses on ikka need, kes saavad aru või hoopis need, kes ei saa. Mul ei ole probleemi sellega, kui keegi "tagasi teeb" - see on hindaja enda mure, ja piltide arv galeriis ei võrdu kogemustega. Lolliks mind siin keskkonnas vist ka keegi ei pea. Lihtsalt mul puudub viitsimine vaielda, ent kui mu kommentaar küsimusi põhjustab, siis seon end edasise mõttevahetuse kohustusega. Vähemalt viisakas oleks reageerida. On arutelusid, milles meelsasti kaasa löön, aga tekib ka vaidlusi, mis mitte kuhugi ei vii ja see on üsna tüütu. Üksvahe tuli õige hoogsasti postkasti küsimusi, miks ma nii tegin, kui pildi all oli põhjalik kommentaar ja nõrgem hinne. Positiivse poole pealt on tulnud siiski rohkem neid kirju, kus keegi hindest sõltumata tänab põhjaliku või huvitava kommetaari eest ja see veidi motiveerib. Võibolla peaks võtma külmalt, ah? : ) Igatahes sain Sinust aru ja mõtlen selle üle. Muidugi teised võiks ka mõelda. wink

Eemal

 

#67 08-04-2008 23:04:28

mika
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

tänan, Mariann, et viitsisid kaasa mõelda, smile, mulle tundub, et kõik on niikuinii pigem hästi kui halvasti.

Eemal

 

#68 09-04-2008 00:32:42

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Aru saadav,et solvuda pole siinses keskonnas eriti mõtet.Aga mind paneb imestama,kuidas saab mõni selle ajaga,kui ma uimerdan ühe pildiga-st.vaatan erineval taustal,uurin exifi ja üritan haardepunkti leida,ära hinnata kümme,või rohkem pilti.

Eemal

 

#69 09-04-2008 00:38:29

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

see näitan et käib võistlus kellegi vahel et kes suudab teatud aja jooksul enam pilte hinnata...see on juba jama

Eemal

 

#70 09-04-2008 01:04:52

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

See hindamine sellisel kujul siin keskkonnas on saatanast ma ütlen. Väga suur osa rahvast oskabki pildile vaid numbrilist hinnangut anda. Ta ei vaevugi seda pikemalt vaatama, mingi stampnägemus heast pildis ajju salvestatud ja siis laksib. Kurb... aga tõsi sad


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#71 09-04-2008 01:32:29

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

aga õnneks hea pilt jääb isegi sel juhul heaks pildiks kuigi enamus stampsüsteemis lahmivad hindeid...

Eemal

 

#72 25-05-2008 03:23:01

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Hindamine hindamiseks..see on selline suhteline asi...väga kena oleks kui ikka keegi asjatundlik fotograaf tooks pildi juures välja need head küljed ja muidugi ka vead... Mingi aeg tagasi käis kõva agitatsioon et raffas kommima ..see tõi isegi natukeseks ajaks eluvaimu sisse,aga nüüd vaatan et armetult vähe pilte üldse saavad mingi tagasiside ..seda on tõeliselt kurb vaadata. Saan aru et paljud pildid on alla keskmise taseme,aga neil ongi seda juhendamist rohkem vaja. Kevad on muidugi kibekiire tööaeg fotograafidele,aga ehk siiski leiate aega ka siia üles pandavatele piltidele pilku peale heita.

Eemal

 

#73 03-06-2008 09:57:47

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ah pole sel hindamisel häda kedagi. Positiivsed hinded annavad head indu tegutsemiseks. See kas pilt on kehv või mitte saab üsna kähku endale selgeks kui pildistad või tegeled sellega üha rohkem ja üha paremaks su pildid lähevad. Ei päästa piinlikustundest vanade piltide pärast isegi jänkupoegade poolt antud viied. St et kui teiste poolt antud kriitika ei toimi (pannakse põhjendamatult kõrgeid hindeid), hakkab tööle enesekriitika. Ehk tulemus on ikkagi arendav. Põhimõtteliselt on looduspilt rohkem nagu kool, mitte autahvel. (minu jaoks vähemalt)

Eemal

 

#74 03-06-2008 11:28:13

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

Ja veel. Mu meelest on hetkel PARIMATE piltide hindesaak kuskil seal 3,5 ja 4,5 vahel. Pean silmas seda, et hinde 5 saab pilt, mis on ideaalselt paigas - kompa, värvid, modell jne, kuid sellest edasi hakkab juba teema, mida hindega ei mõõda. Ja see on muidugi väga hea ka, kuskilt maalt hakkab teema, mille igaüks peab enda jaoks ise leidma ja leiutama. Ma arvan, et te olete ka siin märgand seda asja et osadel nö "vanematel" tegijatel on viimase aasta (või rohkem) jooksul ilmunud pildid, mida paljud ei oska mõista.
P.S ma ei väida, et hinne 3,5 - 4,5 tähendaks automaatselt, et tegemist on suurepärase pildiga.
P.S.P.S. suht segane jutt sai

Eemal

 

#75 03-06-2008 21:29:10

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hindamissüsteemist Looduspildis

P.S.P.S.P.S. st et "vanemate" tegijate pildid ei tähenda ka automaatselt et tegemist on miski kõrgtasemega.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB