Sa ei ole sisse loginud.

#1 13-03-2008 11:08:05

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Vaadake ja kadestage :P

isegi oleks tahtnud seal olla, kasvõi lainurgaga smile http://www.jt.ee/130308/esileht/20008351.php

Eemal

 

#2 13-03-2008 16:51:40

Egle Vulla
Kasutaja
Asukoht: Virumaa<->Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Vaadake ja kadestage :P

kadestame, ja kuidas veel!!!


Ennem saab hundist hobune kui karust koduloom.

Eemal

 

#3 14-03-2008 00:04:44

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Vaadake ja kadestage :P

Mina kadestan rohkem, ai kuram, milline elamus.

Eemal

 

#4 14-03-2008 01:23:53

Pöialliisi
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Vaadake ja kadestage :P

Tean seda tunnet, kui päris metsa-karu lähedalt näha saab smile Meil on karudega mitu kokkupuudet olnud. Ise nägin esimest korda karu, kui ma koolis veel ei käinud. Olin isaga metsas, traktorikabiinis, kui üks karu oma rännakutel samasse kohta sattus. Ta ajas ennast püsti ja "võttis mõõtu". Traktor oli suurem ja karu kadus metsa. Hetke mäletan täpselt, aga seda, et ma natuke olevat kartnud, et karu äkki traktorisse tuleb, seda ei mäleta.  Ükskord läksime hommikul autoga läbi metsa kooli, arvasime, et seakari on teel, sest tee oli tumedaid kogusid täis. Ei olnud sead, oli üks suur karu, kaks väiksemat ja kaks üpris väikest. Jätsime auto seisma ja vaatasime eemalt, kuni karud puude vahele kadusid. Igaks juhuks sõitsime hästi aeglaselt edasi ja selgus, et karud ei olnud kuigi kaugel - kaks pisemat olid päris tee kõrval suurte haabade otsa roninud. Kui nad siis autot nägid, tulid küll alla nagu liftiga, koorepuru lendas.  Samal kevadel nägime kokku kaheksat erinevat karu. Üks natuke ohtlikum lugu oli mu väikevennaga, ta oli umbes viiene ja läks ka isaga metsa, olid rääkinud igasugustest asjadest ja mingi muu jutu sees oli vend rahulikult maininud "ja seal näen ma karu". Isa tahtis talle näidata, et küllap see mingi mätas on, aga oligi suur karu ja päris lähedal. Karu nuuskis õhku ja natuke aega nad siis vaatasid üksteist. Isa oli juba läbi mõelnud, mida peaks tegema juhul, kui karu arvab, et nad liiga lähedal on. Hakkasid tasapisi taganema, karu natuke jälgis ja läks ka oma teed. Karulugusid on veel, aga praegu vast aitab. Viimati näitas üks karu ennast paarisaja meetri kaugusel meie majast augustis, aga seda mina ei näinud, sest olin vendadega Alam-Pedjal fotolaagris. See karurikas piirkond peaks MarkoH-le ka natuke tuttav olema ja tegelikult neile ka, kes Vereta Jahil käinud Väätsa mail smile

Eemal

 

#5 14-03-2008 11:02:52

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Vaadake ja kadestage :P

Pöialliisi, kahju, et sul meile pilte näidata pole, aga ma usun sind küll, kuigi ise ainult üks kord elusat karu vabas looduses näinud, kui sõbraga tema talumaadel kopli aeda parandasime. Oli teine mänguhimuline (vähemalt tundus, et kurja tal plaanis polnud) ja hirmutas koplis kaks rohtu näksinud hobust jooksma. Hobused kappasid hirmunult meie poole ja karu oma karuhüpetega neil kannul. Aga meid haistes tõusis kahe käpapeale püsti ja padavai sama teed tagasi. Karu ise tundus veel üsna noor ja sellest see mängulust, ni ma arvan. Vot selline ainus kohtumine.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB