Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-07-2005 19:42:27

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Jäneste mölapidamatus

Ehk siis lühidalt võiks seda vist kokku võtta ühe sõnaga: kaarelj

et nagu täiesti suvaliselt käib kommimine tohutus koguses kõikvõimalike piltide all ning nendel kommidel sisu küll ei ole mis nagu ka tema pandud hindeid põhjendaks. Head pildid saavad kord häid kord halbu hindeid tema käest. Halvad pildid aga pea alati ülihäid hindeid ja veel pikki õigustusi.

Et mis on adminnide idee mida sellistega peale hakata? Äkki peaks jäneste kommimise õigust piirama veidi mingite reeglitega? Et stiilis enne kui pole 3(4,5?) pilti ei saa hindeliselt kommida või midagi sarnast.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 09-07-2005 20:37:31

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

Krt, seda muud juttu saab veel ignoreerida, aga et see muu jutt on tavaliselt aiaaugust ja hinne (vt toruonu postitus) on ainus, mis tundub olevat pildile pandud, siis antud isendilt võiks hindamisõiguse küll mõneks ajaks ära võtta ja tema hinded ära kustutada. Kunagi oli vend, kes kõigile viisi ladus, see siin täpselt samasugune.

Viimati muutnud draa (09-07-2005 20:37:48)

Eemal

 

#3 09-07-2005 21:34:41

vaataja
Külaline

Re: Jäneste mölapidamatus

Kommentaare stiilis "õudsalt hea. kõik on super." siin looduspildis varem küll ei olnud... Igati õiglane, kui kaarelj saaks hinnata pärast seda, kui tema enda pilte on vähemalt 25 korda kommenteeritud, ehk siis peale reitingu ilmumist kasutaja nime taha...

 

#4 09-07-2005 21:53:31

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

ükskord varem oli siin üks vend, kes pani päevas paarsada viite. vabandan, kui analoogiaga kedagi solvasin.

Eemal

 

#5 09-07-2005 22:44:56

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

ja teiseks...seda mölapidamatust arutas admminide enamus (1 on vist rannas) ning jõuti selgusele, et see on vastuvõetamatu (seda juba ka meie lubaduse tõttu, et üritame hoida keskkonda võimalikult kvaliteetse ja adekvaatsena) ning seda mölapidamatust sai kärbitud veidi (peaks varsti rakenduma) + kõik antud hinded eranditult kustutatud...esialgu kommid on alles, et kõik saaks aru, milles point...

Eemal

 

#6 09-07-2005 23:46:17

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Jäneste mölapidamatus

Ilmselt peaks tõesti panema hindamisele piiri, las noored kommivad aga hinnata saavad need kellel on endal miskit näidata.
Muidu läheb läbu nii suureks, et ajab pühendunud minema.

Eemal

 

#7 10-07-2005 02:34:43

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Jäneste mölapidamatus

Btw. Staatus autsaider on minu meelest sellele kodanikule päris tabavalt pandud...

Eemal

 

#8 10-07-2005 18:40:19

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

Tundub, et meie autsaider ei jäta mölapidamatust. Hetkel taas kommib niiet vähe ei ole ning taas täiesti suvaliselt ning ka samu hindeid samade piltide alla mis ta ennegi pani.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 10-07-2005 21:22:29

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

no vennaga on piltide all üritatud küllaga rääkida:

http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=3652
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=3642
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=3641
...

vend lihtsalt raiub vastu ja ajab jura smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#10 10-07-2005 23:12:53

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

No ma ei saa aru kas selle autsaideriga võetakse midagi ette või laseb ta samas vaimus edasi?

Eemal

 

#11 10-07-2005 23:21:15

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

ilmselt unustasid tigekullid värkse tiitliga kaasnevad hüved tiitlile lisamata... osad pildid on talt peale hinde kustutamist uue hinde saanud -- ausalt õeldes nätuke jamaks läheb kätte, kui suurem osa pildialustest läheb kaarli nägemustele ja teiste üritustele teda veidi korrale kutsuda.

Eemal

 

#12 10-07-2005 23:52:28

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

probleem peaks olema lahendatud...

adminnid otsustasid mölalõugse jänkupoja konto sulgeda. samuti eemaldasime kõik tema kommentaarid ja enamjaolt ka teiste autorite manitsused kaarelj aadressil.

kahju, et esineneb selliseid inimesi, kes sihilikult tahavad panna segast ja ei tee vahet sellel, et see sait siin pole delfi või rate pellerisein....õnneks on ja jääb meile võimalus sellised meie keskkonnast lihtsalt välja visata.

Eemal

 

#13 11-07-2005 00:38:15

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Jäneste mölapidamatus

Mina lihtsa inimesen olen seda meelt, et lapsi ja muidu arengult lapse staadiumis inmesi tuleb korrale kutsuda lihtsate võtetega.
Nii, et läheksin kaarel alias kuusk jmv, tegelasega koos loodusesse ja näitaks milline imeline puu on kask, oma nõtkete okstega kui nendega mõned vajalikud korrad üle küüru anda.

Eemal

 

#14 11-07-2005 03:26:42

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

kuna meil on juba piisavalt looduspildis figureerivat nö "kommenteerimiskahurväge", siis ilmselt peab kaaluma seda, et kommida või siis vähemalt hinnata ei saa siiski igamees, kellel on kaks pilti, vaid kellel on tekkinud mingisugune keskmine hinne....milleks võiks olla minimaalselt "3". Selleks osas ootaks ka teiste kogenud metsaelanike arvamusi....see garanteeriks selle, et kommija pole juhuslik mölalõug. samas siis ehk julgeks pilte üles panna ka mõned need metsaelanikud, kes praegu kardavad põhjendamatuid hindeid.

Eemal

 

#15 11-07-2005 03:43:14

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Jäneste mölapidamatus

selle keskmise hinde kohapealt ma küll Markoga lõputult nõus ei ole.
Asi lihtsalt selles, et mitte iga inimene ei ole võibolla pro looduspildi tegemisel ( loe ei viitsi/ole aega pikalt metsas loomi jälitada) aga siiski fotograafiast midagi jagab - siis tähendaks see sisuliselt seda, et selline vend oma arvamust jagada ei saa.

Üleüldse liigne piirangute seadmine võib sellest keskkonnast tekitada sellise liiga privaatse keskkonna - loomulikult on ka võimalus, et see te idee ongi:S

Vendi kes p**ska teevad/ajavad saab ju karistada ja välja heita, milleks teha siis teistele asi keerulisemaks wink

Eemal

 

#16 11-07-2005 10:21:47

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Jäneste mölapidamatus

poolveeline kirjutas:

Mina lihtsa inimesen olen seda meelt, et lapsi ja muidu arengult lapse staadiumis inmesi tuleb korrale kutsuda lihtsate võtetega.
Nii, et läheksin kaarel alias kuusk jmv, tegelasega koos loodusesse ja näitaks milline imeline puu on kask, oma nõtkete okstega kui nendega mõned vajalikud korrad üle küüru anda.

Kui sa äkki täpsustaksid millega ma sulle ette jäin või mille poolest sulle kasutajanimi ei meeldi ? Omaarust ma nagu ei kannata mölapidamatuse all. Sorry kui millegist valesti aru sain.

Eemal

 

#17 11-07-2005 11:14:25

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Jäneste mölapidamatus

To:Kuusk

Kulla mees ma ikka räägin sellest kaarel j mehest, kes tegelikult polegi kaarel j, nagu ma eile kuskilt lugesin mingist kirjast mis ta Markole saatis vaid kah mingi kuusk.
Aliase all mõtlesin seda, et me ei tea mis ta nimi on sinna kirja ta kirjutas, et on Henri Kuusk vist kui ma ei eksi.

Eemal

 

#18 11-07-2005 11:15:01

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

Kuusk kirjutas:

poolveeline kirjutas:

Mina lihtsa inimesen olen seda meelt, et lapsi ja muidu arengult lapse staadiumis inmesi tuleb korrale kutsuda lihtsate võtetega.
Nii, et läheksin kaarel alias kuusk jmv, tegelasega koos loodusesse ja näitaks milline imeline puu on kask, oma nõtkete okstega kui nendega mõned vajalikud korrad üle küüru anda.

Kui sa äkki täpsustaksid millega ma sulle ette jäin või mille poolest sulle kasutajanimi ei meeldi ? Omaarust ma nagu ei kannata mölapidamatuse all. Sorry kui millegist valesti aru sain.

Sina ei jäänud Remekile kuidagi ette. Marko on siin lihtsalt natuke kustutanud ja seda arutelu muutnud, mistõttu on kaduma läinud koht, kus Kaarel Jyriado esitles ennast Henri Kuusk all. Sellest ka see arusaamatus.

Eemal

 

#19 11-07-2005 11:20:50

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Jäneste mölapidamatus

Sven Z. kirjutas:

Kuusk kirjutas:

poolveeline kirjutas:

Mina lihtsa inimesen olen seda meelt, et lapsi ja muidu arengult lapse staadiumis inmesi tuleb korrale kutsuda lihtsate võtetega.
Nii, et läheksin kaarel alias kuusk jmv, tegelasega koos loodusesse ja näitaks milline imeline puu on kask, oma nõtkete okstega kui nendega mõned vajalikud korrad üle küüru anda.

Kui sa äkki täpsustaksid millega ma sulle ette jäin või mille poolest sulle kasutajanimi ei meeldi ? Omaarust ma nagu ei kannata mölapidamatuse all. Sorry kui millegist valesti aru sain.

Sina ei jäänud Remekile kuidagi ette. Marko on siin lihtsalt natuke kustutanud ja seda arutelu muutnud, mistõttu on kaduma läinud koht, kus Kaarel Jyriado esitles ennast Henri Kuusk all. Sellest ka see arusaamatus.

Tänan vastuse eest.

Eemal

 

#20 11-07-2005 11:45:03

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Jäneste mölapidamatus

Mina arvan ,et kaalelj suguste inimesteg poleüldse mõtet vaielda ,sest talle ei jõua see nii kui nii kohale ja jääb õigust ülegi,ma arvan et kellelgi pole sellest midagi kui ta lihtsalt kustutatakse siit nimekirjast.Ses suhtes peakski siin kindel regel olema ülbette ja endast liiga heal arvamusel olevate inimeste puhul ,lihtsalt väljaheitmine.

Eemal

 

#21 11-07-2005 11:45:57

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

Selle piiramise koha pealt mul selline arvamus, et kui asi jääb nii harvaks nähtuseks nagu ta senini on olnud, st korra paari kuu tagant ilmub keegi, kes siinsetele asjadele ei saa pihta, siis peaks teda saama operatiivselt  käsitsi piirata ilma teisi piiravate lisareegliteta. Ma küll ei kujuta ette, palju see käsitsi piiramine aega võtab -- kustutamine jne.

Eks see kvaliteedi hoidmine inimhulga kasvades kipubki nii olema, et tuleb kas karmimaid reegleid panna või ise rohkem käsitsi tegemisele aega kulutada -- paratamatult mõned ei taha, ei oska või ei küündi aru saama, kuidas asjad siin üldiselt käivad.

Selle jänkupoegade (siin pean silmas algajaid pildistajaid, mitte konkreetselt staatust) kommimisjulguse kohta aga -- minu arvates jänkupojad ei julge sõna võtta, kuna meil piltide all ikkagi päris palju tehnilisi nõuandeid/komme (a la sharpimine, dof, küllastunud värvid, varjud/ärapõlemised jne). Kui veidi rohkem emotsioone kirjeldada, siis ehk see jänkupoegade kommimisjulgus ka kasvab. Ja see sama hinde panemine jne -- see on tavaelus ju tavaline, et on arvamusliidreid ja on neid, kes nende arvamusi järgivad ;-).

Viimati muutnud draa (11-07-2005 11:46:49)

Eemal

 

#22 11-07-2005 12:10:58

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

aga siis võikski ju tekitada lihtsalt ühe lisa auastme nt see autsaider ja sellele vastavad "õigused" lisada ja kui tekib jälle keegi sarnane, siis saab tal lihtsalt auastme ära muuta ja asi valmis, siis võiks see reeglites kirjas kah olla ja kõigil asi selge.

Eemal

 

#23 11-07-2005 14:27:58

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Jäneste mölapidamatus

draa kirjutas:

Selle jänkupoegade (siin pean silmas algajaid pildistajaid, mitte konkreetselt staatust) kommimisjulguse kohta aga -- minu arvates jänkupojad ei julge sõna võtta, kuna meil piltide all ikkagi päris palju tehnilisi nõuandeid/komme (a la sharpimine, dof, küllastunud värvid, varjud/ärapõlemised jne). Kui veidi rohkem emotsioone kirjeldada, siis ehk see jänkupoegade kommimisjulgus ka kasvab. Ja see sama hinde panemine jne -- see on tavaelus ju tavaline, et on arvamusliidreid ja on neid, kes nende arvamusi järgivad ;-).

No ja kuidas nad peaksidki julgema, kui autoriteet mõnikord juba _eelnevalt_ asja paika paneb: "ennetades hakkajaid jänkopegi kes tulevad siin miskitest vigadst rääkima, ütleks ... ". http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=3633 . Ennetame siis kohe teistsugust mõtlemist ...

Et siin saidis kommitakse kas 1) tehnilist külge; 2) väljendatakse pildi tekitatud emotsioone; 3) hinnatakse objekti, siis on ju loogiline, et hinded ja kommentaarid ON vastandlikud ja peavadki olema. Btw, tegelikult on ju pildi autoril võimalus öelda, milliseid hinnanguid ta ootab - kas nt seda, kuidas pilt kellelegi emotsionaalselt mõjub, või seda, millised on tehnilised nõuanded. Üks autor vajab ja ootab (oma tasemest lähtuvalt) ühte, teine teist ... Ehk tasuks seda võimalust autoritel ka kasutama hakata?

Eemal

 

#24 19-07-2005 02:26:10

Kaarel Jyriado
Külaline

Re: Jäneste mölapidamatus

tankur kirjutas:

Mina arvan ,et kaalelj suguste inimesteg poleüldse mõtet vaielda ,sest talle ei jõua see nii kui nii kohale ja jääb õigust ülegi,ma arvan et kellelgi pole sellest midagi kui ta lihtsalt kustutatakse siit nimekirjast.Ses suhtes peakski siin kindel regel olema ülbette ja endast liiga heal arvamusel olevate inimeste puhul ,lihtsalt väljaheitmine.

Mul on seline tunne et sa ise oled liiga ülbe, ja minu arust saate te kõik asjast valesti aru
Nimelt võib igaüks võtta seda enda jaoks isemoodi, ja kasutaja ei pruugigi olla üldse ülbe, ja endast liiga heal arvamusel.

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB