Sa ei ole sisse loginud.

#76 05-02-2009 14:04:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uus kodu

Ehk siis teisisõnu -- lihtsam on ise pillimäng selgeks õppida :-).

Erik, mainisd ka varemalt Fonogrammitootjate ühingut ja mingit lisaluba. Mis puhul see mängu tuleb?

Eemal

 

#77 05-02-2009 14:07:44

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

LÜHIDALT KOKKUVÕTTES:
Oma kodulehel muusika üldsusele suunamiseks peab olema saadud luba:
1. sõnade ja viisi autorilt või juhul kui nad on kollektiivse esindamise organisatsiooni liikmed, siis tuleb luba saada kollektiivse esindamise organisatsioonilt. Täpsem info autoreid esindavalt ühingult: www.eau.org
2. loo esitajatelt või juhul kui nad on kollektiivse esindamise organisatsiooni liikmed, siis tuleb luba saada kollektiivse esindamise organisatsioonilt. Täpsem info esitajaid esindavalt ühingult: www.eel.ee
3. fonogrammitootjalt või teda esindavalt ühingult (kõik fonogrammitootjad ei ole üldsusele kättesaadavaks tegemise õiguse teostamise õigust andnud ühingule ning teostavad seda ainuisikuliselt). Täpsem info fonogrammitootjaid esindavalt ühingult: www.efu.ee 

Seega on tuleb ühe muusikateose kasutamiseks oma kodulehel saada luba kõigilt kolmelt õiguste omajalt (autorilt, esitajalt ja fonogrammitootjalt).

Eemal

 

#78 05-02-2009 14:24:17

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Jaak Põder kirjutas:

Ehk siis teisisõnu -- lihtsam on ise pillimäng selgeks õppida :-).

Erik, mainisd ka varemalt Fonogrammitootjate ühingut ja mingit lisaluba. Mis puhul see mängu tuleb?

Minu eelmises kirjas/kokkuvõttes on vast vastus sinu küsimusele antud, aga täpsustan veel niipalju, et teose puhul tuleb eristada autoriõigusi ja autoriõigusega kaasnevaid õigusi. Autoriõigused on autorile kuuluvad isiklikud ja varalised õigused. Autoriõigusega kaasnevad õigused on tuletatud õigused st nad eeldavad teose olemasolu ning need tekivad muusikateose puhul esitajatel ja fonogrammitootjatel. Vastavalt autoriõiguse seadusele tekivad teose esitajal esituse suhtes isiklikud ja varalised õigused. Fonogrammi (helisalvestise) tootjal tekivad fonogrammiga seonduvalt samuti teatavad õigused, sh õigus lubada ja keelata fonogrammi üldsusele kättesaadavaks tegemist.

Eemal

 

#79 05-02-2009 14:44:35

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

>> kui nt ühing peaks kasutaja vastu nõude esitama,
>> siis saab kasutaja ise omakorda pöörata selle
>> regressi korras autori vastu

tase, eks .. kui autor lubab oma teost kasutada, siis esitab yhing autori vastu nõude.

on tase, eks?

ilmselt tuleks autoreid harida autorid peaks 'yhingutelt' normaalseid lepinguid n6udma, st selliseid, kus autor oma 6igusi 2ra ei anna.

Eemal

 

#80 05-02-2009 15:34:53

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Uus kodu

Katuseorganisatsioon noh smile Saan aru, et ideaalis töötaks asi nii, et artist loovutab õigused Ühingule, saades selle eest kaitse piraatluse jmt. vastu, a'la , et kõik piraadid leitakse üles ja pekstakse läbi. Tegelikult see vist nii ei toimi?

Ma unustasin enne küsida, et kui autor on Ühingu liige ning kirjutab minu slaidshõu või kodulehe jaoks täiesti uue loo, lubades mul seda kasutada tasuta või selle eest minult mingit tasu küsides, kas ka selle jaoks peab ikkagi asju läbi Ühingu ajama?

Eemal

 

#81 05-02-2009 15:40:37

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

tommy kirjutas:

>> kui nt ühing peaks kasutaja vastu nõude esitama,
>> siis saab kasutaja ise omakorda pöörata selle
>> regressi korras autori vastu

tase, eks .. kui autor lubab oma teost kasutada, siis esitab yhing autori vastu nõude.

on tase, eks?

Mitte ühing ei esita hilisemalt nõuet autori vastu, vaid kasutaja nagu ka minu kirjas öeldud smile

tommy kirjutas:

ilmselt tuleks autoreid harida autorid peaks 'yhingutelt' normaalseid lepinguid n6udma, st selliseid, kus autor oma 6igusi 2ra ei anna.

Ei see on nüüd küll totaalselt väärarusaam. Leping, kus autor loovutab oma varalised õigused ühingule on igati mõistlik ja ka ainuke viis kuidas ühing saab autorit igakülgselt esindada. Kui autor soovib ise oma õigusi teostada, teose kasutamise eest tasu koguda jne, siis ei ole vaja ühingu liikmeks astuda. Kui aga ühingu liikmeks on astutud, siis sellest tuleb autoril endale aru anda, sest see on tema enda huvides.

Eemal

 

#82 05-02-2009 15:58:42

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Toomas Ili kirjutas:

Katuseorganisatsioon noh smile Saan aru, et ideaalis töötaks asi nii, et artist loovutab õigused Ühingule, saades selle eest kaitse piraatluse jmt. vastu, a'la , et kõik piraadid leitakse üles ja pekstakse läbi. Tegelikult see vist nii ei toimi?

Absoluudis võib ju kõigest unistada, aga tegelik elu on veidi teistsugune smile Kõik koondub sellele, kas autor soovib oma õigusi teostada ise või läbi kollektiivse esindamise organisatsiooni. Suur osa autoritest leiab, et läbi ühingu on kergem ja tõhusam oma huve kaitsta ning erinevad katusorganisatsioonid teevad ka kõik selleks, et nende liikmete huvid oleksid kaitstud.

Toomas Ili kirjutas:


Ma unustasin enne küsida, et kui autor on Ühingu liige ning kirjutab minu slaidshõu või kodulehe jaoks täiesti uue loo, lubades mul seda kasutada tasuta või selle eest minult mingit tasu küsides, kas ka selle jaoks peab ikkagi asju läbi Ühingu ajama?

Kõik sõltub autori ja ühingu vahel sõlmitud lepingu sisust st kas võib otse lepinguga teost luua või mitte. Üldjuhul ei või, aga tean, et siin on reservatsioone tehtud nt teatrid võivad autoriga otse lepinguid sõlmida, samuti reklaamide osas on see minuteada lubatud. Üldreegel on aga see, et liikmeks oleva autori varalisi õigusi teostab ühing st teose loomisel tekkivaid varalisi õigusi teostab ühing. Seega sinu kaasuse puhul tuleks ikkagi pöörduda ühingu poole ja saada sellele kooskõlastus.

Eemal

 

#83 05-02-2009 15:58:47

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Uus kodu

Erik teeb tänuväärset selgitustööd. Ega tavainimene ei peagi ise kõigest aru saama nagu tavainimene koheselt ei oska endal hambaid ravida või siis näiteks ka siinsete kõvemate tegijatega samasel tasemel looduspilte teha.

Kuulsin just loo kolleegilt, et elu on paremaks läinud: lawyer-joke'ide asemel ruulivad pankuritenaljad. wink Jaksu!

Eemal

 

#84 06-02-2009 02:24:20

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Uus kodu

Kui küsida tohib mis sellise kodulehe valmistamine ka maksma läks?

Eemal

 

#85 06-02-2009 13:51:02

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Ei tahaks hindadest rääkida. Alati võite 3DStuudiost ise järgi küsida.

Eemal

 

#86 06-02-2009 22:27:06

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

>> Kui autor soovib ise oma õigusi teostada, teose
>> kasutamise eest tasu koguda jne, siis ei ole vaja
>> ühingu liikmeks astuda.

kahjuks on v2hemalt heliteoste osas autor reeglina sundseisus ..

oled sa selle peale m6elnud, et sa loodusfotograafina v6iksid sellise lepingu s6lmida?

Eemal

 

#87 07-02-2009 04:56:02

ehtekas
Kasutaja
Asukoht: võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43
Veebileht

Re: Uus kodu

väga viis! on olemas sisu-välimus ja mõnus muusika!

Eemal

 

#88 09-02-2009 17:53:55

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

tommy kirjutas:

>> Kui autor soovib ise oma õigusi teostada, teose
>> kasutamise eest tasu koguda jne, siis ei ole vaja
>> ühingu liikmeks astuda.

kahjuks on v2hemalt heliteoste osas autor reeglina sundseisus ..

oled sa selle peale m6elnud, et sa loodusfotograafina v6iksid sellise lepingu s6lmida?

Ma küll ei leia, et heliteose autor oleks sundseisus, pigem on küsimus oma õiguste kaitse viiside efektiivsuses. Reeglina autor soovib keskenduda loomingule ja lasta ühingul võidelda oma õiguste eest.

Ei ma ei ole sellisele lepingule mõelnud, kuna ma soovin oma autoriõigusi ise teostada.

Eemal

 

#89 09-02-2009 17:58:35

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Vootele Voit kirjutas:

tommy kirjutas:

>> Kui autor soovib ise oma õigusi teostada, teose
>> kasutamise eest tasu koguda jne, siis ei ole vaja
>> ühingu liikmeks astuda.

kahjuks on v2hemalt heliteoste osas autor reeglina sundseisus ..

oled sa selle peale m6elnud, et sa loodusfotograafina v6iksid sellise lepingu s6lmida?

Või et filmi- või mälukaarditootja ja fotolabor tahaks fonogrammitootjaga sarnaselt iga pildivaatamiskorra eest oma obrokit saada...

Filmi esmasalvestuse tootjal on omad õigused, mis on sätestatud AutÕS § 73 primm. Mis aga mälukaarditootja ja fotolabor siia puutuvad jääb mulle õiguslikult arusaamatuks. Mis on mälukaarditootjal ja fotolaboril pistmist autoriõigusega kaasnevate õigustega?

Eemal

 

#90 09-02-2009 18:16:50

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus kodu

Ma arvan, et viide oli siin fonogrammitootjatele tongue E.g. audioplaadi tootjatel olevat ju ka mingid õigused nagu ülal mainisid. Seega siis viide mälukaartidele tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#91 09-02-2009 19:56:01

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

toruonu kirjutas:

Ma arvan, et viide oli siin fonogrammitootjatele tongue E.g. audioplaadi tootjatel olevat ju ka mingid õigused nagu ülal mainisid. Seega siis viide mälukaartidele tongue

Ohhh jeerum, jutt kisub teil aina jaburamaks smile Soovitan natuke lugeda ka seda toredat seadust mille üle me siin diskuteerime, siis on mõnevõrra lihtsam rööbastel püsida.

AutÕS § 69 kohaselt on fonogrammi (helisalvestise) tootja füüsiline või juriidiline isik, kelle algatusel ja vastutusel toimub teose esitamisest lähtuva heli või muu heli esmakordne õiguspärane salvestamine.

Nii näiteks artist Madonna albumi "Hard Candy" fonogrammitootjaks on Warner Bros. Mälukaarditootjal ei ole absoluutselt mitte midagi ühist fonogrammitootjaga, sest mälukaarditootja ei ole ühegi teose esmakordseks salvestajaks ega levitajaks. Sama jabur oleks võrrelda tühjade CD või DVD toorikute tootjaid fonogrammitootjaga.

Eemal

 

#92 09-02-2009 20:18:39

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus kodu

No ma ei tea ... esimesel korral kui pilt objektiivi kaudu salvestub salvestub ta ju mälukaardile tongue Ok ok, ega tommy ka ironiseeris ju tegelikult seda fonogrammitootja poolset osa siin tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#93 09-02-2009 21:01:06

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Minu teada maksavad isegi toorikute tootjad kas siis teile või kellelegi teisele. Ühelt teoselt kooritakse mitmel erineval moel mitu erinevat nahka. On situatsioone, mis ausalt öelda on minu arvates äärmiselt jaburad ja ebaõiged. Ma ei hakka näiteid tooma ega vaidlusesse laskuma. Ma tean kuhu see välja viib smile Mul on selles suhtes päris sügavalt oma suhtumine sedasorti organisatsioonide raha kogumise ja jagamise metoodikasse aga nagu öeldud, pole minu asi seadustele vastu hakata. Lõuad pidada ja edasi teenida smile
PS: Minu loa asi on hetkel küll minust mitteolenevatel põhjustel pisut takerdunud aga küll ta varsti aetud saab.

Eemal

 

#94 09-02-2009 21:19:54

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Uus kodu

Kuna tagasiside on teretulnud, siis läkitan ka teele.

Kift leht. Pikapeale hakkavad "kuubikud" tõesti häirima (eespool oli juttu). Font on imepisike, tõesti ei näe lugeda.
Mul on muidugi ühendus ka aeglane, aga thumblaine laadis oma mitu minutit.
Ja kas "programmeerria" on õige kirjapilt Uudiste rubriigis?

Eemal

 

#95 09-02-2009 21:26:50

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Uus kodu

Sain oma thumbid lõpuks lahti. Näiteks "SAJUS
 Flatanger, Norra, November 2" lind on thumblainil 1,5 x 1,5 cm kuubik - vaat et laiust rohkem kui pikkust. Väga veidralt kokku surutud. Äkki oleks parem pisipildil fotost mingit fragmenti esitleda kui et venitada/pakkida?

Eemal

 

#96 09-02-2009 21:57:43

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

habibi, kas 'thumblain' on õige kirjapilt ??

Eemal

 

#97 09-02-2009 23:57:05

Hiigelpohl
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30
Veebileht

Re: Uus kodu

Olen ma ainus, kellel Chromes leht ei tööta?

Eemal

 

#98 09-02-2009 23:58:39

Ilves
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: Uus kodu

Ei tea, kas oli viga serveri kiiruses või milleski muus, aga vähemalt hetkel  loobusin ära pilte ootamast, sest kannatus saab enne otsa sad 12mbit pole küll teab mis kiire, aga kui veel üritada lehele kuskilt mujalt maailmast kohale ronida, siis kiiremaks ta kindlasti ei lähe. Kui asi on tehtud fotode paremaks müümiseks, siis praegune kontseptsioon ei töötada kuna leht ise on niivõrd mahukas, et piltideni jõudmiseks tuleb vahepeal ajaleht lahti lüüa.

Kui keegi peakski lehele isegi juhuslikult sattuma, siis lüüakse see kohe tagantkätt kinni kui esimese 10 sekundiga pilti ette ei võta. Praegu vorm sisu üle räigelt ruulima hakanud.

Eemal

 

#99 10-02-2009 00:37:51

matuh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 79

Re: Uus kodu

Hiigelpohl kirjutas:

Olen ma ainus, kellel Chromes leht ei tööta?

Chromega peab peaaegu minuti ootama enne kui valge lehe asemele laadimisriba ilmub.. Ja üldse on Chromega vist aeglasem kui ntx FF-ga. Aga töötab.

Eemal

 

#100 10-02-2009 01:15:59

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Uus kodu

Jaak Põder kirjutas:

Ehk siis teisisõnu -- lihtsam on ise pillimäng selgeks õppida :-).

Sisuliselt nii ongi. Ainult tuleb vaadata, et muusika on kas enda tehtud, piisavalt vana (70 aastat autorite siit ilmast lahkumisest) meloodia võis autorita rahvaviis.

On võimalik hankida asju nimega "Royalty Free Music" (erinevad litsentsitingimused võivad seada teatud kitsendusi).

Ja on ka võimalik ise komponeerida. Eeldusel, et kõrvad pea küljes ikka olemas on. Päris palju on komponeerimise lihtsustamiseks tehtud ära näiteks tarkvaras nimega Sony ACID, kus olemasolevate meloodiakordustega ja MIDI kasutamisega saab lühema taustahelindiga hakkama küll. erinevaid meloodiakordusi saab alati juurde osta. Taolist tarkvara on muudki.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB