Sa ei ole sisse loginud.

#101 10-02-2009 01:36:40

Hiigelpohl
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30
Veebileht

Re: Uus kodu

matuh kirjutas:

Chromega peab peaaegu minuti ootama enne kui valge lehe asemele laadimisriba ilmub.. Ja üldse on Chromega vist aeglasem kui ntx FF-ga. Aga töötab.

Asi Windows 7's hoopis. Firefox, Opera, IE 8 Beta 2, Chrome ja Safari ka ei tööta. Mingi adobe flashplayeri kala vist.

Eemal

 

#102 10-02-2009 01:42:10

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Hetkel mingi jama jah.

Eemal

 

#103 10-02-2009 10:23:51

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

toruonu kirjutas:

No ma ei tea ... esimesel korral kui pilt objektiivi kaudu salvestub salvestub ta ju mälukaardile tongue Ok ok, ega tommy ka ironiseeris ju tegelikult seda fonogrammitootja poolset osa siin tongue

Jah nõus, aga kas salvestajaks on ikka mälukaarditootja või äkki hoopis fotokere, mille salvestust initsieerib teose autor ise? smile smile smile
Fonogrammitootjateks on stuudiod, kes salvestavad esmakordselt teose esitamisest lähtuva heli ning vastutavad fonogrammi edasise kopeerimise ja levitamise eest.

Alari Kivisaar kirjutas:

Minu teada maksavad isegi toorikute tootjad kas siis teile või kellelegi teisele. Ühelt teoselt kooritakse mitmel erineval moel mitu erinevat nahka. On situatsioone, mis ausalt öelda on minu arvates äärmiselt jaburad ja ebaõiged. Ma ei hakka näiteid tooma ega vaidlusesse laskuma. Ma tean kuhu see välja viib smile Mul on selles suhtes päris sügavalt oma suhtumine sedasorti organisatsioonide raha kogumise ja jagamise metoodikasse aga nagu öeldud, pole minu asi seadustele vastu hakata. Lõuad pidada ja edasi teenida smile
PS: Minu loa asi on hetkel küll minust mitteolenevatel põhjustel pisut takerdunud aga küll ta varsti aetud saab.

Autoriõigust võib pidada ainuõiguseks. Kuna autoriõigusesse on ühiskonna huve silmaspidades loodud erandeid (teose vaba kasutamise erandid), siis on nendest eranditest lähtuvalt ette nähtud kompensatsioon autoritele ja autoriõigusega kaasnevate õiguste omajatele, mida rahvakeeli nimetatakse tühja kasseti tasuks ja kus kus salvestusseadmete ja salvestuskandjate maaletoojad maksavad toodete pealt teatud protsendi, mis jagatakse kompensatsioonina autorite, esitajate ja fonogrammitootjatele.
PS! Meile ei maksta tühja kasseti tasu, me ei ole tasukogujad. See on kollektiivse esindamise organisatsioonide teema - EAÜ, EFÜ ja EEL.

Eemal

 

#104 10-02-2009 11:25:41

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

mina kui terve hulga fotode autor ei ole kyll sellest tyhja kasseti/m2lukaardi/cdplaadi/jms tasust pennigi saanud. kui m6ni fotograaf on, andke palun teada.

Eemal

 

#105 10-02-2009 11:55:27

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

tommy kirjutas:

mina kui terve hulga fotode autor ei ole kyll sellest tyhja kasseti/m2lukaardi/cdplaadi/jms tasust pennigi saanud. kui m6ni fotograaf on, andke palun teada.

See puudutab filme ja muusikat ning nendega seotud õiguste omajaid - vt AutÕS § 26-27. Ka nende puhul peab tasu saamiseks olema kollektiivse esindamise organisatsiooni liige.

Eemal

 

#106 10-02-2009 12:18:09

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus kodu

Ehk siis igalt toorikult mis mina ostan läheb murdosa senti Alari taskusse? Kinnitad Alari?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#107 10-02-2009 12:59:12

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

>> See puudutab filme ja muusikat ning nendega
>> seotud õiguste omajaid - vt AutÕS § 26-27.

erik, selgita palun, et mille poolest filmi- ja muusika autorid kasv6i tarkvara v6i fotode autoritest niiv6rd palju paremad on, et nemad seaduses erisoodustuse on saanud?

Eemal

 

#108 10-02-2009 13:21:15

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Küsimus ei ole selles, kes on kellest parem, vaid teose kasutamise spetsiifikas ja seda puudutavas õiguslikus regulatsioonis, mis on  erinevate teoste puhul erinev. Miks see on erinev, tuleneb kindlasti ka teatud osas teose kommertsväärtusest, kasutusulatusest jpm teguritest, mida seadusandja on pidanud erandi kehtestamisel arvesse võtma. Tarkvara puhul ei ole näiteks isiklikuks otstarbeks koopia tegemine üldse lubatud, mistõttu ei ole ette nähtud ka õiglast tasu tarkvaratootjale. Seadusega on kehtestatud kaks teose vaba kasutamise erandi liiki autoriõiguses - esimene neist on teose kasutamine ilma autori nõusolekuta ja tasu maksmiseta ning teine teose kasutamine autori nõusolekuta ja tasu maksmisega.

Eemal

 

#109 10-02-2009 13:37:38

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Uus kodu

Erik Mandre kirjutas:

Tarkvara puhul ei ole näiteks isiklikuks otstarbeks koopia tegemine üldse lubatud..

Et siis kui ma ostan poest mingi tarkvara ja teen sellest plaadist omale koopia ja kasutan seda, et kaitsata originaali võimaliku hävimise eest siis tuled Sina ja paned mul käed raudu?

Eemal

 

#110 10-02-2009 13:39:39

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus kodu

Tõenäoliselt ei tule Erik, tulevad mehed sinises tongue Paljudel softi tegijatel on EULA-s sees klausel, et sa võid teha ühe koopia just nimelt selle põhjusega, kuid ei tohi korraga kasutada rohkemat kui ühte instantsi tarkavarast.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#111 10-02-2009 14:11:22

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Uus kodu

Andrus Liinak kirjutas:

Erik Mandre kirjutas:

Tarkvara puhul ei ole näiteks isiklikuks otstarbeks koopia tegemine üldse lubatud..

Et siis kui ma ostan poest mingi tarkvara ja teen sellest plaadist omale koopia ja kasutan seda, et kaitsata originaali võimaliku hävimise eest siis tuled Sina ja paned mul käed raudu?

Tarkvara koha pealt ei pane keegi Su käsi raudu ja isegi väänama ei hakka mitte, kui Sa originaali seifi jätad ja kasutad omakõrvetatud koopiat töö tegemiseks. MS näiteks juba ammusest ajast müüb cd'ta tarkvara, nö. medialess kit vms.

Ja meeldiv on tõdeda, et organisatsioonide nagu BSA  jms, nende suhtumine on totaalselt muutunud. Mingit "fašismi" enam ei esine, pigem on ala "Kas me saame Sind aidata".

Kui hakata muidugi vassima ja takistama jne, siis on teine lugu. Minul on igatahes meeldivad kogemused nende organisatsioonidega.

Selline isiklik tähelepanek siis.

Ja oma kiunu Alari kodulehe kohta võtaks ma ka tagasi. Ma ei jaganud ära, et neid kaks on ja et see on välismaalastele visiitkaardiks mõeldud. Mul on ükskõik, millist kodukat ameeriklastele jne näidatakse, kui ma ise Alari pilte korralikult saan vaadata.

Eemal

 

#112 10-02-2009 14:30:24

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Andrus Liinak kirjutas:

Erik Mandre kirjutas:

Tarkvara puhul ei ole näiteks isiklikuks otstarbeks koopia tegemine üldse lubatud..

Et siis kui ma ostan poest mingi tarkvara ja teen sellest plaadist omale koopia ja kasutan seda, et kaitsata originaali võimaliku hävimise eest siis tuled Sina ja paned mul käed raudu?

Tarkvara puhul räägime me varukoopiast, mitte isiklikuks otstarbeks tehtavast koopiast. AutÕS §24 lg 2 sätestab, et arvutiprogrammi õiguspärasel kasutajal on ilma programmi autori või tema õigusjärglase nõusolekuta ja täiendava autoritasu maksmiseta õigus teha programmist varukoopia tingimusel, et see on vajalik arvutiprogrammi kasutamiseks või kadunud, hävinud või kasutamiskõlbmatuks muutunud programmi taastamiseks.

Eemal

 

#113 10-02-2009 15:12:00

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

>> Tarkvara puhul ei ole näiteks isiklikuks otstarbeks
>> koopia tegemine üldse lubatud

ja


>> Tarkvara puhul räägime me varukoopiast, mitte
>> isiklikuks otstarbeks tehtavast koopiast

saan ma 6igesti aru, et audiovisuaalsest teosest oma tarbeks tehtud koopia sobib omaks tarbeks kasutuseks. st l2hen naabrimehe juurde ja teen tema dvd-plaadist koopia ja v6in seda siis oma tarbeks kasutada. ei? kuidas siis?

Eemal

 

#114 10-02-2009 16:09:00

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

tommy kirjutas:

>> Tarkvara puhul ei ole näiteks isiklikuks otstarbeks
>> koopia tegemine üldse lubatud

ja


>> Tarkvara puhul räägime me varukoopiast, mitte
>> isiklikuks otstarbeks tehtavast koopiast

saan ma 6igesti aru, et audiovisuaalsest teosest oma tarbeks tehtud koopia sobib omaks tarbeks kasutuseks. st l2hen naabrimehe juurde ja teen tema dvd-plaadist koopia ja v6in seda siis oma tarbeks kasutada. ei? kuidas siis?

Seaduse mõte on see, et kui sul on originaalplaat - muusikaplaat või DVD film, siis sa võid sellest endale isiklikuks kasutamiseks koopia teha. Näiteks autosse reeglina ei taha ju võtta originaalplaati (iial ju ei tea millal keegi sinna sisse murrab ja kogu kupatuse kaasa haarab) ja seega on sul õigus teha oma plaadist koopia. Seaduse mõte ei ole kindlasti see, et hakkad erinevaid uksi kulutama ja vaatama kust originaali saada, et koopiat teha. Perekonna omandis olevast plaadist koopia tegemine peaks aga olema igati aktsepteeritud.

Eemal

 

#115 10-02-2009 18:09:51

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Uus kodu

Ahahh, et mõiste perekond tuli sisse. Oletame, et minu perekonda kuulub: kaks paari vanavanemaid 6 last kes on abielus ja siis muidugi mina oma kahe naise ja musikaalse koeraga. Ja loomulikult on kõigil auto või ka kaks kuhu ei tahaks originaal DVD kaasa võtta. Et siis ma võin need tühised 20...30 koopiat teha ja puhta südametunnistusega edasi elada???

Eemal

 

#116 10-02-2009 19:28:57

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

harri kirjutas:

Ahahh, et mõiste perekond tuli sisse. Oletame, et minu perekonda kuulub: kaks paari vanavanemaid 6 last kes on abielus ja siis muidugi mina oma kahe naise ja musikaalse koeraga. Ja loomulikult on kõigil auto või ka kaks kuhu ei tahaks originaal DVD kaasa võtta. Et siis ma võin need tühised 20...30 koopiat teha ja puhta südametunnistusega edasi elada???

Seadus on alati abstraktne ja seetõttu võib inimene seadust tõlgendad nii kuidas mõtlemisvõime võimaldab, tõe toob valgele seadusandja selgitused ja õiguspraktika. Igale mõttekäigule üks-ühest vastus must ja valgelt seaduses kirjas ei ole. Küll on aga tuleb igal teose vaba kasutamise juhul arvestadas AutÕS §-s 17 sätestatud nn kolmeastmelise testiga (see tuleneb Berni kirjandus ja kunstiteoste konventsioonist). Teose vaba kasutamise erandit saab kasutada vaid juhul kui see ei: 1) ole vastuolus teose tavapärase kasutamisega 2) kahjusta põhjendamatult autori seaduslikke huve ning 3) selline kasutamine on seadusega otseselt ette nähtud. Nagu teose vaba kasutamine ei vasta ühele kolmest punktist, on autoril/õiguste omajal õigus sellist teose kasutamist vaidlustada. Sinu poolt kirjeldatud on ilmselgelt vastuolus autori seaduslike huvidega ning autoril on õigus selline teose kasutamine vaidlustada.

Eemal

 

#117 10-02-2009 19:44:36

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Uus kodu

Tegelt see teema on juba ammu nii offtopic kui vähegi olla saab..aga küsiks siis korrektsuse huvides veel üle.
Kui meil abikaasaga on kummalgi oma Ipod ja ostame ühe plaadi...siis kas mõlemasse Ipodi laadimine on õige või vale?

Eemal

 

#118 10-02-2009 19:49:09

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

noh, oma tyhja ipodi ostes maksite ilmselt m6lemad selle 'tyhja andmekandja maksu' ära, siis just nagu oleks? wink

Eemal

 

#119 10-02-2009 20:07:08

NeVi
Kasutaja
Asukoht: Tõrva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Uus kodu

hmmm..siin käib hoopis muu jutt....
aga täna jookseb Alari koduleht nobedalt...või aitab sellele kaas SAFARI, mille täna installisin.

Eemal

 

#120 10-02-2009 20:14:23

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Ärge siis unustage, et kui te kuulate autos oma kõrvetatud plaati ja autosse siseneb teie sõber, tuleb kohe muss välja lülitada. Vastasel korral on see avalik esitus ja plaat tuleb registreerida teatud asutuses kust te ostate sellele vastave kleepsu jne. smile Nagu ma eespool mainisin, on see nii hull teema, et parem on seda mitte torkida smile Erik üritab siin teha küll tänuväärset selgitustööd aga keeruline on siin foorumis kõikki nüansse läbi võtta. Uskuge mind, neid nüansse jagub. Võiks vabalt olla eraldi teema.
Tegelikult kirjutan hoopis selleks (kui keegi veel mäletab siinset teemat:), et visake pilk kodukale ja öelga, kas kellelgil on veel piltide laadimisega probleeme?

Eemal

 

#121 10-02-2009 20:26:48

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Uus kodu

Pildid laevad alla lennates, allalaadimise animatsioonil ma ei jõua neid protsente lugedagi kui plaksti pilt on ees aga kas see peabki nii olema, et kõik pisipildid on ühte mõõtu määratud, näiteks panoraamid ja portreed?

Eemal

 

#122 10-02-2009 21:29:46

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Pisipiltidega on esialgu nii jah. Fain tuuning veel jätkub.

Eemal

 

#123 10-02-2009 21:36:55

Ahto
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Uus kodu

Võrreldes esialgsega paistab tunduvalt kiirem olevat.
Pildist paremal olev pisipiltide valik liigub ka justkui aeglasemalt ja lihtsam soovitud pilti tabada. (vähemalt sülearvuti puutepaneeliga)

Eemal

 

#124 10-02-2009 21:52:50

matuh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 79

Re: Uus kodu

Võrreldes algusega laeb ikka väga kiiresti. Hea töö!

Eemal

 

#125 10-02-2009 23:34:33

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Uus kodu

Nüüd on küll juba kõvasti kiirem.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB