Sa ei ole sisse loginud.

#1 17-09-2005 23:59:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Sattusin amazon.co.uk-s ringi luusima ja avastasin, at selle filmi DVD on saadaval http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI … 24-6039665  vaid 6 naela eest (+ postituskulud) .

Kes ei tea, siis tegu ühe äärmiselt mõnusa putukafilmiga (ja minu teada ainus taoline oma vallas). Dokumentaalfilmiks on asja raske nimetada -- juttu on vist 3 lause jagu -- kui visuaalselt super ja taustamuusika annab ka tunnet palju juurde. Kui millegi analoogsega võrdlema peaksin, siis idee poolest on kõrvutatav Luc Bessoni 'Atlantisega' ja ehk ka 'Rändlindudega', kuigi viimane on teostuselt selle filmi kõrval minu arust poisike ;-)

Mina omale tellisin juba ära.

Eemal

 

#2 18-09-2005 18:14:34

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Mõlemad filmid on tehtud Jacques Perrini poolt, Microcosmos vist mingi 5 aastat varem (vist 1996). Rändlinde ja Microcosmost ei saa ka minu arvates eriti teostuse poolest võrrelda, Rändlinnud on ilmselt üks kõige kallim pop.teaduslik film üldse. Mis ei muuda Mikrokosmost kuidagi halvemaks või kehvemini tehtuks.

Eemal

 

#3 18-09-2005 20:04:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Tõe huvides olgu niipalju siiski öeldud, et kui Rändlindude juures oli Perrin nii rezhisöör kui produtsent kui käsikirja autor, siis Microcosmose juures rezhisööritöö ja ka käsikirja tegid teised, tema oli vaid produtsendi rollis (ja ok, mõlemas luges prantsuskeelset juttu ka).

Rändlinnud oli Perrini esimene tõsine käsikirja ja rezhiiproov (kui 80-datest üks varasem katse mõlemal teemal välja arvata), kuigi ta filmiteemades sees näitlejana juba jämedalt 1957-st ja produtsendina 1969-st aastast... St ma ei kahtle, et ta on suurepärane produtsent ;-).

Microcosmos on aga värskete tegiate poolt tehtud, mida minu arust on näha ka ekraanilt ja oma sama joont ajavad nad edasi äsja valmis saanud uues shedöövris 'Genesis'.

Mis puutub aga võrdlustesse, siis enamus kriitikuid on Microcosmose ja Rändlindue sarnast stiili välja toonud. Ja minu isiklik arvamus on, et alati raha hulk ei ple pöördvõrdeline ekraanil nähtava headusega.

Eemal

 

#4 19-09-2005 18:19:43

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Oot, oot, nüüd on küll kõik segi - kumb siis see uuem on - Microcosmos ju 96 aasta film ja Rändlinnud vist 2001, kui ma ei eksi? Kuidas siis Microcosmos värskete tegijate poolt tehtud? Pakend on küll uus, kas siis ka teine film?

Muidu Amazonasest tellides oleks kasulik kambapeale, tuleb shippingutasu odavam.

Eemal

 

#5 19-09-2005 18:43:29

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Microcosmos oli Claude Nuridsany ja Marie Pérennou esimene märki mahajättev kokkupuude filmiga. Ses mõttes värsked tegijad. (Aastaarvuliselt on ta jah vanem kui Rändlinnud).

Eemal

 

#6 03-10-2005 12:43:29

mm
Külaline

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

lihtsalt teadmiseks

Mikrokosmose DVD-d on võimalik laenutada ka Tartu Linnaraamatukogust (Lutsust) ja seda kuni kolmeks tööpäevaks ja tasuta

 

#7 10-10-2005 19:30:16

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Amazon.co.uk-st ostes said sa 2-e regiooni plaadi. Eesti teatavasti ei asu aga Euroopas ehk 2-s regioonis, vaid on Mongooliaga samas regioonis ehk 5-das. Kui see tekst tuli tavamängijast (ja mitte arvuti omast), siis see näitab, et su mängija ei ole multiregionaalne ja on mingi piirkonnaga, Eestis ostetuna 5-a piirkonnaga piitatud. Ma ei ole kursis, kas ka neil mängijatel saab regioonikaitset maha võtta. Arvuti DVD-mängijal on ametlikult 5 korda võimalus regiooni propertite all muuta, kui neil saab ka selle regioonikaitsevärgi jäädavalt ära võtta, kui DVD-mängija marki jne tead (ise ei tasu sellega jamada, palu teadjamatelt abi).

Eemal

 

#8 10-10-2005 19:40:03

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

P.S. kui tegu on tavamängijaga (mitte arvuti omaga) ja kaupmees sulle midagi DVD regioonidest ei rääkinud, siis mina selle kaupmehe käest ei ostaks enam kruvi ka mitte.

Eemal

 

#9 10-10-2005 20:57:27

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Väärt kraam makrosõpradele: Microcosmos

Viigimari kirjutas:

Tellisin seal Anazonasest selle filmi. Sain täna kätte. Panin DVDi mängiasse ja viskas sellise kirja:

This disc connot be played.

Pease checkthe regional code of this disc.

On kellegil vee nii olnud? :S

no aga leia keegi sõber siis, kes selle kodeeringu maha võtab ja asi vask, selleks tuleb see masinasse rippida DVD Decrypter abil ja uuesti plaadile kõrvetada - valmis. Kui elaks lähemal, aitaks ise, aga ei tohiks olla kaelamurdev tegevus arvutiasjadega kursis olevale persoonile.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB