Sa ei ole sisse loginud.

#1 18-09-2005 04:33:50

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

pildi modimine

Tahaks siinkohal vabandada nende autorite ees kelle pilte olen võtnud saidist, töödelnud ning siis pannud oma saidile (küll mitte kuhugile lingitult ega otse linki teadmata nähtavana) ning viidanud siis autori pildi all minu nägemusele pildist. Tegevus on olnud puhtalt lootuses, et see annab midagi autorile ning kui sellega kedagi solvasin või keegi ennast puudutatult tundis, siis võtan hea meelega pildi maha ning lasen ka adminnil mu kommist lingi kustutada.

Ei osanud midagi halba selles näha kuna arvasin sedasi aitavat algajaid autoreid kes panevad pildi üles ning ei oska veel neid hästi töödelda kuid sooviksid kommentaare. Minumeelest ütleb üks pilt rohkem kui 100 sõna niiet töödeldud pildi eesmärk oli siis näidata mida pildist mina oleksin teinud. Ehk siis kogu tegevus oli õpetliku eesmärgiga.

Et edaspidi segadusi vältida oleks ehk ettepanek, et need kasutajad kellel ei ole midagi selle vastu ning soovivad parandusettepanekuid, et nad siis kirjutaks selle ka pildi alla. Muul juhul küsin eelnevalt pildi all üle, et kas modifikatsiooni soovitakse näha (võin ka vaid autorile saata).

Ehk siis veelkord vabandused ning loodan, et kõik saavad aru, et tegemist on vaid heatahtliku ettevõtmisega ning ei olnud eesmärgiks autorikaitse reegleid rikkuda. Hetkel olen seetõttu ka oma jura kataloogi (kus sellised pildid tavaliselt olid) teinud mitte kättesaadavaks (või pigem seal olnud pildid mujale pannud).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 18-09-2005 13:17:41

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: pildi modimine

Millest selline teema? Kas mõni jänkupoeg on pahandanud, et tema superhead-lamedat-ja-töötlemata pilti on keegi näppinud paremaks? No aru ma ei saa.

See siin on minu nägemuse kohaselt hea nii pildistamise õppimiseks _kui ka_ digiajastule omaselt digipiltide töötlema õppimiseks. Mul on hea meel kui keegi võtab vaevaks alla laadida mu pilt, vaadab sealt kurve/midaiganes, näpib vajalikke parameetreid veidi ja tulemuseks saab parem pilt -- st selline, nagu ta oleks vüinud kohe algul olla.

Kui keegi seda töötlemist välja ei kannata, siis minu arust võib see inimene teki all edasi olla ja siia mitte ronida -- neid moditud pilte ju ometi keegi ei kasuta kurjalt, vaid need on tehtud selle sama inimese _heaks_. Aga nagu öeldakse, heateod ei jää kunagi karistamata...

Eemal

 

#3 18-09-2005 14:33:27

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: pildi modimine

Tohh, toru, keegi kukkus pröökama koledasti?

Eemal

 

#4 18-09-2005 14:36:21

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: pildi modimine

Mina üldse mõtlesin, et saadan kõik oma pildid Toruonule. Las aga modib. Enamalt jaolt tuleb tal hästi välja. Ka jääks mul suure vaeva nägemine ära.  smile Ei saa probleemist aru

Eemal

 

#5 18-09-2005 14:58:25

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: pildi modimine

no mingi aeg tagasi kirjutas Sven, et keegi arvas sellest töötlemisest halvasti ning palus, et ma igaks juhuks küsiks autorilt ennem. Leppisime selles kokku ning sinna asi jäi. Siis vaatasin korra oma veebi serveri logisid ning avastasin kahtlaselt mitu päringut töödeldud piltide kohta viimase nädala jooksul aadressilt pa.pol.ee mis ei kõlanud väga hästi. Igaks juhuks siis ka avalik vabandus ning juhul kui keegi looduspilt.ee kasutaja on politseist ning lihtsalt brausis, siis abiks öelda mulle, et segadusse valgust tuua smile

Nagu juba mainitud ei pidanud ise seda tegevust autoriõiguse rikkumiseks kuid pikemal uurimisel siiski võib ta "vist" selleks kvalifitseeruda, seetõttu ka see teema ning piltide maha võtmine ja edaspidi küsimine.

Eks vist kirjutan varsti mingi artikli ka sellest kuidas töödelda pilte. Ega sellest tõenäoliselt kasu ei ole neile kes juba mõnda aega pildistanud kuid jänkudele vast ikka abiks, et vältida tavalisi vigu (vale värviruum, vähendamise järgne teravuse puudumine jne)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 18-09-2005 15:18:44

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: pildi modimine

See on hea mõte Mario.
Kirba jah sihuke näitlikustava materjaliga artikkel.

Selle teema kohta aga niipalju, et inimesi on erinevaid ja autor võis olla kindel, et pilt on täpselt selline nagu looduses. Samas arvuti taga vaadates võis teistele tunduda imelik, et  just selline oli. Seega uue pildi lisamine võib olla abiks, samas aga mitte kui autor on endas kindel. See võibki paksu verd tekitada ning on parem enne küsida.

Eemal

 

#7 18-09-2005 15:29:34

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: pildi modimine

toruonu kirjutas:

Siis vaatasin korra oma veebi serveri logisid ning avastasin kahtlaselt mitu päringut töödeldud piltide kohta viimase nädala jooksul aadressilt pa.pol.ee mis ei kõlanud väga hästi.

Politseiametist on looduspildil olnud läbi aegade palju külastusi, ehk mõni meie kasutaja on sealt pärit või on Intraneti lehel kusagil viide üleval. Mingeid ideid isegi on, kes olla võib, aga sellest ma ei räägi lähemalt...

Eemal

 

#8 18-09-2005 15:47:59

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: pildi modimine

Jube lugu smile

Eemal

 

#9 18-09-2005 16:51:26

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: pildi modimine

toruonu kirjutas:

Eks vist kirjutan varsti mingi artikli ka sellest kuidas töödelda pilte. Ega sellest tõenäoliselt kasu ei ole neile kes juba mõnda aega pildistanud kuid jänkudele vast ikka abiks, et vältida tavalisi vigu (vale värviruum, vähendamise järgne teravuse puudumine jne)

Kirjuta jah. Samas võiks seal artiklis olla ka teatav kokkulepe või soovitused, mida teha on OK ja mida ehk siiski mitte. Nt tausta eraldi blurrimine, objekti eraldi teravustamine jne, mida siin aeg-ajalt on tehtud ja mis IMHO kaotab siiski looduspildi autentsuse. Kuid _kui_ leitakse, et ka sellised asjad on OK, siis võiks ka nende kohta mingi juhend olla smile.

Eemal

 

#10 18-09-2005 17:24:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: pildi modimine

no juhend võiks ikka olla, mis kellelegi OK on, seda peab tema juba ise otsustama smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 19-09-2005 03:44:08

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: pildi modimine

Muig@tausta erialdi blur. Milleks meile tehnika ja aju? Siis juba teha koht töödeldud piltide jaoks, sest kes suudab piltidele "eriefekte" (mitte nn  hädaabi iluravi) nii lisada, et see silma ei torka/riiva, siis on ta väärt erladi kategooriat.
Ise pole peale mõnigate ebaõnnestunud teravustamiste muud erilist märganud (millest autor vaikinud oleks), aga kui selline komme tavaks hakkab muutuma, võiks teha küll mingi hard core listi lubatud/keelatud modidest, millest lähtuvalt siis igale pildile ikka tema spetsiifikast tulenevalt läheneda. Vähemalt oleks see mingigi alus, millest juhinduda, eriti arvestades, et portaal kasvab ning PS levib. Halvasti töödeldud pilte pole nagunii rõõm vaadata või siis adminnidel tagasi saata/näitlikku materjali üles panna jms. Prevention is better than cure wink

Btw, Mario siit saab päris põhjaliku ülevaate autorikaitse seadusest Eestis. Pmst Sinu tegevus on üsna otseselt määratletud (punkti ei mäleta), aga ehk jätkub inimestel heatahtlikku mõistvust. Eks  edaspidi läheb küsimise peale. Ise jagan töötlusest matsu lahti küll, aga vat teiste pilte tuunida ei viitsiks, ausõna, - seda enam imetlen, et keegi vabast ajast tahab õpetada ja aidata.

Eemal

 

#12 19-09-2005 03:45:35

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: pildi modimine

Et siis siin seda koodi ei toeta ja kujunduse viskas ära - parandage palun. Aitäh.

Muutis: Sven @ Mariann toetab küll, sa unustasid url tagid sulgeda.

Eemal

 

#13 19-09-2005 13:04:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: pildi modimine

nonäedsa big_smile Siis ma peaks ju §19 alla kvalifitseeruma kuna ainus meetod seda linki saada on pildi all, kus on otseselt teada pildi autor ja seega viide pildi autorile on olemas ning samuti on tegemist hariduslikul eesmärgil reprodutseerimisega, ilma ärilise eesmärgita big_smile

Damn, tunnistan ausalt, et eelmise lause õigekirjas ei ole kohe üldse kindel, see meenutab juba sellist juristi lauset millest niikuinii keegi teine aru ei saa smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#14 20-11-2005 00:35:20

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: pildi modimine

Ei viitsi eraldi teemat teha aga kas nii võib töödelda, et näiteks tagataustal on uduselt eraldi mingi segav nt. eredam värvi latakas siis see ära kaotada (nii, et pole võimalik aru saada kas see oli seal või polnud)

Eemal

 

#15 20-11-2005 02:15:06

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: pildi modimine

ei noh kui korralikult on ära kloonitud siis miks mitte.

Eemal

 

#16 20-11-2005 03:22:23

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: pildi modimine

muidu kui aru ei saanud siis mõtlesin sellist keskmisest suuremat latakat nagu nt. sellel pildid http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=5282

Eemal

 

#17 20-11-2005 04:10:01

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: pildi modimine

ikka saab, aga sinu viidatud pildil on sellel "latakal" pigem positiivne külg, kui negatiivne, seega ära üle pinguta wink

Eemal

 

#18 20-11-2005 09:12:38

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: pildi modimine

MarkoH kirjutas:

...aga sinu viidatud pildil on sellel "latakal" pigem positiivne külg, kui negatiivne...

maitse asi tongue

Eemal

 

#19 20-11-2005 10:30:56

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: pildi modimine

priit122 kirjutas:

muidu kui aru ei saanud siis mõtlesin sellist keskmisest suuremat latakat nagu nt. sellel pildid http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=5282

Ma nimetaks nii suure asja eemaldamist juba mitte looduspildiks. Ma saan aru kui kuskil on paista mõnemillimeetrine sensoritolm, siis veel. Kuid see oleks ju uue pildi tegemine. Sihukest asja mina isiklikult ei tahaks looduspildis näha.

Õppige parem pildistama ja tausta kontrollima. Muidu on jälle üks põhjus juures, miks klõps ära teha ja siis hiljem arvuti taga pilti "parandada". Paljudel on digipildistamisest selline mulje jäänud, et põhiosa pildist valmib arvuti taga.

Eemal

 

#20 20-11-2005 15:50:07

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: pildi modimine

Täpselt seda ma teada tahtsingi Sven. Ja sellel pildil olev "latakas" ei häirinud mind kah, aint polnud paremat näidist tuua.

Eemal

 

#21 22-11-2005 00:19:53

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: pildi modimine

No näiteks mis mind aeg-ajalt häirib on see, et kui tõesti kuidagi ei saa kadreeringu ega muuga mingit ühte üksikut lehekest näiteks välja kadreerida põhimotiivi ümbrusest kuid pilti ta tugevalt rikuks, siis enda jaoks ma selle üksiku kuhugile põhimotiivist kaugele jääva objekti siiski eemaldaks.

Samas jah küsimus on mis sa selle pildiga pärast teed. Siia saates hinnatakse siiski võimalikult naturaalset esitust ehk kui saad parema kaadri looduses, siis ka sellist hinnatakse kõrgemalt. Samas on mingi tase mille juures nagu ei ole ei tuvastatav ega ka väga oluline kui mingeid pisivigu eemaldada. Kasvõi see sama efekt, et viewfinderis ei ole 100% sensorile jäävast näha ning kui servadesse siis midagi napilt sisse sõidab on parem see hiljem eemaldada.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB