Sa ei ole sisse loginud.

#1 19-09-2005 19:47:06

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

liiga kõrged hinded

Lugupeetavad kaaspildistajad,

Kas teile ei tundu, et liialt sageli pannakse piltidele liiga kõrgeid hindeid. Üsna kerge käega vajutatakse pildile "viis" alla, kui pilt vähegi "ilus" on. Ja teenimatult upuvad sellesse voogu ära tõelised saavutused. Mul igatahes on tunne, et skaala on hindajatel paljudel juhtudel ühe astme võrra nihkes. Kas on ikka iga pilt, millele "5" pannakse tõesti suurepärane? Kas pole enamus neist "väga head"? Samuti justkui peljatakse hinnet "rahuldav". Ei tea, kas on kooliajast hirm number"2" ees? Igatahes tundub, et pildile, millel on kõik paigas, aga erilist emotsiooni ei tekita, pisut läbi käidud motiiv vms., pannakse enamasti "3" e. "hea", ehkk n.ö. normaalse, tavalise pildi hinne peaks olema "rahuldav". Samuti on mitmel juhul olnud piltide all nurinat nagu oleks "2" halb hinne või teeks pilti maha - minu meelest igatahes mitte. Paljudel juhtudel tundub, et hinne on pandud äsja pildistamise või looduse juurde sattunu esimeses õhinas, kui ta näeb esmakordselt talutavas kvaliteedis looma kujutist, keda ta ise pole suutnud pildile saada.

Samuti - kas mitte paljud hindajaid pole võtnud seda skaalat n.ö. aritmeetilisest seisukohast - ühes otsas parim pilt, teises otsas halvim ja keskmine keskele? Kas ei peaks siiski lähtuma arvuliste hinnete juurde pandud hinnangust "suurepärane", "väga hea" jne.? Sellisel juhul peaks keskpärase pildi asukoht olema ikka "3"-st allpool, mitte viiepallisüsteemi aritmeetilises keskmises.

Ühesõnaga, jutu mõte on ikka kvaliteedi tagamises. Minu arvates annavad kriitilisemad hinded ja kommentaarid oluliselt informatiivsemat tagasisidet.

See on nüüd küll minu kitsarinnaline isiklik nägemus. Eks siis vaielge vastu smile

Eemal

 

#2 19-09-2005 21:37:09

Cornelius
Külaline

Re: liiga kõrged hinded

Kui avastasin fotograafia ja looduspilt.ee eelmise aasta lõpus, julgesin rohkem kommida ja hinnata. Nüüd asi nagu vastupidi. :S

 

#3 19-09-2005 21:58:56

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: liiga kõrged hinded

Aga Inzz ütles alles hiljuti foorumis: «Alati tekib muidugi nurinat, kui pannakse 1 või 2 ja vahel ka kolm. Omalgi on sama asi, et kui paned enda arust üles hea pildi, või pildi mida on raske teha, siis saades selle eest alla nelja, tekib kindlasti küsimus: MIKS!!!!!»

Ja Viigimari, asi pole otseselt kartuses, vaid pigem selles, et kriitikat piltidele  eeldatakse kirjutamata seaduse järgi  tigekullidelt ja tunnustatud fotograafidelt. Muidu aga tundub olevat  soovitav oma arvamus öelda seda hindeliselt väljendamata, kui sa ei saa pilti just väga-väga heaks pidada.

Aga Maldon, Zoidberg, Jyrka, RV, tom, dietrich, eros jt. võiksid sagedamini hinnata küll, et tõesti adekvaatseid hinnanguid piltidele rohkem oleks. smile


In sole solum solamen

Eemal

 

#4 19-09-2005 22:05:39

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Aga Jyrka, asi ongi siin selles, et jänkupojad vaimustuvad ja juba natuke ringi vaadanumad suudavad asja adekvaatsemalt hinnata. Kuid meie tegijamad hindavad ja kommivad väga vähe, seepärast ongi sihuke viiterida igalpool.

Ehk siis sinu enda algatatud teemast sulle ka vastus - aktiivsemalt hindama-kommima smile

Eemal

 

#5 19-09-2005 23:14:56

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: liiga kõrged hinded

Üldiselt sain aru, kuid siin vaadatakse kes sa oled sinu piltide järgi, kui sul on kaks pilti galeriis siis ma ei tea mis on sinu tase ja imestan kui kommid nagu oleks kaua pilti teinud, võibolla tõesti oled, kuid mina seda ei tea.
Minul igatahes ajab hinge täis, kui keegi, kellel pole piisavalt pädevat pildi pagasit näidata, kommib nagu oleks Fred Jüssi.
Õpetada paraku on kergem, kui teha.

Eemal

 

#6 19-09-2005 23:25:25

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Olen samuti Remekiga ühel nõul, et paraku tahaks ikka vahetut võrdlust. Kui sul on häid pilte, siis jaga neid ka teistega. Ei ole ju mõtet ainult 5'lisi pilte üles saata. Kui mingi hetk oli sulle oluline, kuid sa ei suutnud seda vastavalt oma nägemusele ära reliseerida, siis see ei tähenda, et ka teistel peaks samasugune arusaam olema.

Eemal

 

#7 19-09-2005 23:32:39

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

vtl kirjutas:

jah, minu jaoks jääb "3" ikkagi selliseks koolipoisi-halvaks hindeks ja "2" tähendab "puudulikku". veneaegne kasvatus, mis teha. smile

Sama siinpool. Need kilked "suurepärane" pole eestlastele ikka vist kuigi omaseks saanud. See sobib ehk ainult neile, kelle viit kooli esimesest klassist peale on suurepäraseks nimetatud. Ainult palju neid siin on? Ja see aritmetilise keskmise asi peaks IMHO iga skaala puhul olema OK (kui pole, siis on skaala mäda) ja langeb enamvähem kokku sellega, kus "koolipoisi kolm" on keskel.

Tegelt võiks igaüks hinnata selle skaala järgi, mida tahab -  kui ta _kõiki_ pilte _oma_ skaala järgi hindaks, siis polekski ju probleemi. Keskmine hinne läheb loteriiks praegu, kus hinnatakse vähe - seega oluline vahe, kas hindaja kasutab üht või teist skaalat.

Kusjuures mingit objektiivsust pole siin IMHO nagunii loota. Tegijate hindepaneku tendents tundub selline, et selle valdkonna pilte, mida ta ise teeb, hinnatakse äärmise rangusega, samas mõne teise valdkonna pildile võib sama hindaja  väga kergekäeliselt väga häid hindeid panna. Ja siit tulebki loterii - kas hindajateks need karmid kohtunikud, kes ise sama valdkonda teevad, või jääb neist mõnel mõni pilt vahele wink.

Eemal

 

#8 19-09-2005 23:52:50

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Mul pole midagi selle vastu, kui 5=suurepärane. Jama tekib siis, kui hinne jääb sinna 1-2 piiri peale. 1=ei-lähe-mitte. Nõus.
2=rahuldav. Vot siin tekib tõeline tõrge. Kui pilt on minu meelest ikka tõeliselt aia taha läinud, saab ühe kätte. Kui aga pildis on kasvõi mõnigi nüanss, mis äratab tähelepanu ja väärib äramärkimist, siis ühte enam ei paneks, kuid rahuldavaks ei saa pilti ka lugeda. Ei rahulda ju, kuid midagi selles pildis on ja parügikasti ei saadaks. Saast pole, kuid rahuldav ka mitte. Naljakas on sinna pildi alla lugeda üles puudusi ja kiita takka, et ega väga hull ju polegi  ning hinnata rahuldavaks.

Eemal

 

#9 21-09-2005 02:01:44

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: liiga kõrged hinded

Ka selle teema all on juttu mingist kihistumisest - jänkupojad jne. Ausalt öeldes - ka selle teema all ütlen, et ei ole mõtet hakata kedagi eraldi "korrale kutsuma" kõrge või madala hinde panemise pärast. Antagu mulle andeks, aga see "jänkupoegade" kallal norimine on natuke liiast kodanike poolt, kes ise on vaid u. aasta kauem aparaati käes hoidnud. Sestap olen ka ise sellest üritanud hoiduda. Üksikute eranditega on siin foorumis (tunde järgi) ikka valdavalt tegemist algajatega (k.a. ma ise). Samas võetakse sageli sõna tasemel, mis eeldaks Fred Jüssi või Tiit Hundi kogemust. Üksikud kiirelt arenenud ja kummaliselt häid pilte järjest produtseerivad moderaatorid ja paar muud kodanikku välja arvatud wink

Sestap üleskutse:
1. kritiseerida ikka objektiivselt, nii nagu sisetunne ütleb,
2. kasutada määranguid ("hea", "väga hea" jne), mis hinde juures kirjas
3. mitte pöörata tähelepanu teiste arvamusele
4. mitte hakata norima üksiku hindaja, hinde või kommentaari kallal

Eemal

 

#10 21-09-2005 12:27:40

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: liiga kõrged hinded

Mari kirjutas:

Kusjuures mingit objektiivsust pole siin IMHO nagunii loota. Tegijate hindepaneku tendents tundub selline, et selle valdkonna pilte, mida ta ise teeb, hinnatakse äärmise rangusega, samas mõne teise valdkonna pildile võib sama hindaja  väga kergekäeliselt väga häid hindeid panna. Ja siit tulebki loterii - kas hindajateks need karmid kohtunikud, kes ise sama valdkonda teevad, või jääb neist mõnel mõni pilt vahele wink.


Mariga olen harva ühel meelel, kuid see jutt on sul küll väga õige, olen isegi sama märganud, ka enda puhul.

Eemal

 

#11 22-09-2005 12:04:41

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: liiga kõrged hinded

Minu arvates on siiani 5 ja 4 saanud need pildid, mis seda väärt on. Fotokalale kohati omast ebameeldivat delfitamist,asjatundmatut gunzstikummardamist,veiderdamist  ning ärapanemist on siiani õnneks suudetud vältida.

Eemal

 

#12 22-09-2005 14:49:08

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: liiga kõrged hinded

Jyrka kirjutas:

Samas võetakse sageli sõna tasemel, mis eeldaks Fred Jüssi või Tiit Hundi kogemust. Üksikud kiirelt arenenud ja kummaliselt häid pilte järjest produtseerivad moderaatorid ja paar muud kodanikku välja arvatud wink

poolveeline kirjutas:


Minul igatahes ajab hinge täis, kui keegi, kellel pole piisavalt pädevat pildi pagasit näidata, kommib nagu oleks Fred Jüssi.
Õpetada paraku on kergem, kui teha.

Mina olen ikka mõtelnud, et mis tava see on viidata kellelegi, paarile, üksikutele, mõnele. Kas selleks, et igaüks tunneks end puudutanuna: taevas hoidku - ega ma ometi ise ole millalgi sõna võtnud teemal, mille kohta arvamuse avaldamist minult ei eeldata ja koguni taunitakse. Kui teaks, siis ei kommenteriks nii palju/üleüldse...


In sole solum solamen

Eemal

 

#13 22-09-2005 23:34:08

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: liiga kõrged hinded

Ei saa aru, Selena äkki mõtled oma avalduse uuesti läbi?

Eemal

 

#14 23-09-2005 01:43:05

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

mari kirjutas:


Kusjuures mingit objektiivsust pole siin IMHO nagunii loota. Tegijate hindepaneku tendents tundub selline, et selle valdkonna pilte, mida ta ise teeb, hinnatakse äärmise rangusega, samas mõne teise valdkonna pildile võib sama hindaja  väga kergekäeliselt väga häid hindeid panna. Ja siit tulebki loterii - kas hindajateks need karmid kohtunikud, kes ise sama valdkonda teevad, või jääb neist mõnel mõni pilt vahele wink.

Aga Mari, kas Sa kujutaksid asja kuidagi teisiti ette? Et mingi valdkonna tegija _ei võtaks_ oma kogemusi arvesse, kui ta tema huvialas oleva valdkonna pilti arvustab? Minu arust see on ju loomulik nähtus, et arvustatakse oma kogemusest ja eks pika peale saab arvustatu aru ka, mis valdkonnas keegi tugev on ja mis arvamust arvestada/mitte arvestada.

(Teoreetiliselt on jah võimalik ilmselt mingi ilgelt keerulise skeemiga hakata hinnetele nö 'kaalu' andma -- st nt, et kui arvustaja pole maastikku kategoorias eriti pädev, on tema hinde 'kaal' mingi x valemi järgi väiksem kui sellel, kes pidevalt kõrgete hinnetega maastikupilte teeb jne jne. Aga see ei ole ju mingi mõisa peale võistlus siin!)

Eemal

 

#15 23-09-2005 02:25:23

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

draa kirjutas:

(Teoreetiliselt on jah võimalik ilmselt mingi ilgelt keerulise skeemiga hakata hinnetele nö 'kaalu' andma -- st nt, et kui arvustaja pole maastikku kategoorias eriti pädev, on tema hinde 'kaal' mingi x valemi järgi väiksem kui sellel, kes pidevalt kõrgete hinnetega maastikupilte teeb jne jne. Aga see ei ole ju mingi mõisa peale võistlus siin!)

Otot... mis ... ei olegi vä? big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#16 23-09-2005 02:35:45

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

draa kirjutas:

Aga Mari, kas Sa kujutaksid asja kuidagi teisiti ette? Et mingi valdkonna tegija _ei võtaks_ oma kogemusi arvesse, kui ta tema huvialas oleva valdkonna pilti arvustab? Minu arust see on ju loomulik nähtus, et arvustatakse oma kogemusest ja eks pika peale saab arvustatu aru ka, mis valdkonnas keegi tugev on ja mis arvamust arvestada/mitte arvestada.

Ei kujuta. Btw, ise hindan ju samamoodi smile. Tegelt kui ma ikka tahaks hinnata nii, nagu ma _tegelikult_ arvan, siis peaksin päris mitmele suht häid hindeid saanud maastikule või päikeseloojangule või kõrtele 1 või boonusega 2 panema smile. Need oleks pildid, mille - kui need minu omad oleks - ise kindlasti avalikkuse ette toomata jätaks või isegi prügikasti saadaks. Ainult et tihti jätan sellised pildid hindamata. Ja siit tulebki loterii - kas ma panen selle mõttelise ühe ära või mitte. Samal kombel on loterii, kas draa vaevub mõnele minu makrole, mida ma ise heaks pean, 1 või 2 virutama või mitte wink. Kui hindajaid on palju, siis kumbagi eriarvamus väga palju asja ei mõjuta. Kuna hindajaid tavaliselt vähe, siis IMHO on selline loterii on lihtsalt paratamatu. Ja tegelikult annavad sellised eriarvamused asjale juurde - kui  keskmist hinnet mitte liigselt väärtustada.

Ainuke asi, mis häirib, on see, kui mõne eriarvamusega arvamusliidri sappa haagib mõni teine. Kuna siin juba nagunii nimedega räägime (draa ja mina), olgu siis siinkohal näiteks toruonu. Tema esimene hinnang pildile 4 koos kriitikaga. Siis paneb Sven viie ja kiidab. Kohe (!) seejärel muudab toruonu oma arvamust - jah, vaatasin pilti uuesti ja tõesti ... ja paneb teise hindena 5. Nii et pildil ainult 3 hinnet ongi sellel momendil: toruonu 4 - Sven 5 - toruonu 5.

Ja kaasnevalt - sellise komplekti peale enam paljud ei julgegi midagi muud arvata. S.t. potentsiaalsed kolmed ja kahed ja ühed jäävad igaks juhuks panemata.

Eemal

 

#17 23-09-2005 03:01:48

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Mari: viitad ma oletan Musikäpa põtrade pildile. Seal ma tõesti panin algselt hindeks 4 ja parandasin hiljem üles poole kuna peale mõningast vaatamist leidsin siiski momendi kadreeringut üle kaaluvat. Ei mõelnud ennem korralikult ning olin just Svenilt privas nähtud Sveni enda põtrade taga ajamise pilte näinud mille puhul arvasin, et Sveni pilt on ning Sveni hindan tahes tahtmata karmimalt kuna tean milleks mees võimeline on smile

Hiljem vaadates aga tuvastasin, et damn, ise alles paar vahtivat põtra saanud, et see kuradi kask ei määra ikka midagi sellel pildil smile Ja ma ei usu, et seda pilti keegi ka väga hindaks madalama hindega kui 4.

Ja mari sul endal ju käest võtta ämbliku võrgu pilt kus algul laoti 4 ja 5 ja siis tulid siiski järgi 3-d ja 2-d ... ei ole päris nii kindlalt kinni selles hindamises. Kuigi jah eks jänkud kipuvad teiste järgi orienteeruma. See mõneti ka põhjus miks ise ei hinda alati viimaseid pilte ja miks ka tõenäoliselt Sven seda ei tee kohe, kui just pilt väga ei meeldi, on just, et lasta ka teistel eelarvamusteta hinnata. Samas kui mõne ajaga pole midagi tulnud siis ikka hindaks kuna autor on ju pildi pannud kommenteerimiseks.

Ehk siis kui kogu see võhm siin oleks läinud piltide kommimisele oleks juba sitaks pilte komme juurde saanud smile Inimesed, kommige smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#18 23-09-2005 10:48:02

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: liiga kõrged hinded

poolveeline kirjutas:

Ei saa aru, Selena äkki mõtled oma avalduse uuesti läbi?

«poolveeline (saarmas@4.21) 2005-05-30 11:40:35
Ma ei adresseerinud seda kirja otseselt sulle toruonu, vaid hoopis mõnele teisele tegelasele, antud diskussioon lihtsalt sundis mõtted välja ütlema.»
(allikas http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtop … =1510#1510)

Siingi väljend «mõnele teisele tegelasele». Minu meelest, kui midagi ikka nii väga häirib, et uuesti ja uuesti selle teema juurde tagasi tullakse, ei peaks umbisikuliselt  vihjama.

Ja teema alguse juurde tagasi tulles:

Jyrka kirjutas:

Mul igatahes on tunne, et skaala on hindajatel paljudel juhtudel ühe astme võrra nihkes. Kas on ikka iga pilt, millele "5" pannakse tõesti suurepärane? Kas pole enamus neist "väga head"? Samuti justkui peljatakse hinnet "rahuldav".

Küllap olen siis tahtmatult suurendanud seda «4»-liste piltide hulka, kuna pole julgenud hinnet «hea» panna. Palun vabandust.


In sole solum solamen

Eemal

 

#19 23-09-2005 16:02:38

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Jyrka kirjutas:

Samuti - kas mitte paljud hindajaid pole võtnud seda skaalat n.ö. aritmeetilisest seisukohast - ühes otsas parim pilt, teises otsas halvim ja keskmine keskele? Kas ei peaks siiski lähtuma arvuliste hinnete juurde pandud hinnangust "suurepärane", "väga hea" jne.? Sellisel juhul peaks keskpärase pildi asukoht olema ikka "3"-st allpool, mitte viiepallisüsteemi aritmeetilises keskmises.

Mina toetan küll lineaarset skaalat. Tundub, et selliselt võtavad asja ka adminnid ise. Näide Sveni kommendist pildile http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=4873 : "Kusjuures sa (jtamm) ei toonud ise välja ühtegi põhjendust või puudust, mille alusel sa 3 panid? Mina põhjendasin oma hinde ära. Pigem oleks võinud sinu tollest samast esimesest lausest järeldada, et järgnev hinne on hoopis 4 või 5."

KUI lähtuda sõnalistest hinnetest, siis 3=hea nagu ei vajakski põhjendust või puudust? Kui lähtuda traditsioonist (3="koolipoisi hinne", tõlkes - napilt rahuldav), siis küll. Kui lähtuda lineaarsest slaalast (3=keskmine), siis samuti.

Ettepanek adminnidele: palun koristage hinnete juurest ära need sõnalised tõlgendused, mida te isegi päriselt ei järgi. Ja mille järgimine skaala ülemises otsas läheb juuksekarva lõhkiajamiseks (suurepärane??? väga hea? lihtsalt niisama hea?). Ja alumises otsas väga erineva tasemega piltide ühe labidaga löömiseks (et kui just "heaks" ei pea, siis kõik ülejäänud - olgu siis peaaegu hea või peaaegu praak - läheksid rahuldava alla).  Jäägu ainult 1 ... 5 ja olgu lisaselgitusena, et 1 = halvim ja 5 = parim. Siis oleks asi ühene ja selge.

Eemal

 

#20 23-09-2005 16:26:14

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: liiga kõrged hinded

mari kirjutas:


KUI lähtuda sõnalistest hinnetest, siis 3=hea nagu ei vajakski põhjendust või puudust? Kui lähtuda traditsioonist (3="koolipoisi hinne", tõlkes - napilt rahuldav), siis küll. Kui lähtuda lineaarsest slaalast (3=keskmine), siis samuti.

Väljavõte reeglitest
«Pildile hinde panemisel on soovitav lisada hinnet põhjendav kommentaar. Keskmisest madalama hinde (1 ja 2) panemisel on kommetaar lausa nõutav, vastasel juhul võivad adminnid selle hinde kustutada isegi siis, kui pilt on sellist hinnet väärt. Hinde 3 puhul on kommentaar rangelt soovitatav, kuigi kui pilti on juba ennem korduvalt hinnatud ja keskmine hinne on kas 3 või alla selle, siis pole kommentaar nõutud.»

Mina järeldan väitest «Hinde 3 puhul on kommentaar rangelt soovitatav» seda, et hinne «3» ei ole looduspildi loojate meelest ei liha ega kala, on selline «harju keskmine». Kui pilt ei kutsu esile ei vaimustust ega nurinat ja hindad «3»-ga, siis peaks hinnet «3» põhjendama.

Adminnid võivad muidugi reeglistikku teisiti lahti seletada, kui ma eksin.


In sole solum solamen

Eemal

 

#21 23-09-2005 16:34:35

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Selena seletas reeglid väga õigesti lahti. Ja nii ongi mõeldud. Soovitan Maril natuke lugeda.

Eemal

 

#22 23-09-2005 16:46:34

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Sven Z. kirjutas:

Selena seletas reeglid väga õigesti lahti. Ja nii ongi mõeldud. Soovitan Maril natuke lugeda.

Sven, soovitan sul ka smile.
Selena kommenteeris iseenesest õigesti, kuid _ühte_ lõiku kolmest, seda, mis oli toodud ainult ülejäänud osa näitena. Küsimus EI olnud ju selles, kas "kolme" on vaja kommenteerida või mitte. Vaid selles, kas 3 on "harju keskmine" (nagu tuleb välja ka Selena arvamusest (mida ma toetan), või "HEA", nagu on kirjas hinde juures ja mida eeldab nt Jürka.

Niisiis veelkord - kui kolm on "harju keskmine", siis tuleks see sõnaline HEA sealt juurest ära koristada.

Eemal

 

#23 23-09-2005 17:07:16

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Minu jaoks ongi hea pilt lihtsalt hea pilt, ei midagi enamat. Mõned nüansid juurde ja sellest saab väga hea jne kuni suurepäraseni välja.

Rahuldav on selline, mida ise üles ei paneks aga kohe ära ka ei kustutaks (kuigi ilmselt natukese aja möödudes kustutaks ikka tongue).

Mitterahuldav on selline, mis läheb pikemalt mõtlemata maha.
Kas siis tuleks selline tekst ka reeglitesse pista?

Eemal

 

#24 23-09-2005 17:28:41

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: liiga kõrged hinded

Sven Z. kirjutas:

Minu jaoks ongi hea pilt lihtsalt hea pilt, ei midagi enamat. Mõned nüansid juurde ja sellest saab väga hea jne kuni suurepäraseni välja.

Rahuldav on selline, mida ise üles ei paneks aga kohe ära ka ei kustutaks (kuigi ilmselt natukese aja möödudes kustutaks ikka tongue).

Mitterahuldav on selline, mis läheb pikemalt mõtlemata maha.
Kas siis tuleks selline tekst ka reeglitesse pista?

Sven, ma ei räägi siin _reeglitest_. Neid loetakse ehk üks kord - esimesel regamisel. Räägin sõnalistest hinnetest, mida näidatakse IGA kord hinde panekul. Ja mida mõni hindaja selliselt ka kasutab ja mõni (tundub, et enamus) mitte.

Kui sa ütled, et "Minu jaoks ongi hea pilt lihtsalt hea pilt, ei midagi enamat", siis numbriliselt on see 3. Sinu ja Jürka jaoks (kes teema algatas) HEA. Selena ja minu jaoks "harju keskmine". Ehk minu koolikogemuse järgi selline, mis ütleb mulle, et selle pildi oleksin pidanud üles panemata jätma.

Pakun mitte reeglite muutmist, vaid hinde juures näidatava teksti muutmist. Olgu siis 3= normaalne. Skaala võiks olla siis
5 - suurepärane
4 - tõesti hea
3 - normaalne
2 - käib kah
1 - ei lähe

Lisaks: see pole tegelikult minu probleem. Vaid Jürka juhtis tähelepanu sellele, et praegu tõlgendab igaüks seda skaalat erinevalt. Oma koolikogemustest lähtuvalt. Pakun alternatiivi, et asi oleks eri hindajaile üheselt mõistetavam. Kui seda peetakse mittevajalikuks, siis mulle kama2. Nagunii on hinded loterii wink.

Eemal

 

#25 23-09-2005 17:56:53

jaanusj
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 69

Re: liiga kõrged hinded

Mida on siin jahuda, kuidas hindeid nimetada? Kas siis "normaalne" on parem väljendus, kui "hea" või "tõesti hea" on parem kui "väga hea"? Mina ei näe siin küll mingit vahet ja ka põhjust hinnete nimetusi muuta. See, mida Mari välja pakkus kõlbab kasutada küll koolis, kus pooled õpilased on kerge puudega (et jumalapärast keegi ei solvuks), kuid mitte siin, kus suurem osa  on ikka täiskasvanud.

Hinne on lihtsalt kellegi arvamuse väljendus numbrites ja mitte midagi muud. Kas tõesti mõni siis solvub, kui tema pildile pannakse hindeks  "3"? See ju tubli koolipoisi hinne. Oluline on ikka see, milliseid emotsioone pit selle omanikule tekitab ja kui tema emotsioonid sarnanevad pilti vaadanute omadega, siis on ju kõik kõige paremas korras.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB