Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-10-2005 14:21:57

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Kommimise aktiivsus

Midagi tuleks tõsiselt ette võtta kommimise aktiivsusega. Hetkel on vaid käputäis inimesi kes viitsivad kommida ning päevane keskmine kommide arv ikka järjest väheneb niipalju kui mulle tundub.

Et kas kellelgi on mingeid ideid või Adminnidel plaane kuidas motiveerida kasutajaid rohkem kommima? Muidu võib lihtsalt juhtuda, et kui see kommimine jääb täiesti ühe kahe inimese teemaks, siis sureb sait lihtsalt lõpuks välja...

Kas olen oma mures üksinda või on seda ka teised märganud?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 12-10-2005 14:42:20

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

mnjah eks oled seda isegi tähele pannud...omapoolt pean kahjuks seda ütlema et kuna ma viimasel ajal pole saanud ühtki pilti üles...siis hoian parem moka maas...ainult 2 sõnalisi kommentaare nagu väga ilus või väga kole las jäägu Rate.ee jaoks tongue

Eemal

 

#3 12-10-2005 14:58:35

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Kommimise aktiivsus

Loomulikult olen märganud. Kuid minu meelest on nii foorumis kui piltide all kõik tehtud selleks, et kommenteerijate arv väheneks. On välja öeldud, et ei olda huvitatud igasugustest kommentaaridest, vaid ainult pädevatest. On manitsetud vähem hindama ja rohkem saidil sõnatult ringi vaatama.

http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=4350
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=4346

Kahju, et Jyrka, kes liiga kõrgete hinnete teema algatas, ei juhtunud sealt lugema kommentaari: «Ei taha suuri hindeid kergesti loopida, viisi pannakse suhteliselt kergesti», enne kui Alvar kommimise katkestas...


In sole solum solamen

Eemal

 

#4 12-10-2005 23:23:28

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

Toruonu, aga äkki on asi ka selles, et paljudel tööinimestel pole tööjuures arvutikasutamise võimalust ning õhtul ei jõuta eriti piltidesse süveneda. Mina isiklikult kommin ja hindan ikka seda mis meeldib ja mis paneb kommima.

Ikka tasapisi ja tasapisi smile

Eemal

 

#5 13-10-2005 00:17:51

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kommimise aktiivsus

jumala õigus. Lähen kohe kommima. Mul käib see niimoodi hoogudena smile

P.S. Selena, muuśeas, mulle tundub, et hindajad on viimasel ajal kriitilisemaks läinud küll. Ei pea siin Alvari juhtumit silmas.

Eemal

 

#6 13-10-2005 10:38:55

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Kommimise aktiivsus

Eelkõnelejale, kes «pilte tegema sellepärast kah tegema ei hakka». Tundub, nagu oleksid emotsioonid üle pea kokku löönud, et polnud enam aega kirjutatut üle lugeda. Ms, kui silm ei seleta seda väikest kirja siin kastis, aitab selle vastu View->Text size->Largest (Increase). Kui palju kirjavigu ühes läkituses...


In sole solum solamen

Eemal

 

#7 13-10-2005 10:48:44

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

Jah...eks asjalike inimeste asjalikke kommentaare on ikka hea lugeda. Kuid kui nüüd see kommimine vabaks lasta, on karta ka Delfi ja Rate kommentaatorite "kildude" Looduspilti pudenemine. Aga kui miski asjalikku väljaütlemist vajab, saab seda ju ka läbi foorumi teha. Kuid see mu isiklik arvamus.

Eemal

 

#8 13-10-2005 15:30:28

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

Jah, selleks, et kommida peab pilti tegema. Loomulikult ollakse huvitatud ka määramisabist, kuid mitte ainult sellest.

Siin leheküljel on kokku pandud looduse tundmine ja selle pildistamine. Leian, et puhtalt ühe nimetatud kahe ala tegija kommentaarid ei ole piisavalt asjalikud. Sest tihti on mingi ala spetsialist huvitatud vaid teatud nüanssidest. Näiteks on linnumehed huvitatud ainult määramistunnustest. Muu pole oluline. Sama lugu on tihtipeale ka bioloogide ja botaanikutega (ma ei räägi konkreetselt kellestki, vaid üldiselt, milliste inimestega olen kohtunud väljaspool looduspilti) ning puhtalt fotograafidega.

Eemal

 

#9 13-10-2005 19:24:28

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

selena kirjutas:

On välja öeldud, et ei olda huvitatud igasugustest kommentaaridest, vaid ainult pädevatest. On manitsetud vähem hindama ja rohkem saidil sõnatult ringi vaatama.

No see väide siin paneb mind veidi imestama Sinu "hariduse" puhul. Vaata kui sa nüüd algust ka mäletad, siis me oleme lubanud, et keskkonnas eriti läbutmist ei taheta sallida. Kas sa ise tahaks, et ma tuleks nt Sinu "Novembrikuu värvid" pildi alla kommiks, et "Mulle need kõrred ei meeldi, väga ebaloomulikus kohas kasvavad: 1" ? Senikaua kui asi pole isiklikuks läinud, pole ju veel hullu eks...kui läheks, siis pisaksid küll kisama... Väiksemate asjade puhul tavaliselt kära tehtud ei ole, ent suuremate asjade puhul on juhtunud. On olnud igasuguseid mehi (nt Sander, Henri Jyriado Kaarel Kuusk jne), kes ajasid välja igat masti pläma, hindasid ainult viitega, hindasid otse vastu igasusgust loogikat ja seda kõike meelega. Egas sa ometi ei taha öelda et me peaksime kõike seda sallima ja lubama? Et me oleks pidanud neil laskma teguseda edasi ja õlale patsutama? Et me peaksime delfistuma? Niipea kui me lubaksime kõigil kommida ja laseksime asjal minna, on kohe suur kisa lahti, kõigil, ma pakun. Kommentaaride aru saaksime küll kõrgeks, ent kas tõuseks ka sisuline latt?...vaevalt, pigem langeks. Keda huvitaks delfi või reidi kommari mõttemaailmaga inimese kommentaar looduspildi all? Siin on asjal teine point - kui me seda lubame, siis kaovad ära tugevamad tegijad, kellele ei meeldi "mulle see pilt ei meeldi, 1" kommentaarid. Siit ka reaktsioon, konkreetselt haki puhul ma arvasin, et järjekordne Kaarel on välja ilmunud big_smile Õnneks see nii vist siiski ei olnud ja mul on heameel tõdeda, et Alvar (Villu Kasak) ei osutunudki järjekordseks plämisejaks, vaid on ka tema galeriid vaadates ise tegude mees.

Eemal

 

#10 13-10-2005 19:52:31

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

Markoh, on sul lihtne välja võtta, palju ERINEVAID kasutajaid on näiteks viimase 14 päeva jooksul kommenteerinud? Kui see number on 20 või vähem, siis mehed, tapate liiga karmi reeglistikuga selle armsa koha siin ära ja jääbki väikene seltskond üksteist kommenteerima.

Eemal

 

#11 13-10-2005 21:07:50

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

ja siis võiksid marko võtta ka välja paljud nendest on kommenteerinud rohkem kui 1-2 korda.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#12 13-10-2005 21:14:26

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

kaups kirjutas:

Markoh, on sul lihtne välja võtta, palju ERINEVAID kasutajaid on näiteks viimase 14 päeva jooksul kommenteerinud? Kui see number on 20 või vähem, siis mehed, tapate liiga karmi reeglistikuga selle armsa koha siin ära ja jääbki väikene seltskond üksteist kommenteerima.

no kuulge seltsimehed, kas 2 pilti on tapmine?

Samas, kui on võite ju alati välja pakkuda variante, kuidas aktiivsust tõsta koos väikese analüüsiga, kuidas see mõjutab looduspildi erinevaid rakukesi.

Eemal

 

#13 13-10-2005 21:18:44

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

ma usun, et tegelt ei ole asi selles, et kaks pilti vajalik vaid selles, et jänkud ei julge kommenteerida jne. Eks saan aru ka, ära hirmutatud nende threadide poolt mis jänkude mölapidamatust tahavad ohjeldada (minagi mõne algatanud), kuid need siiski olnud üksikud mustad lambad.

Tuleks leida mingi meetod kuidas inimesi meelitada kommenteerima. Üks variant neile kes kardavad hinnata kui nende hinne näha on kohe ja teised siis sellest orienteeruvad, siis nende suhtes aitaks algne hinnete peitmine.

Nende suhtes kes ei julge esimesena hinnata ei oska nagu kohe midagi pakkuda hetkel.

Üldiselt peaks mingi kommiga meelitama, kuid ei kujuta ette mis komm see on? Mingi iga nädal jagatav autase, et nädala kommija kuhu põdrapullid ja tigekullid ei kvalifitseeru? või midagi muud sellist?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#14 13-10-2005 21:19:19

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

tegelt võiks need kes ei kommi kuid pilte vaatavad ka kommenteerida miks nad ei kommi, äkki on asi selles, et kommimise nupp ei ole punane ja siis ju oleks lahendus eriti lihtne big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#15 13-10-2005 21:22:43

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

palun, siis see on, kokku 71 piltnikku alates 28.09 kuni täna õhtuni.

toruonu      132
Sven Z.     110
marksu     56
draa     38
janograf     37
lkylli     29
alari     27
axxis     27
Inzz     26
Jyrka     20
tommy     19
selena     17
unitra     17
Kuusk     15
jaanusj     15
MarkoH     14
poolveeline     13
RV     13
hirundo     11
Päevapiltnik     11
okaskera     11
mats     9
Toomas     8
Välgutaja     7
Imbi     7
eros     6
VeeHaa     6
tom     5
jtamm     5
ym     5
AH     5
Musikäpp     4
Mõmm     3
kepa     3
Monte     3
kaups     3
mustikas     2
tankur     2
EMES     2
ramzez     2
Mariann     2
Viigimari     2
vtl     2
walker     2
melbert     2
BoFa     2
morf     2
pripsu     1
Kristjan     1
mercar     1
aloee     1
prot     1
nhelko     1
martinj     1
gpx     1
oliver     1
JueRi     1
Renx     1
AK     1
Maxel     1
urbin     1
Zoidberg     1
Fikon     1
Jürgen     1
liisise     1
Kaupo     1
TanelV     1
KaRahh     1
Tanel A.     1
allakas     1
prt     1

Eemal

 

#16 13-10-2005 21:37:33

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

toruonu kirjutas:

tegelt võiks need kes ei kommi kuid pilte vaatavad ka kommenteerida miks nad ei kommi

Kommenteerin, miks ma pole viimasel ajal komminud. Sest ka õhtuti on lahti läpakas tööasjadega. Läpakaga  aga kommida ei taha, pilt liiga erinev sellest, mida näen teiselt kuvarilt. Mõni pilt tundub parem, teine halvem ja paljud ülesharpendatud smile. Niisama lihtne see ongi wink.

Eemal

 

#17 13-10-2005 21:58:20

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

Aga Marko äkki selline tabel ise ka nagu omaks mingit motivaatorit smile Et kuna soovitus asjalikke komme panna on endiselt, siis äkki selline väike võistlusvaim tekitab osades inimestes soovi kommida rohkem kui seni smile Kuigi tuleb tunnistada, et see list on ka päris impressive smile Niisama viimaseid komme vaadates nagu ei jäägi sellist muljet smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#18 14-10-2005 08:17:25

Vaatlejalt Selenale
Külaline

Re: Kommimise aktiivsus

selena kirjutas:

Eelkõnelejale, kes «pilte tegema sellepärast kah tegema ei hakka». Tundub, nagu oleksid emotsioonid üle pea kokku löönud, et polnud enam aega kirjutatut üle lugeda. Ms, kui silm ei seleta seda väikest kirja siin kastis, aitab selle vastu View->Text size->Largest (Increase). Kui palju kirjavigu ühes läkituses...

Ma vabandan kirjavigade pärast tõesti, ei löönud emotsioonid üle pea, lihtsalt olin väsinud, kuid eesti keelt valdan siiski päris hästi! Muuseas niimoodi kaotate oma viimasedki kommijad, kui tähti närima hakata. Siin suurtelgi tegijatel tähed sassis ja vead sees, sest kirjutatakse kiiresti, tahtes midagi kaasa rääkida või välja öelda, samuti on vahel tegemist ka harjumatu klaveriga. Ma pole solvunud ega kuri, sest Selena märkus, et minu tekstis oli palju vigu, on ju õige!
Ei hakka pilte tegema polnud samuti halvustavalt öeldud,mulle väga meeldivad teie fotod, samuti kommentaarid ja olen siin saidil igapäevane külaline, vaid hoopiski selle mõttega, et las iga kingsepp jääda siiski enda liistude juurde!
Ikkagi- mulle meeldiks kui mittepildistajatel lubataks kasvõi nädala parimat valida ehk siis üks korda "5" panna kõige enam meeldinud pildile!

 

#19 14-10-2005 11:36:31

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Kommimise aktiivsus

Ma hakkan väsima sellest vigade jutust, jah on inimestel kiire ja kommitakse kiiresti. Ei poolda laus lohakust,  kuid kui sisutihe arutelu käib ja lõpuks pole ühel ospoolel muud öelda, et sull see ja see valesti kirjutatud, siis minu arust on see väiklane.

Eemal

 

#20 14-10-2005 12:44:50

Ruffneck
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Kommimise aktiivsus

Ma siiralt imetlen Toruonu, kes viitsib ja jaksab pea iga pildi alla mingi arvamuse kirjutada.
Aga miks näiteks ma ise ei kommi?
Jättes kõrvale selle põhjuse, et mul endal pädevaid pilte pole, millepealt teiste omade kohta midagi öelda, siis....
Olles ise ka jänkupoja staatuses, siis tõesti, ega ikka ei kutsu küll kirjutama siia, kui vähegi teistsuguse arvamuse peale tullakse (piltlikult öeldes)ütlema et pea lõuad ja mõtle nüüd hästi järgi enne kui neid uuesti avad.
jah. öeldakse küll, et kui elad koos huntidega, siis pead ka ulguma nii nagu nemad. Aga ma eelistaksin siiski ulguda nii nagu ma ise paremaks pean. Aga kuna siin tihtipeale massist erinevaid arvamusi ei sallita ja see fakt kui selline mulle ei meeldi, siis ma sellel saidil ei ulu smile

Eemal

 

#21 14-10-2005 13:14:53

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Kommimise aktiivsus

Ma soovitaks juhul, kui arvamus teistest erineb, jätta näiteks hinne panemata - eriti juhul, kui ei suuda arusaadavalt põhjendada. Sellisel juhul ei teki kindlasti nii vihaseid vastuütlemisi, sest kuigi kõik räägivad, et hinne ei tähenda midagi, on siiski nadi pildi alla tekkinud keskmist vaadata, kui see ei vasta loodetule.

Eemal

 

#22 14-10-2005 13:27:46

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Kommimise aktiivsus

Aitäh, Ruffneck (kes on küll vanasoku staatuses smile ), oma arvamust välja ütlemast. See on just see, mida minagi mõtelnud olen. Ja hoopiski mitte nii, nagu Marko aru sai. Usun, et kellelegi ei meeldiks rate keskkonna laadsed kommentaarid siin. Aga meenutage, mis teema algatati foorumis peale Mustique kommentaari http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=4743

Mina näiteks pole julgenud ütelda, et mulle tundub Astia slaid fujilt  loomutruum kui Fuji Velvia 50, sest... jahh
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=4930

Kuid kõigele vaatamata on kommimisaktiivsus peale toruonu üleskutset tõusnud, nii et... smile

priidik kirjutas:

Sõbrad, see jänkupoegade ohjamise paranoia on juba hüsteeriliseks muutumas, uusi ettepanekuid muudkui sajab. Huvitav, kui jänkupoegadel on "õhk lõplikult kinnikeeratud" kas siis laetakse torud uuesti ja tuld saavad vanasokud? Silmist kipub kaduma Looduspildi suunitlus - koondada nii algajaid, kui juba tuntud loodusfotograafe.

Rohkem tolerantsi!


In sole solum solamen

Eemal

 

#23 14-10-2005 13:29:21

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Kommimise aktiivsus

Kulla Ruffnek avalda aga oma teistsugune arvamus, kuid kõik peab olema ARGUMENTEERITUD, kui seda ei suuda siis parem tõesti vakka olla.
Argumendiks loetakse seda, kui suudad teistele asja selgeks teha üldiste looduspildi põhimõtete või siis nende eiramise vaimus, eiramisega mõtlen uusi lähenemisi mitte abstraktseid pintslitõmbeid.

Eemal

 

#24 14-10-2005 14:07:37

Ruffneck
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Kommimise aktiivsus

Olen 100% nõus, et kui arvamus erineb üldisest väga kõvasti, siis see arvamus peab ka sama kõvasti argumenteeritud olema. Aga argumenteerimisega on jälle sedasi, et kui midagi sulle väga oma(antud juhul siis sinu arvamust) rünnatakse mingi kardinaalselt teistsuguse arvamusega, siis on frustratsioon kerge tekkima ja argumenteerimiselt minnakse kiirelt üle isiklike solvanguteni. ja kuigi see pole mind ennast kuidagi puudutanud, on mõne pildi või foorumiteema all kirjutatut olnud kohati piinlik ja ebameeldiv lugeda, kui asi on läinud omaenda madalate emotsioonide väljaelamiseni, selleasmel et pildist või püstiolevast teemast rääkida. Aga eks see on kindlasti suuretsi ka minu isikliku suht madala valuläve küsimus.

Eemal

 

#25 14-10-2005 15:09:56

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Kommimise aktiivsus

Jutt jumala õige.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB