Sa ei ole sisse loginud.

#26 04-11-2005 13:55:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Vajaks abi uue fotovarustuse soetamisel

see IS on selles mõttes kasvõi abiks linnu puhul, et kui sa ilma IS-ta vaatad läbi 300 või 420mm objektiivi, siis käte võbelus möllab kaadriga ikka päris metsikult, kui lükkad IS peale, siis on pilt rahulik ja stabiilne, sedasi on endal kergem kaasa pannida linnu/looma liikumisega. Kui tahad jah liikuvat linud/looma pildile saada, siis peab jah säri piisav olema, et seal IS ei aita, kuid küll aitab ta teel pildini smile Ja loomulikult aitab ta ka ülisittades valgusoludes nagu näiteks see pilt mul hommikul tehtud:
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=4392

kuigi läbi udu niisama ei näe, siis võib öelda, et suurelt versioonilt vaadates on kits nii terav kui ta ISO 1600-ga üldse olla saab smile ja seda 1/30s säri puhul 420mm-ga...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#27 04-11-2005 14:17:41

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Vajaks abi uue fotovarustuse soetamisel

Mina ka ei soovita seda zoomiringikäiku. Nagu draa juba mainis alustasin mina oma teed Sigma 300mm F4'ga. Isegi nüüdseks omandatud kogemuste juures alsutaksin ikka sealt. Hinna ja kvaliteedi suhe oli tollel torul väga hea. Neid on siin-seal isegi liikunud kuskil 6k ringis. Seega saad hea valge obje peaaegu sama hinnaga kui pimeda 70-300 standradzoomi. Fookused on ka mõlemal sama kiired. Nii ongi kui raha vähe pead piinlema, pingutama ja valmis olema, et õigel ajal ost ära teha. Ei saa kohe poodi minna ja letist võtta. Või noh saab aga mitte nii head asja.

Kui pildistamine huvitab, siis tasuvad ka pingutused ära.

Eemal

 

#28 05-11-2005 00:30:03

Külastaja
Külaline

Re: Vajaks abi uue fotovarustuse soetamisel

Hei.Kuna endal sama probleem, et tahaks fotokotti korralikku pikka toru, siis lugesin eelnevaid kommentaare suure huviga. Kas keegi oskaks kommenteerida sellist toru kui Sigma 100-300F4? Ülevaadetes kiidetakse ja pidi kuni kahekordset konverterit kannatama. Ühes mingis fotoajakirjas olid ka selle toruga tehtud pildid väljas ja ei saaks öelda, et koledad välja nägid. Hinnaklass sellel torul ka selline,et kannataks juba uuenagi osta. Ahjaa, olen ise selline edasijõudnud amatöör,kes vahel metsas luusib ja oma lõbuks ettejuhtuvaid loomi pildistab. Ja siia otsa kommentaariks ka nende odavate torude kohta, et tahaks hirmsasti oma vana Sigma 70-300 supermacro vastu seina visata...

 

#29 05-11-2005 01:17:04

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Vajaks abi uue fotovarustuse soetamisel

Sigma 100-300 on väga hea toru. Tõnu (Ling) kasutab seda ja minu teada on päris rahul olnud. Ma ei tahaks uskuda, et ükski zoom kahekordset konverterit sööb, võib olla kannatab on just õige sõna. Kõik oleneb muidugi pildist ja sellega tehtavast. Kui karud põtra murraksid, siis keeraks ise ka kahese vahele, kuid muidu vist ikka üle 1,4x ei paneks.

Eemal

 

#30 05-11-2005 22:35:59

Külastaja
Külaline

Re: Vajaks abi uue fotovarustuse soetamisel

Aitäh.

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB