Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-11-2005 16:25:43

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Hei, homme, kui ilm vähegi lubab, plaanis Tallinast ca 50-60km raadiuses mõni kena pildistamiskoht sõberiga ette võtta. Kuna ei oma kangeid teletorusid, siis sellest tulenevalt keegi oskab ehk mõnd ilusat kohta soovitada? Kus on lihtsalt väga ilus looduslik (või häda pärast mittelooduslik) pildistamiskeskkond.

ps. On naiivne küsimus, tean, aga mis sa hädaga ja kitsa silmaringiga ikka teed.

Eemal

 

#2 04-11-2005 23:17:19

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Olen samuti Tallinnas alles uustulnuk (2a) ja ei oma hetkel miskit isiklikku mootoriga liikumisvahendit samuti. Väga raske on nõnda avastada miskit uut ja huvitavat paika, mis on inimestest eemal ja loomarikas. Suvel olid peamiseks liikumisvahendiks ratas ja rong ning nüüd vaid rong ja jalad smile

Leidsin aga omale hiljuti päris toimiva meetodi nende kohtade leidmiseks ning olen tänu sellele avastanud 2 väga mõnusat paika, kuhu pääseb rongiga ning meeldiva jalgsimatkaga.

http://www.maaamet.ee/index.php?lang_id … enu_id=113

Sealt klõpsad end kaardiserverisse ja meie armas kodumaa on sul peopesal. smile Kõikvõimalikud kaardid unusta esialgu ära - sealt näed sa, milline on maastik ja asustus tegelikult! Samas kõrvutades seda ntx Regio atlasega saad kindlasti infot juurde ning suudad teha veelgi täpsemaid oletusi võõra kandi kohta.

Mina vaatan ära mingi kindla piirkonna ning hakkan otsima kohti, kus pole hooneid ja on miskid tupikteed vms. Metsi, kus on suuri lagendikke või väikeseid põllulappe, et oleks ka lagedat ala. Lagendikke seepärast, et võpsikus läbi puude looma kohata on lahe küll, kuid pilti on paganama raske teha... Samas paksus tihnikus trampida on endalgi väsitav. Ragistad ja kolistad ning ei suuda loomi jälgidagi ja oma rühkimisega suudad tõenäoliselt iga terve looma ammu minema ehmatada, kui ise teda näha suudad.

Antud teemaga seoses tekkiski mõte, et kas võiks teha eraldi teema, kus saaksime oma avastusi vahetada? Ntx Maa-ameti leht (või siis GPS) võimaldab määrata väga täpsed koordinaadid ning seega oleks ühtpidi põnev jagada kogemusi ning põnevaid paiku.

Samas tekib küsimus, et kas selline tegutsemine oleks kõige mõistlikum. Iseenesest peaksime olema siin kõik toredad inimesed ja loodust austama. Seega ei usu ma eriti, et minu koordinaatide peale kohe meeletu rahvas nädalavahetusel kokku jookseb ja seal miskit lärm ja läbu hakkab toimuma, kuid siiski... Ehk ikka ei ole see kõige õigem mõte?

Mis te loodusesõbrad arvate mu ideest jagada oma meelispaikade täpseid koordinaate? Lisaks täpse asukoha ja kirjelduse ning liigid, keda seal peamiselt kohata võib... See võimaldaks jälgida eri piirkondi ning teha järeldusi, kus on ntx mõttekas minna põtra passima või soovitakse oma rännakuga hoopis kitsekarja näha või kobrast tegutsemas ... yikes)

Oma endises kodukandis (Tartumaal) oleks mul hulganisti häid kohti, milledest viimasel ajal nagunii tolku pole... Jagax siis oma kunagisi avastusi teistegagi vähemalt. smile

Eemal

 

#3 07-11-2005 12:21:24

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Metsavend kirjutas:



Samas tekib küsimus, et kas selline tegutsemine oleks kõige mõistlikum. Iseenesest peaksime olema siin kõik toredad inimesed ja loodust austama. Seega ei usu ma eriti, et minu koordinaatide peale kohe meeletu rahvas nädalavahetusel kokku jookseb ja seal miskit lärm ja läbu hakkab toimuma, kuid siiski... Ehk ikka ei ole see kõige õigem mõte?

Mis te loodusesõbrad arvate mu ideest jagada oma meelispaikade täpseid koordinaate? Lisaks täpse asukoha ja kirjelduse ning liigid, keda seal peamiselt kohata võib... See võimaldaks jälgida eri piirkondi ning teha järeldusi, kus on ntx mõttekas minna põtra passima või soovitakse oma rännakuga hoopis kitsekarja näha või kobrast tegutsemas ... yikes)

Vabandage mu sarkasmi, aga kuna see on avalik foorum, kus iga mees/naine võib lugeda, mida siin kirjutatakse, siis tõepoolest, ka salaküttidele meeldiks kindlasti andmebaas ulukite meelispaikade kohta.

Sellised asjad käivad ikka personaalselt lähenedes, et kus ja kes kuskil liigub ...

Eemal

 

#4 07-11-2005 16:46:53

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Mnjahh... Hommikul sain värske peaga ise ka aru, et esiti nii õilsast ideest ei saa tegelt essugi. Kõik inimesed ei mõtle kahjuks ühtviisi...

Aga ehk sa, draa, kõssad mulle salamisi, et kus siis Tallinna ligi ilusaid ja loomarikkaid kohti on... ;oP Või ei taha sa oma salakohti võõrastele eriti jagada? Käsi südamele - mina pole salakütt... yikes) Ja mina siis jagaks muidugi ise ka oma väheseid leide Sinuga. wink

Eemal

 

#5 07-11-2005 16:48:26

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

cc kaupsile kah :P

Eemal

 

#6 07-11-2005 18:19:51

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Idee on olemas ja ennast ohverdav, kuid kas poleks õigem need kohad ikkagi endateada hoida? Esiteks sellepärast, et juba loomade mõttes pole hea kõike reklaamida, sest siis tõrjutakse loomad liigse külastustiheduse tõttu nendelt aladelt välja.

Teiseks, jääksid need kohad siis nagu valeinfo allikaks, et seal peaks põtra saama, kuid kuna kõik seal käivad, siis enam ei saa.

Kolmandaks, ei julgeks mina häid kohti reeta juba sellepärast, et ma ei ole kindel teiste inimeste loodusetunnetuses ning käitumiseetikas. Kui oled kellegagi tuttavaks saanud ning temaga mõned retked teinud, siis hakkab tekkima ka arusaam teise inimese loodse tunnetamisest. Alles siis võib hakata mõtlema kohtade jagamisest. Selles mõttes olen ma draaga nõus, et sihuke jagamine on väga personaalne asi. Pealegi kui ma lähen oma meeliskohta loodust nautima ja omaette olema, siis ma ei taha sealt eest leida inimesi, vaid ikka metsaelukaid.

Eemal

 

#7 07-11-2005 19:07:34

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Mina olen ka Draa ja Sven`ga ühel seisukohal selles küsimuses! Lisaksin veel, et kui on tõsine tahtmine ja soov küll siis ka endale kohad leiad! Vaja ainult silmad lahti teha.

Eemal

 

#8 07-11-2005 23:08:10

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Meil pidi loomi nii palju olema, et vähemalt pooled tuleks igal aastal maha lasta. Küsimus on vist hoopis rohkem selles, et oleks soojad ja vettpidavad riided, palju aega ja veel rohkem kannatust. Kogemused ja oskus loomi leida tulevad ajapikku. Mõned aastad tagasi elasin ühes väikelinnas ja teadsin ümbruskonnas mõnda rebast vaat, et nägupidi. Ühesõnaga oskasin loomi leida. Praegu ei julge seda enam kinnitada.

Eemal

 

#9 09-11-2005 23:03:44

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Kaks eelnevat postitust on sõnumiga, et kes otsib, see leiab... Jah, õige, kuid point oli selles, et inimene on oma loomult enamasti laisk ja mugav. Me enamik käime tööl ja vaba aeg on piiratud. Seega oleks väga meeldiv oma kogemusi mingil määral ühendada ning tühje tuuslamisi looduses sellega vähendada. Asi polnud leidmise oskuses, vaid ajakulus, mis selliste otsingutega kaasneb.

Ma ei vaidle vastu Svenile ja Draale. Oma lemmikkohti ei reeda ma isegi. Eestlase kaasasündinud kadedus vist... tongue 100% loomaelamust ei looda ma ka kellegi soovituste alusel leida, kuid igal juhul oleks tõenäosus mõnd elukat kohata suurem, kui keski pisut vihjaks, et kus on mõtet liikuda ja kus mitte...

See salaküttide jutt on jälle nii ja naa. Kui nüüd mõelda, et sinna juhatatud kohta kõik ebaseaduslikud tegelased kõmmutama kipuvad, siis mõelgem ka sellele, et rohkem on siin ikka teistlaadi kahuritega tegelasi, kes foorumit loevad ja samasse kohta võivad suunduda. Objektiiv ning sellest pärinev foto on aga tänapäeval tihtipeale tulirelvast "tugevam" ja väga tõenäoline, et sellisel juhul saaks salakütist endast saakloom....

Ei tahtnud oma postitusega hakata eelmisi arvamusi ümber lükkama. Ainult natukene. smile Suuremas osas jagan siiski arvamust ja olen seda meelt, et avalikult me neid kohti siin vahetama ei peaks. Nagu näitab kogemus, siis on siin tegelasi küll, kes privaatselt ühendust otsivad ja kellega on vaikselt võimalik sel teemal edasi rääkida.... wink

Eemal

 

#10 09-11-2005 23:30:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Metsavend kirjutas:


Ma ei vaidle vastu Svenile ja Draale. Oma lemmikkohti ei reeda ma isegi. Eestlase kaasasündinud kadedus vist... tongue 100% loomaelamust ei looda ma ka kellegi soovituste alusel leida, kuid igal juhul oleks tõenäosus mõnd elukat kohata suurem, kui keski pisut vihjaks, et kus on mõtet liikuda ja kus mitte...

Mul ei ole midagi 'reetmise' vastu, olen enda meelispaiku mõnedele siit näidanud ja näitan ilmselt mõnedele veel. Aga jah, enne peab inimene veidigi mulle juba tuttav olema. Sest sellest võiks ju mulle ka kasu olla -- maa-alad on suured ja mitme silmapaariga suudab asju rohkem näha-kaardistada...

Avalikult foorumis aga ma neid kohti küll välja ütlema ei hakka, veel vähem hakkan oma selleteemalistest meilidest kellegile cc-sid  saatma.

Eemal

 

#11 09-11-2005 23:58:45

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

tähendab mis puudutab seda ajakulu, siis minumeelest on iga hommikune metsaskäik meeldiv kogemus isegi kui kedagi ei näe. Ja mina olen küll märganud, et kui varahommikul (päikese tõusu ajal) ringi luusida kohtades kus vähegi padrikut on jne, siis tõenäosus, et kedagi näed on ikka ülimalt suur. Mul vist ühel juhul kümnest või kahekümnest on selline metsas käik kus ühtegi looma ei näe (kui ma pole just meelega läinud linde pildistama mingisse linnu kohta kus tean, et loomi pole).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#12 10-11-2005 00:01:38

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Teema alguse juurde tagasi põigates: minu palve oli abistada kenade looduslike/fotogeeniliste paikade leidmisel, ei pidanud silmas loomade tiheasustust. Lihtsalt remark.

Sai Pakri poolsaarel käidud muide ja läheme sinna esimesel võimalusel uuesti.

Eemal

 

#13 10-11-2005 00:25:57

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Metsavend kirjutas:

Seega oleks väga meeldiv oma kogemusi mingil määral ühendada ning tühje tuuslamisi looduses sellega vähendada. Asi polnud leidmise oskuses, vaid ajakulus, mis selliste otsingutega kaasneb.

Kui sa looma mitte nähes nimetad metsaskäiku tühjaks tuuslamiseks, siis on sinu metsa ja looduse tundmise tase alles väga algelises staadiumis nagu ma ka sinu eelnevast postitusest arvasin. Ehk sinu loodusetunnetus pole veel nii paigas, et sinuga võiks üldse mingeid metslooma kohti jagada, parimatest rääkimata. See ei ole üldse mõeldud solvanguna, vaid lihtsalt realisatsioonina. Ise olin ka kunagi sellel tasemel.

Fakt on see, et kui inimene, kes ei suuda looduses käituda, ei leia isegi 100% tõenäosusega (kui oleks selline koht) kohast seda looma üles, sest ta ei oska lihtsalt ennast vastavalt üleval pidada. Just selle ülevalpidamise õppimiseks ongi vaja seda nn "tühja tuuslamist". Siis tekib arusaam mida võib ja mida ei või teha. On ikka valus küll kui oled elukaid mitu korda otsimas käinud ja nüüd kui leidsid tegid kogemata vale sammu, astusid oksaraole või siis lähenesid valest suunast. On jah valus, kuid need kogemused õpetavad ja panevad metsaelu austama. Muidu on nii, et oh pole hullu, vaatan foorumist uue koha.

Esialgu tuleb rõõmu tunda ka detailidest, küll siis ka need suuremad asjad tulevad. Mul on enda paari aasta tagused otsmised veel praegu niivõrd eredalt meeles, nagu oleksid need sel nädalal olnud. Kuigi ma nägin siis loomi kordades vähem kui praegu ei vahetaks ma noid talvesid mitte millegi vastu.

Pea töötas meeletu kiirusega, päeval sai üle põlvede lumes mitmeid kümneid kilomeetreid matkatud, et siis õhtul rampväsinuna voodisse kukkuda. Üksvahe kui ma veel 8'st 17'ni tööl käisin ei mäletanudki enam talvel mis tunne oli kaua magada. Nädala sees tööl, nädalavahetusel metsas. Tähtis oli just see, et pea töötas kaasa, analüüsis toimuvat. Kui minna niimoodi tuimalt, et seal peab olema, jäävad paljud tähtsad asjad märkamata, sest saab ju uue koha ette võtta ja uuesti üritada. Kahjuks samade vigadega.

Minu soovitus on nautida loodust kui tervikut, mitte minna ainult loomapilti püüdma. Tuimalt ja tunnetuseta loomapildid ei saa kunagi olla nii head kui seal on ka taust taga.

Eemal

 

#14 10-11-2005 00:45:42

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Sven tegelt ütles väga hästi asja ära.

Lisksa veel niipalju, et eesmärk peab ikkagi mingi metsaskäigul olema -- niisama lillelõhna nautides jääb põrda näritud oks või karus**t. märkamata.

Mina nt eelmisel aastal käisin oma praeguses linnalähedases loomapildistamise meelispaigas ainult makrosid tegemas ja nägin eelmisel aastal seal täpselt 0-i looma. Sel aastal aga, kui fookus on loomadel, olen pea igal retkel kedagi kohanud. Ja kui olen käinud samas kohas nt liblikaid pildistamas, pole jällegi loomi näinud.

Samuti paneb põntsu igasugu loomade meeliskohtadele jahihooaeg. Superheas põdrakohas võib olla kuu aega täielik vaikus (nagu me ühe sõbramehega oleme seda eredalt kogenud smile), sest ega loomad lollid ei ole, et enda naha vabatahlikult püssitoru ette jätavad. Samas õigel ajal ilmselt käib seal siuke elu, et hoia peast kinni.

Moraal: a) lihtsalt häid asju ei saa b) häid asju saab ainult siis, kui tead, kust ja millal neid antakse c) oskad häid asju vastu võtta

Eemal

 

#15 10-11-2005 02:31:47

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Saan aru mõlemast poolest. Selge, et metsas käimine pole selles mõttes kindlasti mitte ajakulu, nagu Sven siin kirjutab. Kuid teisalt - arvan, et saan aru ka Metsavenna ajakulu käsitlusest. Autoga liikudes on väga lihtne minna kord ühte, kord teise kohta, täpselt nii, nagu tuju tuleb. Kui liikumiseks ainult rong ja ratas (nagu minulgi), siis tõepoolest oleks abiks natuke rohkem eelinfot omada, et kuhu ja millal. Et metsaskäik ainult rattatrenniks ei muutuks wink.

Eemal

 

#16 10-11-2005 13:55:04

mats
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

omaltpoolt lisaks, et kauneid maastikke võiks jagada küll. neid on võibolla kohtades mis ei tule pähegi.
loomakohtadega on teisiti. üks on häirimine ja sveni poolt märgitud metsaeetika. teiseks aga jääb minuarust pool naudingust saamata kui minna kellegi teavitatud kohta.
see hingevärin on minuarust asendamatu kui üks õhtu kuuled võsas raginat. istud maha ja jääd jälgima. kordad sama hommikul. teed kindlaks kas loom käib siin regulaarselt ja mis kella ajal. siis nii, mitme vaatluse põhjal oskad juba tulla õigel ajal ja õigest suunast. ja lõpuks valmib pilt, milles on kogu see nauding sees.

Eemal

 

#17 10-11-2005 14:48:53

egon
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Võibolla tasukski pöörduda mõne ägeda salaküti poole, kes juhataks kätte otsitud kohad.

Eemal

 

#18 10-11-2005 17:42:00

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Salakütt on küll see viimane, kelle käest infi kätte saad.

Eemal

 

#19 10-11-2005 21:23:35

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Sven, sa ehk ei soovinud solvata, kuid sellena su postitus siiski mõjus. Aga ma pole viha pidav inimene ja ei tee sellest suurt välja. Seda enam, et mulle tundub, et me räägime siin teineteisest pisut mööda.

Valisin ntx omale kaartidele tuginedes välja ühe kindla koha, kus arvasin, et võiks väikese tiiru teha. Käisime elukaaslasega seal kahel pühapäeval järjest. Esimene kord oli Tallinnas kõik paljaks sulanud, kuid linnast väljas oli maa meie üllatuseks ikka lumine. Kergelt külmunud lumi oli tiba koorikus ja sellist pinda mööda ei ole võimalik kuidagi vaikselt liikuda. Oma suund ja marsruut sai paika pandud arvestades kaarti ja tuult. Ringi pikkuseks sai umbes täpselt 9km. Piirkond oli üle ootuste vägev ja emotsionaalne. Väga palju leidus põdra jälgi (pühapäeval käisime ja kolmapäeval sadas lund ning jälgi oli PALJU!), väljaheiteid, näritud noori põõsaid ja kooritud tüvesid. Teine usin liikuja oli seal piirkonnas siga. Palju oli ka kitse/soku jälgi. Paaril korral ristus meie teega rebase rada ning korra oli võserikus kalpsanud jänes. Ometi nägime tookord vaid hulkuvat kassi ja miskit kullilist. Kahel korral retke jooksul ehmus aga arvatavasti meie lumel liikumise krõbinat kuulama jäänud suurem uluk ning pani seejärel juba ka meile kuuldavat raginat tekitades mööda võserikku eemale punuma. Ragin oli võimas ja kits ega ka tõenäoliselt siga see polnud...

Teine kord oli sel nädalavahetusel. Hommikul paistis Tallinnas isegi päike, kuid ilm muutus kiirelt ja metsa jõudes oli taevas ühtlaselt hall ning udutas juba mõnusat vihma. Kui olime õiges kohas, siis oli udukast saanud peris korralik vihmake. Sel korral ma fotokat kotist välja ei võtnud. Lohutasime end sellega, et vähemalt pole lund ja liikusime aga edasi. Ma naudin loodust. Naudin seda igal võimalusel. Naudin isegi hommikuti Tallinnas tööle minnes ja õhtul töölt tulles ning lähen pigem suurema ringiga, kuid saan sel juhul minna vaiksemast piirkonnast ja läbi pargi. Nautisin ka sel korral metsas. Olgugi, et sadas, kuid saime siiski ka mõnusa loomaelamuse - saime kahel korral jälgida sokku ja kuulata seda kõhedust tekitavat haukumist. Põdra jälgi oli ka sel korral, kuid näha ega kuulda polnud miskit. Tundus, et põder oli liikunud täpselt meie tagasipöördumise rada ning lõpuks üsna perrooni lähedalt üle raudtee läinud...

Olen üle 20a elanud Tartumaal, kus kodukandis oli mul pea igal retkel loomaelamus. Seal on kitsi, rebaseid, jäneseid, kopraid, sigu, põtru ja muid pisielukaid. Olen seal näinud nii ilvese kui ka karu jälgi. Majast umbes 200m eemal tegutses igal aastal soo-loorkull, kes oli mu üks lemmikuid ja keda mulle alati lihtsalt võsas või paadis istudes jälgida meeldis. Oli ka üks lahe rebane, keda ma võiks ka öelda, et tundsin nägupidi. smile

Nüüd olen juba paar aastat Tallinnas. 6 päeva nädalas käin tööl. Kui õnnestub, siis korra kuus ehk saan metsa ka. Liikumiseks hetkel kaks jalga, buss/rong või jalgratas, millega vaid sihtpunkti saada ja siis seal jällegi jalgsi kõmpida. Kas siis on veel miskit imestada, et ostes omale üle 40k eest fototehnikat, ei taha ma sellega pelgalt metsas ringi jõlkuda ja niisama loodust nautida. Jah, loomulikult kaifin ma iga viimast kui hetke metsas, kuid peamine eesmärk on minul ikka miskit pildile saada. Ja sellisel juhul annab iga vihje korralikule piirkonnale mulle suurema tõenäosuse oma eesmärgi saavutamiseks ning vähendab tühja tuuslamist, mida ma niigi vähe saan viimasel ajal teha... tongue

Eemal

 

#20 11-11-2005 13:00:30

KaRahh
Kasutaja
Asukoht: Tln
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Kas siis on veel miskit imestada, et ostes omale üle 40k eest fototehnikat, ei taha ma sellega pelgalt metsas ringi jõlkuda ja niisama loodust nautida.

Halb suhtumine, soovitan teise hobi valida. Looduse pildistamise juures on minu arvates primaarne ikkagi väga hea looduse tunnetus mille saavutab vaid väga palju justnimelt üksinda looduses viibiides. Rikka saksa turisti suhtumisega (ma olen maksnud ja tahan kohe saada) poole loota enamat kui juhuslikud kaadrid ja täielik pinnapealsus. Kui tahad millelegi pühenduda on vaja selle jaoks aega ja tahtmist.

Eemal

 

#21 11-11-2005 22:03:31

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Kalle, hea, et sa mul töölt ära ei soovitanud tulla! smile Muide, milleks Sinul on fotoaparaat? Ise väidad ju ka, et aeg on vajalik. Mida aga teha siis, kui aega ei ole? Huvitav, kas sa ei saanud aru või ei taha saada, milles nagu probleem on. Võiks natuke mõistvamalt suhtuda ja probleemi üle arutleda, mitte hakata siin lahmima ja mind "rikkaks saksa turistiks" tembeldama. Sa ei tunne mind ja ei ole näinud, mismoodi ma looduses liigun ja käitun. Või oled tõesti nii hea inimestetundja?

Üleülde võiks mõni tarkpea siin lahti seletada mõiste "looduse tunnetus" ja "täielik pinnapealsus". Kordate siin üksteise väljendeid, kuid kas ikka mõistate ka, mida sellega öelda tahate?

Eemal

 

#22 11-11-2005 23:15:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Jätke tõesti Metsavend rahule. saame kõik ju aru, mida ta küsib ja arvan, et looduses mees ei ole värske.

Metsavend, meili otse, Tallinna kandis saan aidata, kui mu arvamus õige.

Eemal

 

#23 12-11-2005 17:07:42

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

loodusest rohkem teadmine ja tundmine kutsub mindki metsa. On hea näha metsas tuttavaid taime looma liike mõeldes kõigele mida sa temast tead ja samas tekib mõnus kodune tunne(vähemalt nii on minuga). kuid olen ka päri internetis kaartide uurimisega. tänu sellele olen palju uusi paiku avastand millele niisama ei satu(nt keset metsa mingid huvitavad lagendikud). olen avastand päris palju ürgseid metsi kus asetsevad jõed allikad ning soised alad, need on mulle eriti meelepärased ja neis kohtades üritan käia nii palju kui võimalik. Kuigi jah, teistega neid jagada ikka ei soovi kuna mulle meeldib väga üksi metsas ringi käia või siis koos mõne väga hea sõbraga. suht nõme on keset metsa avastada äkki et keegi tuleb sulle vastu kuigi oled arvand kogu aeg et oled üksi seal. ja jagamisega võib tulla ka see probleem et jh nagu jagad küll ühele a see mõtleb et mis seal ikka et ütlen oma heale sõbrale kah a sel ei pruugigi lõppu tulla ja kõik räägivad edasi kuni lõpuks see koht üks suur telkimis ja suvitamis plats(nagu nüüdseks on saanud kesse laid :S )

Eemal

 

#24 12-11-2005 17:11:22

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

PS! kesse laiu lõpp tulemuseks oli see et seda kuulutati pärast telekas (bussi saates) kuigi kunagi teadsid sellest vaid väga vähesed.

Eemal

 

#25 29-01-2006 20:30:51

vivid
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Palun kiiret abikest: head pildistamiskohad

Kas keegi mulle Pärnu häid pildistamiskohti oskab soovitada?
Ma ise aga käin muidu Mais metsas pilte tegemas, aga tavaliselt koguaeg ühes ja samas kohas.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB