Sa ei ole sisse loginud.

#1 01-11-2009 19:54:40

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Kumba kaamerat soetada

mõlemad on sellised, mille vahetad (vähegi suurema pildistamishuvi korral) välja peegelkaamera vastu.

Eemal

 

#2 01-11-2009 20:32:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Vähemalt mingi aeg tagasi oli Canoni S seeria päris ok, kuid ma pole nüüd mõni aasta jälginud kuidas see edasi arenenud on ja kas on endiselt "pandavad". Andis päris ok zoomi vahemiku ja kui õigesti mäletan siis peaaegu kannatas ka pikemas otsas kasutamist niiet saad nii lainurka kui telet katsetada ja tead siis pärast mida osta tahad kui peegli peale üle lähed.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 01-11-2009 21:10:31

fototydo
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Kumba kaamerat soetada

Aga miks mitte osta siis kasutatud peegelkaamera, kui endal 5000.- kogutud?

Eemal

 

#4 01-11-2009 21:12:18

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kumba kaamerat soetada

reisile on sul tähtis, et kaamera oleks laia nurgaga, kerge ja kompaktne.
zoomi pikem ots pole oluline.

Eemal

 

#5 01-11-2009 21:56:30

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Kasutatud asja pole mõtet karta. Milleks maksta kehvema asja eest kallimat raha lihtsat sellepärast, et see on kasutamata? Kas sa ostad siis uudsust? Mina arvan, et ostma peaks ikka funktsionaalsust ja kvaliteeti. Fotoaparaadid maksavad palju raha ja inimesed üldiselt hoiavad neid hoolega. Kui saad enne ostu pilgu peale visata, siis võib julgelt osta.

Eemal

 

#6 03-11-2009 21:13:43

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Üldiselt kehtib lihtne reegel, et üle 3x zoomi ei kannata zoomi otsad väga kasutamist. See küll oli mõnda aega tagasi. Oletame nüüd, et tehnika ja optika on arenenud ja see on ca 5-6x. Kui sa vaatad 15-26x zoome, siis peab ikka tõsise pudelipõhjaga tegemist olema, et saada nii lainurk kui ülipikk tele samasse optikasse kokku ning ma ei taha parem teada mis kompromisse selle juures on tehtud. Võib-olla on osa sellest "zoomist" ka nn "digitaalne zoom" mis tegelt on lihtsalt pildi croppimine sinu eest ning ei anna absoluutselt mitte midagi.

Minu soovitus oleks mine tee pilti mõlema kaameraga ja küsi pildid endale kodus vaatamiseks. Proovi eri olekutes (eri zoomidega, eri isodega jne) ning pärast vaata kuidas on siis pildid.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 03-11-2009 23:52:06

RaiTz
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 26
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Kahe Olympuse omanud inimesena soovitaskin Nikonit, kuna Olypusel kipuvad pildid väga mürased olema.

Eemal

 

#8 04-11-2009 09:23:25

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Kumba kaamerat soetada

Kompaktkaamera valikul peaks eelkõige lähtuma kaamerast endast, s.t. kuidas ta käes istub, kui kerge on tal parameetreid vahetada, kuidas reageerib, kui loogiline v ebaloogiline on nuppude ja menüü paigutus. Müra ja pildikvaliteet on neil enamasti (eriti superzoom kaameratel) üsna ühest klassist (kuna sensor on igal pea võrdse suurusega). Superzoomi nõrkus on kõrge iso (sest sensor on väga väike).

Üldiselt ei soovita sellist, kui tahtmine ka nõrgemas valguses suurendusega pilti teha. Reisideks ja igapäevaseks kasutamiseks heas valguses kulub üks selline alati marjaks ära. Üldiselt on Canon G10 kohta tulnud päris häid sõnu, Olympuse UZ seeria on üsna klassikaline ja ilmselt alt ei vea, kuid midagi väga erilist ei ole ühegagi oodata.

Mis puutub zoomi, siis oluline on reaalsed millimeetrid, kas hakkab nt 26-st, 28-st v 35-st (ehk lainurk). Vastavalt sellele saab kunstlikult suurendada zoomi numbrit (sest see on suurim number jagatud väiksem). Pikemas otsas tuleb kõik pildikvaliteedi arvelt, sest zoomidel mida väiksem on sensor, seda suuremat suurendust võib tooja välja pakkuda (kuid siis tekib ka lisamüra), lisaks võib seal jah, mingi digisuurendus ka mängus olla, mida sulle otse manuaalis ei öelda (kaubanduslikult eesmärgil). Ise soovitaks tagantjärgi tark olles keskenduda rohkem lainurgale ... aga seda on jube raske selgeks teha, sest selle kogemuse peab alati omal nahal läbi elama ja alles siis selgub, miks nii ja mitte teisiti :~)

Eemal

 

#9 04-11-2009 16:19:52

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Enamasti antakse nende puhul millimeetrid vähe teisiti big_smile Näiteks 2.8-7.5mm vms big_smile Ma neid konversiooni faktoreid ei tea kuidas 35mm ekvivalentidele viia...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#10 04-11-2009 17:18:33

lennartluhtaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Kumba kaamerat soetada

arvutad 35mm filmikaadri pindala ning kompaktkaamera sensori pindala ja siis saad teada, mitu korda väiksem see pisike sensor on.

Eemal

 

#11 05-11-2009 00:10:32

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Kumba kaamerat soetada

No internetist annab vast igale kaamerale need millimeetrid üles leida. Kaamera enda peal jah, võib olla antud valel skaalal.

Eemal

 

#12 05-11-2009 00:15:45

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kumba kaamerat soetada

filmikaadri kõlgedesuhe on 3:2 aga seebikatel 4:3 (mõne erandiga mis 16:9 teeb).
pindala pindalaks, aga vaatenurk antakse enamasti diagonaali järgi. kumba järgi tehakse ekvivalendi arvutus? mina küll ei tea.

Eemal

 

#13 05-11-2009 00:50:23

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Minu arust tehakse ekvivalendi arvutus sensori suurus vs obje pikkus suhtena. Ehk siis tulemus on õige suurendus per jäädvustatud kaader, aga 'vale' perspektiiv ja teravussügavus. Mütsi ma selle arvutuse osas ära ei söö, sest pole asja uurinud ja kindla peale ei tea.

Eemal

 

#14 05-11-2009 18:31:36

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: Kumba kaamerat soetada

Olen kasutanud kahte Olympuse kompakti( SP 500 ja550) ja ühte Niconi kompakti( P90). Minu hinnangu järgi on Niconil veidi teravam pilt kui Olympustel. Müra poolest on aga seis vastupidine. Olympuse iso 200 on veel puhas, aga Nikonil on iso 160 juba päris mürane. Iso 50 Olympusel ja iso 64 Niconil on enam-vähem võrdsed. Koostekvaliteet on Olympusel parem. Niconil on raputamisel mingi kolin sees ja esiläätsel oli seespool küljes paari millimeetrine kraaps, mis samas ei sega pildistamist. Nicon kasutab EN-EL5 akut, mis on tunduvalt kallim kui Olympuste poolt kasutatavad  AA- tüüpi akud( 4tk.) Objektiivid on Niconil 26-624 mm.( 35 mm.ekvivalent) zoom 24 korda, Olympusel on pikem ots 508 mm. ,zoom 18 korda. Lühemat kahjuks ei mäleta, aga lainurk on ta kindlasti.

Eemal

 

#15 05-11-2009 19:01:31

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kumba kaamerat soetada

teravus ja müra on omavahel seoses, müra mahasurumise käigus kaob mitte üksnes müra vaid lausa detailsus.

Eemal

 

#16 06-11-2009 15:24:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Raimo: ma arvan, et sa ajad siin veidi pada smile Mina võrdlesin antud juhul lõpptulemust mis sõltub optikast ja sensorist. See kas selle saamiseks on vaja seista kikivarvukil samal ajal peeru lastes mind väga ei huvitanud kuna pole ise juba üle viie aasta kompaktiga pildistanud.

See rohkem kui 3x zoomi kvaliteedi osa on täiesti tõsi ning mitte ilma asjata ei ole zoom objektiivid peegelkaamera valdkonnas kasutatavad siis kui nad on näiteks 70-200 vms. Ainukene erand mis on veel normaalne on Canoni 100-400 L obje kuid eks seda oska kasutajad kommenteerida kuivõrd nad rahul on 400mm pealt tehtud piltidega.

Pildi saad sa kätte ka pudelipõhjaga pildistades seni kuni sensorile valgust langeb, kuid küsimus on mida sa selle pildiga teed ning millega sa seda võrdled. Mina võrdlen fix objektiividega saadavate piltidega ning kuigi ükski zoom objektiiv ei suuda pakkuda sama teravat pilti kui korralikud fix objektiivid suudavad nad seni kuni see zoomi vahemik väga suur ei ole pakkuda mõistlikku pilti. Sorry, kuid 50-500 obje kvaliteet 500mm juures ei ole kuidagi võrreldav 300mm f/4L fix obje omaga ning see oli see mida mina väitsin. Ma sügavalt kahtlen, et valdkonnas kus on tegemist igal juhul kompromissidega, et kõik väiksesse kesta ära mahutada suudetaks lisaks muudele kompromissidele pakkuda veel ka 10x või rohkema zoomiga objet mis tagaks kvaliteetse pildi, see lihtsalt ei ole optiliselt võimalik (ning olles füüsik ma tean mis ma räägin).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#17 08-11-2009 23:32:14

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Kumba kaamerat soetada

>>  Nikoni 18-200 ei jää millegi poolest Sigma 200 mm fix'ile alla.

raimo, on sul need m6lemad objektiivid omal olemas, et tead nii kindlasti väita?

>> Senikaua, kui fotoaparaadiga raha ei teenita, ei ole mõtet sellesse hobisse arutult raha matta

raimo, aga mis see sinu asi on, kuhu sisse keegi peab vajaikuks oma raha matta? sa ju ei tea, mis kellelegi oluline on ...

Eemal

 

#18 09-11-2009 00:08:37

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

raimo kirjutas:

Seebikate pisikese optika suhtes ei mõjuta see mitte mingil olulisel moel pildi kvaliteeti, kas zoom on 5x või 15x.

Ja ega ilma asjata ei osteta järjest enam digipeegleid 18-200 mm ehk enam kui 10-kordse zoomobjektiiviga. Sest see töötab. Nikoni 18-200 ei jää millegi poolest Sigma 200 mm fix'ile alla.

Hobifotograafile ei ole mõtet hirmkalleid ja kahtlemata väga hea kvaliteediga teletorusid iga hinna eest nina ette toppida. 10 jmt kordsed zoomid on tavakodanikule palju praktilisemad kaaslased, kui miljoni krooni eest ülihead fotokola, mida ta kaasa vedada ei jaksa/viitsi ega ka kasutada ei oska.

Fotoga on sama lugu nagu mp3-gagi:90% kuulajatest/vaatajatest on täiesti ükskõik, kas heli/pilt on ideaalselt terav või mitte. Peaasi, et tundub kena.

Senikaua, kui fotoaparaadiga raha ei teenita, ei ole mõtet sellesse hobisse arutult raha matta - ei ole päris nii, et annad naisele miljnikroonise tehnika pihku ja see toob 24 tunni pärast Eesti aasta loodusfoto metsast tagasi.

Väga häid pilte saab vabalt teha keskpärase tehnikaga.

Siin on nii palju jura kirjutatud, et ma ei teagi kust alustada. Tundub, et isik pole fotonduses väga kodus. Samuti mitte teemas mp3 vs hifi tehnika. Sellepärast foorumijutte ei tasugi uskuda, et kui ei tea, kes neid räägib, on nad lihtsalt üks müra. Nagu ülalolev postitus seda on.

Eemal

 

#19 09-11-2009 00:14:56

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Raimo paistab ju piltide allgi silma "asjatundlike" kommentaaridega. Siin täpselt seesama.

Raimo, näita oma vana Fz20'ne pikemast otsast saadud kena pilt välja ja saame sinu jutule ilusa taustsüsteemi.

Eemal

 

#20 09-11-2009 11:01:15

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Kumba kaamerat soetada

Raimo pole vist seda veel mõistnud, et iga fotograaf tahab võimalikult head tulemust. Pole vahet, kas ta teeb seda raha eest või hobiks.

Limiteerivaks saab ikka enamasti raha misvõimalik välja panna.
Seetõttu mind eriti häirivad jutud umbes milleks hobimeestele vaja kalleid objesid jne. Ega  jah, kallist polegi vaja lihtsalt võimalikult teravat ja valget.

Eemal

 

#21 09-11-2009 23:49:33

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Aga oma pilti võiksid verstapostiks ikkagi näidata. Kasvõi tõestuseks, mida see vana kompakt siis suutis.

Eemal

 

#22 10-11-2009 00:58:45

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Kumba kaamerat soetada

Mis asi on sigma 200mm fix?  Seda on nüüd juba korduvalt mainitud.

Eemal

 

#23 10-11-2009 01:51:42

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kumba kaamerat soetada

näita seda pilti suurena. tikutoosi suurust saab iga asjaga teha.

Eemal

 

#24 11-11-2009 04:24:54

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Tuleb tunnistada, et niipalju kui seda näeb sellelt 600px pildilt on asi suhteliselt söödav kompakti kohta. Ja mina isiklikult ei ole kunagi olnud kompakti kasutajate vastu, on mitmeid pilte mida saab hästi teha vaid kompaktiga kuna saab ära kasutada pea lõputut teravussügavust ja samal ajal lähedalt pildistamist. Minu argument oli optika kvaliteedi osas mis puduutab suurt zoomi vahemikku kuna see tähendab tahes tahtmata kompromisse läätsede valikult ja nende asukoha muutmisel. Ja kuna seebikas ja peegeltoru ei ole optiliselt võrreldavad, siis seetõttu soovitasin ka väiksemat zoomi vahemikku. Samas kui aus olla, siis võib-olla tõesti tuleb seebi puhul mängu see sama kompaktsuse faktor ning tõesti suudetakse tagada laiem zoomi vahemik samas suurusjärgus kvaliteedikaoga (suhteline kadu, mitte absoluutne kadu). Peegelkaamera objede puhul aga on see 3x zoomi reegel üpris kindel kuna pikemate torude puhul tähendab suurem zoomi vahemik ka karmimat läätsede ringi positsioneerimist jne.

Aga jah originaali vaataks ka mina hea meelega...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#25 11-11-2009 23:57:28

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Kumba kaamerat soetada

Ütlen ka sõna sekka-kui areneja soovib siis võin talle Norrast umbes 5000.-(eek) osta Olympus E420 koos objega, (kui saab tehnikat saata, ma ei tea täpselt). Pole küll see kõikse parem fotokas aga noh jah.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB