Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-04-2010 20:21:55

Kriimsilm
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 12

National Geographicu kaunimad loodusfotod

Eemal

 

#2 20-04-2010 13:01:09

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Sveni kakupilt on uues NatGeo-s: http://ngm.nationalgeographic.com/2010/ … rs-may.pdf

Seni siis Eestist 2:0 välismaa loomade kasuks:D
Aga palju õnne Svenile, rubriik on auväärt!

Eemal

 

#3 20-04-2010 13:46:24

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

See on tõesti märkimisväärne saavutus! Huvitav, et mõlemad NG-s avaldatud fotod - Remo S kitsepilt ja Sven Z linnupilt - kujutavad faunat tavalugeja jaoks kummastavas situatsioonis. See on nähtav pool.
Hoopis huvitavam, vähemalt mulle, on, kuidas fotograaf on end "mittemillestki" ehitanud rahvusvahelisele areenile: suhtevõrgustik, turundus, jne. Väga tubli töö!

Eemal

 

#4 23-04-2010 00:26:42

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Mis suhtevõrgustik ja turundus? Tee asju, mis omavad väärtust, anna sellest teada ja varem või hiljem...
Turundus ei ole mitte pasa lilledega kaunistamine, vaid väetise müük talumehele.

Eemal

 

#5 23-04-2010 00:40:42

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

vast on nii, jubejuss, et teada tuleb anda õigel ajal, kohas ja neile, kes vajavad just sellist teavitamist ning seda teha moel, mis põhjustaks soovitud tagajärje. see ju eeldab erilaadi interaktsiooni. sellest p... lilledega kaunistamise kommentaarist ei saa ma antud kontekstis aru, kuna pole midagi taolist turunduse kohta otse või kaude väitnud.

Eemal

 

#6 23-04-2010 00:57:11

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Kogu see erilaadi interaktsioon tähendabki seda, et tuleb müüa paska talumehele väetiseks, mitte aga lilledega kaunistatult proudele näokreemiks, mis võib küll lühiajalisest effekti anda, ent maksab pikemas perspektiivis kätte. Aga NB - see väetis peab olema hea, eelpoolnimetet prouade oma ei sobi. Ehk veel lihtsamalt - võti ei ole turunduses, vaid tootes.
Teemast - on väga uhke, et meie mehed on tasemel, mida nähakse üle ilma.
Tegelt on mu kommentaari põhjus selles, et aegajalt näib, et turundustuhinas unustatakse asjade sisu.

Eemal

 

#7 23-04-2010 12:27:55

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Vabanda, Juss, aga sinu post räägib ju täpselt õigest müümisest. Toode on ju kõigil juhtudel sama.

Eemal

 

#8 23-04-2010 12:33:23

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

ma arvan, nagu ka juss, et "Hoopis huvitavam, vähemalt mulle, on, kuidas fotograaf on end "mittemillestki" ehitanud rahvusvahelisele areenile: suhtevõrgustik, turundus, jne. Väga tubli töö!" on ikka kole ulmeline müügiteoreetiku mula.

Eemal

 

#9 23-04-2010 12:40:17

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Jyrka, räägib jah, aga mida ma silmas pean on see, et see pole nõiakunst - see on lihtne loogika ehk terve talupojamõistus.

Eemal

 

#10 23-04-2010 13:12:43

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

No, on ikka nõiakunst küll. Paljud on võimelised tootma häid asju. Hoopis iseasi on need tiheda konkurentsi tingimustes maha müüa. Selleks on palju vähemad võimelised.

Eemal

 

#11 23-04-2010 13:39:33

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Ta on täpselt samapalju nõiakunst, kui kõik muu. Minu arust. Minu sügava veendumuse kohaselt saab igaüks, kes tõsiselt ja huviga oma asja ajab, selle eest kord ka pärjatud.

Eemal

 

#12 23-04-2010 14:47:25

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

kui jubejussi (JJ) ja onuennu väited oleksid tõesed, siis piisaks igal Sven Z-ga samal tasemel oleval fotograafil, ja usutavasti neid on, teha foto ning NG koheselt kibeleb ukse taga seda avaldama. kas see on nii?
samas JJ õndsaks saamise teemale ("...saab igaüks... selle eest kord pärjatud.") maailmavaateliselt vastu ei vaidle, mh kuna "asja ajamine" või seisneda igasuguses tegevuses või tegevusetuses.

Eemal

 

#13 23-04-2010 15:07:55

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

NG ei kibele kellegi uksetaga, NG uks on seda kaliibrit meestele lihtsalt küllaltki avatud. Selge on see, et kes kodus istub, seda ei tunta, aga õue pole tarvis ka alati orkestri saatel minna.

Eemal

 

#14 23-04-2010 15:20:26

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

ja mis oleks loodusfotograafia puhul "orkester"? ja kõigi teiste tingimuste samaolles, miks ei ole tarvis minna "orkestri" saatel, kui see toob soovitud eesmärgi?

Eemal

 

#15 23-04-2010 15:39:46

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Ühesõnaga, see jutt läheks pikaks ja seda võib muidugi jätkata, aga ma eelistan siin selle asemel avaldada oma salarelva kõikidele, kes tahavad saavutada sama tulemust - tehke maailma kõige "kõvem" pilt ja saatke see National Geographicule ja te võite olla kindlad, et see avaldatakse varem või hiljem.
See on kogu selle "turunduse" valem ja see kehtib igal pool, tavaelus ja ka "päris turunduses".
Inimesed raiskavad liialt aega igasuguste pseudoteaduste peale, selle asemel et hingega oma asja ajada.

Eemal

 

#16 23-04-2010 16:09:58

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Samas, kuigi ma ei tunne NG köögipoolt päris hästi, siis ei tarvitse see "NG kibeleb ukse taga" sugugi vale olla. Nimelt on suurtel väljaannetel (no üldse suurtel ettevõtetel) oma filiaalid/agendid, kes nö otsivad talente "kohapeal". Aga eks Sven või Remo, kui tahavad, räägivad sellest asjast ise.

Eemal

 

#17 23-04-2010 17:13:29

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Jah, paluks samm sammult seletada kuidas te oma pildid sinna saite big_smile

Eemal

 

#18 23-04-2010 18:50:17

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

mind näiteks see huvitaks küll. kas see oleks midagi veidrat? ma arvan aduvat, vähemalt teatud ulatuses, kuidas asjad toimivad selles "äris," kus igapäevaselt tegutsen (ja see pole fotograafia). sestap oleks lihtsalt inimlikult põnev, kas äratundmise läbi või siis mitte aduda loodusfotobusinessi seda poolt.

Eemal

 

#19 23-04-2010 22:02:00

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

No ma pingutasin siin kindlasti ka üle või õigemini väljendasin end skaala ühel serval, aga mõte on ikka selles, et selles "äris" on võimalik ujuda ka ilma päästevestita. (vabandust, ma ei tea, kust mul need naljakad allegooriad tulevad smile

Eemal

 

#20 24-04-2010 01:14:41

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Jussi allegooriad mulle meeldivad nagu ka tema pildid ja ta ise on kah üsna kobe smile.  Kuid päästevesti asemel ta vist pidas ikka silmas lestasid smile (vest hoiab sind pinnal aga ei vii edasi, juhul kui ta ei pidanud silmas seda mootoriga vesti)
Aga mis erilist äri-edu-foto-saladust te siin taga ajate? Kui teil NG fototoimetaja töökohta pole siiani pakutud siis vist tuleb oma pilditegemisoskuste parandamisele rõhku panna, et teid märkaks kohalik valla- või kooli seinaleht või ajakiri "minu kiisu" jnejne ja siis tulevad juba keraamilised hundid, või olid need klaasist... ja kusagil kaugel on must täpp mida sisse suumides näeb, et see on uks ja seal on silt Tere tulemast "sinu nimi" NGsse. Kui aga see tee tundub liiga raske, sest tuleb palju looduses viibida ja aega raisata ja kogu see floora ja fauna selgeks õppida siis on ka kergemaid võimalusi ja need on "õpi-ennast-müüma" koolitused siis ilmselt tuleb lugeda läbi mõned äriedu saladuste raamatud.. rikas isa ja vaene ema..., veel oli minu arust ka keegi esmeralda kes 100 krooni eest avas soovijate raha tšakrad...

Eemal

 

#21 24-04-2010 01:48:27

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Ma just mõtlesin paar päeva tagasi, et ajad päris palju muutunud, et kus on uus turundusinimeste piibel (vabandust Seiraja, nüüd ma ei pidanud sind küll silmas), et vanas, tõusva turu olukorras saime me regulaarselt uue guru, kelle raamat tuli läbi lugeda ja koosolekul asjade sisu arutamise asemel seda tsiteerida. Nüüd on nagu jupp aega vaikust olnud.
Muide Seiraja, me peame mingi päev minema ja paar õlut tegema (või kohvi või teed vms), foorum on rohkem teater.

Eemal

 

#22 24-04-2010 10:10:35

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Watchtower kirjutas:

...Kui teil NG fototoimetaja töökohta pole siiani pakutud siis vist tuleb oma pilditegemisoskuste parandamisele rõhku panna, et teid märkaks kohalik valla- või kooli seinaleht või ajakiri "minu kiisu" jnejne ja siis tulevad juba keraamilised hundid, või olid need klaasist... ja kusagil kaugel on must täpp mida sisse suumides näeb, et see on uks ja seal on silt Tere tulemast "sinu nimi" NGsse. Kui aga see tee tundub liiga raske, sest tuleb palju looduses viibida ja aega raisata ja kogu see floora ja fauna selgeks õppida...

Paneks sellele jutule siia alla viie

Eemal

 

#23 24-04-2010 10:50:06

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

jubejuss kirjutas:

Ühesõnaga, see jutt läheks pikaks ja seda võib muidugi jätkata, aga ma eelistan siin selle asemel avaldada oma salarelva kõikidele, kes tahavad saavutada sama tulemust - tehke maailma kõige "kõvem" pilt ja saatke see National Geographicule ja te võite olla kindlad, et see avaldatakse varem või hiljem.
See on kogu selle "turunduse" valem ja see kehtib igal pool, tavaelus ja ka "päris turunduses".
Inimesed raiskavad liialt aega igasuguste pseudoteaduste peale, selle asemel et hingega oma asja ajada.

Maailma "kõige kõvemat" pilti pole olemas ja ei saa ka olema. Kuid ilma hingeta, paremini öeldes ehk  pühendumiseta, ilmselt ei saavutata küll suurt midagi. Samas, totaalne pühendumine oma teemale on küll eelduseks aga pole teps mitte alati edu pandiks. Üritan siin sõnastada, et mis veel olla võiks ja esimesena tuleb meelde kõrvade vaheline ollus. Ajaga kaasas - veel parem ajast ees käimine. Õnnefaktor. Arvatavasti pole harvad ka  juhud kui küünarnukkide ja kirsadega saavutatakse oma eesmärgid. No ja mõni asi võib olla nii halb, et on juba hea.

Eemal

 

#24 24-04-2010 11:45:04

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Jah, tagumises otsas on tõde sees, aga seda ütlesid sa küll inetult, et maailma kõvemat pilti pole olemas ja ei saagi olla. Ma ju ometi eile tegin selle.

Eemal

 

#25 24-04-2010 11:56:23

juta
Kasutaja
Asukoht: kodumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 53

Re: National Geographicu kaunimad loodusfotod

Tubli oled Juss:)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB