Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-05-2010 09:13:20

Toivo Vihalem
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Kas see on aktsepteeritav tegevus?

07.05.2010 on hinnatud erinevate fotograafide pilte, mis on üles pandud ajavahemikus 3 aasta kuni 3kuu eest. Kokku 10 pilti, neid ühendab asjaolu, et siiani oli nende keskmine hinne kõigil 5,0. Nagu aru saan, olid need pildid edetabelites liiga kõrgetel kohtadel. Teisalt võib pilte hinnata igal ajal, seega juriidiliselt on kõik korrektne, JOKK tegevos, nagu poliitikud ütlevad. Olen Looduspildi keskkonnas olnud lühikest aega, seetõttu minule harjumatu. Kas edetabelite korrastamine/puhastamine on normaalne tegevus?

Eemal

 

#2 09-05-2010 11:37:02

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

räägid äkki konkreetsemalt tuues välja pildid ja tegelased? Eks hinnata võivad kõik kõiki niiet selles mõttes keegi nagu otseselt ei keela, kuid kui keegi läheb lihtsalt järjest piltidele ühtesid laduma või neljasid vms mis on lihtsalt näha, et järjestikune tahtlik käru keeramine, siis see on varem saanud hoiatusest kustutamiseni karistust kui mäletan ning hinded on kustutatud...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 09-05-2010 13:32:23

Toivo Vihalem
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Hindajaks on Sven ja need hindamised on nädala kommides üleval 07.05.10. Hinnatus on matir, Taavi_S, PhotoBlogGreek, Alari Kivisaar, SirAndre, algaja, Eerike, Toivo Vihalem

Eemal

 

#4 09-05-2010 14:24:19

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Toits ära nüüd üle pinguta..  tongue

Eemal

 

#5 09-05-2010 15:01:06

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

niipalju, kui ma õiglusest ja looduspildi reeglitest aru saan, on täiesti normaalne kui inimene kasutab oma õigust massist erinevat arvamust avaldada.
pigem on looduspildi probleemiks tuulelipud, kes oma arvamust vastavalt arvamusliidrite omale kardinaalselt muudavad keset protsessi.

Eemal

 

#6 09-05-2010 15:36:06

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Huvitav oleks lugeda Sveni arvamust asja kohta...

Eemal

 

#7 09-05-2010 21:56:29

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Sven pani oma arvamuse pildi alla kirja. Viie viiega pilt pole mingi edetabeli pilt.

Eemal

 

#8 09-05-2010 22:12:07

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Vat, kus politsenikud on liikvel. Sattusin jah ühel päeval kodumaa maastike kategooriat sirvima ja pärast mõningast vaatamist, lükkasin edetabeli ette ja minu üllatuseks oli eesotsas palju selliseid pilte, mida ma polnud kommenteerinud ega vist näinudki.

Hakkasin siis süvenema ja selgus, et paljud neist olid eesotsas sellepärast, et neid oli hinnanud väga vähe kasutajaid. Üks kuni viis viit nagu Martin ütles. Heameelega oleks neid toetanud omapoolse viiega, aga paraku ei olnud enamik neist minu maitsele. Niisiis lisasin omapoolse ausa hinnangu, mitte ei lükanud sinna hinnet, et pilt lihtsalt edetabelist kaoks. Minu mäletamist mööda panin tol õhtul ka 2-3 viit. Elu on kiiremaks läinud ja tõepoolest on nii, et ma ei jõua kõiki pilte nende "uus pilt" staatuses hinnata. vabal hetkel aga sirvin heameelega ja kui on midagi öelda, siis ütlen ja hindad ka.

Eks see, et niisugused pildid üldse edetabelisse jõuavad, on süsteemi viga. Proovime uues versioonis panna mingi miinimumnõude - 10-15 hinnet, et pilt üldse kategooria edetabelisse pääseks.

Igatahes ma loodan, et ei pea enam sellistel teemadel aru andma. Ausalt öeldes on see päris nõme juhus raisata siin 10 minutit oma elust aruandlusele. Ärge nüüd ehmatage, kui ma lähiajal mõne teise kategooria vaatluse alla võtan. Pilte lihtsalt tekib väga kiiresti ja vahva on nägemata materjali vaadata ja mingisse konkreetsesse teemasse süveneda. Seega ärge hingake enne oma 5,0 keskmisega kergendatult, kui minu kommentaari all ei ole tongue Siis ei pea pärast foorumisse nutma tulema.

Eemal

 

#9 09-05-2010 22:45:09

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Ma küsiks üldsegi Sven su käest, et millal uus versioon ka käiku läheb? smile

Eemal

 

#10 09-05-2010 22:46:23

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Jagan selles osas küll Sveni arvamust. Kui tegemist oleks 10 või enama viiega hinnatud pildiga, mis omal ajal olid igas mõttes tõesti suurepärased saavutused ja pälvis ka arvukat poolehoidu, siis mina isiklikult ei poolda seda, et selle kallale peaks nüüdsete standardite alusel minema ja hakkama pilti nö ümberhindama - ajad ja võimalused on niivõrd palju muutunud. Las omaajad nn tippteosed elavad ka praegu edasi oma elu kui omaja tippteosed! Aga see on puhtalt minu arvamus.

Eemal

 

#11 10-05-2010 19:21:40

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Kui need on tõesti omaaegsed tippteosed, siis ei muutu neil ka hinne palju, kuna tippteose all on reeglina päris suur hulk hindeid. Kui nüüd keegi hiljem ka paarikümnele 4-5-le lisaks miski teise hinde paneb, siis kõigutab see keskmist ehk ühe kümnendiku. Ja mis siis?

Eemal

 

#12 10-05-2010 19:58:53

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Minu meelest neid ülehinnatud pilte ongi liiga palju ja igati tervitatav, et keegi viitsib korrastada seda.

Eemal

 

#13 10-05-2010 20:19:36

Toivo Vihalem
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Sven, Sa lausa valetad, kui väidad, et lisasid ka 2-3 viit tol õhtul. Ja mis Sa Spiidi hinnetega teinud oled? Ole meheks, Sven!

Eemal

 

#14 10-05-2010 20:28:34

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Toivo kas sina paned pilte antud keskkonda hinnete pärast ? ja nagu ma olen arusaanud siis igaüks hinda pilte omaseisukohat lähtuvalt mitte ei kiida teiste arvamusi takka.

Eemal

 

#15 10-05-2010 20:39:42

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

To Toivo!
Enne kui kedagi valetamises süüdistad siis otsi neid mis pilte on viitega nendel kellaaegadel kommitud: 21.40.23 ja 21.39.40

Eemal

 

#16 10-05-2010 20:41:46

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Lause jäi segane, mõte aga samaks!

Eemal

 

#17 10-05-2010 21:50:46

Toivo Vihalem
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Palun vabandust valetamises süüdistamise pärast, need hinded olid jäänud uute kihistuste alla, kuid need hinded ei ole kuidagi seotud antud probleemiga

Eemal

 

#18 10-05-2010 22:03:29

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Toivo, ära võta nüüd südamesse, aga probleem on Su enese peas. Ma arvan, et sa tunned ennast puudutatuna kuna Sven sulle mingi kehvema hinde pani kui need isikud, kes joonduvad juba pildil oleva keskmise hinde järgi. Vaata parem kuidas vahepeal Janar pilte hindab, paneb puhta viisele hindele kah kolme nii, et koliseb. Kummaline mõelda, et miks ta siis viite ei pannud nagu ülejäänud olid seda teinud? Aga eks ikka selleks, et tal on oma arvamus asjast nagu meil kõigil aga mulle on jäänud mulje, et hinde näol ei julge keegi väga eelnevatest erineda. Ega ma ei imesta kah kui kohe kiun üles tõmmatakse. Kas Sa tahad siis sellist keskonda kus meil on kõik pildid ulme kõrgete hinnetega? Sel juhul poleks hindel enam mõtet. Vahepeal laksatakse mingi suvakale kitsekale kah 5 millele ma oleks 2 pand aga noh, mis ma kah sest asjast tean.. ei hakka sinna vahele segama parem tongue

Eemal

 

#19 10-05-2010 22:03:42

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Hinded pole probleemid aga alustasid ju postitust just hindamisest rääkides.

Eemal

 

#20 10-05-2010 22:57:05

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Toivo Vihalem kirjutas:

Palun vabandust valetamises süüdistamise pärast, need hinded olid jäänud uute kihistuste alla, kuid need hinded ei ole kuidagi seotud antud probleemiga

Ja mis see probleem täpsemalt on?

Tundub, et pean ikka jälle aru andma.

@Jyrka - ei, need ei olnud omaaegsed tipptoesed, vaid salaja ja märkamatud paari hindega pildid, mis olid ka mul märkamata jäänud. Kuna nad olid lisatud ja soovisid tähelepanu, siis ma ostutasin neile selle tähelepanu. Tippteoste kallale ma asuda ei kavatse, need on mul nagunii juba hinnatud ja nende suhtes pooldan ma sama lähenemist, mida Erik mainis. Sellel teemal on ka varem juttu olnud.

@Toivo Spiidi hinnetega pole ma midagi teinud. Need on ikka endised. Lisasin ainult enda omad juurde. Neid pilte saab hinnata ainult kompositsioonitehnilistest aspektidest lähtuvalt ja vaadata kuidas mängib kaader tervikuna. Kui värvid, kompa ja tasakaal on paigas, siis on suurepärane pilt. Või peaks sinu arvates olema nii, et kui keegi viitsib nii suurt vaeva näha nagu Spiid seda teeb, siis peaks kohe pildist sõltumata viie laksama? Ei ole ikka nii. Pilt rääkigu enda eest.

Ma saan aru, et sulle endale meeldis see rabamaastik kuuga väga ja see maksimaalne keskmine luges ka. Paraku minu arvates ei ole see kaugeltki nii hea ülesvõte. Kuu on selgelt liiga kõrgel juba ja seetõttu ei mängi kompositsioon välja. Kui sa nüüd värdled teiste oma- ja praegusaegsete tippteostega, siis küllap saad isegi aru.

@Valmar midagi kindlat praegu ei ole, saan vaid kasutada Joosep Tootsi sõnu: "Küll ta ükskord ikka tuleb, ega ta tulemata jää!"

Pealegi on hinnatud piltide näol tegemist maastike pildistamisega, mis pole ajas nii muutuvad ja tehnikast sõltuvad, kui loomade ja lindude pildistamine.

Eemal

 

#21 11-05-2010 01:57:54

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Võibolla teemaalgatuse sõnastus ongi pisut kummaline, aga ikka on värskendav hindamispõhimõtete üle aeg-ajalt väheke suud pruukida ja uurida, mida teised mõtlevad. Onju?

Eemal

 

#22 11-05-2010 11:41:52

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Igasugune hindamine toob alati kaasa emotsioone - nii autori kui teiste poolt. Autori jaoks on tema looming nagu oma laps, keegi ei taha, et lapsele haiget tehtaks. Teised (sageli mina nede hulgas) imestavad omakorda hindaja arusaamade üle. Nii on ja ilmselt ka jääb.Vahel tuleb ette olukordi, kus kõrvaltvaatajale tundub nagu käiks pall väga ühte väravasse. Ja sel juhul kükitab õiglustunne kusagil põõsa all...
Siiski, ükski pilt ei muutu hindamise tagajärjel halvemaks ega paremaks smile

Eemal

 

#23 11-05-2010 12:41:18

Toivo Vihalem
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Küsisin, kas edetabelite korrastamine on normaalne tegevus. Kommentaarid olid aga isiklikud. Ei, ma ei tulnud ühe kolme pärast foorumisse nutma. Olen saanud valusamaidki hindeid ja see on üpriski vajalik ja kainestav kogemus.
Küsisin, kas selline süsteemne ja korduv tegevus on aktsepteeritav. Minule assotseerub toimuvaga totalitaarne periood, kui nimekirjadega toimetati. Loomulik oleks, kui täiendavast hindamisest edetabeli korrastamise eesmärgil oleks ette teavitatud ja selline võimalus kajastuks reeglites.
Siiski näen, et kommentaarides kolleegidel tabelite korrastamine probleemiks ei ole, seega see ON Looduspildis aktsepteeritav tegevus. Mina jään eriarvamusele.
Niisiis soovin sellega teema lõpetada.

Eemal

 

#24 11-05-2010 12:52:12

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

to Toivo: ei saa väga aru, mis vajadus on asja kallal nii pikalt halada? Sven, leidis, et mõned pildid on jäänud tema tähelepanuta/hindamata ja vaatas/hindas need pildid ära. Isiklikult ei näe nagu probleemi!


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#25 11-05-2010 13:06:15

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kas see on aktsepteeritav tegevus?

Ja millisele eriarvamusele sa siis jääd Toivo? Et kõik pildid tuleks kolme päevaga ära hinnata? See on ju absurd!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB