Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-01-2006 21:12:42

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Ebaõnn või Canoni praak

Lugu siis selline.
Eelmise aasta jaanuaris keset tähtsat üritust lakkas mu fotokal ( 300D) AF korralikult töötamast. AF lihtsalt sõitis edasi-tagasi ilma, et oleks terava koha fikseerinud. Pildistasin siis edasi manuaalselt fokuseerides, kuna pildid oli siiski vaja ära teha.
Hiljem selgus, et viga oli AF peegli fikseerimis vedrus, mis oli ära väsinud ja katki läinud. Kurb selle asja juures oli aga see, et selle vedru vahetamiseks oleks tulnud terve aparaat lahti võtta ja irooniat veel selles, et vajaminevat vedru canonil originaalosana olemas ei ole, olemas on mirrorbox, mis aga maksab päris märkimisväärse summa.
Seekord jäi siis parandamine ära ja pildistasin veel paar kuud MF-iga kuni ta lõpuks maha müüsin ja 10D soetasin.

10D käitus igati korralikult ja probleeme temaga ei olnud, kuni paar nädalat tagasi keset üritust järsku avastasin, et AF ei lukustu. Judinad käisid üle selja ja esimene asi mida tegin oli kohe objektiiv eest ja peeglit uurima - kõik tundus korras olevat - aga autofookust "netu". Seadsin siis pärast nädalavahetust sammud overalli poole, kus aparaat remonti võeti. Möödus nädal ja saatsin neile kirja, et kuidas lood on - vastati, et ilmselt on katki AF sensor või AF sensor ja juhtelektroonika ning niipea kui saavad jupi mida asendada annavad täpsemalt teada - mõtlesin no loogiline kaks korda üht asja ju juhtuda ikka ei saa - peegel pidi korras olema.
Aga vot sulle - paar päeva hiljem teatasid, katki on AF peegli kinnitus ja vahetada tuleb mirrorbox, töö hinnaks kujuneb ca. 5 keeki

See oli hetk kui ma hakkasin ikka tõsiselt mõtlema, et kas viga on canoni kvaliteedis, minu ebaõnnes/õnnes, või õhurõhus :S - no viimaseid eriti uskuma ei kipu.:-)

Overallist öeldi, kui olin neile rääkinud, et mul selle veaga juba pistmist olnud, et see ei ole kuigi laialtlevinud viga ja äkki peaks minu pildistamisharjumusi uurima.
Natuke raske uskuda, et see vedru nüüd pildistamisharjumustest katki läks, ei tea küll, et väga "erilist" vatti oma kaameratele andnud oleks?

Sai nüüd küll pikk jutt ja vabandust, et teilt selle aja röövisin mis selle lugemiseks läks, aga tahaks tegelikult kuulda kas kellegil veel on AF peegliga midagi juhtunud.

Ja kui kellegil juhtub üle olema poolkatkine 10D millel see vedruke terve, oleks sellest vedrust vägagi huvitatud:))


mnjah igatähes ootan nõuandeid / arvamusi.

Parimatega,

Kaspar @ mõtleb äkki peaks uut kaameratootjat otsima :S

Eemal

 

#2 20-01-2006 23:09:51

MadisP
Külaline

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Kas kere oli ennem olnud kellegi kasutuses?...kui oli, kui palju oli läbisõit, 10D-l peaks olema 35-40 kilo ladus faas, mil need vedrud elumärke peaksid ikka näitama. Samas ise siiralt usun, et paljud sellised mudelid ongi meelega tehtud natuke poolpidused, kindlasti vanemad mehed teavad kaasa rääkida kunagisest superautost "Ladast", ehitati mõndade kohtade pealt kavalalt nõrgemaks, mis omakorda tähendas siis seda, et raha toob see  auto sisse kindlasti ka pärast selle soetamist...seetõttu usun ka siiralt, et samad salajased paraleelid kehtivad meil siin fotomaailmas, kuni mingite piirideni ja mingite mudeliteni.

 

#3 20-01-2006 23:26:02

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Ebaõnn või Canoni praak

300D läbisõit lagunemise hetkel oli 20kilo juures 10D l veidi alla 30 kilo.

Eemal

 

#4 21-01-2006 01:16:39

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Ebaõnn või Canoni praak

r22kigu mehed-naised saunas v6i sauna taga mida iganes, mina ei usu, et yhtegi tykki teadlikult aladimensioneeritakse, lootuses, et varuosade pealt teenida. seda nii autonduses kui ka fotonduses.

jah, tegijail juhtub ikka ... samamoodi mul ka canoniga - suhteliselt kallis digipeegel oli kohe peale ostmist tuksis, st tegi triibulisi pilte. l2ks aega mis l2ks, aga 2ra ta lapiti ja asi sai korda. iseenesest imelik muidugi, et kvaliteedikontroll sellise asja l2bi lasi, aga selline on elu ..

Eemal

 

#5 21-01-2006 02:00:54

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Ma olen tommyga päri. Sest üks pisuke nüanss jäi tähelepanuta --  asjadele antakse õigest kohast  ostes garantii, tavaliselt suht pikk. Ja vähegi tõsisem garantiiremont ei ole ühelegi tootjale kasulik -- tuleb kinni maksta kallidte meistrimeeste aeg vea leidmisele/parandamisele, jupi tootmine, lisaks kaudsemad kulud nagu jupi ladustamine, transa ja muud pisiasjad. Pluss garantiiajad eri riikides on eri pikkusega, meil 2 aastat (ok, väikese mööndusega, aga ikkagi), aga osades riikides 3. Kasutusintensiivsus on eri piltnikutel selle aja jooksul kolossaalselt erinev.

Lihtsalt mõtlemiseks saunameestele wink,  et kui tõesti selline konspiratsioon maailmatootjatel on, siis mis valemi järgi seda nõrga lüli vastupidavust peaks arvutama ;-P?

Eemal

 

#6 21-01-2006 03:53:17

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

draa kirjutas:

Ma olen tommyga päri. Sest üks pisuke nüanss jäi tähelepanuta --  asjadele antakse õigest kohast  ostes garantii, tavaliselt suht pikk. Ja vähegi tõsisem garantiiremont ei ole ühelegi tootjale kasulik

Jep, aga siit on järgmine pisike nüanss puudu. Millele viidatakse kaudselt esimeses postituses - garantiiremondi asemele ollakse väga valmis hoopis sinu  pildistamisharjumuste uurimiseks. Olgu garantii nii pikk kui tahes - KUI mingil põhjusel ikka su fotokat garantiiremontida ei taheta, et tõesta sa ühegi väega, et sa seda täpses vastavuses nende eeskirjadega oled kasutanud. Ja oledki oma garantiist ilma ja maksad "omal süül tekkinud vea" eest  täie rauaga ... Mitte et see alati nii peaks olema, aga see sõltub IMHO _ainult_ firma suvast.

Eemal

 

#7 21-01-2006 11:30:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

mari kirjutas:

draa kirjutas:

Ma olen tommyga päri. Sest üks pisuke nüanss jäi tähelepanuta --  asjadele antakse õigest kohast  ostes garantii, tavaliselt suht pikk. Ja vähegi tõsisem garantiiremont ei ole ühelegi tootjale kasulik

Jep, aga siit on järgmine pisike nüanss puudu. Millele viidatakse kaudselt esimeses postituses - garantiiremondi asemele ollakse väga valmis hoopis sinu  pildistamisharjumuste uurimiseks. Olgu garantii nii pikk kui tahes - KUI mingil põhjusel ikka su fotokat garantiiremontida ei taheta, et tõesta sa ühegi väega, et sa seda täpses vastavuses nende eeskirjadega oled kasutanud. Ja oledki oma garantiist ilma ja maksad "omal süül tekkinud vea" eest  täie rauaga ... Mitte et see alati nii peaks olema, aga see sõltub IMHO _ainult_ firma suvast.

Sa nüüd liialdad, Mari. Mina siit küll välja ei loe, et tegu oli garantiiremongia.

Vähemalt mulle pole siiani kordagi öeldud, et garantiiremondi hind oli nii ja nii palju või et too vedru. mis asub ei tea kus aparatuuri sisemuses, on minu valest kasutamisest juhtunud viga. Kui on garantii, tehakse asi korda ilma, et hinnast räägitakse. Hind aga muutub oluliseks (ostjale) siis, kui garantiid ei ole.

Kui muidugi keegi tahab täiesti tahtlikult käru keerata ja garantiiajal mingit kasutamise udujuttu ajab, siis see on hoopis eraldi keis ja IMHO ei tasu üldistada.

Eemal

 

#8 21-01-2006 11:30:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

garantiiremondiga st

Eemal

 

#9 21-01-2006 14:41:03

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Mu sõbral lendas 300D katik ribadeks, overall olema väitnud, et see neil esimene kord, kui selline asi juhtub. Seega tundub, et neid erinevad harvaesinevaid vigu on lõppkokkuvõttaks nii palju, et moodustavad veel järjekorragi smile

Mida ma tahan öelda on see, et tootmine on igalpool optimeeritud maksimaalsele kasumile ja müük võimalikult soodsale hinnale konkurentsi survel mis omakorda väjendubki koostekvaliteedi juhuslikkuses. Ei saa teenuda palju kasumit kvaliteetset asja madala hinnaga müües, see on siililegi selge. See et meelega üks komplekt sitem tehakse kui teine, seda versiooni ma ei toeta, ent arvan just seda, et üldine kvaliteet ei saagi sellisel meeletule kasumile orienteeritud äril olla tugev kvaliteet. Oleme ausad, DSLR tänase masstootmise juures on veel väga kallis kann ja tõsi ta on, ostja eeldab selle papi eest paremat kvaliteeti...

Eemal

 

#10 21-01-2006 15:05:47

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Ebaõnn või Canoni praak

mnjah garantiid sel kaameral enam kahjuks pole.

Eemal

 

#11 21-01-2006 18:47:16

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

MarkoH kirjutas:

Oleme ausad, DSLR tänase masstootmise juures on veel väga kallis kann ja tõsi ta on, ostja eeldab selle papi eest paremat kvaliteeti...

Autod on oluliselt kallimad 'kannid', ja ikka aegajalt on ka uutel mingi jama... Ühesõnaga, kvaliteet on laialt võetav mõiste, inimesele, kes lapiga oma Mosset iga päev nühib, sellele on värvimata kruvi katastrooof, teisele jälle on ebakvaliteetne see, kui asi üldse ei tööta (ja kui korda tehakse, siis on jälle kvaliteetne).

Eemal

 

#12 21-01-2006 21:55:23

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

draa kirjutas:


Autod on oluliselt kallimad 'kannid', ja ikka aegajalt on ka uutel mingi jama... Ühesõnaga, kvaliteet on laialt võetav mõiste, inimesele, kes lapiga oma Mosset iga päev nühib, sellele on värvimata kruvi katastrooof, teisele jälle on ebakvaliteetne see, kui asi üldse ei tööta (ja kui korda tehakse, siis on jälle kvaliteetne).

Noo ma võrdlen siin siiski fotokaid ja nende hindu e siis SLR & DSLR hinnad ja mõtlen seda, et arenguruumi hinnas on ikka veel kõvasti allapoole. Arvestades eriti sellist masstootmist nagu toimub, kiiret moraalset vananemist, üsna prisket kasumit ja pidevalt kasvavat ostjaskonada ei tohiks see soov vist üle tahetud olla. Sellega seoses on mul alati hea meel, kui konkurents tiheneb, nt hiljuti tuli DSLR turule uue tootjana Samsung....mida nendelt loota, ei tea, aga hindadele mõjub kindlasti positiivselt meie mätta otsast. Kuna kvaliteet kõikidel sellises hinnasegmendis kaameratel on ilmselt niigi viidud miinimumini, siis on põhjust ainult loota, et ka hinnad sellega vastavusse nihkuks tongue

Mis puutub nendesse autonäidetesse, siis ma olen paljudest kohtadest kuulnud võrdlust, et nii hea koostekvaliteediga autosid, nagu nt Ford Sierra viimased mudelid, on tänapäeval vaat ei võimatu leida tongue aga hinnad pole langenud eks...

Eemal

 

#13 21-01-2006 23:06:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Ma arvan, ikka, et masstoodangul ja masstoodangul ei ole vahet. Sulle müüakse juba ju seda, et kvaliteet on kehvem. Või mis nt 350d ja 20d-l veel vahet on? Sama loogikat tarbivad läpparitegijad -- tahad titaankeret, pleki. Kallimal on veidi paremad jupid kah võibolla sees, aga muidu täpselt samde andmetega läppar nagu 2x kallim (ja seda tootja piires, mitte üldse  koguturul). Kvaliteet on tänapäeval kaup, aint sellest on igaühel erinev arusaam, mida ta ostab. Hinnalipik IMHO ei mängi siin suurt mingit rolli.

Eemal

 

#14 21-01-2006 23:12:24

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

ps. autodel saad koostekvaliteedi asemel kaasa standard ABS, ESP, TC, CD jne jne. Ja mõnele, kui juba päris võikalt plekid, saad mootori ka juurde :-PPP.

Eemal

 

#15 22-01-2006 14:01:03

MadisP
Külaline

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Olles küll olnud Canoni fänn ning sellesse firmasse uskunud, pean hakkama viimasel ajal ühe enam endale tunnistama, midagi on nagu mäda...pilgud suunduvad iga kord järjest sihikindlamalt ja mõtlikumalt Nikoni poole, mis seda küll põhjustada võiks? Hindadest lähtudes, ei saa siin võrdlust just otseselt tuua, kuid kvaliteediga oleks lood justkui teised...kes kasutavad küll nad juba teavad:)

 

#16 22-01-2006 14:52:43

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Ebaõnn või Canoni praak

See jama canonitega pani isegi mõtlema Nikoni peale, seda enam et D200 kah ehk varsti siia jõuab. Aga takistavaks küljeks siis canoni lisaseadmete ( loe: optika, välgud jms.) olemasolek ning kes krt  mulle ütleb, et see nikongi, mida praegu jubedamas kiiruses toodetakse, parema kvaliteediga olema peaks:S

Eemal

 

#17 22-01-2006 19:17:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Jajah, võtke Nikoni digipeegel. Mõni high-end asi nt, kus on lisaks suurepärasele kvaliteedile ka 'meeldiv' lisafeatuur ;-)...

http://www.engadget.com/2005/04/19/niko … raw-files/

Eemal

 

#18 22-01-2006 20:47:39

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebaõnn või Canoni praak

MadisP kirjutas:

Olles küll olnud Canoni fänn ning sellesse firmasse uskunud,

Mul on raske aru saada inimestest, kes on mingi kindla tootja fännid? Millest see tuleneb? Kas peab enda ostu niimoodi õigustama ja tekitama selle firma ümber mingi müütilise aura ning kõigile kuulutama, et just see tootja on parim. Tavaliselt ei suuda aga need inimesed oma väiteid argumenteeritult põhjendada.

Mina pildistan hetkel Canoni tehnikaga, kuid mitte sellepärast, et ma oleksin selle firma fänn, vaid sellpärast, et minu vajadustele on suudetud teistest paremini vastu tulla. Kui minu vajaduste rahuldajaks oleks Pentax, siis ma pildistaksin Pentaxiga või ükskõik millise muu tootja aparaadiga. Enne millegi ostmist võiks vaadata ka sarnaseid tooteid teistelt tootjatelt ning alles siis oma otsus langetada, tuleb näha märgi taga ka sisu.

Teemaks oleva juhtumise põhjusteks oskaksin küll pakkuda vaid ebaõnne. Kõik mis liigub kulub ning võib mingil hetkel katki minna. Samamoodi on ka kaameratega. Ma ei usu, et sinu näol on tegemist mingi eriliselt jõhrka pildistamisstiili harrastajaga. Ei tea missgune see stiil üldse välja võiks näha? 24 tundi järjest nuppu all hoida? Oskavad need Overalli mehed ikka fantastilisi ulmelugusid välja mõelda, naer ka ei tule peale.

Eemal

 

#19 26-01-2006 22:29:39

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Ebaõnn või Canoni praak

Aparaat overallist tagasi ja paistab töötavat.

Peegliklõpsul ka teine hääl. smile)

ei tegelt ka enne oli nagu mingit lisaplärinat kuulda, aga ma kirjutasin selle oma hallukate kirja
Nüüd kui peale remonti plärin kadund siis teada, et mõistusega ehk ikka kõik korras tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB