Sa ei ole sisse loginud.

#26 16-02-2006 00:34:20

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Inzz peaks enda posti eest ka medali saama - teist korda ajas hirnuma ...

Eemal

 

#27 16-02-2006 12:03:38

Leena
Kasutaja
Asukoht: Vändra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Ma proovisin ükskord ilma hiilimata. Põdramullikas vahtis trassi peal. Tõmbasin jope üle pea ja läksin käpuli taarudes ja vingerdades ja kõiksugu muid tükke tehes tasakesi lähemale. Põder ajal silmad punni ja kaela pikaks ja astus lähemale, et paremini näha. Kuni 10 m peal vaatas, et see sell on vist marutaudis, ja tegi minekut.

Eemal

 

#28 16-02-2006 13:15:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

lol big_smile big_smile big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#29 16-02-2006 13:44:06

Maxel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Mnjah, ükskord palju ei puudunud, et põder oleks mulle peale astunud... Jälgisin metsas põtra kui ta sõi hommikust. Kükitasin ühe põõsa taga kui ta hakkas minust mööduma kümne meetri kauguselt. Äkki muutis ta suunda ja tuli mulle otse peale. Tuli nii kiiresti, et ei jõudnud reageeridagi kui ta oli umbes kahel meetril, siis märkas mind ja pani tuhatnelja metsa. Kui see suur elukas oleks mulle peale astunud, poleks minust medali küsijat vist enam ikkagi olnud...

Eemal

 

#30 16-02-2006 14:18:46

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Minul on olnud selline juhus, et olin kraavis jää peal ning ootasin, et kitsed  (kes olid põllul) mulle lähemale tuleks kui olin kusagil tunnikese neid jälginud siis otsustasin korra puhata ning istusin kraavi maha.
Üks hetk kuulen ähkimist ja puhkimist ning hääli müts-müts-müts.
Kuna need hääled oli väga lähedal siis tõusin hästi järsku püsti ning täpselt nina ees oli kits, kes veel tormas minu poole mind nähes mind ta pidurdas ja jäi mulle nina ette seisma. Ise ukerdades, et mulle mitte peale kukkuda vahe oli kusagil paarkümmend sentimeetrit. Ning siis tardusime me mõlemad kusgil 5 sekundiks. Ning siis pani ta joostes minema. Vahest mõtlen, et mis oleks juhtunud siis, kui ma püsti poleks tõusnud. Kas kits oleks kasutanud mind toena üle kraavi hüppamisel või oleks ta mulle lihtsalt otsa jooksnud.

Eemal

 

#31 16-02-2006 15:46:43

tiina
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 142

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Monte: siis oleks sa küll medaliomanik!

Mina ise ei ole veel ühtegi kitse ega siili ega ämblikku hiilinud, küll aga on paar kitse ja üks põder mind passinud, kui olen mööda Tallinn-Tartu maanted autoga sõitnud. Ühel põdral õnnestus mind ikka täiega ehmatada, kui ta kraavis pärast varitsemist minu poole täiskiirusel hiilis. Õnneks hiilis hooga mööda...

Eemal

 

#32 16-02-2006 16:38:52

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Autosõidust rääkida siis on mul põdrast jäänud puudu mõni meeter. Tänu sellele, et lihtsalt teelt välja keerasin õnneks midagi hullu ei juhtunud sest oli ilma kraavita tee siis jätkasin teed mõnikümend meetrit põllul.
Veel olen sõitnud slaalomit lindude vahel (olid vist põldpüüd) igavene kari oli oma 20-30 tk.Pöörasin otsa ümber ja õnneks ei jäänud keegi alla.

Eemal

 

#33 16-02-2006 18:02:33

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

et mis monte kui sa olid läbi neist saanud otsustasid oma õnne veel korra proovida ja pöörasid otsa ringi? tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#34 16-02-2006 19:08:33

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

big_smile big_smile
Me sõitsime onuga põdrale otsa :S
päris pirakas oli teine. Enne midagi aru ei saand kui terve klaas oli põtra täis.
Ma ei tea kuidas ta ikka oskab aga ta on veel sea ja 2 kitse alla ajanud. Jahil räägitakse kah, et see ehtne jahimehe auto aga suht kallis viis jahi pidamiseks...

Eemal

 

#35 16-02-2006 22:35:32

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

toruonu kirjutas:

et mis monte kui sa olid läbi neist saanud otsustasid oma õnne veel korra proovida ja pöörasid otsa ringi? tongue

mul on komme allaaetud loomi ja linde mitte teepeale vedelema jätta.

Eemal

 

#36 16-02-2006 22:55:58

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

tubli smile Mul sama komme. Ka neid keda ise alla ei aja (seni vedanud, pole veel ühtegi ajanud)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#37 17-02-2006 19:16:12

onu-peeter
Külaline

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

kui fotokas metsa kaasa võtta, siis pole hirmugi, et kedagi ära hirmutaks - pole lihtsalt ühtegi looma sad

 

#38 17-02-2006 22:17:25

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Mul ükskord metsas, suures rägastikus jäi pea põdra sarvede vahele kinni, seepeale ärkasin voodis, üleni higisena ja ehmununa üles!

Eemal

 

#39 17-02-2006 22:28:19

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

marksu kirjutas:

Mul ükskord metsas, suures rägastikus jäi pea põdra sarvede vahele kinni, seepeale ärkasin voodis, üleni higisena ja ehmununa üles!

Käi kanni big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Eemal

 

#40 18-02-2006 00:51:55

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

ma olen ka ühe põdraga väga lähedalt kohtunud....


pärast küsis : " oli ka hyvä "  smile))

Eemal

 

#41 18-02-2006 00:55:31

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

kaska kirjutas:

ma olen ka ühe põdraga väga lähedalt kohtunud....


pärast küsis : " oli ka hyvä "  smile))

Saan aru, et oli naissoost põder? Põdralehm?

Eemal

 

#42 18-02-2006 01:03:57

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Sven Z. kirjutas:

kaska kirjutas:

ma olen ka ühe põdraga väga lähedalt kohtunud....


pärast küsis : " oli ka hyvä "  smile))

Saan aru, et oli naissoost põder? Põdralehm?

said asjast õigest aru pigem siiski naissoost põder big_smile

Eemal

 

#43 18-02-2006 01:35:46

tiina
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 142

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Üritasin eile ühele lustlikule rebasepaarile lähemale hiilida, aga see ei õnnestunud üldse mitte. tuul oli nagu õigest suunast, aga ikkagi tegid nad vehkat...
Niisama oli neid ka vahva jälgida, ajasid seal tähtsal moel oma rebaseasju, hüppasid ja jooksid... isegi kui pilti teha ei õnnestunud, oli rebasepoiste tegevuse jälgimine nii tore smile

Eemal

 

#44 19-02-2006 20:44:36

Maxel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Samas kohas, kus põder oleks mulle peaaegu peale astunud, sattusin täna metskuldi peale. Oma kümme minutit jälgisin, kuidas ta seal maad tuhnis ja nohises. Tiheda rägastiku ja kehva valguse tõttu jäi ka minul pilt tegemata, lootsin küll, et ta astub ehk veidi lagedamasse kohta, siis oleksin üritanud. Imelik oli see, et oma meelest jäin ma pealetuult, kuid loom ei lasknud ennast millestki häirida, vahepeal võis ta olla ligemal kui viisteist meetrit. Lõpuks jalutas ta edasi, järgi ei hakanud talle hiilima.

Eemal

 

#45 23-02-2006 15:41:06

kubekrats-harilik
Külaline

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Ma olen kobrast sabast sikutanud. Siiamaani on süümekad, et rikkusin vaesekese närvid äkki ära. Tegemist ei olnud mingi erakordse hiilimisega, vaid erakordselt lolli kopraga. Esimese aasta loomad, kes vaesekesed kodust minema aetud ja endale territooriumi otsivad, pidid teinekord sellised apaatsed olema.

Üks pilt on ka, aga selle peal on ainult käsi ja kopra saba, ülejäänud tegelane on oksarisu all. Kvaliteet on ka alla igasugust arvestust. Nalja pärast võin selle pildi muidugi kunagi sisse skännida ka.

 

#46 23-02-2006 16:46:23

Ralfionu
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu - Paide - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Sven Z. kirjutas:

marksu kirjutas:

Mul ükskord metsas, suures rägastikus jäi pea põdra sarvede vahele kinni, seepeale ärkasin voodis, üleni higisena ja ehmununa üles!

Käi kanni big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Offtopic > sellega seoses tuli mul meelde selline lugu.
Mees näeb öösi unes, et sööb üht väga suurt seent. Seen on selline kuiv, vintske ja vastik ja ei lähe üldse hästi alla. Ärkab siis mees üles, hirmuhigi otsa ees, vaatab – padi kadunud...

Eemal

 

#47 23-02-2006 17:05:21

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

kui juba offtopic siis: mees pistab peeretavale toakaaslasele kummivooliku perse, et aknast välja pussutaks, teine kurdab hommikul, et pärasool oli välja tulnud öösel, hommikuni toppis sisse tagasi.....

üks tuttav teab rääkida: .....kui lähedale loom sinule on hiilinud - mulle on ukse taha tulnd, kella last ja minema joost


kulge plämaks läheb

Eemal

 

#48 23-02-2006 20:29:01

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Musikäpp kirjutas:

kui juba offtopic siis: mees pistab peeretavale toakaaslasele kummivooliku perse, et aknast välja pussutaks, teine kurdab hommikul, et pärasool oli välja tulnud öösel, hommikuni toppis sisse tagasi.....

üks tuttav teab rääkida: .....kui lähedale loom sinule on hiilinud - mulle on ukse taha tulnd, kella last ja minema joost


kulge plämaks läheb

irw...big_smilebig_smilebig_smile

Eemal

 

#49 24-02-2006 18:21:34

Zoidberg
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Ontopic link:
http://www.tartu.envir.ee/?leht=uudised … 1138027893

See on kõigile neile, kes on karuga kohtunud ja soovivad kiskja-uurijaid aidata.

Eemal

 

#50 21-04-2006 01:08:34

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Eee ... mis siin silma speetakse ligi hiilimisega - peale sattumisele.

Ei kasuta kaitsevärvides minitelki (ehk kunagi kui viitsimist on jännata mõne väljavalitud looma pärast) ega ka üleni maskeerunud kaitseväelasena ei kola metsas.

Aga olen oranz-rooskate Husqvarna saabastega ja punase mütisga nii mõnelegi otsa sattund ja mõnele isendile isegi peale astunud tongue


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB