Sa ei ole sisse loginud.

#1 14-01-2011 16:05:22

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Hiiumaale merikotkaid pildistama!

http://toomasili.com/temp/kotkas3.jpg

Hiiumaa merikotkavarje on nüüd huvilistele avatud. Samal platsil kust pärinevad mitmed eelmise aasta võistlustelt (LAF, GDT) auhinnatud ja äramärgitud pildid, asub nüüd uus, suur ja mugav kotkavarje. Varjes on kokku neli pildistamisava (kõrvuti mahub istuma neli päris tursket meest), ning kahekohaline nari. 2-meetrised mehed saavad varjes toimetada ilma pead lakke löömata. Külmemate ilmade puhuks on varjes võimas gaasiküttel ahi, mis loetud minutitega olemise soojaks kütab. Eeskojas lihtsamat sorti kuivkäimla ja suure kaelaga plastpudelid, nagu ikka nende asjadega wink

Päeva hind: € 115,- / inimene. Hinna sees:

* ööbimine kõigi mugavustega turismitalus (majas olemas wifi)
* hommikusöök
* päevaks varjesse kaasa võileivad ja kuum jook termosega
* õhtusöök
* saun
* transport varjesse ja tagasi

Alates kolmestest gruppidest küsi soodushinda. Teise variandina - kui leiad endale lisaks veel kolm kotkahuvilist, on su enda jaoks kõik jutud tasuta.

http://toomasili.com/temp/kotkas1.jpg

Need kotkad on üles võetud kaks päeva tagasi. Tegu on videoklippidest võetud stoppkaadritega. Tol päeval näitas end kolm kotkast, maas käis regulaarselt kaks vanalindu. Ka eile olid kaks vanalindu poseerimas käinud. Kaadri koosseis on talvisele ajale omaselt muutuv, eelmise aasta rekord (veebruaris) oli seitse merikotkast korraga, kellest ühte kaadrisse õnnestus püüda kuus.

Loomadest külastavad vahest sööta rebane ja kährik, platsi vahetus läheduses on korduvalt nähtud nii hirve kui ilvese jälgi.

http://toomasili.com/temp/kotkas5.jpg

Lisaks ka paar näidist, milline näeb keskkond välja varahommikuse päikesega, mida meile viimasel ajal küll kahjuks just palju ei näidata..

http://toomasili.com/temp/kotkas2.jpg

http://toomasili.com/temp/kotkas4.jpg

Kõik kaadrid on võetud 500mm + 1.4 konverteriga täiskaadrilise kere ees. Pasknääri fotot on lähemale lõigatud. Kotka jaoks on see kohati juba veits liiga pikk kombo nagu näha. Puhas 500mm on väga hea. Samuti 300mm kroppsensoriga kere ees. Konverteritega saab vajadusel mugavalt pikkust timmida.


Lisainfo ja broneerimine: info@toomasili.com

Tere tulemast!

Eemal

 

#2 14-01-2011 16:24:03

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Asukohta ei lugenud välja. Kus täpsemalt avatud on? Kui ei taha siin nii avalikult avaldada, siis viitsid vasta siit foorumist otse mulle meilile vastus:)

Eemal

 

#3 14-01-2011 16:34:43

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Öömaja asub ca 10km Heltermaalt. Sealt edasi transatakse autoga varjesse, nii et kohalejõudmise pärast ei ole tarvis muretseda wink

Muu vajalik info läheb broneerijatele meili teel.

Eemal

 

#4 14-01-2011 16:42:41

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Kui sa tõid juba asukoha avalikuks siis aina huvitavamaks läheb;) Olen ise ikka mõelnud, et peaks asja lähemalt uurima, tihti seal lendelmist näinud;)

Eemal

 

#5 14-01-2011 17:27:30

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Ca 10km Heltermaalt asub öömaja, mitte pildistamise koht.

Aga kui ma ka oleksin söödaplatsi asukoha öelnud, miks see sinu jaoks huvitavaks läheb? Et läheks ja luuraks sealkandis või midagi?

Eemal

 

#6 14-01-2011 19:05:58

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Ei ei mitte seda.. Tõesõna mitte, sellist plaani küll polnud, vähemalt seni kuniks see varje püsti, kampaani sul käib või enne suve sinna siis sinna segama ei roni. Annan oma sõna!
Kuigi üldiselt see hea kant, kui me räägime ikka sellest kohast, samas loodetavasti mitte. Saatsin meili.

Eemal

 

#7 14-01-2011 22:49:15

Uve
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 77
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Kas söödaplatsi ümber on mingidugused keelumärgid ka, et kui näiteks Cameda juhuslikult liigub sealt läbi ja loomulikult kui kotkast näeb teeb pilti, et siis mis temast edaspidi peaks saama.
Oli siin looduspildis varem ka kisamist, et keegi tegi kellegi varjest pilte salaja aga kui ei lähe varjesse ja lihtsalt luurad.
Küsin, sest tahan teada mis keelab mind pildistamast maapeal kus pole aeda ümber ega pole sõjaväe teritoorjum.
Üks hea näide suvest, kusagil lõuna-eesti kandis oli metsas märk püsti, et ei või seeni ega marju korjata, minule tegi see väga nalja aga kas seecon seadusega kooskõlas.

Eemal

 

#8 14-01-2011 23:00:52

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Hakkame vaikselt jõudma juriidikasse. Kui varje ja plats on eramaal, siis üldjuhul pole maaomaniku nõusolekuta maal viibimine võimalik. Kui maa on tähistatud, võib kõnelda sellest et maaomanik vaikimisi ei ole taolist nõusolekut andnud, kui pole siis võib eeldada vaikimisi et päikesetõusust loojanguni on vaikimisi nõusolek olemas.
Eraldi teema, kas saab piirata naabermaatükilt vabalt elava metslooma (-linnu) pildistamine isiklikuks tarbeks pildistamist. Riske juhtiv varje pidaja on need küsimused siis ka naabertükkide omanikega ka lahendanud ning võimaliku pildistaja "sissetung" korrigeeritud naaberkinnistute omanike poolt või nende volitatud isikute poolt.
Kui aga varje on riigimaal, siis on varjepidaja elu keerulisem. Esiteks on loata varje püstitamine ja seal äritegevuse arendamine väga küsitav ehk vast isegi mitte lubatud. Teiseks, kuna vaba metsloom ja -lind ei ole kellegi omand, siis igaüks võib neid vabalt pildistada ning selleks ka vastaval riigimaal viibida.
Looduskaitseseadus jmt kehtestatakse veel ports erinorme, kui üldjoontes peaks eeltoodud rezhiim kehtima. Ehk eramaal oleva varje pidaja võib ennast suhteliselt mugavalt tunda, kui maatükk tähistatud ja naabritega sotid selged.

Eemal

 

#9 14-01-2011 23:05:25

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Tegu on eramaaga, sinna viivatel teedel on teavitavad (ehk keelavad) sildid ilusti olemas. Muul viisil kui teed mööda ei ole praegusel ajal sinna võimalik ligi saada. Ei jalgsi ega autoga.

Ei tuleks pähegi riigimaal sellist asja ajama hakata..

Eemal

 

#10 14-01-2011 23:08:57

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Marjade ja seente kaasus mulle nalja ei tee. USA mõnes osariigis võib tähistatud eramaale tungimise eest ettehoiatamata kuuli saada ning maaomanikul jääb õigust ülegi. Eestis on see asi õiguslikus plaanis leebem. Metsaseaduse § 35 lg 1 p 1 kohaselt piiramata või tähistamata erametsas tohib viibida ja korjata marju, seeni ja pähkleid ning varuda dekoratiivoksi, ravim- ja dekoratiivtaimi ning nende osi metsaomaniku huve põhjendamatult kahjustamata, jahiulukeid ja kaitsealuseid loomi nende sigimisperioodil ja teisi metsas viibijaid häirimata, metsa püsivaid jälgi jätmata ning tuleohutusnõudeid ja metsaomaniku nõudeid järgides. Sestap, kui mets on tähistatud või piiratud, siis omaniku (eelneva või pärast saadud) loata seal seenekorjamine ja marjade korjamine ei ole lubatud. Meil on see Põhjamaades tuntud igameheõigus eramaa osas üsna piiratud ning tihti kiputakse tavaelus arvama, tõenäoliselt Põhjamaade kogemusest või Nõukogude ajast, et see on üsna lai.

Eemal

 

#11 14-01-2011 23:11:33

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Toomas, ma tean, et Sinu puhul on asjad väga korrektsed. Kirjeldasin raamistikku, kuna näib inimestel võib teinekord tekkida mõte, nagu varje annaks võimaluse freeride'imiseks. Iseenesest hea, et neid varjeid on vähemalt kolm: konkurents on alati positiivne. Jaksu!

Eemal

 

#12 14-01-2011 23:16:50

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

"annab võimaluse freeride'imiseks" on antud juhul olukord, kus inimesed panustavad teadmisi, oma tööd ja raha varje loomisse ning äri arendusse ning siis keegi "hiilib" kõrvalt ning teeb fotosid äri pidaja teadmata/loata.

Eemal

 

#13 15-01-2011 01:02:16

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Üks asi on ärbelda, et kes mul keelab midagi teha. Reaalses elus peaks kehtima ikka loodusfotograafi eetika, kus igaüks teab, kui suurt pingutust nõuab ühe töötava varje arendamine ja ei lähe lihtsalt austusest teise loodusfotograafi vastu sinna ümbrusesse nillima lootusega teiste tööd ja vilja salaja põõsa tagant oma fotokasse püüda.

Kui on NIIIII suur soov kotkast näha, siis tee oma varje või kui see pole võimalik, siis pane paar kuud raha kõrvale ja osta üks varjepäev ning kotkas on nähtud ja pole ka kellegi hinge peale astutud.

Eemal

 

#14 15-01-2011 13:30:31

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Pisut optimistlik ettekujutus nagunii, et varjetsoonis ringi lonkides kotkast pilti saab. Parimal juhul kaugelt lendama hakkavast kotkast selja tagant või siis suvalisi ülelennukaid. Neid varjeid poleks siis vajagi kui saaks kotkale lähedale kõndida.

Eemal

 

#15 15-01-2011 22:40:41

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Ma lisaks Toomase tutvustavale jutule juurde veel selle,et kogu selle kupatuse omanik on kogenud jahimees ja südamega metsamees.Kui kellelgi on metsa,või metsaelanike kohta midagi teada vaja,võite julgelt küsida-pikk,põhjalik ja muhe vastus on garanteeritud big_smile

Eemal

 

#16 18-01-2011 20:02:43

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Sven Z. kirjutas:

Üks asi on ärbelda, et kes mul keelab midagi teha. Reaalses elus peaks kehtima ikka loodusfotograafi eetika, kus igaüks teab, kui suurt pingutust nõuab ühe töötava varje arendamine ja ei lähe lihtsalt austusest teise loodusfotograafi vastu sinna ümbrusesse nillima lootusega teiste tööd ja vilja salaja põõsa tagant oma fotokasse püüda.

Kui on NIIIII suur soov kotkast näha, siis tee oma varje või kui see pole võimalik, siis pane paar kuud raha kõrvale ja osta üks varjepäev ning kotkas on nähtud ja pole ka kellegi hinge peale astutud.

No johhaidi! Ma nagu korra mainisin, et mina sinna selle varja pärast ekstra nüüd küll minema ei hakka! Kuna seal olen linde liikumas näinud ja arvatavasti ka paar pesakohta seal olema ning koht on ka hea ürgne kuhu inimjalg siiski harva sattunud. Jääpki nüüd see varjekoht teadmata, aga kuna märgid ülal sinna kanti uitama peaksin sattuma ei tohiks päris tule alla siis astuda. Seegi hea.
Endal oli küll vahepeal kiusatud ise aasta tagasi midagi taolist oma tarbeks kodukootuna (arvatavasti sinna samusesse) püstitada, mõni kohtki sai isegi välja valitud. Aga jäi teema sinna paika, sellest huvi ka üldisemalt palju rahvast lõpuks huvi tundis jne. Sellest huvi asukoha pärast!
NII suur tahtmine näha? Neid maiesteetlike hiiglas olen näinud küll, päris kähedalt kohtunud kui kaugelt lennult. Parema kohtumine näitena tuua siis nii aasta tagasi või rohkem üks märtsi algul vist jälgitud kus isalind pikalt 30-40 meetri kaugusel jääpangal istus, nii mitu hommikut kohe sama kohapeal. Teisel hommikul liitus veel kaasa ka, kus koos kõrvuti kõssitasid. hea vaatepilt, polnd ainult mingit kaamerat käepärast. Kenad linnud.

Mul pole mingit põhjust sinna varje ümber luusima minna, et ehk napsan mõne uduse klõpsu või? Mul pole vastavat head af optikatki, kui ka koht varjes broneerida. Mul pole viitsimustki varjes suurt passidagi ja mida ma teen mõne uduse klõpsuga, seda enam et kotkaste tasegi on suht kõrgeks aetud. Edu!

Eemal

 

#17 23-01-2011 11:49:44

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hiiumaale merikotkaid pildistama!

Varahommikust saati madistavad varje ees kuuldavasti kolm kotkast ja sületäis ronkasid. Jaanuarikuus on veel vabu kohti!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB