Sa ei ole sisse loginud.

#1 29-04-2011 17:34:07

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Millist materjali trüki jaoks valida?

On plaanis teha mõned fotode väljatrükid, umbes 45x30cm mõõtmetega.
Olen katsunud Artprindi fotokapat, kuid too tundub nii õrn, et võib kohe-kohe katki minna.

Millist materjali ja trükikoda soovitaksite?

Eemal

 

#2 29-04-2011 22:29:04

HSGold
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Ecoprint AS´i olen kasutanud erinevate trükiste tegemiseks, aga arvan, et ka fotod on OK.
NB! Pakkusin seda sellepärast, et märgitud asukohaks Tartu!

Eemal

 

#3 29-04-2011 23:51:44

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Anton Hallik kirjutas:

On plaanis teha mõned fotode väljatrükid, umbes 45x30cm mõõtmetega.
Olen katsunud Artprindi fotokapat, kuid too tundub nii õrn, et võib kohe-kohe katki minna.

Millist materjali ja trükikoda soovitaksite?

No trükitakse ikkagi paberile või spets lõuendile, mis pärast alles tellija soovil kleebitakse kas kapale või kleebi ise mis iganes materjalile, tugevuse mõttes võiks isegi plekk tahvlile.smile Kas kavatsed piltidega naelu seina taguda, et nende katkiminekut kardad? smile Vihjeks annaks "minuprint".

Eemal

 

#4 29-04-2011 23:53:17

HSGold
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

aavo13 kirjutas:

Anton Hallik kirjutas:

On plaanis teha mõned fotode väljatrükid, umbes 45x30cm mõõtmetega.
Olen katsunud Artprindi fotokapat, kuid too tundub nii õrn, et võib kohe-kohe katki minna.

Millist materjali ja trükikoda soovitaksite?

No trükitakse ikkagi paberile või spets lõuendile, mis pärast alles tellija soovil kleebitakse kas kapale või kleebi ise mis iganes materjalile, tugevuse mõttes võiks isegi plekk tahvlile.smile Kas kavatsed piltidega naelu seina taguda, et nende katkiminekut kardad? smile Vihjeks annaks "minuprint".

oman ka kogemust minuprint.ee-ga - Soovitan!

Eemal

 

#5 30-04-2011 00:07:22

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Tänan soovituste eest.  Aga kas kapa või lõend?

Viimati muutnud Anton Hallik (30-04-2011 00:07:56)

Eemal

 

#6 30-04-2011 00:18:44

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Anton Hallik kirjutas:

Tänan soovituste eest.  Aga kas kapa või lõend?

Kapa on selline komposiitmaterjal, millele kleebitakse foto või misiganes pilt. Pilt ise prinditakse/trükitakse kas paberile või lõuendile. Jeerum, nagu raketiteadus. smile

Eemal

 

#7 30-04-2011 13:29:14

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Seda ma tean jah, et pilt ise prinditakse/trükitakse kas paberile või lõuendile ja hiljem prinditud pilt kleebitakse alumiiniumile, kapale vms.

Võibolla väljandasin ennast kuidagi segaselt, proovin veel ühe korra:-)
Kas prinditud pilt kleebituna kapale on parem kui lõuend pingutatuna raamile kvaliteedi, hinna ja välimuse poolest?

Eemal

 

#8 30-04-2011 13:32:07

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Ja küsiksin seda ka veel, mis vahet on, kas matt või läikiv lõuend/lamineeritud ja lamineerimata fotokapa?

Eemal

 

#9 30-04-2011 13:46:50

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

anton, mine n2iteks artprinti kohale, nad selgitavad sulle asja, ilmselt saab kohapeal erinevaid materjale n2ha ka katsuda ka ..

Eemal

 

#10 30-04-2011 13:57:10

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Artprint on Tallinnas, Tallinna ma ei satu. Katsusin materjale photopoindis, kuid ei suuda otsustada ega ette kujutada milline materjal oleks sobivam 30x45cm ( või minuprindist 37x55cm)
Nägin koolis oleval näitusel sellist alusmaterjali, mis on musta värvi, suhteliselt õhuke ja kõvasti tugevam kui artprindi fotokapa. Mulle meeldiks selline materjal vist kõige rohkem. Õpetaja ütles, et need on tehtud trükikojas Triip. (Mis on nüüd Ecoprint nime all?) Ecoprint kodulehel Ma mingit infot suurte väljatrükkide kohta ei leidnud.

Eemal

 

#11 02-05-2011 01:25:09

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Anton Hallik kirjutas:

Võibolla väljandasin ennast kuidagi segaselt, proovin veel ühe korra:-)
Kas prinditud pilt kleebituna kapale on parem kui lõuend pingutatuna raamile kvaliteedi, hinna ja välimuse poolest?

Kõik oleneb ikka milline on pilt ise, mida vaja eksponeerida ja kus seda näitama/vaatama hakkad. Korralikud printijad/trükkijad teevad mõlemat kvaliteetselt, nii kapale kui ka pingutatuna raamile. Hinna saad sealt teada, kust otsustad tellida. Välimus...sinu pilt, sinu otsustada, ilu on vaataja silmades. Kuid tõesti soovitan need printimiskohad läbi käia, saad aimu, mis on mis ja kuidas väljanägemine sulle endale meeldib.

Eemal

 

#12 02-05-2011 01:33:44

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Anton Hallik kirjutas:

Ja küsiksin seda ka veel, mis vahet on, kas matt või läikiv lõuend/lamineeritud ja lamineerimata fotokapa?

No läikiv ju läigib ja matt on matt, ehk siis ei läigi. Lamineeritud pildilt saad aastate pärast kärbsesita harja ja seebi ja veega maha pesta ilma printi kahjustamata smile. Lõuendit ei lamineerita kuna materjal on struktuurne, need kaetakse vastava lakiga. Loe Maksifoto lehelt, neil palju igasugu variante, on sulle lähemal kah kui Tallinn.

Eemal

 

#13 07-05-2011 00:58:25

Tarmo.A
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15
Veebileht

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Anton Hallik kirjutas:

Artprint on Tallinnas, Tallinna ma ei satu. Katsusin materjale photopoindis, kuid ei suuda otsustada ega ette kujutada milline materjal oleks sobivam 30x45cm ( või minuprindist 37x55cm)
Nägin koolis oleval näitusel sellist alusmaterjali, mis on musta värvi, suhteliselt õhuke ja kõvasti tugevam kui artprindi fotokapa. Mulle meeldiks selline materjal vist kõige rohkem. Õpetaja ütles, et need on tehtud trükikojas Triip. (Mis on nüüd Ecoprint nime all?) Ecoprint kodulehel Ma mingit infot suurte väljatrükkide kohta ei leidnud.

Ecoprint (vana triip) on trükikoda ja reklaamibüroo.  Päris kindlasti ei prindi nad kapale ega lõuendile vaid ostavad seda teenust vajadusel kusagilt sisse. Ise nad teevad offset trükki ja see sind ei aita. Sinu kirjeldatud must õhuke plaat tundub olevat alumiiniumkomposiit plaat.  Seda saab nii Digifotost kui ka Artprindist.

Eemal

 

#14 08-05-2011 13:16:55

mina ise
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Seri Disainist võiks ka küsida, kodulehe järgi peaks just selliseid asju saama: http://www.seridisain.ee/

Eemal

 

#15 16-05-2011 22:20:38

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Millist materjali trüki jaoks valida?

Tänan kõiki kommenteerijaid abi ja nõuannete eest. Tellisin MinuPrindist fotolõuendeid.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB