Sa ei ole sisse loginud.

#1 25-12-2011 20:48:06

lillekas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65
Veebileht

Monitori kalibreerimine

Kas kalibreerite ise omad monitorid või lasete seda teha? Kui seda ise teha, siis  millist kalibraatorit soovitate. Arvutiks on iMac.

Eemal

 

#2 26-12-2011 20:24:52

Hans S
Kasutaja
Asukoht: Saue
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105

Re: Monitori kalibreerimine

Vabandan teema algataja suhtes, et oma jutuga siia teemasse tulen, aga see on samuti kalibreerimisega seotud.
Jõuluvana tõi mulle nimelt Datacolor Spyder 3 Express kalibraatori. Eraldiseisva monitori värvid tegi ta justkui korda (võttis ära suure lillasuse), aga läpaka kuvar on peale kalibreerimist küll imelik. See, mis peaks olema valge, on justkui veidi hallikam-sinakam ja tumedam. Piltidel ei paista täie ekraani heleduse juures enam välja need tumedad alad, kus enne kalibreerimist detaili veel näha oli. Hallisus tuleb eriti hästi välja näiteks Wordi lahti võttes. Kui kalibraatori tarkvarast kalibreerimine välja lülitada, muutub Wordi paber palju valgemaks. Spyder 3 Express on omasuguste seas küll kõige odavam, kuid olukorda hullemaks ei tohiks ta siiski teha. On kellelgi sarnast jama olnud või jätsin ma midagi tegemata? Enne kalibreerimist olid kõik kuvari settingud default'i peal ja kalibreerisin ma kaasasoleva juhendi järgi.

Eemal

 

#3 28-12-2011 10:53:28

lillekas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65
Veebileht

Re: Monitori kalibreerimine

Kas keegi siis tõesti ei oska soovitada?

Eemal

 

#4 28-12-2011 11:24:15

Olar Barndõk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64

Re: Monitori kalibreerimine

Ma kalibreerin ikka ise, olen kasutanud Spyder3Pro nimelist vidinat, hea lihtne kasutada. Kes see ikka viitsib kogu aeg monitori kuhugile tassida. Läpakale soovitan eraldi monitori osta, läpaka ekraan ei ole värvide suhtes eriti usaldusväärne, kalibreeri seda kuidas tahad.

Eemal

 

#5 28-12-2011 12:17:15

Marks
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 54
Veebileht

Re: Monitori kalibreerimine

Ma kasutan Spyder3 Pro-d. Hea ja lihtne kasutada. Olen proovinud sellega odavama läpaka ekraani kalibreerida aga mingit head nahka sellest ei tulnud. Kuna vahetevahel saab pilte näidatud teleka ekraanilt, siis olen seda ka paar korda püüdnud kalibreerida. Sellega oli see kummaline lugu, et esimesel korral jäi pilt silmnähtavalt rohekas. Tuli välja, et selle põhjuseks oli USB-kaabli pikendus. Proovides teise kaabliga, oli pilt OK.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB