Sa ei ole sisse loginud.

#1 21-06-2006 15:28:57

liblikas
Uus kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

monitor

küsimus selline, et kas, olles huvitatud looduspildist ja üldse pildist, tuleks säilitada vana suur kobakas monitor jäädvustuste korralikuks mudimiseks ja värvidest aru saamiseks või on mingi variant läpakate- või lameekraanide maailmas, mille abil saaks töö sama edukalt korda saata? lihtsalt ruumi vähevõitu ja see kobakas on ikka ju tõeline kobakas ja silmi rikub ka...

Eemal

 

#2 21-06-2006 19:12:29

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: monitor

ütleme sedasi, et kui LCD ära kalibreerid, siis on hoopis teine tera ja kui väga kõrgeid nõudmisi ei ole, siis ajab korralik LCD asja täitsa ära.

Eemal

 

#3 23-06-2006 14:52:20

liblikas
Uus kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: monitor

Aga kas LCD-ga pole üldiselt nii, et veidigi vale nurga alt vaadatuna pole värvid enam õiged?

Eemal

 

#4 23-06-2006 15:34:54

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: monitor

ma soovitaks ikka vana head crt monitori, esiteks see et selle saab juba suhteliselt odavalt kätte ja kusjuures ka kvaliteetse.aga lcd monitori hinnad on ikka minuarust üüratud ja kui veel korraliku lcd tahta siis peab miski 10 K välja käima.

Eemal

 

#5 20-07-2006 22:59:43

algaja
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: monitor

Minul on Delli 20" lcd monitor ja päris ok on. Ainult pildi töötlemise käigus kui tahad välja printida pilti peab teravust juurde panema peaaegu topelt. Printer prindib pehmemalt kui monitor näitab. See tähendab ,et liiga terava pildiga on monitor. Värvid lasin ära kalibreerida ja täitsa hea on.

Eemal

 

#6 20-07-2006 23:53:44

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: monitor

igasugune pildi paberile printimine/trükkimine annab pehmema tulemuse kui monitoris näed .... värv sulab paberisse - loogiline
Ongi mõtekas teravustada natuke rõvedaks arvutis - siis tuleb paberile paras - ettevaatust, ületeravustamine kaotab värvid

Eemal

 

#7 21-07-2006 22:29:54

guits
Uus kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 24

Re: monitor

CRT monitorid ei riku sugugi rohkem silmi kui LCD'd, kui just see CRT mingi 10-15 aasta tagune asi pole millel pilt 50hertzi peal virvendab. Silmi rikub eelkõige millegi pidev ja pikaajaline jälgimine.

Eemal

 

#8 24-07-2006 18:01:27

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: monitor

Mul on Compaq P70 crt monitor ja värvid on ekraanil samad, mis prinditud pildil. Järelikult asi paigas..aga lcd-d ei julge osta, sest korralik lcd on kallis lcd ja raha ei taha nii palju raisata ühe monitori peale.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#9 02-08-2006 16:27:17

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: monitor

Teemaalgatajale niipalju, et kaalu läbi oma võimalused hinna ja kvaliteedi suhtes, s.h võttes arvesse vajaduse keskenduda piltide esitamisele veebis või trükiks.
Ise eelistan hetkel rahakoti tõttu veel CRTd, kuna mõistliku hinna sees on siin kergem kvaliteetne monitor leida; lisaks on oluline osa trükiettevalmistusel. Näiteks (minu puhul) trinitron monitor tagab pildi kirka kvaliteedi ja 100 Hz peal tunnevad mu silmad end hästi ning tulemustega olen väga rahul. Veebi jaoks sobib mulle ka keskklassi LCD, kuna seal näeb nagunii lõppkasutaja pilti vastavalt enda monitorile.
Värvidest arusaamise eelduseks on kalibreeritud monitor, olgu ta missugune tahes. Jutu point see, et mõtle välja oma nõudmised monitorile ning eelistuste tähtsuse järjekord - siis on lihtsam Sul endal otsustada oma monitori üle, valida ja ka teistel soovitada.
CRT miinuseks on küll molu meeletu suurus, ent väljavahetamise eelduseks (LCD vastu) on ikkagi sama või parem kvaliteet. Nõus Guitsiga - kui Su vana monitor töötab normaalsel sagedusel ja värve näitab hästi, siis ei riku ta silmi enam kui LCD või seina põrnitsemine ning ei näe ka tehnilist põhjust väljavahetamiseks, kui mitte, siis on nagunii uut vaja. Kui kõhna monitori tahad, siis pigem vaata tulevikku ja investeeri kvaliteeti. Tavaläppide monitore kogemuslikult ei soovita.

Eemal

 

#10 02-08-2006 19:47:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: monitor

Minu CRT läks õhtale... Ostsin asemele Viewsonicu 20.1" LCD ning peaks selle homme kätte saama, siis ütlen kuidas on sellega asju vaadata smile Mind sundis lõpuks ruumipuudus LCD peale minema, sellel pillil on 1:800 kontrast niiet äkki pole väga hull tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 02-08-2006 19:54:35

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: monitor

mis mudel viewsonic täpsemalt? mul tööl seisavad ka mingid 20.1 soonikud apple-i lcd-ga kõrvuti, vahe on nii suur, et üks silm nutab, teine naerab smile

Eemal

 

#12 03-08-2006 00:44:51

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: monitor

Viewsonic VX2025wm aga noh Apple omadega ma ei julgeks võrreldagi tongue hinnavahe juba vähemalt 2x tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#13 03-08-2006 13:58:02

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: monitor

ok, meil seal mingid vp algusega vist olid. loodetavasti sinu valitud on parem smile huvi pärast - anna teada, kuis tundub.

Eemal

 

#14 03-08-2006 14:31:17

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: monitor

Kusjuures VP seeria omad on kallimad ja kontrastsus 1:1000. Kallimaks teeb kindlasti ka see, et ekraani annab pöörata 90 kraadi.

Eemal

 

#15 03-08-2006 14:45:12

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: monitor

hmm. no krt nende soonikute peal seal ma küll fotot ei julgeks töödelda. toruonu, miks delli omad kaubaks ei läinud?

Eemal

 

#16 03-08-2006 14:56:21

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: monitor

nagu ringi vaadates ei jäänud silma tongue Tuleb tunnistada, et väga kaua ei otsinud ja kuna >19" tundusid ka juba mõistlikus hinnaklassis siis võtsin nendest mis leidsin korralikuma (specide poolest). Eks tuleb tunnistada, et fototöötlusel polnud ka monitori valikul rõhk, siis oleks pigem ikka CRT peale läinud või mõelnud tõsiselt Apple molu peale, kuid hetkel oli vaja veidi optimeerida palju asjale kulutada. Aga annan teada niipea kui kätte saan. Pidi kuskil peale 4 saabuma, siis toon ära.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#17 04-08-2006 01:09:37

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: monitor

Nonii molu käes. Esimese asjana paistab silma muidugi see, et ta on widescreen smile Hea filmi vaadata ja ühtlasi ka hea pilti töödelda 2:3 pildi kõrvale jääb toolide jaoks kenasti ruumi smile

Värvide kohapealt hetkel mängisin adobe gammaga ning ei saanud päris default jutte kuulata kuna maksimum kontrasti juures ei leidunud normaalset brightness settingut kus gamma valikul ei peaks lükkama vasakusse serva slaiderit ja ikka vend oleks vale. Aga hetkel vist sain niipalju kui mingi soft asja "kalibreerida" suudab asja tehtud. Tundub üldiselt selline mõnus ja terav pilt ning kontrastsust on tal tõesti kenasti, kuid eks teda mingi LaCie või Apple enda LCD-dega ei võrdle tongue aga tuleb tunnistada, et esmavaatlusel olen mina oma 7KEEK investeeringuga rahul. Kas ka kohe teistele soovitaks, seda peaks mõtlema peale seda kui olen vähe kauem kui 30 min asja kasutanuda smile

Mis LCD puhul oluline, siis väga moonutusi värvides ja heleduses ei näe niipalju kui pea ringi liigub. Nurgad olid tal ka päris head, vist 170/170 niiet ega väga ei peakski nägema moonutusi.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB