Sa ei ole sisse loginud.

#51 12-07-2006 18:27:24

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

taimo kirjutas:

Olen veel täheldanud sellist tendentsi, et ei julgeta pilti hinnata enne kui mõni autoriteet seda teinud on. Alles pärast seda kui keegi kogemustega tegija on oma arvamuse välja öelnud, hakatakse järjest samasuguseid hindeid laduma.

See oli ka millaski vist põhjus miks Sven enam uusi pilte kohe ei komminud vaid tegi seda 1-2 päevase hilinemisega ning mida ma ise ka millaski harrastama hakkasin. Kuid kuna viimasel ajal anyway harvemini aega on olnud, siis pole enam nagu tähelepanu pööranud sellele. Eks ta kipub ikka olema, et jänkud tihti ei julge ennem kommida kuna nad kardavadki pasunasse saada.

No üks võimalus selle kartuse vähendamiseks oleks see kui teha nn kaalutud hinded. Eks me vist kõik oleme nõus, et vanemad tegijad näevad piltide taga tihti paremini ära mis selle jaoks vaja on läinud ning seega on heade soovituste korral vast ka need tegusamad. Samas ei tähenda see, et ei oleks mõtet jänkudel kommida. Variant seega oleks teha neile kes hindeid kardavad oma piltide all süsteem kus jänku hinde ja põdrapulli hinde vahel oleks mingi kaal. Et kui jänku paneb 5 ja põdrapull 3-e, siis mitte keskmine ei ole 4 vaid näiteks 3.5 või midagi muud vastavalt kaalule. Samuti siis ka vastupidi, et kui jänku lükkab 3 ja põdrapull 5, siis 4.5.

Mis konkreetsed kaalud on ja kuidas majandada staatuste uuenemise korral vanu pilte, see on juba eraldi teema.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#52 12-07-2006 19:08:52

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

See kaalude variant on IMHO jama. Põdrapull ei tähenda veel, et igal teemal osatakse midagi tarka öelda. Samamoodi nagu jönkupoeg ei tähenda, et enamus nende komme kohe väga metsa oleks.

Eemal

 

#53 12-07-2006 19:31:16

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

mulle tegelt oleks se varjatud hinde variant meeldinud ... et keskmine hinne tekib alles paari päeva pärast koos autori avalikustamisega ... seni näed vaid enda pandud hinnet ...

Eemal

 

#54 12-07-2006 19:33:13

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Jänkupojad saavad enda arendamiseks ka ise palju ära teha kui küsides ja uurides kuidas ja mida on tehtud. Samas saavad ka kogenumad neid aidata ja suunata.
Ma tahaks väga loota, et see süsteem ka tööle hakkaks.

Eemal

 

#55 12-07-2006 22:24:34

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mina olen draaga nõus - ei oleks mõtet kõikidesse jänkudesse eelarvamustega suhtuda, sest nii mõnestki jänkupojast võib ka põdrapull saada wink


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#56 13-07-2006 01:23:03

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

varjatud hindamise värk meeldiks minulegi. uskuge, see lööks hindeskaala märksa laiemaks piltide all. ehk kuniks on uus pilt, võiks hinnete asemel nn X olla. lisaks põnevust ja paneks inimesi ehk rohkem oma hinnet kaaluma.

Eemal

 

#57 13-07-2006 01:35:28

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mulle meeldiks aga selline ketserlik variant, et enne hinnet ei näegi kui ise pole hinnanud. Seda on aga kindlasti tunduvalt raskem teostada.

Eemal

 

#58 13-07-2006 01:39:10

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sven, ei usu, et raskem. Idee on iseenesest huvitav ja pigem praktiline. Ainus aga on edetabelitega... see tuleks läbi mõelda kuidagipidi loogiliselt toimima.

Eemal

 

#59 13-07-2006 01:52:49

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Edetabel jääks paika, aga hindeid ei näe. Pildid on endiselt reas vastavalt tegelikule paremusjärjestusele ja neid saab ka nii vaadata. Samamoodi ka  kategoriates. Paremusjärjestust saab kuvada, kuid konkreetsed hinded hindamata jätnud kasutajale puuduvad.

Eemal

 

#60 13-07-2006 01:59:56

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Samas kasutajate kommentaaridest loeb suuresti hinde välja. Huvitavamaks teeks see aga asja küll, natukenegi põnevust juurde.

Eemal

 

#61 13-07-2006 08:01:05

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sveni idee päris hea. Loodan ainult et enda pilte ei pea hakkama hindama selleks pildile pandud hindeid näha wink))

Eemal

 

#62 13-07-2006 11:24:26

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sveni ideel on jumet. Peaks vähendama hinnete mõjutatavust autoriteetite poolt ning suurendama hindamisaktiivsust. Kaks kärbest ühe matsuga!


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#63 13-07-2006 14:29:44

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

nüüd pöörduvad pilgud aeglaselt marko poole wink ehket kas see sveni idee on teostatav? see variant on parem, kui eelpool pakutud lahendus, et hinded ilmuvad alles koos autori nimega, kuna siis jääks endiselt õhku võimalus, et hinnatakse ikka peale hinnete/autori avalikukstulemist. olen suht kindel, et sveni pakutud sisteema _vähemalt_ kahekordistaks praegust aktiivsust.

Eemal

 

#64 13-07-2006 14:45:00

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Samas võiks ju siis ka kommentaarid kõigile tulla nähtavale alles koos autori nimega. Arvan, et see muudaks ka kommentaarid mitmekesisemaks aga kommentaarid võiks alates kolmandast päevast siiski kõigile nähtavad olla, erinevalt hindest, mida näevad ainult ise hinnanud. Kui see nüüd liiga keeruline ei ole teha. Või muutuks see juba liigseks varjamiseks?

Eemal

 

#65 13-07-2006 15:31:28

tiina
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 142

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Aga autor ise näeks ikka kohe algusest peale kõike - nii hindeid kui kommentaare?

Eemal

 

#66 13-07-2006 15:38:10

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Aga kuidas suhtub sellesse mõttesse seltskond, kes ise hinnata ei saa? Kel pole piisavalt pilte või kes pole fotograafid vaid muidu Looduspildi fännid. Neid ju ka kindlasti huvitab, mis hinde üks-või teine pilt saab. Ma leian, et lõpuks võiksid siiski hinded-kommentaarid näha olla. Iseasi kuna...

Eemal

 

#67 13-07-2006 16:26:35

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Inzz kirjutas:

Aga kuidas suhtub sellesse mõttesse seltskond, kes ise hinnata ei saa? Kel pole piisavalt pilte või kes pole fotograafid vaid muidu Looduspildi fännid. Neid ju ka kindlasti huvitab, mis hinde üks-või teine pilt saab. Ma leian, et lõpuks võiksid siiski hinded-kommentaarid näha olla. Iseasi kuna...

See et hindeid näha pole oleks ikka ainult niikaua kuini autor pole teada, et siis kolm päeva. Hiljem ikka muutuvad kommentaarid ja hinded kõigile nähtavaks. Või olen ma millegist valesti aru saanud

Eemal

 

#68 13-07-2006 16:32:09

Villem
Kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Aga kuidas suhtub sellesse mõttesse seltskond, kes ise hinnata ei saa?

Just, neile jääks see leht ju palju igavamaks. Lisaks jänkupoegadele ei näeks ka lihtsalt siia sattunud hindeid. Minu arust on selle idee miinus ka see, et algajal on raskem õppida, kuna ta ei saa lugeda pildi kohta täit vastukaja. Eriti veel siis, kui ka kommentaarid on peidetud. Pooldan Inzzu ideed, et mingi aja pärast oleks kommentaarid ja hinded kõigile näha, aga hindajad näeksid seda kohe. Hindamisaktiivsus tõuseks arvatavasti ka nii.

Eemal

 

#69 13-07-2006 18:00:44

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Villem kirjutas:

Aga kuidas suhtub sellesse mõttesse seltskond, kes ise hinnata ei saa?

Just, neile jääks see leht ju palju igavamaks. Lisaks jänkupoegadele ei näeks ka lihtsalt siia sattunud hindeid. Minu arust on selle idee miinus ka see, et algajal on raskem õppida, kuna ta ei saa lugeda pildi kohta täit vastukaja. Eriti veel siis, kui ka kommentaarid on peidetud. Pooldan Inzzu ideed, et mingi aja pärast oleks kommentaarid ja hinded kõigile näha, aga hindajad näeksid seda kohe. Hindamisaktiivsus tõuseks arvatavasti ka nii.

Lihtsalt siia sattunutel pole ju vaja neid hindeid üldse näha, sest enamus pilte on siin nende jaoks nii või naa ilusad ja paremate piltide järjestust saab vaadata ja edetabelist.

Minu poolt ka üks mõte.  Võiks ju korraldada kuidagi nii, et ka praegused pildid, mis ilma hinneteta on ka hinnatud saaks.

Eemal

 

#70 13-07-2006 18:18:00

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Kiiruga lugedes sain mingi 240 pilti, mis on ilma hindeta nendest 20-30 on sellised millele mina ei oskaks hinnet panna.

Eemal

 

#71 13-07-2006 19:21:59

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Arvestades kui aktiivselt käesolevale teemale reageeritakse, siis on aktiivseid inimesi küll. Kui kõik nad pilte hindaksid......
Aga et näiteks mina, kellel pole hindamisõigust jääksin ilma ka hinnete nägemise õigusest, siis vist ei vaataks peaaegu iga päev ,mis Looduspildis tehakse ja millised pildid on üles riputatud. Kahju oleks!  Tõtt öelda näiteks Fotokala ma küll ei viitsi enam vaadata.
Tahaksin ikka näha ,mis rahvas arvab ühe või teise pildi kohta.
Jah on küll nii, et näiteks maastikupildid erilist huvi ei ärata, aga parem vähe kui mitte midagi. Eks maastik nõuabki suurt pilti ja detailsust, et oleks hea vaadata- linnul on ju vaid teatud kindel arv sulgi seljas ja need saab Looduspildis kenasti nähtavaks teha

Eemal

 

#72 14-07-2006 02:01:48

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ongi põhjus neile, kes hindeid ei näe oma panust siia keskkonda suurendada ja hindamisõigus ära teenida. Ma arvan, et parim oleks kommide nähtavale tulek kolme päeva pärast, kuid hinded jääksidki nähtamatuks. Ma ei leia küll ühtegi põhjust miks peaks suvaline siia sattuja neid nägema. Või see kellel hindamisõigust ei ole. Looduspilt.ee peaks panustama ikka aktiivsete kasutajate mugavustele, mitte lootma, et ka juhuslikul sattujal põnev oleks. Pealegi, hindamisõiguseta on nagunii sisuliselt keskkonna arengu seisukohalt passiivsed liikmed. Päris ilma praktikata ka ei saa õppida. Tuleb härjal sarvist haarata ja pilte saata. Jääkski õhku selline müstika, mis sunniks keskkonda põhjalikumalt uurima.

Eemal

 

#73 14-07-2006 02:30:09

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Selle 3 päeva kommide ja hinnete peitmise võiks lähiajal ellu viia. Aga  autor peaks oma piltide komme ja hindeid nägema ilma, et ta enda pilte kommima või kusagilt oma seadete alt otsima peaks.

Eemal

 

#74 14-07-2006 03:11:17

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Mure looduspilt.ee pärast

njah. ma m6tlesin, et ei v6ta siin teemas sõna, aga tundub, et peab siiski suu lahti tegema.

minuarust on see hinnete ja kommentaaride (eriti just nende) peitmine nõrk.

hinnetega on veel kuidas on, aga kommentaarid - see t2hendab, et sisuliselt peab iga pilti kaks korda vaatama .. korra siis kui hindad/kommid, ja teise korra siis selleks, et teiste komme lugeda. mitte et mul oleks midagi heade piltide mitu korda vatamise vastu, aga siiski ..

mina ilmselt lahendaks selle enda jaoks nii, et hindan/kommin siis kui teised kommid juba näha on. kardan, et teisedki. ja teisalt, ma hästi ei kujuta ette, mismoodi ma saiti navigeerima hakkan - praegu vaatan eile-t2na kommitud pildid yle, m6nikord eile-täna lisatud ka.

kui nyyd komme ei n2e kohe, siis peaks v2lja m6tlema meetodi, mismoodi justnimelt neid pilte n2eks, millel eile-t2na kommid n2htavale tulid .. brr ..

ma ei usu, et see teiste (autoriteetide) j2rgi hindamine iseenesest nii suur probleem oleks, et peaks sellep2rast teiste kasutajate elu ka raskemaks tegema.

Eemal

 

#75 14-07-2006 03:27:34

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

1) Ma ei toeta varianti, et kommentaare peita (3 päeva sees), kuna see kaotaks ära diskussiooni momendi, sisuliselt võiks varjata ainult hindeid , sest kommentaarist tavaliselt eriti ei selgu, kas pandi 4 või 5 ja see kaotaks ehk omakorda ära olukorra, kus pannakse ainult viisi. Samas tuleks hinnete varajamise puhul edetabeli värk korralikult läbi mõelda, sest kui neid pilte edetabelis kajastada, siis on võrreldes vanemate piltidega algajamale ikkagi enamvähem suund selge, mis hinne panna. Ehk siis tegelikult peaks staatuses "Uus pilt" edetabelist väljas hoidma.
2) Ühelt poolt võiks suvalisele sisselogimata külalisele küll varjata kommentaarid ja hinded, teiseltpoolt vahel kasutajad ei saa/ei taha sisse logida selleks, et vaadata, mis kommentaarid on laekunud kasvõi oma pildile, seega pole vist parim plaan. Samuti ehk loeb nii mõnigi algaja neid kommentaare ja kaeb hindeid, kes regada ei tahakski veel, ning sellest õppust võttes ja midagi kõrva taha pannes on peagi ka ise juba piltidega meie ridades. Etnoh, üleüldse milleks midagi varjata, milles pole midagi diskreetset või kahjulikku, pigem vastupidi? Lõpptulemusena on looduspilt.ee siiski nii kasutajatele ja ka külastajatele orienteeritud sait,  mitte ainult väikesele grupile vanadele tegijatele, ning laiem mõte on kasvatada peale "värsket verd". Kõikvõimalik suletus ja salastatus ei oleks siinkohal küll kasuks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB