Sa ei ole sisse loginud.

#76 14-07-2006 12:51:44

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mina olen Markoga nõus!

Tean näiteks väga mitmeid inimesi, kes ise kasutajad ei ole ega ka mingid erilised pilditegijad, aga kunstitunnet on ning käivad siin pilte, kommentaare ja hindeid vaatamas väga suure huviga. Ei oleks ju mõtet ringi nii kitsaks ajada!

Ja see variant, et hinnet enne ei näe kui ise pole hinnanud, mulle ka ei meeldi. On pilte, mida mina hinnata ei julge (st. pole kompetentne), aga mille käekäik mind siiski huvitab! Ehk ma pole ainus? Kui olen, siis laske käia big_smile


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#77 15-07-2006 04:15:36

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Hindan ja kommenteerin suhteliselt harva ja valikuliselt. Põhjused on väga erinevad. Alates ajanappusest, piiratud internetivõimalusest (eriti suvel), jne. kuni selleni välja, et ei tunne end vajalikul määral valdavat teemat. Siis hindangi ainult emotsiooni ja väljendan seda ka kommentaaris. Peale selle on aga ka pilte, mis tekitavad minus rea küsimärke, teatud nõutuse. Just nende piltide puhul loeksin hea meelega, mida teised asjast arvavad ja vaataks ka hindeid. Ise ei kipuks sellist pilti ka siiis mitte hindama, aga üht-teist õpiksin niiviisi küll - kui mitte muud, siis iseenda seisukohtadele kindlaksjäämist ja nende põhimõtete selgemat formuleerimist iseenda jaoks. See kõik on ju arenguprotsessi üks osa? Teiste kommentaaride ja hinnete minu jaoks varjatuks jäämine selle võimaluse välistaks. Ja kasuks see mulle ei oleks. Seega jagan Külli ja Marko arvamust.

Eemal

 

#78 15-07-2006 04:40:06

tiina
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 142

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Arvan, et kommentaare pole tarvis peita, ma ei peidaks hindeid ka, sest mina seetõttu küll teistmoodi hindama ei hakkaks, kui eespoololevaid hindeid ja kommentaare näeks või ei näeks. Ja minugi tuttavad loevad huviga kommentaare ja vaatavad hindeid, miks peaks selle võimaluse neilt ära võtma? Samuti tunnen, et ei oska hinnata näiteks makrokaid, sest ise pole sellega kunagi tegelenud. Siis peaksin sundkorras hakkama hindama pilte, mida hinnata ei oskaks. Ma jätkaks küll vanamoodi smile

Eemal

 

#79 16-07-2006 01:18:21

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sven. Päris juhuslikud külalised ei tunneks mingit muret hindamise või kommenteerimise pärast. Nad ei tajuks mingit vahet. Usun,et on veel samasuguseid nagu mina, kes on jälginud kogu "mängu" algusest peale, aga pole enda pilte esitlenud ega hinnanud. Pigem on küsimus selles, et miks näiteks ei hinda sellised tegijad nagu näiteks Jaanus Järva. Ma loeksin suure huviga, mida tema ühe või teise pildi kohta arvab. Võib-olla on tal palju tegemist. Sama palju kui Arne Aderil, Aarne Kaasikul, Hendrik Relvel, Toomas Talil, Tiit Leitol, Toomas Talil, Toomas Tuulel, Ingmar Muusikusel, Tiit Hundil jne.
Fred Jüssi teadaolevalt ei vaeva enda silmi internetiga.
Ei , mina ei kuulu sellesse ritta. Mina olen üks sadadest algajatest, kes pole veel märkimis(avaldamis)väärset taset saavutanud.
Viisin täna esimest korda elus ühe slaidi skännida. Ja vaatasin neid esimest korda päris valguslaual 8X nikoni luubiga üle.

Eemal

 

#80 16-07-2006 19:23:37

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Udumartinile. Huvitav mõttearendus sul. Ja kui sa niimoodi küsida taipad, küllap tead ka vastust. Olen selles täitsa kindel. Sinu varasemaid komme lugenuna pean sind loodusinimeseks. Ja sinuga sama meelt: pilte võib ja saab vabalt omaette teha. Mida annab "tase" või mistahes nimetus. Pilt jääb pildiks, mis sageli ütleb tegijale kordi rohkem kui vaatajale. Edu sulle su teele!

Eemal

 

#81 09-05-2007 23:34:17

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ruffneck kirjutas:

Ma pole küll kursis, kuidas see administreerimise pool siin kolme tigekulli vahel täpselt jaotatud on, aga tundub, et filtri funktsiooni täidab põhiliselt Sven. Ja juba mu meelest üsna mitmed kuud on tunda, et särts, motivatsioon ja ilmselt ka ajaresurss selleks tegevuseks on ammendumas.
Vbla oleks hea kaasata saidi adminnimisse(piltide filtreerimisse) veel paar-kolm inimest siitsamast. Neid, kel selleks piisavalt pädevust, peaks ju siin siiski veel leiduma. Iseasi, kas nad nõus oleks.

Mida tigekullid praegu arvavad, veel mõne inimese kaasamise kohta piltide filtreerimisele?


In sole solum solamen

Eemal

 

#82 22-05-2007 22:32:00

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Kas tohib palun tigekullide või põdrapullide käest küsida, milline on "admin-filtri" läbilaskmise suhe? ehk mitu tagasilükatud pilti tuleb ühe läbinud pildi kohta?

aitäh, Martin

Eemal

 

#83 22-05-2007 23:57:19

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

1 üles ... 10-15 tagasi

Eemal

 

#84 06-06-2007 21:52:47

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Piltide saatmine looduspilti on täiesti vabatahtlik üritus. Seega, kui ei taha, siis ära saada, nii lihtne see ongi.

Eemal

 

#85 06-06-2007 23:07:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

No siis on ju hästi, kui kõik on ootuspärane.

Mitte viied ei ole küsimus, vaid silmaklappidega jutt. Olen igal pool selline, mitte ainult enda piltide all, aga noh, seda näha oleks ebahuvitav, siis ei saaks nii otse viriseda, et draa (ja seetõttu ka kohe kogu looduspilt) on paha jne.

p.s. Picasso kirjutatakse c-ga..

Eemal

 

#86 07-06-2007 00:03:58

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Petc, ma ei ole näinud Sinu kunstilist taset ( millegipärast ? ), et nii kõvasti sõna võtad aga kirjavigade rekord on raudselt Sinu käes, juba nende mõne kommentaariga. Tee enne midagi ära, siis virise, võiks nagu veidi tagasihoidlikum olla, eriti, kui midagi ette näidata ei ole.

Eemal

 

#87 07-06-2007 01:43:50

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Noh, ei maksa kõike kohe nii tõsiselt ka võtta - kui lased ennast kohe ära hirmutada, siis järelikult ei olegi väärt figureerima, jonni peab olema, ja visadust. Esialgu tuleb ikka üht-teist alla neelata ja ära kannatada, lõpuks hakkab kohale ka midagi jõudma. Ehk.

Eemal

 

#88 07-06-2007 10:32:06

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Visadust peab kindlasti olema. Ei tahagi kohe meenutada seda piltide kogust mis tagasi lükati enne kui esimese pildi üles sain ja oh seda suurt pettumust kui enda arust tegin väga hea pildi ja siis lugesin Sven-i kommentaari pildi all:

Sven Z. (tigekull@4.99) 2005-05-26 09:11:06
" Kahjuks ei ole sellised pildid minu maitse... "

Pettumus oli suur, sama tekkist ka tahtmine teha sellised pilte mille kohta saaks öelda " VAU " ja see pole just kerge ettevõtmine. Nii et visadust ja kannatust on tõesti palju vaja.

Eemal

 

#89 07-06-2007 17:45:07

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Minumeelest esimene minu pilt millele Sven vau ütles (vist mitte otseselt, kuid teiste sõnadega) oli ca 2a peale seda kui esimene pilt üles läks tongue Vahepeal olin vist uploadinud oma 50-60 pilti niiet ei saa väga aru mida viriseda, ise siis kui viimati oli võimalus pilte kustutada kustutasin just pigem algusaja omasid kuna tõesti saan nüüd ise ka aru, et tegemist oli suht suvaliste klõpsudega kui võrdlen neid praegustega.

Eks nagu draa-gi on maininud (vist mitte siin), siis tavaliselt kui leiad mingi koha kus korduvalt sarnaseid situatsioone saad pildistada tuleb kõige kiiremini välja see filtreerimine ja parem aru saam. Esimesel päeval kui koha peale satud teed oma arust jummala häid pilte, siis käid seal nädal aega järjest ja pildistad ja siis parimal juhul jääb 1-2 pilti esimesest päevast alles, ülejäänud on igavad jne tongue Sama värk kehtib ka üldise pildistamise korral, kuid lihtsalt kuna ei pruugi olla võimalust nii tihti korrata sarnaseid situatsioone, siis võtab see areng vastavalt ka kauem aega (aastaid pakuks).

Mis sest, et ma olen 3 aastat pildistanud (endalegi üllatus) ja siin jaganud pilte leian ma siiski, et mul on veel kõvasti areneda ja õppida. Asjad millele ennem tähelepanu ei pööranud on nüüd hakanud juba tulema fotokaga metsas olles ja tõenäoliselt läheb see ainult paremaks ajas, kuid mingi paari kuu jooksul loota kohe igast häid asju on utoopia, see tuleb endale selgeks teha...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#90 07-06-2007 20:04:20

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Eks iga algus ole raske. Tuleb lihtsalt vastu pidada ja kõik need tagasilöögid alla neelata. Alguses käisn ma vist oma 2 kuud kaamerat metsas jalutamas, ei näinud kedagi ja iga kord peale metsas käiku oli must masendus. Praegu mil ma olen kaameraga metsas kolanud oma pool aastat ei ole mul ikka ühtegi sellist pilti millega ma ise rahul oleks. Ometigi on mul 2 pilti galeriis aga midagi jääb neil puudu. 400D ees on mul Margus Mutsult ostetud 300 mm fiks. Kui nüüd vaadata minu tehtud pilte ja Marguse pilte siis ausalt öeldes on mul häbi öelda, et need on sama objektiiviga tehtud. Hetkel on selline tunne, et käes oleva tehnika tase on mitme kordselt üle minu teadmistest ja oskustest. Sellepärast aga ma veel ei viska lusikat nurka vaid üritan avastada ja õppida nii palju kui ajaliselt võimalk.

Eemal

 

#91 07-06-2007 20:59:21

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Kui metsas _käimine_ ei aita, siis istu kuhugi kivile...pilt tuleb ise sinu juurde smile Kõndides jääb paljutki kahe silma vahele. Istu kuhugi maha ja lihtsalt naudi loodust ja jälgi enda ümber toimuvat...


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#92 08-06-2007 00:24:05

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Juhan88 kirjutas:

Kui metsas _käimine_ ei aita, siis istu kuhugi kivile...pilt tuleb ise sinu juurde smile Kõndides jääb paljutki kahe silma vahele. Istu kuhugi maha ja lihtsalt naudi loodust ja jälgi enda ümber toimuvat...

Jah kui sa tahad pildistada kive ja muud loodust aga, et loomi näha siis tuleb palju metsas ringi liikuda.
   Ma nüiteks olen parematel õhtutel näinud näiteks õhtu jooksul kusagil 2-3 põtra, tosinkond kitse ja sokku ning tookord pani metsaskäigule punkti veel 3 karu.

Eemal

 

#93 08-06-2007 00:40:59

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ma pidasin silmas rohkem jah igasugu taimi ja detaile..


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#94 08-06-2007 02:11:37

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

selena kirjutas:

Ruffneck kirjutas:

Ma pole küll kursis, kuidas see administreerimise pool siin kolme tigekulli vahel täpselt jaotatud on, aga tundub, et filtri funktsiooni täidab põhiliselt Sven. Ja juba mu meelest üsna mitmed kuud on tunda, et särts, motivatsioon ja ilmselt ka ajaresurss selleks tegevuseks on ammendumas.
Vbla oleks hea kaasata saidi adminnimisse(piltide filtreerimisse) veel paar-kolm inimest siitsamast. Neid, kel selleks piisavalt pädevust, peaks ju siin siiski veel leiduma. Iseasi, kas nad nõus oleks.

Mida tigekullid praegu arvavad, veel mõne inimese kaasamise kohta piltide filtreerimisele?

Tõstaks teemat, kuna vastust ei ole tulnud. Küll olen täheldanud, et piltide üles panemisega tegelevad ka teised peale Sveni aga sorry, mul on mitmed pildid järjekorras juba kolm päeva olnud ja üllatus-üllatus täna lisati üks eile lisatud pilt ja vanemad on ikka endises seisus. Mis toimub? Ps! See ei ole kurja kirjana mõeldud vaid väike sõbralik äratus wink


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#95 08-06-2007 15:01:16

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

ufoto kirjutas:


Tõstaks teemat, kuna vastust ei ole tulnud. Küll olen täheldanud, et piltide üles panemisega tegelevad ka teised peale Sveni aga sorry, mul on mitmed pildid järjekorras juba kolm päeva olnud ja üllatus-üllatus täna lisati üks eile lisatud pilt ja vanemad on ikka endises seisus. Mis toimub? Ps! See ei ole kurja kirjana mõeldud vaid väike sõbralik äratus wink

Ilmselt jääb tigekullidel praegustel pikkadel päevadel pimedat/tubast aega väheks.
Vaata näiteks kommentaaride kellaaegu :

Sven Z. (tigekull@4.99) 2007-06-08 02:11:40 |  [Kodukas]
Uhke lind ilusas keskkonnas. Horisont jah mkm.

Eemal

 

#96 08-06-2007 16:56:30

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Palun mitte foorumisse postitada teemasid, miks mu pilt pole üles läinud jne. Selleks on e-mail.

Praegu laekub väga palju pilte ja aega on jällegi väga vähe, et iga päev jõuaks kõik sügavuti üle vaadata. Seepärast osad pildid, eriti sellised, millega oleme kahevahel, kas läheb üles või tagasi, ootavad tigekullide vabamat hetke, mil neid tõsisema pilguga saab üle vaadata ja siis otsustada.

Eemal

 

#97 08-06-2007 18:40:22

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ega ma oma pilte ainult ei pidanudki silmas, kindlasti oli ka teisigi huvilisi aga küsida lihtsalt ei juletud äkki. Ja tegelikult oli küsimuse point hoopis teine millele nüüd vastuse sain - tänan tähelepanu eest ja jõudu!


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#98 14-06-2007 18:13:57

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

kõige selle jutu peale loodan ma ,et looduspilt.ee kinni ei panda...
kuigi

kuigi
 
siin on teatud isikuid, kes pole hinnanud objektiivselt, leiavad superpiltidelt olematuid vigu, hindavad tegelikult head pilti 1 ga...
jne, jne, jne.
samas ise olen  jankupoig ja ma loodan, et minu saadetud pildid kunagi ka üles riputatakse (3 päeva möödas juba).
tundub, et mõned pole looduses käinudki ja saadavad suva pildi .
...

Eemal

 

#99 14-06-2007 18:28:20

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

... .. . ... ... .. ....

Väga palju punke ja väga palju laialivalguvust smile väga täpselt ei saanud küll aru mida sa sisalik tahtsid öelda peale selle, et osad on pahad ja et su pildid üles läheks ? tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#100 14-06-2007 20:49:13

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

noh , see oli lihtsalt minu hetke arvamus. mis puutub punktidesse ja laialivalguvusse, siis ma lihtsalt olen selline väikese kiiksuga.wink

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB