Sa ei ole sisse loginud.

#101 15-06-2007 14:37:49

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Jonn ja visadus viib sihile, virisemine üldjuhul mitte smile Kellel virisemistuju peal, soovitan külastada rohkem metsi ja nautida loodust ning kui püüet ja tahtmist, siis küll need õnnestunumad kaadrid ka tulevad.

Ei ole mõtet viriseda amdinnifiltri, hinnete jms üle. Need kõik on subjektiivsed elemendid, aga ometigi vajalikud!

Eemal

 

#102 17-06-2007 16:17:16

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Looduspildis võiks olla kaks taset.algul pannakse pilt üles ja pannakse lihtsalt hinne, ilma kommentaarita.juhul, kui teatud hindajate arvult ületab keskmine hinne teatud piiri hakkab pilt kuuluma teise kategooriasse.seal võiks tulla kohustuslik kommentaar koos hindega, nendelt, kes on nö. edasijõudnumate kategoorias.selline liigitus tagaks portaali suurema jõudluse.samas ootab pildile tagasisidet justnimelt autor.ka halb hinne on tagasiside ja see oleks ikkagi minimaalselt saavutatud.
hindamine peaksgi olema põhikriteerium, mitte privileeg.seda karta on ju täiesti mõttetu, ükski ebakompetentne/võhiklik/küündimatu kommentaar ei riku ju juba valmis pilti, see vaid portreteerib kommenteerijat.head pilti pole ju võimalik mingi kommentaariga rikkuda, aga sellega kaasnevast "vahust" on võimalik hoiduda.
no lihtsalt sellised mõtted.

Eemal

 

#103 17-06-2007 18:33:27

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Minu meelest on see täiesti mõtetu. Mis kasu oleks sellest algajale autorile, kes paneb keskpärase pildi mida eriti ei hinnata- ta ei saa mingit tagasisidet, mida oleks võinud paremini teha- vaid hinde.

Ja kui pilt on hea- keskmine hinne ületab selle müstilise piiri- siis pole ju autoril kommentaare tegelikult vajagi.
Ega see ei arenda kui sinu pildi all kiidetakse, arendab see kui mõne kehvema pildi all soovitatakse, mida teisiti teha...

Eemal

 

#104 17-06-2007 18:34:12

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Kommenteerimise madal aktiivsus on siin olnud aeg-ajalt teemaks ja lahendust, kuidas seda tõsta ei ole, mul tuli üks mõte, ehk on jumet.
Kõigil on õigus lisada nädalas teatud arv pilte vastavalt staatusele,...võibolla peaks kõigil olema ka kohustus teatud arv pilte kommida mingi aja jooksul ? See ei peaks olema mingi hull arv kordi, kuid selle võiks täpsemalt läbi mõelda. Näit. jänkupoegadele ei oleks seda vaja rakendada.
Siis, kui lisad pilti on igaühel ülevaade, mitu pilti saab jooksval nädalal veel lisada, ...samamoodi jookseks mingi ülevaade kommidest, kuni hoiatuseni ja piltide lisamise keeluni, sest kommide arv ei ole täidetud, kuni see on tehtud ja saab jälle lisada.
Nii ehk hakkaks kõigil ka sisetunne ütlema, et kommida on ka vaja.

Eemal

 

#105 17-06-2007 18:39:53

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sõidad näiteks pooleks aastaks ära ja tagasi tulles avastad et pead sadu (või isegi tuhandeid) kommentaare kirjutama, selleks et pilti lisada saaks? Väga valus lahendus minu meelest...

Eemal

 

#106 17-06-2007 18:50:22

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

See nõutav kommide arv ei peaks olema selline hull, et sellest lausa lisatöö tekib, see võiks olla üsna leebe, kordade arv mingi aja jooksul vajaks läbi mõtlemist. Mõned siinsetest kasutajatest asuvad kusagil mujal ja ikka kommenteerivad.
Aga see on ainult mõte, millele ei ole kerge lahendust leida ja teema algatusest jooksis see ka läbi.

Eemal

 

#107 17-06-2007 19:28:35

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Aga saab siduda ju lisatavate piltidega. Kui oled pool aastat ära siis ju pilte ei saa ka lisada. Näiteks lisad pildi pead kommima kahte vms


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#108 17-06-2007 19:48:25

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Igasugused repressiivsed reeglid ainult suretavad Looduspilti ja viimanegi tõsiselt hea piltnik ei viitsi siin nendega jännata. Ärgem mingem oma ideedega absurdi. Kui kogenud vanad kalad on 3 aastat kommenteerinud ja neilt justkui nõutakse ja nõutakse ikka ja jälle tuhandendat korda täislauseid, õpetusi... see tüütab totaalselt ära.

Kui kogenud kasutajad alustasid, siis polnud neil kedagi peale üksteise. Ei tasu oodata, et siin on kiirkool kus paari nädalaga kõik selgeks saab. Siin on tuhandeid pilte tuhandete kommentaaridega ja õpetussõnadega juba olemas, loetagu.

Eemal

 

#109 17-06-2007 20:07:17

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Arusaadav.

Eemal

 

#110 17-06-2007 20:50:41

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

oponeerin mercarile.sugugi mitte kõigile pole tarvis näpuga näidata, tee nii, või tee naa.erinevalt siin pildistatavaile on pildistatavaile antud analüüsivõime.võtavad pildi halva keskmise hindega ja võrdlevad seda hea keskmise hinde saanuga, võibolla teevad isegi järeldused.selles ongi probleem, et käputäis pädevaid piltnikke ei suuda kõiki algajaid ju õpetada.samas on nende pildid ju ikkagi õppematerjaliks.las nad(algajad) õpetavad endeid ise.samas nad siiski samastaks end portaaliga ja näeksid potensiaalselt, mida ka nemad võivad teha või teisiti teha.
samas on see minu jutt vaid toores idee, mis ei pruugi haakuda portaali arendaja omaga.samas 100% ideaalset süsteemi ei ole võimalik ehitada, olgu valdkonnaks mis iganes.kritiseerada saab, aga kõike.

Eemal

 

#111 18-06-2007 02:55:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sellist asja, nagu 'kõigile meeldiv asi' ei ole olemas. Ja leiutada jalgratast, mis rahuldab äsja sõitma õppinud last ja ka elukutselist trekiratturit...

Mis puutub algajate endid ise õpetamisse, siis selliseid kohti on kümneid, kus nad saavad end ise õpetada -- see ei pea olema KA Looduspilt, kus seda teha saaks. Ja eks see õpetamine seal piirdubki 'oi kui ilus' jne suvalise põlenud päikesega loojangulataka peale -- nii ei õpi midagi muud, kui et 'mulle on küll teised öelnud, et ma teen ägedaid pilte'.

Ma ei näe, et praegu oleks probleeme kommimise kvantiteediga. Küll aga pole mina rahul kvaliteediga, ei käi see koolis nii, et eile õppisid tööõpetuse tunnis plekkkühvlit tegema ja täna õpetad ehitusel, kuidas plekkkatust panna, ei tohiks käia siingi. Nagu kaups ütles, siin on tuhandeid pilte, mille all on enamus asju ära öeldud iga võimaliku nurga alt, vaja ainult vaadata ja lugeda. Aga tundub, et kodutöö tegemine ei ole eriti popp, lihtsam on, kui asi kandikul ette tuuakse ja niisama spekuleerida on kah põnev... Tekkis praegu selline mõte, et tegijamad peaks hakkama kommima hoopiski vähem ja ainult nende pilte, keda nad teavad, et see korda läheb ja kes sellega midagi peale oskavad hakata, kui tahavad. See sunniks algajamaid kodutööd tegema, sest enne on vaja end pisutki asjalikust küljest näidata, et kogemusest tulenevat personaalset nõu või hinnangut oma pildile saada... Ma vist hakkangi selle järgi talitama.

Eemal

 

#112 23-06-2007 15:55:46

surramurra
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 20

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Olen nüüd paar kuud siia laetavad pilte jälginud. Sageli on jäänud silma see, et esimsese paari päeva jooksul ei saa osad pildid ühtegi hinnet, kuid kui siis keegi lõpuks algust teeb, siis tuleb hindeid mühinal.
See periood, millal ei ole näha pildi autori nime võiks ehk olla pikem ning ehk oleks parem, kui kohe ei oleks näha ka hindeid sh. keskmist?
Seda näiteks nii, et kohe on hinded näha ehk pildi autorile ning juba neile, kes seda pilti on hinnanud. Kes tahab kohe hindeid ilma hindamata näha saab teha valiku (ei hinda) ning see võtaks ka kasutajalt võimaluse hiljem seda pilti hinnata st. pilti saab hinnata ainult 1 kord.

Tõsisele hindajale ei tohiks hinde panemisel olla oluline kes ja kuidas enne teda on seda pilti hinnanud ning algajad võiks see eemale hoida.

Ehk mulle ainult tundub, et osa seltskonda paneb lihtsalt hinde selle järgi, kuidas keegi teine enne teda on hinnanud.

Eemal

 

#113 06-04-2008 03:53:17

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Viimase 2 päeva pildid (ei ole pilte lisatud).

Kas see saabki nüüd olema tavapäraseks nähtuseks, mida kusagil LOFO Namiibia reisist alates üsna tihti näha on saanud?


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#114 06-04-2008 14:58:33

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ma usun küll, et tänu kevade saabumisele saab sellist asja ikka aeg-ajalt näha. Aga praegugi on veel palju kommimata pilte, mida kasutajad pole näinud. Saab neid ka vaadata.

Eemal

 

#115 07-04-2008 11:39:59

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

ufoto kirjutas:

Viimase 2 päeva pildid (ei ole pilte lisatud).

Kas see saabki nüüd olema tavapäraseks nähtuseks, mida kusagil LOFO Namiibia reisist alates üsna tihti näha on saanud?

'Üsna tihti' on küll tugev liialdus, seda on juhtunud mingi 2-4 korda alates jaanuarist, kus looduspildi adminnid korraga muude tegemistega hoivatud on olnud ja _kahe_ päeva jooksul pilte pole lisatud.

Kui sama väide öelda 'tänased pildid' kohta, siis oleks väitel isegi tõetera taga, sest üle päeva lisamisi on olnud viimasel ajal rohkelt.

Eemal

 

#116 07-04-2008 11:56:11

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Sven ja Jaak - andestage minu väike keevalisus, loomulikult ma saan aru, et tegemist palju. Jõudu ja jaksu teile selleks. Ja nagu Janar juba alustas ja Sven siin jälle meelde tuletas, siis tõesti võiks ka kommimata piltidele midagi alla lisada. Sel teemal olen ainult kokku puutunud tõsiasjaga, et mõned pildid, mis ette jäävad on suht vanad ja siis kiilub nagu kinni, et kas ja kuidas. Nooh ja ütleme, et mõned mõtted on veel aga nendest vast kunagi mujal ja hiljem wink


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#117 27-05-2008 14:53:40

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ei hakka uut teemat tegema aga üht tahaks öelda.

Vaatasin siin neid uusi mägra pilte ja kirjutasin siis otsingusse "mäger", et näha palju teist siin esitletud juba on. Uute mägra piltide autor aga ei ole otsisõnu lisanud. Siit ka minupoolne väike üleskutse neile kes otsisõnu oma piltidele ei lisa. Olge palun nii head ja lisage ikka neid. Muidu võib juhtuda, et pildid kaovad galeriisse ära ja pärast on jube keerukas neid leida. Pealegi uus loodusõppe osa kasutab teatud liigi piltide näitamisel ka otsinguga välja tulevaid pilte.

Eemal

 

#118 27-05-2008 15:57:41

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Äkki on probleem hoopis ä tähes.
Foorumi otsingus täpptähed igatahes ei tööta sad
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=3167

Eemal

 

#119 27-05-2008 16:22:44

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

klm76 kirjutas:

Äkki on probleem hoopis ä tähes.
Foorumi otsingus täpptähed igatahes ei tööta sad
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=3167

Ei olnud viga täppides, vaid märksõnade puudumises. Märksõnad on autori enda huvides, et pilt leitav oleks. Varemalt panime ise need juurde, aga nüüd enam ei jõua. Näiteks sõna 'mäger' on otsingusse sisestatud üle 2,5 tuhande korra -- autorile tähendab mägrapildile märksõna mittepanemine 2,5 tuhat vaatamist vähem ja ca 99% ulatuses potentsiaalsete mägrapildiostjate vaateväljast väljajäämist. Aga see on igaühe vaba valik, kui leitav ta tahab olla ;-).

Eemal

 

#120 16-06-2008 12:26:42

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Väike kala on uue pildi staatuses pidevalt sees:

Lisatud pilt peaks olema uue pildi staatuses kolm päeva, nii see nädala piltide all ongi, kuid edetabelite all ilmub autori nimi välja päev varem ?

Eemal

 

#121 16-06-2008 15:25:10

leeklamp
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ülemise bänneri võiks ka vähe suvisema vastu vahetada - paljukest meil teda ikka on ; - )

Eemal

 

#122 23-07-2008 14:26:52

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Rääkides kommenteerimisest siis taas kisub natuke hõredaks, mitmed pildid jäävad tähelepanuta. Eks on muidugi suvine aeg, inimesed vähem arvuti taga ning uusi pilte tuleb päris palju (mitukümmend päevas vist). Aga siiski - rohkem julgust ja aktiivsust hindamisel!

Kui keeruline oleks luua näiteks link "hüljatud" piltidele? Piltidele, mida pole näiteks kolme päeva jooksul kordagi kommenteeritud? Hea meelega kasutaks isegi seda sest ega ei tahagi isegi iga pildi kohta midagi arvata, küll aga toetaks tähelepanuta jäänud pilte ja autoreid heameelega mõne sõna ja hindega. Tagasisidet saada meeldib meile ju kõigile.

Eemal

 

#123 23-07-2008 15:35:50

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ainult uusi ei saa, aga lihtsalt hüljatid saab lihtsalt. Võtad mõne kategooria lahti ja menüüst sorteerid kommimisjärjestus 0...9 ja saadki tähelepanuta jäänud pildid.

Eemal

 

#124 28-09-2008 21:44:25

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Upitaks vana teemat.

Suheliselt vähe kommenteeritakse viimasel ajal pilte mu arvates. Samas ma ei oska välja tuua mingeid arve ega pole teinud statistikat niiet millelegi konkreetsele ei tugine. Aga kõhutunne ütleb, et sõna võtvate inimeste arv on vähenenud kõvasti, kui keegi looduspilt.ee meeskonna poolt saaks mu juttu arvudega kinnitada või vastupidi ümber lükata siis saaks äkki midagi konkreetsemat arvata.

Algul ma arvasin, et äkki on lihtsalt suvel elu vaiksem. Aga praeguseks on juba käes septembri sabaots ning midagi pole muutunud. Kusjuures tõesti suurepäraseid pilte on tulnud ning neid kommenteerivad ka inimesed, kes mujal sõna ei võta. Loomulikult pole piltide kommenteerimine karm nõue, iga inimene otsustab ise, mida ta teeb. Mul on lihtsalt kahju, et  see keskkond siin tundub vaikselt kuhtuvat.

Või ma eksin?

Eemal

 

#125 29-09-2008 00:48:01

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Njah Marko... ma mõistan sinu rahulolematust väga hästi. Mõni aeg tagasi tundus ka minule nii ja vist isegi siin foorumis teemat tõstatades ja seda ei ole mitte ainult mina teinud on see asi ikka lõppenud sellega, et sa pead leppima lihtsalt tõdemusega, et 'karavan' liigub omasoodu. Me võiks ju siin filosofeerima hakata, et miks kommimise aktiivsus nii väike või just selline on nagu ta on aga see läheks ma arvan nii keeruliseks, et lõpuks ei saa keegi enam millestki aru. Minu üks suur soovitus on see, et võta rahulikult. Keskendu pildistamisele. Kui tagasisidet pole tuleb lihtsalt edasi minna ja kui pildid huvitavamaks või paremaks või misiganes lähevad, küll siis ka kommima hakatakse. Edu ja rahulikku meelt!


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB