Sa ei ole sisse loginud.

#1 05-02-2005 23:39:50

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Zeniit

Kui lisavarustus olemas on, siis tasub kindlasti proovida. See on kindlasti hea õppevahend. Kui Sa varustuse all mõtlresid muidugi korralikku tele, makro ja portreetehnikat.

Sven

Eemal

 

#2 06-02-2005 01:16:19

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Zeniit

Viigimari kirjutas:

Leidsin kuskilt kapist stagnaaegse fotoaparaadi.(Zeniit ET) Kas tasub seda fotoaparaati üles soojendada ja pilte tegema hakata? Muidu on aparaat hästi hoitud ja töökorras ning lisavarustus on ka kõik olemas big_smile http://www.hot.ee/imbiviik/Camera.jpg

Selle kaamera võid kohe julgelt ülesse soojendada. Kuna mul endalgi läks natuke parem kaamera natuke katki siis võtsin Zeniidi ette ja mis parata, siiamaani teen pilte sellega smile Kuigi ma ei ole jõudnud sinna kaamerasse patareid osta mõõdan ma valgust eraldi ja see on natuke rohkem aeganõudev ja tüütu aga täpsem. Soovitan küll kui hetkel muud käepärast pole.

Eemal

 

#3 06-02-2005 14:19:45

remo
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 152
Veebileht

Re: Zeniit

Viigimari kirjutas:

seda weel, et kas sellele fotokale saab ikka tänapäevast filmi sisse ju panna?

jah, muidugi

Eemal

 

#4 06-02-2005 23:32:00

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Zeniit

Viigimari, Zenit on väga normaalne aparaat. Töötab (kui muidugi korras on smile täiesti tavapärase 35 mm filmiga. Automaatikat tal suurt pole, aga selles mõttes ongi õppimiseks hea. Lisaks on mitmelt poolt saada odavalt päris häid vene objektiive. Aga kõigeks selleks pead sa kõvasti eeltööd tegema. Kui praegu sahmid eri foormuite vahel digiseebi, digi-SLRi ja Zeniidi vahet, siis soovitan keskenduda kõigepealt põhitõdede selgekssaamisele: kuidas peegelkaamera töötab (valguse liikumine, katik, ava, objektiivid jne.), pildistamise alused (kui oled seni ainult automaatre˛iimil pilte teinud), valgus, säri, ava, filmid jne. Mõni fotoasjatundlik tegelane sul tutvusringkonnas ehk ikka on?

P.S. Ja kõigepealt katseta ikka otsingut. Neti, google,... junõu. Kõik need asjad, mida küsid, on korduvalt tuhandetel inimestel jutuks olnud.

Vt.nt. ka http://fotokala.ee/foorum/ või http://eestifoto.paper.ee/sein/

Eemal

 

#5 02-03-2005 10:39:41

tarvi
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: Zeniit

Ma ise ka kasutan Zenit ET juba ligi kaks aastad. Minu arvamus on see,et see kaamera on üks paremaid õppimis vahendeid! Ma olen küll tänu sellele kaamerale fotograafia põhitõed selgeks saanud. Ma soovitaksin küll enda kogemuste põhjal alustada just selle peegelkaameraga!

Eemal

 

#6 06-05-2005 18:25:40

soovik
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Zeniit

Mul on ka üks järelepärimine asjatundjamatele isiksustele sellesamuse Zeniit ET kohta. Et see valgusemõõdik mis seal peal on, kas ta õigustab end hästi? Üks tuttav rääkis, et natuke nadi pidi olema. Kui tahan pildistada mingit objekti, näiteks jänest aga enne jänest on puu. Kas siis ei või juhtuda nii, et aparaat mõõdab valguse puu pealt ja jänes jääb kas mustt või.... noh ühesõnaga pilt ei tule see mis mina tahan.


teen mis teen

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB