Sa ei ole sisse loginud.

#1 16-05-2005 09:48:16

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

sisu ja kvaliteedi hindamisest

Mina arvan, et pilti saab siiski hinnata ühe konkreetse hindega. Ehk siis sellega millist üldmuljet see pilt sinus tekitab. Aga nii ongi, et iga tehnikaga ei saagi sama head pilti. Näiteks ei saanud mina Zenidiga kuidagi väiksema linnu tiivalööke peatada, sest Zenidi kiireim säri oli kõigest 1/500 sekundit.

Mida ma sain teha oli määrata korrektne säri, valida huvitav võttenurk. Loomulikult on karuga kohtumine eriline, kuid see tuleb ka ära vormistada, et see ka teistele eriline oleks. Pilt ei pruugi õnnestuda, kuid kogemus jääb endale mällu elu lõpuni.

Eemal

 

#2 16-05-2005 11:06:53

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: sisu ja kvaliteedi hindamisest

karupildi ja praeguse teema jätkuks....ma konkreetselt vihjama ei hakka, aga nii mõnedki pildid ongi siiani kohati veidi üle hinnatud - ulmeline hulk viisi, mida nad tegelikult ehk ei väärikski. SAMAS MA LOODAN, et tõeliselt heade ja hunnikus viisi väärivate smile (liikuvate, elavate, mingi tegevuse pealt tehtud) piltide ajastu alles tuleb ja loodan ka seda, et sõber Sven või keegi teine asja tõsiselt võttev tegija on selles osas siin teerajaja. Aga midagi teha pole, kui selliselt on hinnatud. Ajad lähevad edasi, rahvas kohaneb järjest paremate piltidega, haruldasemate modellidega ja seetõttu tekib võrdlusmoment ning hakatakse kainemalt hindama. Hinne 5 - see on perfektne pilt, eriti just tehniliselt, seda loomulikult läbi vaataja silmade. Motiiv või modell ise ei anna automaatselt parimat hinnet. Võtame Urmase pildi meelespeadest, kus mängib rolli just tehniline perfektsus, vormistus, nauditavus, mitte meelespeade haruldus. Ka siin RV poolt viimase karupildi all viidatud "aga teistele karupiltidele pani lademes viisi" ei pannud mina isiklikult viite, aga vähemalt see pilt karust, mida mina hindasin, oli tehnliselt korrektsem, kui kõnealune. Tuleb aru saada sellest, et modell ise taga automaatselt hinnet, arvesse tuleb võtta ka teisi nüansse.

Isiklikult nt sain pildile ilvese 15 meetri pealt ja välguga, aga pole tehniliselt hea, kas ma siis peaks hakkama endale viite välja nõudma selle eest, et enamus siinsetest pole isegi ilvese varju näinud ja ta on haruldane? Kui tehinka või olud olid nõrgad, siis sorry, peame sellega leppima.

Eemal

 

#3 16-05-2005 12:46:09

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: sisu ja kvaliteedi hindamisest

Nõus väitega, et rahvas harjub ja tulevikus ei saa harva jäädvustatav liik automaatselt maksimum hinnet, kuigi alati tuleb seda ka arvestada, näit kui ikka autor on tabanud,  liigi keda viimase kümnendi jooksul kolm korda jäädvustatud siis ilmselt annab see pildile kaalu. Eeldusel, et pilt on täidab vähemalt keskpärased nõuded mis esitatakse looduspildile.

Eemal

 

#4 17-05-2005 11:41:33

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: sisu ja kvaliteedi hindamisest

Kõige lihtsam kriteerium on emotsioon, mis tekib sinus kui vaatajas. Pilt võib olla tehniliselt ideaalne, aga kui emotsiooni pole, pole ka pilti.

Eemal

 

#5 17-05-2005 22:13:31

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: sisu ja kvaliteedi hindamisest

poolveeline kirjutas:

kui ikka autor on tabanud,  liigi keda viimase kümnendi jooksul kolm korda jäädvustatud siis ilmselt annab see pildile kaalu. Eeldusel, et pilt on täidab vähemalt keskpärased nõuded mis esitatakse looduspildile.

Tõnu Ling kirjutas:

Kõige lihtsam kriteerium on emotsioon, mis tekib sinus kui vaatajas. Pilt võib olla tehniliselt ideaalne, aga kui emotsiooni pole, pole ka pilti.

Siin siis mõlemad äärmused esindatud? Oleks huvitav mõlema tsiteeritu edasine teemaarendus ... no ja muidugi saidi omanike - nemad ikkagi määravad, mis pilte siin rohkem näha tahetakse. Ja kõigi teiste smile.

mari

Eemal

 

#6 17-05-2005 23:23:09

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: sisu ja kvaliteedi hindamisest

Julgen väita, et vaatajas tekkiv emotsioon on ikkagi määrav, kas pilt meeldib või mitte. Hea tehniline teostus aitab hea emotsiooni tekkimisele ainult kaasa. Samas ei saa unustada, et inimesed on hindajatena väga erinevad. Võtame näiteks pillimängu. Saab mängida tehniliselt perfektselt, aga ilma hingeta. Inimene, kes ise pilli mängida ei oska, või unistab sellest, võib arvata, et suurepärane, kus alles klimberdab. Tema emotsioon on "suurepärane". Teine elukutseline kuulab ka ja mõtleb, et hea tehnika sellel, aga hinge pole ja paneb hindeks "ei lähe". Kolmas vaatab, kuidas vanataat tõmbab hingega lõõtsa, näpud töötamisest kõverad ja ei kuula sõna, lipsab valesid noote, aga kuulajal tuleb pisar silma - nii hingega mängitud. Paistab, et ei anna kõike ühte purki panna, kas pole nii? Siin leheküljel on ikkagi tegemist rahvahääletusega ja selle peab ära kannatama, selle asemel, et kõigilt samasuguseid hindeid nõuda.

Eemal

 

#7 17-05-2005 23:53:39

baptria_
Külaline

Re: sisu ja kvaliteedi hindamisest

Arvan, et hinnata tulebki pilti kompleksselt - emotsioon + teostus ning viie saab pilt, mida hindaja arvates pole enam võimalik parandada. Ning see, et jäälind vms on vägevam kui varblane, on üldjuhul juba sisse programmeeritud. Loodan väga, et keegi suudab varsti mõne pildiga tõestada vastupidist.

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB