Sa ei ole sisse loginud.

#1 14-04-2007 19:33:16

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Keda TÄNA nägid?

Võibolla on see jälle minu üks mõttetu Uus teema, ei oska arvata, mida teised sellest mõtlevad ja minu mõistus ei saa aru, miks seda teemat juba ammu ei ole tekitatud.
Teema mõte oleks siis selline, et tuleks kirjutada üles, millises kohas TÄNA käisid, kui kaua metsas viibisid ja mis loomi/linde nägid. Päeva kohta võiks olla näidata üks foto, kas siis loomast, linnust või kohast, kus viibisid. Ei tea kuidas teie, aga mina kirjutan alati märkmikku kõik ülesse. Igastahes, mina olin täna 4 tundi soos ja õnnestus kohata üht kitse. Fotot kahjuks näidata ei ole, kuna siis veel selle teema peale ei mõelnud ja niisama soost pilti ka ei tahtnud teha. Edaspidi pildistan kindlasti.
Loodan, et teema saab populaarseks ja, mind väga palju ei mõnitata, kui teema jälle kellelegi igav tundub.

Eemal

 

#2 14-04-2007 20:16:36

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

no maitea täna ütlen ma ,et päris hea mõte olin 7 tundi rabas kuskil ja mingi posu kitsesid ja möirgav pöder ka kuskil

http://bp1.blogger.com/_TVeR4q08lsU/RiC … mal009.jpg

Eemal

 

#3 14-04-2007 21:21:49

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

st. möirgav sokuhakatis

Eemal

 

#4 15-04-2007 00:30:00

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#5 15-04-2007 10:33:25

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Sander.H kirjutas:


Loodan, et teema saab populaarseks ja, mind väga palju ei mõnitata, kui teema jälle kellelegi igav tundub.

big_smile


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#6 15-04-2007 23:13:23

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Põhja Eestis saabub soe tavaliselt kaks nädalat varem kui täna oli juba piisavalt soe ( http://veljo23.blogspot.com/2007/04/vike-pike.html )


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#7 17-04-2007 13:28:10

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Keda TÄNA nägid?

Tegelikult on see väga hea treeningvahend. Mulle andis lapsepõlves Tartu Loodusmajas ornitoloogiaringist kadunud Heinrich Veromann selle soovituse: määrata kohapeal või tagantjärgi määraja abil ja kanda märkmikusse kõik mingil konkreetsel päeval (nt. nädalavahetuse väljasõidul maale) nähtud linnud(loomad), võimalusel ka arv. Trenn on just hea selles mõttes, et oled justkui kohustatud ära määrama ka need, kellest muidu sujuvalt üle libiseksid. Samasugust trenni saab teha ka häältega, aga see on juba tunduvalt raskem. Siia võib lisada mälu treenimiseks ladinakeelsed nimed jne. Samuti on hea trenn loendused, rõngastamine jne.

Eemal

 

#8 17-04-2007 15:10:54

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Ma nägin näiteks lõunalt tööle jalutades Tartu Ülejõe pargis nelja kuldnokka rohupeal ringi keksimas ja häälitsemas. Lasid 3-4 meetri kauguselt rahulikult ennast vaadata. Oli kohe hea rõõmus tunne tööle tulles, sest polnud see aasta kuldnokka veel näinudki - seal kus ma metsas käin, neid millegipärast ei liigu.

Eemal

 

#9 17-04-2007 22:28:00

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

aga mis lagledega toimub. tavaliselt matsalus algul põllud kõik paksult neid täis. see aasta pole ühtegi näinud?

Eemal

 

#10 17-04-2007 23:01:07

Ivoonu
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna ei näinud aga pühapäeval küll.
http://ivoonu.blogspot.com/2007/04/15-a … edjal.html


Esimese fotoaparaadiga pilti tehes tuli selle ees istuda 8 tundi.

Eemal

 

#11 19-04-2007 00:43:41

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Keda TÄNA nägid?

Veljo23 kirjutas:

Põhja Eestis saabub soe tavaliselt kaks nädalat varem kui täna oli juba piisavalt soe ( http://veljo23.blogspot.com/2007/04/vike-pike.html )

Lääne-Eesti saartel olid 8.aprillil metsa all "väikseid päikseid" kohati näha:) Öeldakse just, et saartel jõuab kõik 2 nädalat hiljem, ka kevad - külmad kevaded.
samas kes otsib see leiab:)


Täna oli lõuna ajal rohkem vabaaega:)
Kohtasin: kahte kitse metsas ~20m kauguselt, ühte rebast ~60-70m kauguselt kes laisalt metsast risti üle metsavahetee põllule sõrkis ja siis suure ajuga (ma ei saanutki aru, kes teda nii ehmatas) ots ümber üle tee metsa tagasi pühkis.
Muidugi põllutäis sookurgi, laglesid, jõel sini-kael parte jne väiksemaid sulelisi:)
Hea meel, et üle tükiaja (vist juba üle mitme aasta) nägin taas metstuvi paari tamme okstel kudrutamas:)

Teemal pole häda midagi, mulle on küll huvitav lugeda mida/keda teised metas näevad/kohtavad:)

Eemal

 

#12 19-04-2007 16:41:54

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Keda TÄNA nägid?

No, vaat - tore. Aga katsu nüüd kõik need "väiksemad sulelised" ka ära määrata. Ja ka lagle pole lihtsalt lagle ega metstuvi lihtsalt metstuvi. Siis on asjast kasu ka...

Eemal

 

#13 19-04-2007 17:29:14

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Keda TÄNA nägid?

Jyrka kirjutas:

No, vaat - tore. Aga katsu nüüd kõik need "väiksemad sulelised" ka ära määrata. Ja ka lagle pole lihtsalt lagle ega metstuvi lihtsalt metstuvi. Siis on asjast kasu ka...

Väiksemad sulelised, ma ei hakanud lihtsalt neid kõiki ükshaaval välja tooma või ära nimetama: põldlõoke, metsvint, linavästrik jne.

Lagled...hmm ju nad valgepõsk lagled olid, mustad (muslagled) nad küll polnud.
Mis tuvidesse puutub, siis seda ma kahjuks küll täpselt ei oska õelda kas tegu oli õõnes- või kaelustuviga.

Jah, põllul olid ükskilt mingid valge-musta kirjud linnud ka, mida ma tõesti ära ei tundnud. pani kaugelt kohe lendu. Lend oli suht sihitu, nagu umbes jahti pidaval nahkhiire.
Ütleme nii, et mul veel palju õppida:)

Eemal

 

#14 22-04-2007 21:11:47

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna käisin järve kaldal sõtkaid kaemas, kuid neil ei olnud isu kaamera ees end väga näidata. Õhtul lähen veel - plaaniga kohata kitsesi.
Muide, kas kitsed võivad mingil perioodil karta soku haukumist või rähni trummeldamist? tongue
Igastahes, eile õhtupoolikul käisin lagendikul kitsi vaatamas ning jõudsin peale mõningat hiilimist suure oksahunniku taha, millest läbinägemine oli võimatu. Vaatasin kitsi suhteliselt kaugelt, aga eriti lähemale ei olnud ka siis isu ronida. Lisaks ütlen veel ära, et tuul oli kitsede poolt ja minu lõhna nad mitte mingil juhul tunda ei saanud. Olin kitsi jälginud umbes 20 minutit ning kuulen kuidas kaugemal, minu seljataga üks suur - kirjurähn trummeldab. Kitsed vaatasid minu poole, mina olin oksahunniku taga varjus. Avastasin okste vahelt ühe augu, kust kitsi sai jälgida ja enam pead välja ei pidanud pistma. Rähn trummeldas uuesti ning kitsed vaatasid uuesti rähni suunas, kuid rähni ilmselt ei näinud. Kitsed kuulatasid ning jätkasid söömist. Peale kolmandat trummeldust ei mõelnud kitsed enam kaua: suund ümber ning metsa poole minek.
Ja poolel teel koju mõtlesin ma, et mida need kitsed küll kartsid? Mind nad ei saanud näha, kuulda, ega nuusutada ning rähni said ainult kuulda, kuid mitte näha. Kas tõesti kardavad kitsed suur-kirjurähni trummeldust või pidasid nad seda soku haugatuseks (mida algul arvasin ka mina, sest see hääl tõesti sarnanes rohkem soku haugatusele kui rähni trummeldusele), aga miks peaks kitsed kartma sokku?
See on küsimus, millele vastust ei osanud ma mitte kusagilt leida. Võibolla on kellelgi sarnaseid kogemusi või oskab öelda, mida need kitsed küll kartsid? Ma rõhutan veel: mind ei saanud need kitsed mitte kuidagi märgata, see on kindel!
Tänan, et lõpuni lugesite.

Eemal

 

#15 22-04-2007 21:39:55

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Aga samas kitsed ei söö just väga pikalt põllul -võibolla lihtsalt läksid ära :kõht täis hea olla !

Ise käisin täna uurimas kopraelu ühes kraavilõigus,aga kahjuks erilist tegevust ei leidnud kuna tammi oli keegi ära lõhkunud või siis kopaga välja tõstnud.Lisaks sellele leidsin uue mägra asurkonna mis on hea märk . smile

Eemal

 

#16 22-04-2007 21:50:06

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Käisin täna Paljassaarel uudistamas. Võtsin meelega ainult macro obje kaasa, et mitte linde segada nende kiirel ajal. Tegin vea. Luiged punuvad pesa ja mõnel munad juba. Või peabki nii olema? Aga läksin siis edasi lootuses mõnd huvitavat uimast putukalist tabada. Aga pistab, et kõik tuule eest varju pugenud. Tüütasin siis oma kohalolekuga pr. L. Triinut http://veljo23.blogspot.com/


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#17 23-04-2007 13:38:27

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

kasekas kirjutas:

Aga samas kitsed ei söö just väga pikalt põllul -võibolla lihtsalt läksid ära :kõht täis hea olla !

Eks see vist oleneb ikka kui mugavalt nad end seal põllul tunnevad. Ju siis rähni trummeldamine oli neile ikkagi ohu märgiks. Igatahes ma hiilisin seda sokku oma tund aega. Ta küll juba kaugelt nägi ära, et ma üritan talle läheneda. Kuigi tuul oli minu kasuks aga seegi peaaegu olematu. Ehk reetis mind see, et päike loojus soku selja taha ja ta märkas mu tegemisi juba kaugelt. Lärmas juba kaugelt aga ära ei läinud. Sõi põllul ja vahepeal isegi lamas.

Eemal

 

#18 23-04-2007 16:36:13

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

Eelmises postituses kirjutasin, et plaanin õhtul veel minna. No läksingi ja ei pidanud pettuma üldse mitte. Nii lähedal ei ole ma mitte kunagi kitsi jälginud. Ma ei taipa kuidas nad mind ei märganud.
Hakkasin üht sokku umbes 150m pealt hiilima ja õnnestus saada üpris lähedale. Esialgu olin oksahunniku taga varjus, kuid pärast selgus, et millegi pärast kitsed ikka ära ei põgene ja mind ei märka. Kitsed tulid muudkui lähemale ja mina hakkasin oksahunniku tagant välja roomama, et piltigi saada. Kitsed olid tõesti lähedal (vähemalt minu mõistes) ja õnnestus saada mõni pilt. Teatavasti on minu kaameraks digiseep Olympus mju: 410 (nüüd võib naerda) ja suum võtab ligemale 3x. Sellega mingit erilist kitsekat just ei saa, kuid tulemus on ikkagi selline. 5 kitse, kes tasakesi üksteise järel metsast välja tulid + kaks sookurge, kes mitmeid kordi põllule lendasid.
Igastahes, minu lähedaim kitse jälgimine.

Päeva jäävad meenutama sookure keskkonna pilt ja üks kitsekas.

http://www.hot.ee/sander888/kitsed23.jpg
http://www.hot.ee/sander888/sookured.jpg

Eemal

 

#19 23-04-2007 17:36:00

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#20 23-04-2007 17:39:20

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

oppppaaaa.

Eemal

 

#21 23-04-2007 19:26:56

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Juhan88 kas märkasid teda esimesena või nägi ennem ilves sind? Paistab, et tegid pildi püsti. Üks võimalus oleks olnud kohe kõhuli heita ja hea oleks, kui sul oleks taskus olnud jänese vile. Ise käin koguaeg vile taskus, igaks juhuks, aga ei ole õnnestunud veel kedagi ära petta. Ehk oleks saanud teda meelitada lähemale. Muidugi pärast proovi talle tõestada, et sa pole tegelikult see kelleks ta sind pidas.smile

Eemal

 

#22 23-04-2007 19:56:28

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

ma eriti ei usu, et asi nii hull on : D

Eemal

 

#23 23-04-2007 21:49:14

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

siilur, ma nägin teda esimesena...vantsis mööda teed edasi...kahjuks vilet pole, maksavad kah kuramused palju hmm


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#24 24-04-2007 10:39:23

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Keda TÄNA nägid?

Ma ei ütleks et vile just väga kallis oleks. http://www.baltichunter.ee/pood/product … ucts_id=35

Eemal

 

#25 24-04-2007 11:30:14

soul
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Keda TÄNA nägid?

Trapperis  on täitsa hea vile valik ja huvitav 10 vile komplekt.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB