Sa ei ole sisse loginud.

#1 26-05-2005 12:41:21

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Reeglitest ja elust enesest

Nii. Reeglite punkti 5 (Piltide hindamine) all on lugeda: määrav ei tohi olla pildi autor, kasutatud tehnika ega teiste pandud hinded või kommentaarid. Jälgides aga suhtumist piltide hindamise juures, on märgata hoopis midagi muud. Mõtlemapanev.

"OO jaa! Slaid. Millised värvid ja milline sügavus. Ei hakka üldse kahtlemagi."  Hinne suurepärane.

"Silm puhkab provia 100f pilti vaadates. Digi ikka päris see ei ole". Hinne 4,5

"Ju need digi värvid siis ongi sellised. Olen loojanguid slaididelt vaadanud, seal on hoopis teised värvid". Hinne üks.


In sole solum solamen

Eemal

 

#2 26-05-2005 12:46:26

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Reeglitest ja elust enesest

Ma usun, et kui pilt oleks tehtud digiga, siis oleks komm järgmine olnud: "OO jaa! Millised värvid ja milline sügavus. Ei hakka üldse kahtlemagi."

Kõik oleneb pildist. Kui on mingi lisaelement, mis sellele vürtsi lisas, siis miks mitte sellele tähelepanu pöörata. Kui oleks jällegi kehv pilt olnud siis oleks komm olnud selline: " Lausa kahju on slaidi sellisele vaatepildile raiata." tongue

Eemal

 

#3 26-05-2005 15:32:42

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Reeglitest ja elust enesest

Minu arvamus digi värvide kohta lähtus:
Oleks huvitav teada, mis meetodiga avastatakse "värvide räiget pealekeeramist". Exif näitab F 3,5 1/125" ISO 100 Canon EOS 10D. Sügisõhtu 2003-09-04 20:22:34 Minu arvamust mööda pole seda pilti üldse fotopoes kohendatud.

Pilti hindasin oma iseenese tarkusest-meeldimisest ja mulle tõesti need värvid ei läinud, need pole minu arvates loodusest. Kogu pilt tervikuna ei andnud minu arvates rahuldavat välja. Kordan, et tegemist on minu isikliku arvamusega ja aksepteerin seda, kui teised arvavad teisiti.

Eemal

 

#4 26-05-2005 15:35:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Reeglitest ja elust enesest

Kui sa selle fotopoes mitte muutmise võtad sellest, et EXIF näitab väga detailset infot pildi kohta, siis fotopood lükkab selle info ka väga räigelt muudetud pildile kaasa. Lihtsalt juhuks kui sa seda mõtelsid (kahtlen küll)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#5 27-05-2005 10:40:35

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Reeglitest ja elust enesest

Kas saan õieti aru, et kui on kehvapoolsem slaid, siis see pilt ikkagi riputatakse üles. Kui aga digipilt on PS-iga natuke rohkem töödeldud, et silmale nauditavam oleks, siis see võidakse tagasi lükata. No juhtub pildistades vigu, kuid need on hiljem arvutis kõrvaldatavad ja lõpptulemus on ju hea või vähemalt parem. Võrrelda saab ju ikkagi pildistaja. Teinekord kommitakse, et "pildil palju läbu". PS-is koristad ära, on tugev töötlus. Või käia rehaga enne klõpsu objektiümbrus üle...kah imelik. Loodust on igasugust, kõige selle läbu ja iluga ja kõikides värvides, pole ainult maalitud lossipargid.
Ehk haakub teemaga, tekkis nagu selline küsimus.

Eemal

 

#6 27-05-2005 10:47:43

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Reeglitest ja elust enesest

aavo13 kirjutas:

Kas saan õieti aru, et kui on kehvapoolsem slaid, siis see pilt ikkagi riputatakse üles. Kui aga digipilt on PS-iga natuke rohkem töödeldud, et silmale nauditavam oleks, siis see võidakse tagasi lükata.

Ei. Looduspildi autoritest olen mina ainuke "vana kooli" mees, aga slaidi pole meist keegi palju teinud ja seetõttu ka sellised eelistusi olla ei saa. Kõikidele piltidele lähenetakse sama puuga ülesriputamise osas. Adminnifilter on aga üldiselt üsna karm ja kehvemapoolseid pilte üles ei panda, vahet pole millega tehtud.

Eemal

 

#7 27-05-2005 12:26:58

oliver
Kasutaja
Asukoht: Maa avarustes
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 59

Re: Reeglitest ja elust enesest

Natuke kurb on see, et adminnifilter vahest töötab liigagi karmilt. Näiteks minul mitmed päris laias ringis tunnustust leidnud pildid on tagasi saadetud kui mittekõlbavad ja suurte vigadega. Mis seal siis ikka kui ei meeldi. Minu mõtetes oli adminnifilter ikkagi plärts keskele loojangute ja tehnilise praagi filtreerimiseks, mitte peapeaaegu isikliku eelistuse näitamiseks.


"Kas sa oled jõudnud mere allikateni ja kõndinud sügavuse põhjas?
Kas sa taipad, kui avar on maa?
Jutusta, kui sa seda kõike tead!"

Eemal

 

#8 27-05-2005 12:51:08

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Reeglitest ja elust enesest

Oliver, admin on meil karm jah, aga muidu oleks ka jama, sest meile laekub ikka kohati uskumatut praaki. Sellised nii ja naa pilte ei saa jällegi kohati selle pärast üles panna, et siis hakkavad teised näpuga näitama, et "aga näe, miks see pilt pandi üles". Samas kui sul on konkreetselt aravamus, et pilt on hea ja võiks üles minna, siis on alati võimalus ka viisakaks diskussiooniks meili teel. Ega seetõttu viha pidama ei hakata smile

Eemal

 

#9 27-05-2005 13:34:29

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Reeglitest ja elust enesest

Jah, võin ka omalt poolt kinnitada, et pildi ülesriputamisel ei süveneta üldse sellesse millise tehnikaga ja millisele valgustundlikule vahendile on pilt tehtud. Pilt peab ise suutma ennast sealt filtrist läbi suruda ilma igasuguste lisaviledeta smile

See laiemas ringis tunnustuse leidmine on selline kahe otsaga asi. Meile on kirjutatud, et miks selle tagasi lükkate, kuskil Tallinna proffidele pidi meeldima. Ei oska selle kohta midagi öelda. Iga ringkond on erinev, siin saavad aga kasutajad meie puuga. Paremat lahendust praegu ei näe.

Tavaliselt on ka nii, et kui pilt paar päeva seedimises seisab ja ikka ei suudeta otsustada, siis läheb ikkagi teiste kasutajate hambusse. Nii ja naa piltide osas on Markol õigus. Kui ikka kohe ei plahvata, siis võib hiljem tõesti vaidlemisega raskusi tekkida.

Eemal

 

#10 27-05-2005 13:35:54

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Reeglitest ja elust enesest

Teemast teise kandi pealt ka: kui fotokalas küsiti autori kommentaari «digiseep» kohta: "Miks tehakse antireklaami pildile, mainides pildi kommentaaris, et tegu on digiseebiga; emotsioon peaks aga tekkima pildist, mitte sellest, millega ta tehtud on. Praegu on välja kukkunud kehvapoolne pilt negatiivse alatooniga", siis looduspildis toimib autori analoogiline ütlus hoopis vastupidiselt: pilti hinnatakse väga heaks "ehe näide, kuidas läbimõeldult ka digiseebiga pilti saab teha".

Mitte seda, et pilt  väga hea hinde vääriline poleks olnud. Aga alatoonist rääkides tuleb alati meelde «Shrekist» see koht: smile

DONKEY: Look at that. Who'd gonna live in a place like that?
SHREK: That would be my home.
DONKEY: Oh, it is lovely! Just beautiful! You know you are quite a decorator. It's amazing what you've done with such a modest budget. I like that boulder. That is a nice boulder.


In sole solum solamen

Eemal

 

#11 31-05-2005 22:16:18

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Reeglitest ja elust enesest

minuarust on adminnifilter väga hea asi. Ilma selleta ei leiaks esiteks kogu selle hulga seest seda rosinat.
ja teiseks ütleme ausalt päästab see filter ka natuke häbist kui sul ikka endal algul kriitikameelt ei ole aga siiski tahad igast pahna üles panna.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB