Sa ei ole sisse loginud.

#1 10-12-2004 22:00:19

jaanusj
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 69

piltide näppamine

Mõni aeg tagasi oli Kalas probleem, et mingid sellid olid  kalaliste pilte ärilisel eesmärgil kasutanud ning kalalistele jäid vaid tühjad pihud, nagu laulusalm ütleb. Nüüd on jälle probleem üleval, sest mingid sellid on uuesti nende pilte oma saidile tõmmanud ning neid seal siis telefonile taustapiltidena pakkunud, kusjuures raha eest. Tegelikult pole ju ka Looduspilt selle eest kaitstud.

Mida siis peaks tegema, et selliseid asju siinsete piltidega ei juhtuks? Kas tigekullid ei saa midagi ette  võtta, mingid tõkked peale panna, jne? Võib olla pole see üldse tehniliselt teostatav ning mul on asjadest vale arusaam? Tegelikult ei ole see ilmselt mitte ainult minu probleem, sest ilmselt on siin  ka teisi, kes looduse pildistamisega endale leiba ja sinna peale käivat teenivad.

Eemal

 

#2 11-12-2004 03:24:02

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: piltide näppamine

Põhimõtteliselt tee mis tahad, suvaline vant võib ikkagi printscreeniga pildi oma arvutisse kopida. Varguse puhul ainuke võimalus teha asjaosalistel ilmselt ühisavaldus vastavatesse organitesse või jõuda rikkujaga kokkuleppele kahju hüvitamises.

Samas ma ei saa aru nendest lollidest, kes kohalikke pilte kopivad/varastavad ja siinsamas Eestimaal müüvad, tõesti, jääb mõistmatuks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB