Sa ei ole sisse loginud.

#76 22-01-2008 11:58:24

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Parasiidid

Ühel sarnasel välismaa saidil oli fotode hindamise juhend...  vana kala või tigekull võiks kirjutada artikli vms ja sellele saidi reeglites tähelepanu juhtida. Äkki mõjuks pikemas perspektiivis kommentaaride kvaliteedile?

Eemal

 

#77 22-01-2008 14:28:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

Kommimise teema on aeg-ajalt ikka ja jälle üles kerkinud. Ja kuna tahtsin teda uuesti kergitada, siis seekord tegin seda läbi utreeritud näite, sest niisama teemapüstituste mõjud on minu meelest väga lühiajalised (nt Tõnu Lingi positiivse poole väljatoomise idee jne). Arvasin, et ehk annab nii lähenemine veidi pikema mõju ega osanud ette näha, et sellise püstituse taga nähakse enamuses hoopis minu 'kiiksu'.

Eemal

 

#78 22-01-2008 15:48:15

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Parasiidid

Ok, ok. Päris meeleolukalt kukkus tegelikult välja. Sain isegi naerda big_smile

Eemal

 

#79 22-01-2008 16:14:27

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Parasiidid

Ma pole siin ammu midagi öelnud , aga lugege Ingmar Muusiku  juttu ja tehke sellest omad järeldused .Peaks ütlema , et see pole ainult tema arvamus vaid ka paljude teiste profifotograafide arvamus tümitamise ja pahatahtliku käitumise osas.Fotoluksis siis see arvamus.Ma olen olnud tippsportlane ja ütlen ausalt isegi seal polnud nii palju ülbust  ja egoismi.

Eemal

 

#80 22-01-2008 17:49:52

mika
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Parasiidid

ah et profifotograafid tümitavad ja käituvad pahatahtlikult. mina ei ole profifotograaf, aga samas tegelen fotograafiaga ka tööalaselt ning suhtlen ka profifograafidega. ma ei ole kunagi kuulnud kedagi neist ennast vähem profimat tümitamas. valdavalt on nad inteligentsed inimesed. kes siis konkreetselt keda tümitab, ootaks näiteid, mis siin niisama süüdistada.
Kas on õiglane analüüsida mingi foorumi tegevust, kui seal aktiivselt ei osaleta. Hinnang saab olla sellisel juhul vaid pinnapealne ja üldine. Looduspildis, olles aktiivne kommenteerija ja pildiesitaja, ei ole ma täheldanud, et minu piltide all keegi "professionaal" oleks mind ega kedagi teist spetsiaalselt tümitanud. võibolla kedagi on, aga mina pole märganud. või ei saa ma asjadest õigesti aru. ütlejaid on, aga spetsiaalselt välja tuua, et "professionaalid", ei ole objektiivne. algajad on teinekord kõvemadki ütlejad, aga sellest on siin juba tüdimuseni kirjutatud. ülbust ja egoismi olen ma üldiselt oma pika eluea jooksul kohanud poes, trammis, arsti juures, kõrgkoolis eksamit andes, kodus, maanteel, kõikjal. Kas siin on seda rohkem kui kuskil mujal, vaevalt.
Tõnu Ling oli kuu tagasi oma asjalike arvamustega aktiivselt kohal. vist võib proffiks lugeda. tema pihta sadas tõsiseid mürginooli, ilmselt ta enam jälle pikka aega ei taha siin osaleda. Urmas Tartes on oma teadmistega harva kohal. olen mõned korrad piinlikustundest punastanud, kui talle sobimatuid ja täiesti asjakohatuid solvanguid aruka informatiivse jutu peale lajatatakse. Mis on üldse tümitamine. Tahaks selle lehe kontekstis mõiste selgitust kuulda. ja lõpuks, mina sain ka naerda, rohkem huumorimeelt ja tolerantsi.

Eemal

 

#81 22-01-2008 18:07:51

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

Tankur -- täpsustad järsku 'paljude teiste profifotograafide'. Muidu kõlab nagu ühe teatud linnapea populism ;-).

Ma arvan, et Ingmari soovitud toleratsus tekiks, kui Looduspilt muuta kinniseks klubiks, kuhu pääseb ainult kutsetega. Seniakua, kuni asi (Looduspilt kui pildipanemiskoht) on avalik ja iga nädal tuleb mõni või mõned uus(ed) looduspiltnik(ud), kes esimese pildi tagasilükkamise järel adminne sõimab, et miks tema pilt üles ei lähe ja kehvemal juhul ebapädevust teiste piltide alustel välja näitab, siis mingit arutelu ja leebust on sedaviisi veidi palju oodata.

Eemal

 

#82 22-01-2008 19:17:25

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Parasiidid

Ingmar on ise nii leebe inimene, et temalt on võimatu mingit kriitikat välja pigistada, isegi kui tahad, et ta ütleks midagi. Samas on ta väga tähelepanelik ja päris kindlasti on tal oma arvamus ja nägemus asjast,
mida ta ei jaga meelsasti. Võib-olla tagasihoidlikusest.

Eemal

 

#83 23-01-2008 22:17:41

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Parasiidid

Mika, sa räägid nii pikalt ja arutled siin. Kas sa ikka lugesid mu kirja korralikult läbi  või võtsid teema üles sõnast profifotograaf? Loe palun mu kiri korralikult läbi. Üks asi veel. Sa räägid analüüsimisest foorumis, kui seal aktiivselt ei osale. Kes ei osale aktiivselt, kas mina? Draa, see oleks minust inetu kellegi nime siin mainida.

Eemal

 

#84 23-01-2008 22:52:18

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Parasiidid

Mul läks pool aastakest, enne kui teine pilt läks, ja üldse pole pahane, olen väga püüdlik olnud, aga see teinegi läks vähe untsu. Ehk tuleb kolmas juba parem. Võimalik, et ma isegi küsisin nõu, et mis vussi läks, aga solvuda pole küll põhjust, pigem vaeva näha.

Eemal

 

#85 24-01-2008 02:59:38

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

tankur kirjutas:

Draa, see oleks minust inetu kellegi nime siin mainida.

Seega, jätelikult pole teemat. Lihtsalt lambist lahmimine hulkadega manipuleerides ilma reaalse argumendita seal taga, nagu teatud härrased seda harrastavad.

Eemal

 

#86 24-01-2008 23:15:13

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Parasiidid

Kahjuks draa pean sind kurvastama  kõik reaalsetel faktidel, aga sai ju öeldud , inetu oleks minupoolt nende inimeste nimel sõna võtta.

Eemal

 

#87 25-01-2008 02:39:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Parasiidid

tankur kirjutas:

Kahjuks draa pean sind kurvastama  kõik reaalsetel faktidel, aga sai ju öeldud , inetu oleks minupoolt nende inimeste nimel sõna võtta.

Tankur, Sa ei kurvasta mind põrmugi. Palju on mõne jaoks 2, mõne jaoks 10000, mõne jaoks miljard. Ja sa juba võtsin sõna, kahju ainult,. et täpsustamine on 'inetu'. Nojah, eks siis võib ka selguda, et elevandi asemel oli kärbes... Loen teema enda jaoks lõppenuks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB