Sa ei ole sisse loginud.

#26 19-10-2007 17:10:20

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Võid oma pilte müüa, kui tahad, ilma et oleksid ettevõte või FIE. Maksad vaid tulumaksu. (Võid sõlmida ostjaga ka töövõtu lepingu, peetakse kinni tulu- ja sots. maks). Kui käive ületab 250000 aastas pead end käibemaksukohuslaseks registreerima ja selleks on vastavad võimalused (FIE, OÜ jne), hakkad ka sotsmaksu ja vastavalt ettevütlusvormile, muid makse maksma. samuti kui see tegevus muutub sul suht regulaarseks ja suureks, on endal kasulikum mingi ettevõtlusvormiga end siduda, kuna saad ka oma tegevuse kulusi hakata arvestama ja niimoodi majanduslikult veidi kasulikumalt toimetama. Üldjuhul on nii.

Eemal

 

#27 19-10-2007 17:32:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Erm, kas peab maksma tulumaksu? Kui sõlmida firmaga ostu-müügi leping, siis peaks olema maksuvaba. Ainult, et siis peab olema müügi objektiks mingi konkreetne füüsiline ese. Kunagi küsisin oma raamatupidajalt ja sain kolm optionit kuidas toimida ning mis sellega kaasneb:

1)       tavaline tööleping koos kõikide maksudega
2)       töövõtuleping kindlale summale koos maksudega
3)       ostu-müügileping, mis on kindlale summale kuid ilma maksudeta


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#28 19-10-2007 21:26:34

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

smile Seda viimast punkti kasutatakse juhul kui väidetakse, et müüdavad asjad olid enne isiklikuks tarbimiseks. Kasutatakse suht palju, aga põhimõtteliselt on see sahkerdamine. Kes tahab saab seda punkti kasutades hakkama küll. Vallasvara mis olnud isiklikuks kasutamiseks võib müüa maksuvabalt, samuti eluasemeks olnud kinnisvara jms. Kuid lihtsalt lambist maksuvaba ostu-müügi lepingut teha ei saa.
Loogika on ju ikka selles, et kui tulu saad siis maksad maksu.
Ise teen tavaliselt segaste asjade puhul nii, saadan maksuametile küsimuse. Neil on kohustus vastata kõikidele kirjalikele sh elektroonkirjalikele päringutele, ning jätan vastuse ka alles.

Eemal

 

#29 19-10-2007 21:38:13

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Näiteks on Eestis müüdud sellisel moel käsikiri. Suht naljakas on muidugi hiljem maksuametis tõestada, et mul oli käsikiri, mille ma müüsin kirjastusele, et see oli mul enne niisama omatarbeks, aga enam ei läind tarvis ja müüsin maha. Aga noh, ega maksuamet kah kõikjale jõua.
Piltidega on muidugi lihtsam, saab ju alati väita, et müüd jupikaupa oma perekonnaalbumist pilte.
Aga kui regulaarselt tegutseda magad märksa rahulikumalt kui asjad on korras.

Eemal

 

#30 19-10-2007 22:03:52

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Nojah, siiski väike parandus, et kui siin teemas oligi just huvi mitte niivõrd regulaarne müük, vaid just aegajalt ettetulev ostuhuvi, siis tegelt pole midagi hullu ja asi täitsa sobiv ja õige. Aga mina võtaks maksuametist asjale kinnituse ja kui neil oleks teine arvamus siis lisaksin hinnale 22%

Eemal

 

#31 15-04-2008 11:29:30

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Küsin nõu, kuna minu pildimüügi alane kogemus on väga väike ning piirdub seni ainult ühe juhtumiga.
Sain kirja, kus sooviti minu fotosid kasutada ühe üle-Eestilise päevalehe lisana ilmuvas turismiajakirjas. Tsiteerin: "Selleks oleks vaja esiteks luba ja teiseks trükiresolutsioonis pildifaile." Olen seisukohal, et kommertskasutusse ma pilte tasuta ei anna ning küsisin avaldamisõiguse eest 500 EEK ja pakkusin mitme foto korral allahindlust. Sellega meie suhtlus piirdus.
Konkreetsel juhul otsiti küll ilmselt tasuta pilte, aga laiemas plaanis - kas minu selline küsimine oli mõistlikes piirides või ajasin pilli lõhki? Fotode näol ei olnud tegu hoolikalt komponeeritud, vaeva nähtud loodusfotodega, vaid matka käigus tehtud "kiirklõpsudega".


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#32 15-04-2008 11:36:01

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Kas neid pilte oleks võimalik näha?

Ise oleks ilmselt sarnase summa peale välja läinud kui tegemist on suure ajalehega nagu isegi ütlesid. Kui aga mingi väike tegija oleks tahtnud siis ilmselt oleks tasuta andnud kuna mulle meeldib väike-ettevõtluse idee.

Eemal

 

#33 15-04-2008 11:47:05

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Mark0 kirjutas:

Kas neid pilte oleks võimalik näha?

Täpsemaid kaadreid, mille vastu huvi tunti, ei tea, aga midagi nendest:
http://taimo.pri.ee/randamine/matk-karu … argis.html
http://album.taimo.pri.ee/karula/
Nagu öeldud - matkal tehtud kiirklõpsud. Ei midagi suurepärast.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#34 15-04-2008 13:06:38

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Taimo, tegid täitsa õige pakkumise. Ükski pilt pole suvaklõps kui see ostjat huvitab. Ja kui ostja arvab, et ta saab kuskilt odavamalt siis ta eksib. Tsiteerin ühte fotograafi kes pildimüügi kohta ütles: "tuleb küsida niipalju, et endal juba piinlik hakkab"

Kindlasti tee ka kirjalik ostumüügi leping, on pärast jama vähem.

Eemal

 

#35 17-04-2008 15:47:24

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Oleneb piinlikuslävist. Aga titeerides üht sõpra (ta küll arhitekt): "Mõtle välja hind mida oleks juba piinlik küsida ja korruta see kahega".

Eemal

 

#36 22-04-2008 02:53:40

TiitK
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Looduspildi hind?

Kunagi aastaid tagasi panime ajakirja foto ühest intervjueeritavast, keegi ei pööranud tähelepanu, et taustale jäi Arraku maal. Kui ajakiri ilmus, siis miski autoriõigustega tegelev organisatsioon võttis ühendust ja pidime Arrakule maksma ka 2000 kr... Nii käib asi autorite ja õigustega:))))

Üldiselt on aga nii, et kui ühe pildi müüd, siis piisab tõesti ostu-müügi lepingust, aga kui piltide müümisega rohkem juhtud tegelema, siis tasub makse ka maksta;)

Eemal

 

#37 22-04-2008 06:52:41

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Aga tiit räägid äkki miks siis tasub makse maksta? big_smile Et kui nagu ilma makse maksmata saad asjad ära aetud, siis mina küll ei näe ühtegi põhjust miks veel vabatahtlikult makse maksta kui neid niigi suht karmilt kooritakse tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#38 22-04-2008 11:32:34

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Tarz kirjutas:

Oleneb piinlikuslävist. Aga titeerides üht sõpra (ta küll arhitekt): "Mõtle välja hind mida oleks juba piinlik küsida ja korruta see kahega".

See on ilmselt buumiaegne soovitus. Ei tea, et looduspildi müügis veel buum käes oleks -- et nõudlus nii suur, et looduspiltnikud ei jõua kõike pilte ära pildistada...

Eemal

 

#39 22-04-2008 16:24:17

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: Looduspildi hind?

Valmar kirjutas:

"miks peaks maksuamet tulema kontrollima? mina näiteks ei ole fie, OÜ ega AS ja mis iganes veel saab olla, pilte küll ka eriti müünud ei ole, mõningad ainult. Kas selleks oma pilte müüa, peab olema ettevõtja?
Kas kõik need maalikunstnikud kes oma maale müüvad on siis ka ettevõtjad? kui ei ole siis millepoolest peaksime meie erinema".



Maksuamet ei tule kontrollima seni, kuni neil ei ole andmeid et oled saanud tulu. Samas paariaastatagune kogemus näitab et kui saadad pildi firmale ja saad selle avaldamise eest honorari, peab firma sellelt kinni tulumaksu ja teavitab maksuametit. Samas kui registreerid end pildinduses tegutsevana FIEna, maksad esimesest tulukroonist ka sots. maksu 33 %.

Eemal

 

#40 22-04-2008 18:58:11

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Minu enda kogemus oli, et Nordeaga asju klaarides vormistasid nemad müügi igati legaalselt ning maksid selle eest kõik maksud. Minul oli asi lihtne kuna e-deklareerimisel oli juba see info sisse kantud Nordea poolt. Üldjuhul aga siiski vist see, et kui müüd pildi konkreetselt ostu müügi lepinguga on tegemist puhtalt objekti müügiga ning siis pole maksuametil midagi kögiseda.

Eraldi keerukus on pildi kasutusõiguse müümisega...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#41 17-12-2011 16:29:46

Taive
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Tõstan uuesti üles vana teema.
Kuidas on pildi hindadega euroajastul? On nad tõusnud või masu (pupu, täpe ja nüüd uue masu tulekul) tingimustes palju langenud?
Tahetakse kalendrisse 4 pilti. Tõsi, need ei ole looduspildid, vaid spordifotod. Kuidas ja umbkaudu mis hindadega on praegu pildimüük? Olen ala pildistanud mitu aastat ja ei pea ennast selles vallas kehvaks ega võhikuks. Olen eraisik. Oskab keegi öelda, mismoodi on nüüd eraisikuna pildimüük firmadele?
Viitsib-tahab keegi kogemusi jagada? Ikka eesmärgil, et saada seda õiglasemat hinda ja mitte turgu solkida. Olgugi, et teemaks sport ja mitte loodus.

Päikest sellesse kõledasse jõulukuusse teile kõigile!

Viimati muutnud Taive (17-12-2011 17:24:56)

Eemal

 

#42 04-10-2012 12:05:34

Risto40
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 240
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Sooviks samuti teada, millises vahemikus võiks olla pildi hind, kui keegi soovib osta digifaili, et seda mingil trükisel (nt. plakat, kalender, voldik jm), mida x koguses trükitakse ja tarbijale müüakse, kasutada?
Oleks hea teada vähemalt, mis võiks korraliku looduspildi puhul olla minimaalne hind. Kas või selleks, et valesti küsides liialt madalate hindadega mitte turgu solkida.

Eemal

 

#43 04-10-2012 16:15:08

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Minuarust on eespool kõik juba ära üteldud. konkreetsed numbrid olenevad väga palju konkreetsest olukorrast ning hinna saab ainult autor ise määrata.

Eemal

 

#44 30-10-2012 17:20:18

Jarek
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 74
Veebileht

Re: Looduspildi hind?

Piltide hinnad on väga erinevad. Kalendrifoto võiks maksta ideaalis ju samapalju, kui üleriiklikus ajalehes suurelt ilmudes. Nii see ka on, kuid hind on reeglina fotograafi unistustest madalam. Lehtede honorarid on vahemikus 6eur-40eur. Enamikul juhtudel jääb ühe foto hind 20-25 euro kanti. Kalendrisse minevate olemasolevate piltide eest 1000eek e.65 eur teenimine enamasti ebaõnnestub.

Fototurg on viimase 5 aastaga väga palju muutunud. Pilte, mida on võimalik saada ka odavpildipankadest, ausa hinnaga müüa ei õnnestu. Kõrgemat honorari saab vaid juhul, kui kliendi-trükise jaoks on oluline, et foto on Eestis tehtud. Siin on üks näitlik link ühe pildipanga (istockphoto) otsingu tulemusest: "rebane" http://www.istockphoto.com/search/text/ … c#11d454b7
Vasteid on ca 3000. Ühe pildi hind sõltuvalt allalaetava faili suurusest on umbes 5-50 USD. Autor saab müügihinnast 15-25%

Ära ei tasu unustada ka trükiste-veebilehtede kujundajaid ning toimetajaid. Enamik neist suudab lihtsamad pildid ise valmis meisterdada. Foto pole kaugushüpe, kus sentimeetri rohkem hüpanu on parem. Tegemist on alaga, mis võimaldab väga subjektiivset hindamist, kuna inimesed näevad ning tajuvad erinevalt. Filmiajastul laborandid teadsid täpselt, kellele meeldivad soojad pildid ja kellele külmad. Korrektisoonid tehti vastavalt fotograafile.
Kui laual on viis erinevat pilti sõnajalast, millest üks peaks täitma väikese pildiruudu kuskil trükises, siis kes on see otsustaja, kes tunnistab parempoolse parimaks?

Viimati muutnud Jarek (30-10-2012 17:21:21)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB