Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-08-2005 21:12:09

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Looduskaitsealaks soovitamine

Teema siis selline, et meil siin Draaga juba mõnda aega plaan olnud, et see piirkond kus me siin Tallinnas loomi taga ajame ja modelliks üritame värvata on nii kena ja metsik ning samas veel Tallinnas sees, et meie arust võiks selle kuulutada looduskaitsealaks.

Kindla peale on seal rebaseid, kitsi, põtru, metssigu ja kopraid. Seda puhtalt loomade asustuse poolest. Põtra kusjuures nägime viimati üleeile hommikul smile ja keskkond on just selline mõnusalt soine mis võiks sealsetele asukatele meeldida.

On kellelgi ideid/kogemusi kuidas peaks algatama protsessi, oma mäletamist mööda osad looduskaitsealad vist valitaksegi välja inimeste soovituste järgi?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 15-08-2005 22:47:14

bruno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

ma pole küll ehk pädev vastama aga... katsu võtta ühendust kohaliku Keskkonnateenistuse looduskaitse spetsialistiga (harjumaal: Looduskaitse peaspetsialist (jahindus) Raivo Liibek 6722981 Raivo.Liibek@harju.envir.ee) ja räägi asjast. kui ta "vedu" ei võta siis pöördu näiteks ELFi või RoheliseLiikumise poole.

Eemal

 

#3 15-08-2005 22:50:56

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

ma nagu jahinduse vendadele väga hea meelega ei räägiks kus hästi suure asustusega metsloomad on big_smile saavad ehk asjast valesti aru hmm aga tänud, uurin...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 15-08-2005 23:05:56

bruno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

kui juba looduskaitseala siis seal omad kaitse-eeskirjad kehtestatakse (oled looduskaitsealal käind? aga eeskirja oled lugenud? smile ) ja sellega saab tegevusi piirata/lubada. kui asi tallinna piires siis ei usu et linnas püssi (jahi eesmärgil) paugutada tohib.
KKTeenistuse jahinduse spetsialisti ülesanne on samuti tagada liikide säilimine oma piirkonnas. tema asi pole otsida kohti kus jahimeestel oleks mugavam või parem loomi küttida.

Viimati muutnud bruno (15-08-2005 23:06:25)

Eemal

 

#5 16-08-2005 11:09:12

mustikask
Külaline

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

Kõik on õige ja ilus, see teie kavatsus, kuid taoline ettevõtmine meie riigis ei õnnestu. Räägin omadest kogemustest, mida pole üks vaid rohkem. Vahe selles, et minu juhtumites olid objektideks kaitset vajavad taimed. Lihtsalt võib minna  nii, et ametnik, kelle poole pöördud, on leige vend, kes muuhulgas ka teab, et asi ei õnnestu. Takistuseks on bürokraatia ja usu või ei - plaanid. Plaanid, mis ütlevad ette, millal uue kaitseala luua võib. Sest aluseks on eraldatav RAHA.
Seepärast soovitan: Nautige oma paradiisi seni kuni see olemas on ja ärge kõssake sellest eriti. Kui info levima hakkab, tulevadki jahimehed ja see on juba kurb lugu. ning peale selle on olemas ka salakütid. Ja nüüd ma tõestan, mis "kasu" on taolisest kaitse taotlusest. Kui oled selle paiga nö avalikustanud, siis võibki juhtuda, et sellega tekitad ebatervet huvi. Meil näiteks kaevati tänavu suvel üks haruldane taim koos suure mättaga välja. Ei usu, et oli juhuslik avastaja.

 

#6 16-08-2005 19:16:52

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

tnx mustikask, ma arvan, et nii meil tulebki talitada nagu soovitad ja loota, et järsku mõni tulevane võimul olev poliitiline jõud tõepolest keskkonnale mõtleb, mitte ainult ei härgle niisama.

Eemal

 

#7 17-08-2005 00:26:51

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

Mustikask andis head nõu, meie riigis käivad asjad jah kurvilisi teid mööda.
Soovitan sul Draa seda kohta tõesti nautida ja kuss olla, ning kui näed, et kaaskodanikud teevad kohale liiga siis lihtsalt vahele astuda kui võimalik.

Eemal

 

#8 18-08-2005 12:08:27

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Looduskaitsealaks soovitamine

Päris nii see muidugi ei ole, nagu Mustikask kirjutas. Pigem on probleemiks see, kuidas ära seletada, et antud ala on piisavalt väärtuslik, et teda kaitse alla võtta. Sellest, et seal palju tavalisi liike elab kahjuks ei piisa. Asjal oleks jumet, kui seal oleks NATURA elupaigatüüpe, kaitsealuseid liike. Siis saadad Harjumaa Keskkonnateenistusele kirja, kus palud moodustada kaitseala, ütled põhjuse. Siis nad vastavad, millalgi. Siis tehakse kaitse-eeskiri, siis pevad kõik maaomanikud kaitseala moodustamisega nõus olema. Peale seda saadetakse kaitse-eeskiri valitsusele kinnitamiseks. Seal laagerub ta mõnda aega. Ja kui midagi vahele ei tule, siis heal juhul viie aasta pärast on kaitseala olemas nigu naksti smile
Juhul, kui see teie lemmikkoht asub Tallinna linna piires ja seal on ka mõni eraomanik, siis tuleks teil kaitseala mõte ilmselt niikuinii maha matta...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB