Sa ei ole sisse loginud.

#101 09-09-2008 18:34:33

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: igasugune manipuleerimine...

kindlasti tohib, aga "looduspilt" pole just kõige õigem termin kollaa˛i kohta, sellest see arutelu.

Eemal

 

#102 09-09-2008 18:52:12

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Tarvo Tiivits kirjutas:

Kas sõna "looduspilt" ei tohi kasutada väljaspool looduspilt.ee konteksti?

Küsimus oli siin väljendis ja väljendi sisus, mitte sõnas 'looduspilt'.

Eemal

 

#103 09-09-2008 19:26:35

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Mul oli ka muide esimene reaktsioon sõnaühendi "Looduspildi Õpe" peale Nagis see, et Jaak või keski on arust ära ja möliseb purjus peaga mu piltide all. :) Seda just tänu "Loodusõppe" keskkonnale.

Eemal

 

#104 09-09-2008 20:33:07

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Lihtsalt OT, aga  Jaak, kui purjus sa pead olema et sellist möla ajama hakata?big_smile
Ja näed siis, kui palju segadust ühest sõnapaarist... ma ei ütleks et seda väljendit ei tohi kasutada, aga oleneb tõesti sellest, kuidas sa seda kasutad. Antud juhus on selge näide, kui eksitav see võib olla.

Eemal

 

#105 09-09-2008 22:20:29

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Kaupo Kalda kirjutas:

Mul oli ka muide esimene reaktsioon sõnaühendi "Looduspildi Õpe" peale Nagis see, et Jaak või keski on arust ära ja möliseb purjus peaga mu piltide all. smile Seda just tänu "Loodusõppe" keskkonnale.

Kui ma sellsit juttu ajaksin, siis ma olen nii purjus, et arstid ilmselt pumpavad mu kõhtu ja seal vaevalt internetti või minust tema kasutajat on :-P. Tegelt, isegi siis, kui nii purjus oleks, ei ajaks vist ikkagi sellist juttu.

Eemal

 

#106 09-09-2008 23:21:54

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Jaak Põder kirjutas:

Tarvo Tiivits kirjutas:

Kas sõna "looduspilt" ei tohi kasutada väljaspool looduspilt.ee konteksti?

Küsimus oli siin väljendis ja väljendi sisus, mitte sõnas 'looduspilt'.

Vihjasid looduspilt.ee-le ja loodusõppele ning mul siin tekkis hoopis juriidiline küsimus, et kas ja kui "looduspilt" ja "loodusõpe" on kaubamärgid ja kas siis näiteks tohib kasutada sarnaseid sõnu ja nende kombinatsioone.

Kaasiku kooli nimetus, mida ta looduspildi nime all reklaamib, pole kindlasti vaidlemist väärt.

Eemal

 

#107 09-09-2008 23:34:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Loodusõpe ei ole registreeritud kaubamärk, Looduspilt on trükiste osas  AS Kuma registreeritud kaubamärk ja internetiteemadel hetkel meil registreerimisel olev kaubamärk.

Isenenesest kaitseb meie kaubamärgiseadus ka 'üldtuntud kaubamärki', mis ei ole registreeritud, st Looduspilt ja Loodusõpe on kaubamärgid ka ilma registreerimata. Üle lombi on selliste märkide tunnus 'tm' (registreeritud on rõngas R). Registreerimata kaubamärkide kaitse ilma registreerimata on küll geograafiliste jms piirangutega (teab keegi, mida läti keeles looduspilt tähendab :-), kuid sellegipoolest iga sepp lambist oma kasude eesmärgil või nime kahjustavates tegevustes seda kasutada ilma eelneva kokkuleppeta ei saa -- kui kasutab, siis seadus annab meile mehhanismid, mida saame enda märkide kaitseks kasutusele võtta.

Eemal

 

#108 10-09-2008 00:17:12

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Ma mäletan mingit legendi, et Sting (laulja) tahtis kunagi oma artistinime (ilmselt siis kaubamärgiks) registreerida. Ei läinud läbi, kuna tegemist oli niiöelda igapäevases kõnekeeles üldkasutatava sõnaga (nõelama). Nüüd loodusõpe ilmselt niiväga mitte, aga looduspilt on küll täitsa tavaline suvaline eestikeelne sõna, vaevalt, et seda keegi enda omaks pidada saab. Hoopis teine teema on looduspilt.ee-ga kaubamärgina, seda saab ja peabki. Ma lihtsalt lasen mõttel lennata siin.. et kui ma tahaks näiteks teha ükskõik mis kujul väljaande nimega 'Looduspilt versus Linnapilt', kas sellist asja oleks võimalik seadusega takistada? Kahtlen.

Eemal

 

#109 10-09-2008 00:30:03

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Toomas, Sul on õigus, samas sõna 'aknad' ja 'õun' on inglise keeles ühed maailma kõvemad kaubamärgid ;-). Meenub veel levinumatest 'terav' ja ilmselt väheke mõeldes saaks nimekiri suht pikk. Asi on lihtsalt kinni rahakoti paksuses, kui jaburaid nimesid me suudaks soovi korral edukalt vaidlustada. Meenutagem kasvõi Lindowsi saagat -- pisipehme tüübid üritasid vist enne kõik euroopa maad läbi, kui ühes joppas sobiv kohtulahend.

Looduspilt kui netikoha nimetus meie arust kannab endas tänaseks väärtusi, mida me ei saa lõikajatel-kleepijatel põrmu tallata (jõle ägedalt paatoslik tuli see lause :-P). Jutt käib ikkagi nimedest vms, mis on selgelt seostavad kaubamärgiga ja millel on majanduslik/ideeline eesmärk. Jutt ei ole sõnast kui sellisest.

Eemal

 

#110 10-09-2008 00:41:30

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

On jah smile Samas ilmselt kui mingi USA aknaprofiilide tootja kasutaks oma reklaamis lauset "We sell you quality windows" või midagi taolist, ei saaks Microsoft talle muffigi teha selle peale. Mis looduspilti kui netikohta puudutab, on sul loomulikult õigus.

Eemal

 

#111 10-09-2008 00:45:24

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Ma ei usu ka, et windows on aknatootmise klassis oma märgi reganud. Samamoodi, nagu me seda ei tee ja iga eesti aknatootja võib rahumeeli öelda, et tema aknast on näha sigailus looduspilt -- seda isegi siis, kui mõni mees on enne aknale luiged või ämblikuvõrgu või pääsukese peale kleepinud ja taustaks on vaid paekivimüür big_smile.

Eemal

 

#112 10-09-2008 00:50:22

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

big_smile

Eemal

 

#113 10-09-2008 10:03:34

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Tehkem "Looduspilt" sõnaga sama, mida Xerox tegi koopiamasinatele ja Pampers mähkmetele, ehk muutuda subjekti sünonüümiks :)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB